Můj
a

Z mojí klávesnice, pro vaše oči

Remodeling

26. března 2017 v 18:50 | Móňa
Jsou to skoro už dva roky, co jsem byla naposledy aktivní na tomhle blogu.

A dnes se vracím (ale nic neslibuju) :D

Chci se soutředit na jiné věci, než předtím.

Stále se můžete těšit na fotbalové reportáže, možná nějaký ten wrestling a snad i mnohem více recenzí knih (přečetla jsem jich plno a budu je postupně doplňovat).

Čas od času se tu možná opět objeví citátky, a jiné věci. Uvidíme, jak to dopadne a jak dlouho mě bude blog zase bavit :)

Jsem zpět (možná!)

26. prosince 2015 v 16:27 | Móňa (Bečinka)
Už je to nějaký ten pátek, co jsem tady byla, což? :-D

Zkusím se znovu aktivně pustit do blogu, ale opravdu nic neslibuju. :-) Možná moje chuť blogovat přichází z toho, že bych se měla učit na zkoušky a všichni studenti ví, že student udělá cokoliv kromě učení, když se potřebuje učit.

Takže to zkusím už trochu rozject dneska. Kouknu na rozepsané články a nejspíš sem hodím alespoň nějaké ty citáty, protože vím, že je máte všichni rádi. A pak uvidíme.

Každopádně, Veselé Vánoce děcka a já jdu do toho.

Long Time, No see

19. září 2015 v 11:48 | Móňa (Bečinka)
Zdarec.

Už je to nějaký ten pátek, co jsem naposledy byla na blogu. Přes léto jsem stále chodila do práce a po 12 nebyl čas ani nálada. Teď jsem zpět ve škole, na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, tak snad budu mít alespoň o trošičku víc času.

Během dneška doplním fotbalové zápasy Viktorky, které jsem samozřejmě sledovala, jen nepřidávala sem a pak už se můžete těšit na blogovou klasiku - reportáže, citáty, wrestling a nějaký ten beauty článek.

Nový desing!

12. ledna 2015 v 6:07 | Móňa (Bečinka)
Mám nový design!!!!

Nebo spíše obměněné záhlaví. Občas mám chuť něco změnit, ale s bílou v designu jsem hodně spokojená a tak už si teď jen hraju se záhlavím. Jsem taaaaak originální :-D

Musím říct, že jsem na tomhle záhlaví pracovala necelou půlhoďku a moc se mi líbí. Je jednoduché, žádné složité designy a hlavně opsahuje všechno co miluju a co mě inspiruje. Mám velmi ráda citáty a tentokrát jsem jich tam vložila více.

Navíc jsem přidala i svoje oblíbené úryvky z uměleckých děl. Z Harryho Pottera slavnou scénu ("Navždycky") a z Thora Lokiho hlášku, která má podle mě velkou sílu a ukazuje přesně, jaký je Lokiho problém ("Nikdy jsem nechtěl trůn. Jen jsem ti chtěl být rovný").


Co se týče citátů, tak tu máme moje dva momentálně nejoblíbenější. Má citáty hodně ráda (HALO!!! Mám jich tu na blogu koneckonců asi 1000, a to nepřeháním :-D). Tentokrát vyhrály tyhle:

"Show me a hero and I'll write you a tragedy."
(Ukaž mi hrdinu a já ti napíšu tragický příběh)
od F. Scott Fitzerald

a citátek, který jsem našla na Tumbleru, kde víceméně beru veškeré inspirace na citáty. Kromě písniček a knih je to nejlepší zdroj. Pokud Tumbler neznáte, rozhodně doporučuju zkouknout. Najdete to tady, ale upozorňuje je neuvěřitelně návykový.

"I rather be someone's shot of whisky than everyone's cup of tea."
(Jsem spíš někoho panák whisky, než každého šálek čaje).

Hello 2015!!!

1. ledna 2015 v 17:00 | Móňa (Bečinka)
Skončil rok 2014, začal rok 2015. Musím říct, že pro mě byl 2014 fajn rok. Konečně jsem našla sílu opustit vztah, ve kterém jsem nebyla šťastná, přestěhovala jsem se na druhý konec republiky, začala jsem chodit na vejšku, udělala jsem si CAE certifikát z angličtiny a našla jsem také konečně odvahu navštívit tetovací salon.

Snažím se nikdy ničeho nelitovat. Říká se přeci 'Nikdy ničeho nelituj, protože v ten moment to bylo přesně to, co si chtěl.' A já se podle toho snažím žít a je to mnohem jednodušší život. Takže ať už byl pro vás rok 2014 fajn nebo naopak špatný, nikdy nezapomente na to, že každý den sice není dobré, ale v každém dni můžeme najít trochu toho dobrého.

Šťastný rok 2015!!!

Veselé Vánoce

24. prosince 2014 v 12:58 | Móňa (Bečinka)
Je tu 24. prosinec a to znamená, že do Česka dorazí Ježíšek.

Doufám, že budete mít krásný Štědrý den a nezapomenete na to, že ty nejlepší dárky se koupit nedají.

Vánoční Zlín

20. prosince 2014 v 14:34 | Móňa (Bečinka)
Ve Zlíně studuj na Univerzitě Tomáše Bati a bydlím tu na koleji. A jelikož jsem z Plzně tak domů často necestuji, navíc skončila i fotbalová sezóna. A tak jsem všechny adventy (kromě toho posledního) strávila tady ve Zlíně. A i když je tu všechno v menším měřítku, pořád je to fajn a pěkné.

U náměstí Míru je asi největší stromeček ve Zlíně včetně malého betlému a pošty Ježíškovi. Trhy jsou tady taky fajn. První dva adventy byli jen trhy s jídlem a pitím. Moraváci hodně pijí punč a musím říct, že ho mají výborný. Co se týče jídla, tak hodně jedou jedlé kaštany (ty mi teda moc nechutnali), ale trhy jsou asi jinak všude stejné. Minulý týden pak začali i trhy s ostatními produkty jako ručně malovanými hrnečky, svíčky, čepky a šály a samozřejmě (jsme na Moravě) víno.

Zlaté Jablko (obchodní centrum u náměstí Míru) je nádherně Vánočně odzobené. Je to tam vážně kouzelné. Já mám Vánoční světla a výzdobu hrozně ráda a tady mě to rozhodně bavilo. Už se nemůžu dočkat, až uvidím ty Plzeňské, protože stromeček máme teda rozhodně nejkrásnější :-)

Jak je to s Vánoční výzdobou ve vašem městě??


Zlín

12. září 2014 v 10:20 | Móňa (Bečinka)
Ptáte se co je u mě nového? Možná ne, ale já vám to stejně řeknu :-D Jsem ve Zlíně. Ano, ve Zlíně. Na Moravě. A proč? Škola. Díky SCIO testům jsem se dostala na Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně na obor Anglický jazyk pro manažerskou praxi. A proto teď po půl osmé večer sedím sama na koleji (spolubydlící ještě nedorazili) a píši tenhle článek.

Chtěla jsem se ozvat dřív, ale přihlášení na blog.cz nešlo v prohlížení Google Chrome, který používám. Tak jsem na starém známém Exploleru. A řeknu vám, to je rychlost. Ale to je na něco jiného. Kromě toho naše síť tady na koleji je poměrně zvláštní. Chvíli funguje, pa zase ne. No, bude to boj.

Zatím jsem si Zlín ani nestačila pořádně prohlídnout. Byla jsem se dneska v hrozném dešti podívat na budovy, kam musím v pondělí naklusat a došla jsem do obchodního centra Zlaté jablko, kde jsem si v Bille nakoupila něco k jídlu, abych tady bez maminky neumřela hlady :-D

Při čekání na přidělení kolejí jsem se zapodívala s dalšíma třema studentama. Dvě holky slovenky a jeden klučina. Když jsem se konečně dostali k tomu odkud kdo jsme a já jsem vypnula hruď a hrdě prohlásila, že z Plzně, první reakce, které se mě dočkalo bylo právě od Jirky. "Já si říkal, že mluvíš nějak divně." Bude to hold chtít chvilku než začnu mluvit po jejich a pak se mi budou smát zase v Plzni.

Tak se mějte hezky a držte mi palce ;-)

What is free time?

1. srpna 2014 v 18:55 | Móňa (Bečinka)
Určitě jste si všimli, že v poslední době na blogu nic moc nepřibývá. A důvod je jednoduchý, prostě nemám čas. Ale absolutně. Možná kdybyste viděli v jakém stavu je můj pokoj, nemám ani čas si ho pořádně uklidit a tak se z něj stává překážková dráha.

Důvod proč jsem tak busy je jednoduchý. Léto = letní brigáda. Dělám brigádnici v Terranově a není to vůbec tak snadné a jednoduché, jak to možná zní. Dost o tom svědčí i to, že když se shání brigádník, nevezmou úplně každého. Jednu holku museli vyhodit, protože to nezvládala. Ale to je trochu mimo. Každopádně práce je namáhavá a po 11 hodinách na nohou se v devět večer vracím domů a jediné na to mám tak náladu je postel.

I moje typické koníčky museli jít tak trochu stranou. Wrestling jsem neviděla už pěkně dlouho. Naposledy snad PPV, kterou jsem ještě navíc nedokoukala celou. Od té doby jsem viděla jen pár klipů z WWE YouTube kanálu. Díky twitteru a instagramu ale vím, co se děje. Stejně je to i s fotbalem. Na domácí zápasy jsem si samozřejmě zařídila volno, ale i venkoní už nestíhám.

Takže proto je teď na blogu takhle mrtvo. Budu se snažit přidávat článků víc, ale nic neslibuju. V mém životě teď navíc ještě nastanou další změny, které zatím ještě nechci tady řešit (ale taky se k tomu dostaneme) a mám toho prostě moc.

Užívejte léto!!!


Končím!

22. ledna 2014 v 17:33 | Móňa (Bečinka)
Rozhodla jsem se skončit s překladovými videi, které dělám na YouTube na svém kanále (TheBetci15). Důvodů je hned několik a jedním z nich je i to, že už mi to nebaví. Ono je s tím totiž hodně práce, což si lidé vůbec neuvědomují. To však neznamená, že končím s překlady úplně. Pořád je budete moci vídat, zde na mém blogu v rubrice Zajímavé momenty.

Další důvod je to, že nemám čas. Nejvíce jsem videa vždycky přidávala, když jsem měla v létě prázdniny, ale už nejsem malá patnáctiletá holka, která přišla ve tři ze školy a mohla si dělat co chtěla.

A poslední důvod je prostě to, že si mé práce lidé příliš nevážili. A každý mi chodili takovéhle vzkazy (viz níže). Je mi úplně jedno, co si lidé na internetu o mě myslí, ale je zvláštní číst takovéhle vzakzy po tom, co já dělám ZADARMO něco pro ně.


To je další věc, kterou (mám pocit) si nikdo neuvědomuje. Dělaní překladů totiž není moje práce. Byl to můj koníček, ale už tomu také tak není. V provozu stále bude moje Facebooková stránka TheBetci15, kam dávám aktuality tak, aby vám neunikli žádné nová videa. A pokud máte opět žádost o překlad, jednoduše mi napište tam do zpráv.

Neříkám, že je tohle sbohem a že už videa nikdy dělat nebudu. Ale je to nashledanou na nějakou tu dobu. Vážím si všech, kteří dali na Youtube odběr, dávali lajky a komentovali videa a děkuju jim za podporu. Nemusíte se bát o překlady nepřijdete úplně, jen se prostě přesunou sem, protože je to pro mě takhle jednoduší.

Nový vzhled a přeorganizování rubrik

17. ledna 2014 v 17:44 | Móňa (Bečinka)
Ahooooooooj!

Jistě jste si všimli změny designu. Musím říct, že jsem na sebe docela hrdá, protože se mi velmi líbí a pokud vám ne, tak je mi to upřímně úplě jedno :-D Cítila jsem, že to potřebuje nějakou změnu a bílá barva je podle mě skvělá, protože je na ní všechno dobře vidět. Možná to bude chvilku trvat, než si na změnu všichni zvykneme, ale myslím, že je to posun k lepšímu.

Kromě toho se tu udála další velká změna, kterou jste možná ani nezaznamenali. Oblíbené Obrázkové citáty byli společně s Anglickými citáty + českými překlady a Gif Quotes přeřazeny do rubriky Citáty . Doteď byli v rubrice Zábava aneb ať je sranda. Ale mám pocit, že patří spíš k citátům. Takže doufám, že tuhle změnu oceníte a pokud jste milovníky citátu tak najdete v rubrice Citáty mnoho dalších.

Děkuji vám za krásnou návštěvnost a každý komentář, který zde na mém blogu zanecháte a těším se na viděnou :-)

Happy New Year!

1. ledna 2014 v 0:01 | Móňa (Bečinka)
Před minutou začal nový rok. Rok 2014!

Všem čtenářům svého blogu, fanouškům Viktorie Plzeň, fanouškům WWE, fanouškům Obrázkových citátů ale i náhodným návštěvníkům přeju šťastný nový rok!

Doufám, že splníte ten jeden důležitý krok, který vás tenhle rok čeká. Ať už je to nástup do nové školy, maturita, vysoká, nová práce, manželství, dítě nebo cokoliv jiného.

Veselé Vánoce!

24. prosince 2013 v 6:56 | Móňa (Bečinka)
Je to opět tady. Dnes je 24. prosince, Vánoce.

Za několik hodin se všichni nacpeme kaprem a bramborovým salátem. Budeme se dohadovat, kdo umyje nádobí a nakonec všichni přijdeme, ke krásně ozdobenému stromečku. Asi čtvrt hodiny budeme otevírat dárky a pak bude konec.

To zní celkem depresivně, ale já se moc těším. Lidé si myslí, že jsem jak přerostlé dítě, ale Vánoce už pro mě dávno nejsou o dárcích. Spíš o tom zvláštním pocitu, který vždycky mám. Že doopravdy existují lidi, kterým na mě záleží a mají mě rádi.

A vám všem přeju ty nejkrásnější Vánoce!

Vánoce se blíží!

1. prosince 2013 v 13:07 | Móňa (Bečinka)
Za čtyři týdny máme Vánoce! Ani bych se nedivila, kdyby u poloviny z vás tahle věta nevyvolala žádné nadšení, protože když se nad tím tak zamyslíme, obchodní řetězce nám spou Vánoce už od září a to je prostě moc brzo. A mám pocit, že kvůli tomu jsou pak lidé tak otrávení.

Ale neznám nikoho, kdo by řekl, že se na Vánoce netěší a myslel to vážně. Bohužel žijeme ve společnosti, ve které je "cool," říkat, co je "cool." Takže například, že nemáte rádi Vánoce. Jak někdo nemůže mít rád Vánoce? A nejde o dárky, nebo to že jste s rodinou, protože ne každý rodinu má.

Jde o ten pocit. Určitě nejsem jediná, která když vidí sníh, má hřejivý pocit. To, jak sních křupe pod nohama, na náměstí se prodává svařené víno a když chcete něco říct, kouří se vám z pusy. Vánoce ve mě probouzí nádherný pocit. Pocit bezpečí a především pocit, že jsme přece jenom ještě trochu dítě.

I got my iPhone back!

25. října 2013 v 21:19 | Móňa (Bečinka)
Ahooooooj, děcka!!!

Nevím, jestli jsem se o tom na blogu zmiňovala, ale před dvěma týdny my na mém mobilu (iPhone 4s) přestala fungovat Wi-fina. A tak mi nezbylo nic jiného, než zaject do Olympie do iWantu a zeptat se jich na radu.

Nejprve chci říct, že všichni v iWantu jsou moc milí, příjemní a ochotní. Přestože mobil nebyl zakoupen u nich vzali ho ode mě na reklamaci a poslali výrobci. Nu a tu jsem, o dva týdny později s úplně novým iPhonem. Řekli mi, že se jedná o softwarovou vadu a vyměnili mi úplně celý telefon, takže jsem prakticky po roce používání dostala úplně fungl nový.

Musím říct, že mi můj mobílek celkem chyběl a jsem ráda, že ho má zpátky. Pokud mě sledujete na instagramu (thebetci15x) tak víte, že jsem tak trochu obsessed s touhle aplikací a chyběla mě snad ze všeho nejvíc. Takže se logicky teď můžete těšit na spooooustu nových instagramových fotek!!! Yaaay!!!

A závěr tohohle články : chci především doporučit plzeňský iWant, který naleznte v obchodním centru Olympia Plzeň. Jak jsem již zmiňovala personál je tam naprosto fantastický.

Happy birthday, Marky!!!!

24. října 2013 v 21:27 | Móňa (Bečinka)
Dneska slaví své krásné 20. narozeniny moje nejlepší kamarádka a nynější Londýňanka Marky. Moc se těším, až jí v sobotu uvidím, určitě vám pak něco o tom napíšu. :-)

A já vám chci dneska představit její blog. Nachází se na serveru blogspot. Blog je o jejím životě Au pair v Londýně. Marky je velmi ambiciózní a momentálně hlídá dvě malé roztomilé holčičky. Jejím velkým snem je pak stát se letuškou. Takže pokud vás něco z toho zajímá nebo prostě chcete vědět, jaký je život v Anglii, tak nezapomeňte navštívit její blog.

Marky's life in London

Kde hledat inspiraci???

5. října 2013 v 21:25 | Móňa (Bečinka)
Každý člověk potřebuje místo, kde může vypnout. Místo, které ho dokáže inspirovat a kde dokáže přijít na jiné myšlenky. Myslím, že všichni tohle místo máme. Pro někoho to může být jeho vlastní pokoj, postel nebo jiná část bytu. Pro někoho jsou to velká obchodní cetra, pro mě jsou to kavárny jako Starbucks a CrossCafe.

Žiju v Plzni, kde Starbucks nemáme, zato je tu hned několik různých poboček kaváren CrossCafe. Myslím, že kromě Plzně jsou kavárny CrossCafe ještě v Praze, Českých Budějovicích a možná i jiných městech. Já osobně mám CrossCafe moc ráda, i když se kvalita kávy trochu zhoršila.

Ale právě CrossCafe je moje místo úniku. Zrovna sedím v Crossku, jak říkáme my Plzeňáci, mám s sebou svůj bílý neetbook, piju kokosové latte (mňam) a píšu tenhle článek. Ráda se v Crossku scházím s kamarády, ale jít si tam jen tak sednou sama má také něco do sebe a já si to moc užívám. A když se cítím moc osaměle, prostě zvednu mobil a zavolám kamarádovi, který bydlí na náměstí a on je tu do deseti minut.

To je to, co miluju na kavárnách. Ten klid, tu kávu. Ano, kafe si můžu udělat i doma a vyjde to levněji, ale mít počítač v kavárně a psát článek během pití dobré kávy, to je prostě něco vyjímečného a o dost jiného než domácí "obyčejné" kafe.

Nezapomeňte mi do komentářů napsat jaké je vaše odpočinkové/relax místo, kde vždycky seženete inspiraci.

Happy b-day BECINKY.BLOG.CZ

3. října 2013 v 16:15 | Móňa (Bečinka)
Třetího října 2007 přesně v 16:15 se zde na mém blogu objevil vůbec první článek. A je tu stále, i když se můj blog během let velmi měnil. Pokud projedete archiv najdete mnoho článků, kteří tu již nemají rubriky. Mnoho fotek různých hereček.

Můj první článek měl název : Začínáme

Nazdar děcka. Začínám tvořit svůj první blog, takže na mě buďte hodní, páč se to musim ještě doučit. Každopádně doufám, že tady najdete pobavení.
Určitě tu najdete informace o fotbalové české hvězdě, která právě působí v Lyonu.
Mám na mysli Milana Baroše.
Také tu bude něco o geinálním lékaři Doktoru Housovi. Který je vážně vjímečný a je tu pro něj dost místa.
A samozřejmě nebude chybět ani Harry Potter. Ten nejlepší čarodějný učeň

Přesně takhle vypadal můj první článek :-D A hodně věcí se změnilo. Vyrostla jsem ze své velké platonové lásky, kterou představoval český útočník Milan Baroš. Svojí lásku k Dr. Housovi a Harry Potterovi však chovám stále.

Během mých blogových let jsem také našla zalíbení ve wrestlingu a nyní je to jedno z hlavním témat mého blogu. Jak jsem dospívala, začala jsem se i víc zajímat o více dívčí témata, jakými jsou móda a makeup. A pak jet u samozřejmě moje láska k Plzeňské Viktorii, kterou chovám dlouho a kterou jsem také už od začátku prezentovala na mém blogu.

Takže doufám, že společně se mnou popřejete tomuto blogu všechno nejlepší k šestým narozeninám.

Jazyková škola Jipka

26. září 2013 v 6:57 | Móňa (Bečinka)
Jak možná víte (či nevíte) nechodím na vysokou školu, ale a školu jazykovou. Je známá jako JIPKA a má několik poboček v Praze. Dále jí najdete v Plzni, Českých Budějovicích a v Rokycanech. Já samozřejmě chodím do té v Plzni, která se nachází v Rooseveltově ulici u Náměstí republiky.

Nedokážu vám říct, jak moc jsem tam spokojená. Myslím mnohem spokojenější než bych byla na vysoké škole, ale kdo ví, třeba si to jen namlouvám. Víte, doteď jsem měla pocit, že anglicky umím dost dobře, ale tahle škola mě přesvědčila o opaku a já se tenhle milovaný jazyk učím neuvěřitelně ráda.

Jsem v pomaturitním studiu, kurzu, který připravuje na certifikát CAE, což je úroveň angličtiny C1 (přičemž C2 je už považován za rodilého mluvčího). Máme hodiny každý den v týdnu. V pondělí máme Basic English, v úterý a ve středu právě přípravu na CAE a ve čtvrtek a v pátek máme 90 minut Basic English a 90 minut Ryana, což je rodilý mluvčí z Kalifornie (LA).

Nikdy jsem nebyla někdo, kdo by nesnášel školu, ale ani jsem se do ní nějak extra netěšila. Prostě jsem to brala tak, že tam musím a myslím, že jsem se tam i dost dobře bavila, ale teď se do školy doopravdy těším. Baví mě, že nejsem nejlepší ve třídě (což netvrdím, že jsem vždycky byla, ale na AJ určitě) a především tě baví to, že se konečně učím něco nového.

Takže pokud jste třeba ve čtvrťáku a uvažuje jestli jít na vysokou školu nebo ne a třeba si ještě nejste jistí, co chcete v životě dělat, pak doporučuju strávit rok na jazykovce. Máte stále status studenta, škola vás vyjde na 20 000,- což je kolikrát levnější než vysoká škola, kolej a podobně a naučíte se jazyk, což je v dnešní době velmi důležité.

Jste vy ve škole spokojeni?

The Smurfs Obssesed!!!

15. září 2013 v 7:32 | Móňa (Bečinka)
Ahooooj!

Je to trochu smutný, já to uznávám, ale nějak se stalo, že jsem si zamilovala Šmouly. Jsou to taková krásná modrá stvoření. Šmoulové jsou opět populární díky filmům, ale když jsem byla malá vím, že jsem sledovala kreslené filmy se Šmouly.

A můj neoblíbenější Šmoula byl vždycky Koumák. Nejspíš proto, že jsem jako on vždycky nosila brýle. Mám dokonce dva plyšáky, kartičky z Alberta a několik malých plastových Koumáků. A protože o mě moji nejbližší ví, že jsem teď tak trochu 'The Smurfs Obssesed.'

Tohle jsem tedy dostala ke svým dvacátým narozeninám a měla jsem z toho obrovskou radost. V Alberto je teď skoro všechno se Šmoulama, takže jsem dostala Šmoulí vodu, brčka, čaj, sešity a jednoho plyšového šmoulu. Tentokrát ne Koumáka, protože toho už mám ;-)

Tak se mějte, Šmoulovatě!!! 
 

Reklama