Můj
a

Z mojí klávesnice, pro vaše oči

Skvělý den :-)

19. listopadu 2010 v 23:16 | Bečinka
Po dlouhé době jsem zase viděla kamarádku ze základky. Byly jsme docela dobrými kamarádkami, hlavně v osmé a deváté třídě. Bylo super jí vidět a poznat, že je pořád stejná. Strávila jsem s ní asi 20 minut a celou dobu jsem se smála. Taky jsem dneska viděla svojí mámu.

Byla jsem na Sadech Pětatřicátníků a ona projela autem kolem mě. Vůbec jí nenapadlo třeba zastavit a vzít mě domů! Ne, ona se na mě jen usmála a zamávala mi! Cháptete to???

Kromě svojí kamarádky Petry o která jsem vám už říkala, jsem potkala dalšího spolužáka ze základky, Michala. Prostě potkávací den :-)

Navíc jsem byla na HP, dojmy napíšu zejtra. A teď mě ještě čeká film Ty jsi já a já jsem ty :-)

Milujte se a množte se
becinky.blog.cz

Neodsuzuj dokud nepoznáš

17. listopadu 2010 v 20:10 | Bečinka
Dnes se mi stalo něco o čem jsem si myslela, že se mi už nikdy nestane a donutilo mě to zamyslet se. Vím, že si tenhle článek většina z vás nepřečte, protože ty delší články prostě přeskakujte a když už napíše komentář (za což jsem vám ale vděčná) tak k nějakému krátkému článečku. Ale tohle je můj blog a já chci aby to tu bylo.

Lidé jsou různí. Ale z vlastní zkušenosti vím, že bychom nikoho neměli soudit, dokud o něm nebudeme vědět proč se chová tak, jak se chová. Protože možná doopravdy existuje rozumný důvod jeho chování. Neměli bychom lidi jen odsuzovat a přitom je neznat.

A projevovat nahlas nenávist k někomu koho neznáme je přece ta největší pitomost na světě a že to má silnou konkurenci! Existují lidé, kteří si nic jiného nezalouží. Vím, že hodně lidí nenávidí mě a já jich taky dost nenávidím. Ale všichni lidi, které nenávidím znám a vím co mi udělali. Znám důvod, kvůli kterému je nenávidím.

Pravda bolí, obzvlášť takováhle. Takže pokud jste se čtením dospěli až sem, pamatujte neodsuzujte dokud neznáte důvody kvůli kterým se ten člověk tak chová. Nebo se vám pak stane to samé co mě. Vrátíte se z oblaků nenávisti na tvrdou zem poznání a budete se cítit jako debilové!
becinky.blog.cz

Osvětim

22. října 2010 v 21:31 | Bečinka
Existují věci, o kterých se nemluví. Ale mělo by. Protože pokud o tom nebudeme mluvit, může se snadno stát, že na to zapomeneme. A když se na něco zapomene, může se to pak stát znovu.
becinky.blog.cz
Byla jsem v Polsku, v Osvětimi. A právě o tom, co se stalo milionům lidí v Osvětimi (ale i v dalších koncentračních a vyhlazovacích táborech) by se mělo mluvit. Když vám napíšu svoje dojmy, není to stejné jako když tam jste. Když procházíte cestou, kterou procházeli židé na sklonku svého života.

Když vidíte nelidské podmínky, kdy bylo s vězni zacházeno jako s dobytkem. Ve stájích spali na 3 patrových palandách, na jedné "posteli" mnohdy až tři vězni. Neměli šanci si ani opláchnout ráno obličej vodou a na vykonání potřeby měli jen pět vteřin.

Němci, kteří tohle dělali nebo tomu přihlíželi, museli mít hodně dobrý žaludek. Zajímalo by mě, jestli si vůbec Otec Holoucaustu, Adolf Hitler, někdy uvědomil, kolik životů zničil. Když procházíte po kasárnách, kde vězni spali a ze všech stran na vás koukají tváře vězňů, kteří Osvětim nepřežili, chce se vám plakat.

A možná doopravdu slzu uroníte, když uvidíte toho vcelku sympatického chlapíka, který v Osvětimi přežil jen čtyři dny nebo ženu, které sebrali její dítě a trpěla v Osvětimi celý rok. Stejný výlet jako jsem do Osvětimi měla já (potažmo moje třída a škola) by měl mít každý člověk.

Pak si uvědomíte, co je nejdůležitější. Zpřehází se vám priority, protože se střetnete s realitou, která se nestala v jiném světě nebo jiné době, ale která se stala před očima celého světa a ne tak hrozně moc dávno.

becinky.blog.cz

Péťa Kolář v Plzni

14. října 2010 v 16:43 | Bečinka
Péťa Kolář v Plzni aneb volte ODS :-D

Čirou náhodou jsem se dneska dostala kolem třetí hodiny na Plzeňské náměstí. Tam zrovna probíhají trhy a mimo to i propagační dny ODS.

Znáte ten pocit, když slyšíte nějakou písničku, znáte jí,  ale nemůžete si vzpomenout, kdo to zpívá? Tak to se přesně stalo mě, dokud jsem neuviděla Petra Koláře na podiu s mirkofonem. Přišla jsem ke konci jeho koncertu. A byl moc milý.

Jako poslední píseň zpíval Ještěže tě lásko mám, což je krásná písnička a všichni Plzeňáci zpívali s ním :-D Pak tam přišel moderátor a říká : ,,Ještě pro vás máme jedno překvapení. Petr Kolář to taky ještě neví a my vám teď řekneme co se stane!" A Petr Kolář na něj : ,,Svlíkat se nebudu!"
Nakonec ještě přišla Leona Machálková a zpívali společně písničku Den, kdy se vrátí láska. Která je titulní píseň k Pojišťovně štěstí.

Fotky nejsou kvalitní, páč jsem fotila mobilem :-)
becinky.blog.cz

Je tězké nenávidět místo, kde vyrůstáte...

9. října 2010 v 22:06 | Bečinka
Je těžké nenávidět místo, kde vyrůstáte, ale občas ho prostě nejde milovat. Každý kdo mě zná ví, že jsem hrdá, že žiji v Plzni. Že můžu hrdě tvrdit, že jsem Plzeňák, Viktorián. Skoro celé prázdniny jsem pracovala ve Vstiši (to je asi 5 km od Dobřan) a vždycky když jsem se vracela na víkend domů (abych mohl zkouknout wrestling) jsem cítila lásku k mému městu. vždycky jsem se ráda vracela, protože Plzeň prostě miluju.

Bydlím na Vinicích. Je to sídliště hned u ZOO (a mimochodem i DinoParku), takže to tam možná někdo znáte :-) Ale Vinice nejsou domovem jen Čechů, ale taky "našich černých spoluobčanů". Miluju Vinice. Žiju tady už od chvíle, kdy jsem se narodila, navíc je tady hodně lidí ve stejném věku jako já. Je tu několik školek, jedna základní škola, knihovna, drogerie, obchod s potravinami atd.

Ale kromě všeho dobrého, je tu i něco zlého. Od 5. prosince se prostě nevyspíte, protože cikáni odpalují petardy. Po setmění byste sami neměli chodit ven a jít za Mikuláše nebo Čerta je u nás naprosto nemožné, pokud nechcete, aby jám petarda přistála v obličeji. V léťe zase posloucháte samé hip-hopery z rádií, které vyřvávají na celé sídliště.

Přestože jsou tady asi dvě policejní stanice, nikdy tady není klid a bezpečno. Každý můj kamarád měl už "konfrontaci" s našimi černými spoluobčany a nikdo z toho nevyšel dobře. Je smutné si uvědomit, že v tak nádherném městě a v tak krásném sídlišti žijou i takové "existence" a vy nemůžete udělat absolutně nic. Je to snášet!

Nekamenovat, prosíííím :-D

3. září 2010 v 21:05 | Bečinka
Dobře, Dobře, dobře...

Já vim, že jsem se na vás přes prázdniny vykašlala, ale to bylo jen proto, že jsem byla na brigádě v jednom zapadákově, kterej se nazývá Vstiš a kde jaksi nefunguje internet. Doufám, že se vám alespon líbily citátky.

Vím, že je to skoro dva měsíce, co jsem naposledy oběhla SB. Všem jsem před prázdninama psala, že se nejspíš k počítači nedostanu a všichni odpověděli, že to chápou. Napíšu vám na blogy, že už jsem zase zpět. Pokud jste si mě smazali a trváte na tom, napište to, prosím, pod tento článek.

Nemyslím, že by to přes rok bylo se mnou lehčí. Ale je to tím, že jsem už v druháku a vidina maturity, ke všemu státní je dost otřesná a proto se musím hodně učit. Počítám, že tu budu hodně přes víkendy. Hodně mých SB je ve stejném nebo v podobném věku, což je super, protože mě chápou.

Nakonec chci poděkovat, že i přes prázdniny jsem měla celkem slušnou návštěvnost, hlavně děkuji majitelce (nebo majitelkám) blogu lilly-land.blog.cz, které nezanevřely a dokonce psaly i komentáře, takže díky :-) A samozřejmě také blogu petiiinka.blog.cz, která taky byla přes prázdniny hodně aktivní, ale věřte, to ona je vždycky :-D

No a skončíme, jako obvykle, takže děcka... milujte se a množte se!

Film Kajínek

8. srpna 2010 v 18:04 | Bečinka
Jakmile skončil v kině film, bylo mi jasné, že o tom musím napsat na blog. Uvědomuji si, že většina z vás si to vůbec nepřečte, možná nikdo, ale já chci aby zde byl můj názor, také proto, že je to můj blog. Byla jsem na filmu Kajínek!

Citáty jsou zpět!

2. července 2010 v 10:00 | Bečinka
Tě piiiiic!!!!

Ano, ano, ano CITÁTY se vrací! Nevím kolik času budu mít o prázdninách s blogem a tak jsem alespoň přednastavila citáty na celé prázdniny. Jako kdysi, každý den ve 12:00 vám tu jeden naskočí. vím, že jste je měli rádi, takže doufám, že vám to udělalo radost a najdu občas nějaký komentář.

Taky jsem přidala novou rubriku. Asi vám to skoro nic neřekne, ale je to něco, co já hlavně díky Ivíííkovi miluju, wrestling. Druh sportovní zábavy pocházející z USA. Pokud znáte můj youtube kanál (pokud ne, tak klikni sem), pak víte, že tam přidávám videa, právě z wrestlingové zábavy!

Doufám, že si užijete prázniny a na bridágách vyděláte pořádný peníze! Takže to je asi všechno. Všem, kteří prošli do dalšího ročníku gratuluju a nezapomeňte : milujte se a množte se!

Country posezení v hospodě

18. dubna 2010 v 16:21 | Bečinka
Děckááá,

Včera jsem byla pomáhat našim v hospodě. Od 7 tam mělo bejt country posezení, s tím, že tam bude kapela a 30 lidí. Možná vám, přijde, že 30 lidí je málo, ale naše hospoda je poměrně malá. Normálně je tam 23 míst, takže jsem sháněli židle. Nakonec jsme jich sehnali 29.

No lidí samozřejmě bylo mnohem víc. Takže tam i stáli, pohupovali se do rytmu, pili pivo a poslouchali. Když někdo odešel na záchod automaticky přišel o své místo u stolu. Zpívalo se country a pak dokonce i něco málo od Kabátů. Takže i my, za pípou, jsme se celkem bavili.

Můj táta si to vyloženě užíval a kravnul tam. Každopádně tržba byla pořádáná. Se sestřenicí jsem počítali útratu jednomu chaťákovi a vyšlo nám 1530,- takže jsme to počítali ještě několikrát. Pak jsme mu to dali a on nám dal 2000,- a řekl: "To je dobrý!" takový dýško jsem ještě nezažila.

Jak už jsem se zmínila bylo málo míst a ty si třeba nesedli vůbec. Takže jsem všichni (myslím, ty co pracovali) stály od 8 od večera do 2 do rána. Myslela jsem, že mě upadnou nohy, to byl fakt děs!

Chtěla jsem dneska napsat seminárku, ale fakt na to nemám energii. Ale příští tejden máme ředitelský a ještě jdeme ve čtrtek do kina, takže to napíšu příští tejden. Mějte se a zítra snad zase začnu přidávat články.

I am Barack Obama and I am black. And I kill myself!

12. dubna 2010 v 16:46 | Bečinka
Hi, people!

Dneska jsem celej den říkala I kill myself a pak jsem to ještě vylepšila! Všechny už jsem tím strašně strala, ale I am Barack Obama and I am black. And I kill myself! No nic, dneska už asi žádný článek nečekejte, ale zejtra by se tu nějaký možná mohl objevit.

Jo, tady koukám, že je docela dobrý téma: Terorismus, takže doufám, že budu mít čas a něco mála vám na to téma písnu. Jinak co se týče těch Poláku. Kdyby v tom letadle nebyl prezident, nikdo by ani nemrkl okem!!

Ju a tohle je video s DX s mým a Ivíííkovým překladem. Jestli máte nějaké negativní komentáře k překladu, tak se nemusíte obtěžovat je psát, páč je smažu :-))


Mějte se fajn, milujte se a množte se a nezapomeňte: I am Barack Obama and I am black. And I kill myself!

Zase na základce

6. dubna 2010 v 10:00 | Bečinka
Nazdar!

Dneska máme ředitelský volno, protože se píšou maturity z češtiny. Tak jsme si s Marky řekli, že se zajdeme podívat na základku. To jsem ještě nečekala, že jakmile vejdeme do školy uvidíme toho arogantního blbe Čupače. Slušně ho pozdravíme, on nás taky a jdeme po schodech nahoru zatímco on jde po schodech dolů.

,,Vám se nějak stejská, ne?!" slyšim najednou ten jeho hlas. S pořádkou dávkou arogance jsem odvětila: ,,No, po vás nejvíc!" Byla jsem na sebe fakt hrdá. Nu a pak jsme zašli za učitele do prvního a druhého patra a že se půjdeme podívat i do třetího.

Tam má hnízdo (kabinet) učitel, kterýho doopravdy nesnášim. A samozřejmě, že jsme ho potkali. Naštěstí jsme byli dost daleko od něj, takže ho pozdravila jen Marky. Pak jdem po schodech dolů a on ten debil jde za náma!

Pak jsem si řekla, že už na to jebem a jdeme domů, protože vidět tyhle dva  magory to byl teda hardcore!

No nic děcka, milujte se a množte se! Peace!!!

,,No jasně. Taky mám ráda tu o Karkulce!"

30. března 2010 v 19:09 | Bečinka
Ahojky děcka.

Zrovna jsem si říkala, že už jsem vám o sobě dlouuuho nedala vědět. Tak to teď napravuju. Jsem mimořádně nasraná. Myslela jsem, jak zejtra, když učitelka chybí budeme mít jenom 5 hodin a ono hovno. Jednu hodinu nám dali dokonce navíc! Žádná náhrada za nebo přesun, prostě navíc!

Jo, o Velikonočkách tu asi moc nebudu! Budu totiž u babči, a budu se učit jak ten debil; literku, páč zase píšem, IS a ještě nějaký blbosti. Fakt výborný. A hlavně budu dělat seminárku na EKG o KRNAPu. Taky nadšenost největší, fakt!

Nu a odkad pochází Titulek článku. Z mé, no řekněme, výměny názorů s tátou o tom, jestli mám nebo nemám umýt zimní boty.
Já: ,,Mě už jsou malý, takže na to jebu a vemu je do popelnice!"
táta : ,,Ne, umyješ je a pak je prodáme za pár kaček někomu známýmu."
Já : ,,nakonec je stejně dáte nějaký rozmazlenýmu fakanovi zadarmo!"
táta : ,,Ne, ty peníze pak dostaneš."
Já : ,,No jasně, taky mám ráda tu o Karulce!"

No nic, mějte se fanfárově, milujte se a množte se!

Tak čepuj, ne?!

6. března 2010 v 14:37 | Bečinka
Zdarec, blogaři!!!

Normálně, musím se vám omluvit, že na to ted tady docela seru a předpokládám, že příští tejden nebude lepší. Páč toho mám ve škole moc. V úterý píšeme test z čj, pak jdem na Romea a Julii, ve středu testy z matiky a ekg a v pátek další test z dějáku. Hrůůůza!!!

No každopádně, včera jsem byla v hospodě! Ale ne tak, jak si myslíte! Naši mají hospodu ve Vstiši, to je malá vesnička asi 5 km od Dobřan (nebo, jak řekl Předseda, od Bohnic). A protože moji rodiče prostě museli vidět, jak Plzenští hokejsté přebírají pohár a následně prohrávají se Spartou, nechali tam mě a mojí sestřenici.

V hospodě byl v tu dobu, jeden chlap, kterýho už táta musel několikrát vyhazovat, páč byl ožralej. Tak tam táta k nim nakráčel a říká, ,,Hele, kluci. Já jedu na hokej! Nechávám vám tady svojí dceru a svojí neteř." A jeden z nich říká: ,,A která je lepší?" Musím říct, že s nima byla sranda. Takovej ten hospodskej humor, jestli víte co tím myslím.

Naučila jsem se čepovat pivo, ono to jako není tak lehký jak to vypadá. Ale tam už stejně byli všichni připitý, takže jim bylo jedno v jakým stavu to pivo dostanou :-) Taky tam hráli karty a říkali tomu "mezikozy", chtěla jsem se taky trochu učit, ale nemělo to smysl.

No takže, se uvidíme, asi tak.. možná za dva týdny.
Předpokládám, že víte, jak obykle končím, takže udělám změnu: Je čas udělat dětem pá, pá!!!

Jsem zpět, děcka!

28. února 2010 v 17:15 | Bečinka
Zdarééééc!

Všechny vás zdravim, děcka. Vrátila jsem se z lyží, z italského Livigna a mám se fajn. Taky si sebou vezu hodně zážítků, kterýma ted budu bombardovat všechny svoje kamarády. Jeden den jsme měli fakt dost hnusně a snad všude na sjezdovkách jsme potkávali jenom čechy. Takže, když jsme viděli partu snowboardáků a jeden říkal, ,,A co ta černá sjezdovka?" Tak jsem mu odpověděla, ,,Ani hovno, vole!"

Já jsem hrozně sprostá normálně a tam jsem se fakt rozjela. Všichni byli kreténi, s mámou jsme se pořád posílali do prdele. Jako fakt super!! Taky možná bude pár dost vtipných videíí, jako když jsem se zabořila do sněhu a nemohla jsem se dostat zpátky na sjezdovku :-)

Snad jste se tady sami nebáli! Nezapomeňte se milovat a množit :-)

I am proud, because I am Czech!

18. února 2010 v 10:25 | Bečinka
Ahojky!!

Je tu nový design, který se věnuje tomu, čím ted žije celý svět! Olympiáda ve Vancouveru. ČR už má dvě medaile. O jednu se postara Martina Sáblíková, druhou opatřil Lukáš Bauer. Doufám, že nebudou jediné dvě a že ještě Češi zabodují!!!

Nádhled designu je tady
Komentujte prosím opět jen sem!!! Pokusim se ještě přidat nějaké články. Vy se mějte a milujte se a množte se!

,,Jak jsi se měla, Beči?!"

14. února 2010 v 19:03 | Bečinka
Ty vole!

Jak jsem si myslela, že ta bráchova oslava bude nudná, tak taky nudná byla. Ovšem jen do chvíle, kdy byla přítomná babi. Pak už jsme zarytě chlastali. Já umím pít jenom Jägermaistra, páč ho vždycky chlastáme na lyžích. A teď nám přinesli tzv. létajícího jelena, což byl Jägermaistr se Shockem! No dokonalý to bylo.

Měli jsme steaky, klobásy, nakládaný hermelíny. K tomu od babi kremrole, od strejdy dokonalej dort a od tety buchtu. Všechno žrádlo jsem smýchala dohromady, lila jsem do sebe Swist colu a Jägermaistra. šla jsem si s bratrancem a sestřenicí zakouřit a pak jsem v noci (dost nečekaně) objímala záchod (můj výraz pro zvracení).

Nu a ještě ke všemu jsem dostala od tety takovej štítek na pokoj s nápisem : Ti, kdo udržují pořádek jsou jen příliš líní něco hledat! Ju a pak jsem dostala úžasné náušnice. Druhej den jsem se pak pustila do hádky s Mariánem. V hospodě to nakonec okomentovali slovy: ,,To je to československé přátelství!"

Nu nic, uživejte den, Vancouver a milujte se a množte se!!!

Děckáááá

13. února 2010 v 8:01 | Bečinka
Zdarec, děcka!!!

To jste rádi, že se taky ozvu, co?! Především bude rád Předseda...:-) No, každopádně. Berousek slaví 18. narozky, takže má dneska oslavu, na kterou samozřejmě musím. Prostě typickej rodinnej sešn. To je sobota a neděle v píči a já se potřebuju učit!

No každopádně, dneska jsem vám přednastavila nějaké články. Vždycky mě převakpí jak málo se děje věcí, když tu dlouho nejsem. Co se týče HP, tak jsme na bodu mrazu, ale s tím já nic neudělám. Včera jsem koukala na Michael Jackson: Odkaz a dneska celej den poslouchám dokola několik jeho písniček a zpíváme spolu :-)) (Heal the world, Eart song, Man in the mirror, Don´t care about us) a taky se učím moonwalk!

No nic, články tu máte. Já vám přeju krásný týden a nezapomente: milujte se a množte se!

I´m so sorry

22. ledna 2010 v 15:12 | Bečinka
Achojky!!!

Vím, že tady na to teď kašlu, ale já se pokusím zlepšit. Nemám mco času tu být a když už zapnu internet většinou jdu na facebook. Ale nebote, dám to tu do pořádku. Ale ne dnes, protože večer odjíždím do Nezvěstic a v sobotu budu našim pomáhat s jednou akcí tam.

Ale pokud půjde všechno dobře, měla bych se v neděli vrátit a já doufám, že se mi to tu v neděli podaří odbnovit. Nemám ani čas a musím se přiznat, že ani naládu na to obíhat SB, takže se omlouvám. Dnes vás tu ještě čeká jeden článek (pokud mi nevypadne internet).

Je sice jenom o mě a ani to není tak článek, jako spíš fotky. Jak už asi víte, jsem hroznej blázen do náušnic a teď mám pár nových, takže se musím pochlubit!

Zatím se mějte a milujte se a množte se!

Lyžááák

12. ledna 2010 v 9:00 | Bečinka
Ahooojky!

Od 12. do 18. ledna 2010 jsem na lyžáku. Články, které se zde budou oběvovat jsou přednastavený! Po tom, co se vrátím z hor doženu novinky, pokud ovšem půjde internet. Protože to zase blbne!

Zatím se mějte!

Když se Lečo směje...

4. ledna 2010 v 20:00 | Bečinka
Nazdáááár děcka!!!

Řeknu to narovinu. Teď tu asi moc nebudu. Jelikož zítra píšeme test z Antický literatury, ve středu píšu test z EKG na obecnou biologii a ve čtvrtek zase píšeme z Antiky. K tomu všemu se hrozně zkouší, protože příští týden (od 12.-18.1.) jsme na lyžáku a pak se už uzavírají známky. Takže soráč, děcka!

Dneska před matikou.... já už ani nevím čemu jsme se tak hrozně smála. Každopádně jsem chytla hroznej vejtlem a předseda to duchapřítomně natočil na mobil. Pokaždý když si to pustím, dostanu vejtlem znovu! Video jsem nahrála na svoje youtube, a můžete se na něj kouknout:


Takže já děkuju za pozornost, a mějte se famfárově!!! A, samozřejmě, milujte se a množte se!
 
 

Reklama