Můj
a

Z mojí klávesnice, pro vaše oči

To byl dneska den....

20. července 2011 v 17:19 | Bečinka/Lečo
Je skvělé, když máte kamaráda, který vás tak dokonale zná a který ví co kdy potřebujete slyšet. Který je jako vy, takové vaše druhé já. Každé prádniny trávím s takovým člověkem, s jednou z mých nejlepším přítelkyň (i když vím, jak nenávidí, když se tohle říká) Nikčou.

Považovala za správné, abychom spolu šli na poslední díl Harryho Pottera. Naše rodiny byly spolu na tom prvním, obě jsem velké fanynky Harryho Pottera (především knih) a zažili jsme co se tohohle týče hodně legrace (Sirius volá, Severus slyší)! Jenže Nikky není uplně běžný fanoušek Harryho Pottera. Za prvné nesnáší Jamese Pottera (přestože její nejoblíbenější postava je Sirius Black, ta holka je prostě plná protikladů) a valné mínění nemá ani o Harrym.

Při scéně, kterou naleznete zde a zde například začala docela nahlas prohlášovat následující slova (nutno podoktnou, že studuje v Anglii a byli jsme na originále s českýma titulkama) ,,How dare you talk to him like that, you little son of the bitch! He saved your ass milion times!" což v překladu znamená něco jako ,,Jak se opovažuješ s ním tkahle mluvit, ty malej zkurvysyne. Milionkrát už ti zachránil prdel!"
Ráno jsem se rozhodla, že si půjdu koupit pernamentu na následující fotbalovou sezonu. Jak už možná víte Viktorka včera hrála utkání a vyhrála 5:0. Reportáž naleznete zde. Vešli jsme tam (Nikky šla samosebou se mnou, vlastně u ní ted tak trochu bydlím :-D) a zjistili, že Viktoriáni mají zrovna trénink a běhali kolem stadionu. Přitom Petr Jiráček několikrát vběhl do budovy a zase ven. A tu kozu (ano myslím Nikky) nenapadlo nic jinýho než na něj zavolat ,,Dobrej zápas, Péťo!" Já v tej chvíli myslela, že jí zabiju! No, ale pravda je, že nevím co bych bez ní dělala...

Harry Potter skončil už v roce 2008, pro mě ale neskončí nikdy!

15. července 2011 v 15:57 | Bečinka/Lečo
A je to tu zase! Zase se předstírá fanouškovství (je vůbec takové slovo???). Lidé ve městech, facebook dokonce i blogy jsou plné článků, odkazů, rozhovorů a vět ,,Končí Harry Potter." Protože v kinech je již poslední film, který se věnuje ději popsaném v knihách J.K. Rowlingové.

Problém je, že příběh Harryho Pottera skončil už v roce 2008. V roce 2008 vyšel český překlad posledního dílu téhle série. Kniha, kterou jsem měla přečtenou za tři dny. Kniha, která mě pobavila, ale i rozplakala a právě takový Harry Potter byl. Takže pokud chcete mluvit o jeho konci, pro mě nikdy neskončí! Miluju když mají knížky otevřený konec, miluju epilog (vím, že ho hodně lidí, včetně jedné z mých kamarádek, nečetlo. Ona to vysvětlila jednoduše ,,Nechci ukončit příběh Harryho Pottera.") a miluju, že se občas můžu zamyslet nebo zkusit sama vymyslet osud Harryho dětí.

Takže zítra (poté co zhlédnu poslední film) pro mě Harry Potter skončí jen symbolicky. Vím, že to bude smutné. Bez ohledu na všechno ostatní, bylo to víc než sedm let mého života, který jsem prožívala spolu s Harrym Potterem. Vyrůstala jsem s ním! Vždycky jsem chtěla být jako Hermiona, po pátém díle jsem chtěla být jako Lenka Láskorádová.

Není to nadsázka když řeknu, že příběh, který J.K. sepsala změnil můj život. Studuju knihovnictví jen proto, že jsem si zamilovala knížky až po tom, co jsem se zamilovala do příběhu brýlatého chlapce s jizvou na čele. Sama jsem měla několik pokusů stát se spisovatelkou kvůli Harry Potterovi. Dodnes píši takovou parodii, ale nemám odvahu jí sem dát. A co je důležitější, knihy HP mě hodně inspirovali. Hlavně pátý díl, kdy Brumbál vše Harrymu vysvětluje. Jeho hlášky (které tedy spíš patří Jo...) si prostě nejde nepamatoval. Hlášky typu ,,Některé rány zasáhnou člověka tak hluboko, že se nikdy nevyhojí." a pak také sedmý díl, který odhalil příběh Severuse Snape a věřím, že nejen mě, ale i milionům lidí po celém světě došlo, že přežít se dá prostě všechno a že vždy se dá najít něco, kvůli čemu stojí za to žít.

Když jsem začala číst Harryho Pottera byla jsem moc malá na to, abych v jeho příběhu našla to poselství, které tam J.K. tak báječně zakomponovala. To poselství o lásce, odvaze a touze po lepším světě. A kvůli tomu všemu chci říct jedno obrovské děkuju autorce tohohle světového fenoménu. Ženě, která změnila život milionům lidí, díky které najednou nezáleželo na tom, jakou máte národnost nebo barvu kůže, ale jediná otázka, která padala byla ,,už jsi přečetla posledního Pottera?"

Děkujeme, J.K.

Nové brýle...

5. července 2011 v 20:39 | Bečinka/Lečo
Zdarééééééc !!!

Před pár dny jsem byla donucela dojít si koupit nové brýle. Ne že by mi to nějak vadilo, ale já byla na ty své "staré" zvyklá. Měla jsem je více než 5 let. Vybrala jsem tyhle :


Jsou úplně jiné, než moje předchozí, takže chvilku bude trvat, než si zvyknu já i lidi z mého okolí, ale mě osobně se líbí. Fotky v pokračování...

New design + moje fotky s nima xD

1. července 2011 v 12:45 | Bečinka/Lečo
Ahoj děcka!

Je to tady!!! A co??? Vlastně hned několik věcí; skončila škola a z toho plyne, že začínají prádzniny! Kdo má radost?! Pak je tu opět změna designu. Tím posledním jsem chtěla poctím památku muže, který mě inspiroval víc než kdokoliv jiný a jsem mu za to vděčná, ale je léto a chce to barvy! Zářivé... Takže design je žlutý a je na něm moje oblíbená "sladkost" medvídci Haribo.

Náhled :

Jen nevím, jak dlouho tady tenhle design bude, protože mám takovej pocit, že kdykoliv se teď připojím na svůj blog, dostanu na ně chuť, ale snad to chvilku vydrží. Pokud by vás to zajímalo, Haribo je to nejlepší co můžete mít. Dokonce jsem jeden čas měla Haribo i ve svém jménu na facebooku!

Opravdu je totiž miluju, víte?! A proto je v pokračování článku (prostě klikni na to tlačítko celý článek) několik fotek, které byli moje profilové na facebooku, když jsem tam měla přezdívku Haribo. Nevím proč, ale mám nutkání se s nima fotit. Asi proto, že jsou to nejlepší kámoši... Jo, máte pravdu! Pár jsem si jich vzala... :-D

Den Michaela Jacksona

25. června 2011 v 23:59 | Bečinka/Lečo
Jak jste si určitě všimli, celý dnešek byl věnován Michaelu Jacksonovi. Takhle by to mělo vypadat, ale ne jen ten jeden den v roce (nebo dva). Den, kdy tragicky zemřel a den, kdy se narodil. Měli bychom na něj vzpomínat neustále! Každý den, protože přivedl do světa hudby i do světa jako takového tolik nového.

Kdyby nebylo M.J. nebyli by ani takové hvězdy jako třeba Usher, Akon, Ciara atd. Ti všichni mají jednu věc společnou, jsou černí! A právě M.J. byl první černý zpěvák jehož videoklip se vysílal na dnes známe a proslulé televizní stanici MTV. MTV měla s uveřejněním jeho klipu Bille Jean trochu problémy, ale manažer M.J. jim tak trochu pohrozil a M.J. tak otevřel cestu do světa showbuissnisu všem černým umělcům.

Možná můžete nabídnou, že dnešní den nebyl ani tak o M.J. jako spíš o jeho dětech. Viděli jste tu videa, kde Paris vzpomínala na svého tátu (toho nejlepšího na světě, jak řekla). Prince jak přebíral za otce cenu a fotky z jeho pohřbu, kde byli právě všichni tři jeho děti. Ale takhle jsem to chtěla. Protože věřím, že by to takhle chtěl i M.J. Jeho děti pro něj byli vším!


A závěr? Vzpomínejte na něj v dobrém a pamatujte, že na tomhle světě existuje věc, které se říká presumkce nevinny! Vzpomínejte na dokonalého umělce a perfektního člověka, který jen chtěl pomoc, ale my jsme mu to nechtěli dovolit. Vzpomínejte na otce tří malých dětí a autora nestárnoucích písniček. Vzpomínejte na fenomén Michael Jackson!

Dva roky... a stále to bolí....

25. června 2011 v 10:00 | Bečinka/Lečo
Čím je dnešek zvláštní? Tím, že před dvěmi lety za podivných okolností přišel o život legendární zpěvák a tanečník, zastánce dětí po celém světě, módní ikona, milovaný i nenávidění, Michael Jackson!

Jaký byl? Otázka na kterou nikdy nedostaneme odpověď. Byl superstar, přesto se cítil tak sám! Média do něj šila, lidi ho pomlouvali a nenáviděli. Přitom nikomu neublížil. Jen chtěl lepší život! Nejen pro sebe, ale pro všechny lidi bez rozdílu věku, pohlaví, barvy pleti...

Když se řekne Michael Jackson měl by se nám vybavit geniální zpěvák a tanečník schopný investoval miliardy dolarů do pomoci malým dětem a ne to, co se vybaví většině lidem. Protože on není homosexuální pedofil, který si pomocí plastických operací mění svůj vzhled i barvu kůže.

Michael Jackson nebyl jen zpěvák, jen tanečník, jen skladatel, byl víc! Byl ikonou, inspirací a pro mě jím bude stále! Takže uvědomte si, že vám nikdy nic neudělal, tak proč ho nenávidět. Vzpomíntejte na Krále popu!
Rest In Peace, M.J.

Viktorka slavila v Pivovaru

11. června 2011 v 17:56 | Bečinka/Lečo
Ahoooj,

jo já vim! Asi si říkáte ,,Ta holka je s tím už celkem dost trapná" a víte co?! Mě je to jedno! Klidně to budu psát až do omrzení, ale FC VIKTORIA PLZEŇ VYHRÁLA LIGU.

Dnes (11.6.2011) Viktorka slavila 100 let + titul a kde jinde, než na nádvoří Pivovaru. Kromě skoro všech Viktoriánů zde byly i legendy Plzeňského fotbalu a ligová rozhodčí a žena, který pískala ženské fotbalové finále olympiády Dagmar Damková.

Bylo to úžasné! Kluci nejprve nastoupili na podiu, kde si (jako vždy) Pavel Horváth ze všeho dělal legraci a na otázku ,,Jaký byl včera první trénink?" odpověděl, až když mu odpřísáhli, že trenér tam ještě není! Pavel Vrba ale učinil zajímavé prohlášení. Jak už možná víte, po vítězství v Gambrinus lize mu kluci směli oholit vlasy. Teď Pavel Vrba prohlásil ,,Pokud postoupíme do Ligy mistrů, tak mě budou moc oholit celýho!"

A také Roman Pavlík (brankář) přišel s rukou v sádře. Jak jsem se od něj později dozvěděla, ruku mu stihl na pátečním (10.6.2011) tréninku zlomit Martin Fillo. Později sem přidám nějaké fotky. Viktoriáni byli neuvěřitelně milý, vyfotili se s každým a také podepsali prakticky všechno jsem jste jim strčili pod ruku. I když Romana Pavlíka mi s tou rukou v sádře bylo docela líto...

,,Jdi do vole, ty prdele!" aneb ať žijou přeřeky

26. května 2011 v 17:34 | Bečinka/Lečo
Napadlo vás někdy, jak úžasně vtipný jsou přeřeky??? Teď se mi to zrovna stalo :-D Jsem nasraná hádám se s kámoškou a místo ,,Jdi to prdele, ty vole!" ze mě vypadne ,,Jdi do vole, ty prdele!" Přeřek je ideální prostředek jak ukončit hádku.

Pár vteřin po mém přeřeku bylo ticho a pak jsme obě chytly výtlem. A hádka byla zažehnána :-D Teď si vzpomínám ještě na jednen krásný přeřek, který se mi povedl ve škole.

To jsem se snažila Předseovi vysvětlit, že ne všichni wrestřeli nosí trenky, že třeba John Cena má džíny. A vypadlo ze mě. ,,Všichni nemají trenky. Třeba Džína má Ceny (čti Sýny)!" A od té doby jsou u nás džíny prostě Ceny :-D

Nebo když jsem řekla, že chci ,,...na Koncertovo Rytmus!" místo na Rytmusovo koncert :-D Myslím, že přeřeky bychom měli všichni milovat a od srdce se jim zasmát!

Nový design - MISTŘI

22. května 2011 v 7:52 | Bečinka/Lečo
Řekla jsem, že pokud vyhrají bude s nima design! A tak se stalo!

V záhlaví kapitán Pavel Horváth s jeho vlastní hláškou, kterou pronesl po korunovaci na Štruncových sadech. ,,Večírek nekončí! Alespoň ten můj ne!"

Náhled :
Co víc napsat? HOŠI, DĚKUJEM!!!!

21. květen 2011, den, který se zapíše do historie

21. května 2011 v 22:44 | Bečinka/Lečo
Ano, 21. květen 2011 je den, který se zapíše do historie. Alespoň do té fotbalové, protože FC Viktoria Plzeň získala historický první titul Gambrinus ligy a oslavy jsou samozřejmě obrovské. Viktorka si titul zajistila vítězstvím nad Baníkem 3:1 (autory všechn gólů jsou Viktoriáni) a protože se jednalo o poslední domácí zápas pohár, medaile i vše bylo připravené na korunovaci nových králů Gambrinus ligy.

Byl to úžasný zážitek. Po zápase jsem vběhla na trávník a z bezprostřední blízkosti jsem viděla korunovaci nových mistrů. Poté společně s kotlem probíhala cesta na Plzeňské náměstí. Nějací otužilci skočili do vody s tadičním skandováním ,,pojďte mezi nás..." a vše samozřejmě fotili všudypřítomní fotografové.

Bylo úžasné projít se na Náměstí Republiky s výkřiky ,,Mistři! Mistři! Mistři!" a zvěstovat tuhle novinu všem v okolí. Na Náměstí republiky jsem se dost naskandovali. Klasické ,,Viktorka Plzeň!" Píseň Šampion-Viktorka, a také se pouštěla písnička specielně pro Spartu. ,,Protože my jsme mistři a Sparta má... Pichu-pichu..."

A poté už konečně dojel otevřený autobus s oholenými Viktoriány a plešatým Pavlem Vrbou. Klasicky vždycky mistři přijížděli Dřevěnou ulící, ale jak řekl moderátor ,,Viktoriáni jsou mistři takže přijedou touhle jednosměrkou, protože jim zákaz vjezdu a policisti můžou políbit..." ,,PRDEL!" jak dodal dav (včetně mě).

Společně s Viktorány jsme si zavzpomínali i na tragicky zesnulého skalního fanouška FC Viktorie Plzeň, Petra Žitníka. Tenhle titul byl právě pro něj! Také jsme si zaskandovali ,,MISTŘI! MISTŘI!" i známou znělku ,,Tak jsme mistři, no a co. No a co, no a coo-o.", kterou později Pavel Horváth přepsal na ,,Tak jsme tlustý, no a co. Noa a co, no a coo-o!" Vážně ten chlap by se klidně mohl živit jako komik.

Takže MISTŘI, DĚKUJEM!!!!!

,,Tohle je sport! To není hokej!"

15. května 2011 v 22:00 | Bečinka/Lečo
Zdarec děcka!

Víkend jsem strávila na chatě s rodiči. Je to pěkně dlouho, co jsem tam nebyla a věřte, že se hodně věcí změnilo hlavně neúnavnou prací mých rodičů. Budují si totiž Japonskou zahradu. Později přidám fotky, ale pokud vůbec netušíte co to je, pak je to zahrada, kde jsou jezírka, zakrslé rostlinky a stromy, ale převážnou část tvojí kameny. Různé mozajky postavené z různých kamenů. I kameny jsou vznácnost.

V sobotu jsem usedla k televizi a řeknu vám sledovat fotbal s mojí mamkou a věčným optimistou mým tátou, to byl fakt zážitek. Moje máme je spíš hokejová a táta mi každé dvě minuty říkal ,,Dívej se, teď ho dostanou." Asi bych ještě měla zmínit, že jsme sledovali zápas mezi FC Viktorií Plzeň a Teplicemi. Neumíte si představit kolik mě to stálo sil. Vysvětlovat mé mámě základní věci jako například: ,,On ten balon bere do ruky." ,,Protože hází aut, mami!"

Ale asi nejlepší bylo, když se snažila fotbal srovnávat s hokejem. To už fakt nešlo. Já prostě na to neměla nervy. Nejde zareagovat jinak než : ,,Tohle je sport, mami. To není hokej!"

No, bráchu čeká maturita, tak mu držte palce! A milujte se a množte se!

DÍKY, AMERIKO!!!

8. května 2011 v 16:00 | Bečinka/Lečo
Možná to teď bude znít trochu divně. Je to jen několik dní co jsem napsala článek, kde jsem obviňovala američany z brutálního zavraždění Usama bin Ladina bez soudu a dnes píši o tom, že jsem vlastně američanům vděčná, což jsem. Ale ne za to, že někoho brutálně zavraždili.

Jsem vděčná armádě USA, ale ne té, která je dnes. Té, která byla. Té, která osvobodila západní Čechy a moje rodné město Plzeň. Oslavy osvobození a Den vítězství se slaví všude, ale v Plzni asi nejvíce. Tento rok se jednalo o 66. výročí (minulý rok u příležitost 65. výročí měl v Plzni projev i prezident republiky pan Václav Klaus).

Program oslav byl nabitý! Vše začalo už ve čtvrtek. V pátek pak oficiálně od 16:30 u pomníky "Díky, Ameriko" na (jak říkají Plzeňáci) Americký. S projevem vystoupil primátor Martin Baxa, ministr vnitra, zástupce hejtmana... a také válečný veterán. Všichni říkali prakticky to samé a když jsem to poslouchala uvědomila jsem si, že vlastně mají všichni pravdu.

Měli bychom se postavit do pozoru (sejmout klobouky) a od srdce poděkovat mužům a ženám, kteří obětovali vlastní životy, aby nám přinesli svobodu. Je pravda, že kdyby nás někdo byl ochoten poslouchat už za začátku roku 1938-39, vůbec by k ničemu nemuselo dojít.

Jeden z projevů mě zaujal asi nejvíc. Vlastně byli dva. Baxův projev (mezitím co řečnil mu ukradli služební auto.. uppps) a projev amerického velvyslance. Líčil jak Plzeň vypadala, když jsem přišli. Jak i jeho otec zde bojoval, že jeho matka si prošla Osvětimí....

Víte co, řeknu jen dvě slova a shrnu tenhle článek DÍKY, AMERIKO

Nevděčníci a Viktoriáni

25. dubna 2011 v 11:41 | Bečinka/Lečo
Napadlo vás někdy, jak jsou lidi nevděčný! Moji rodiče jeli na Velikonoce na chatu a mamka chtěla abych jim půjčila první dva díly Harryho Pottera (Kámen mudrců a Tajemná komnata) na DVD. Že se prý na to taky konečně musí podívat. Tak jim to půjčim v pohodě, ne. A včera mi volali (jako jestli je doma všechno ok a tak) a víte jak mě můj otec pozdravil. ,,Ahoj, mudlovská šmejdko!"

Chápete to???? On mi normálně řekl, že jsem mudlovská šmejdka, což je (jak by řekla ve filmu Hermiona) ,,...nejsprostčí výraz pro někoho jehož rodiče nekouzlí." To je přece katastrofa! Moje vlastní rodina.

No nic! Každopádně dneska se chystám na Viktorku. Hraje od 18:30 se Slavií. Jsem si jistá, že to bude i v televizi. Tak nám kurňa držte palce! Já už jsem si na to připravila nehty, ale jen tohle nepomůže...
Takže mějte se fajn, milujte se a množte se a hlavně držte nám palce!!!!

Plány na prázdniny (+ můj nákup)

21. dubna 2011 v 13:46 | Bečinka/Lečo
Zdarec děcka!

Myslím, že to také znáte. Jdete se s přáteli podívat do nějakého obchodu a odcházíte s několika věcma. Tak to se přesně stalo mě! Byla jsem s kamarádkou v Plaze (obchodní centrum v Plzni) a ačkoliv jsem to nezamýšlela, koupila jsem si pár věcí (v celém článku).
Na prázdniny mám celkem dost plánů. Dneska jdu ještě na náměstí, podívat se na trhy. Potom jedu k babi, v pátek zpátky do Plzně a s mojí nejlepší kámoškou na pouť. Nu a v pondělí hraje Viktorka. A co vy? Jak budete vy trávit prázdniny?
Můj nákup (celý článek)

DX a design? Proč ne?!

30. března 2011 v 9:00 | Bečinka/Lečo
Ahoooojky děcka!

Je to tady! Je jaro a zelená je taková jarní barva protože se všechny rostlinky tak jako probouzení k životu. Takže jsem se rozhodla dát do designu trochu zelené. A vzniklo z toho tohle. :-)

Na designu jsou dva wrestleři o kterých se hodně často zmiňuji. Vlevo Triple H (známí také jako The Game nebo Hunter) a vpravo HBK Shawn Michaels, kteří jsou známí i společným tagteamem DX. A samozřejmě jejich nesmrtelná hláška If you´re not down with that, we´ve got two words for ya : SUCK IT!
Náhled :
Já jsem s designem hodně spokojená :-D

Když skončí přátelství...

19. února 2011 v 21:57 | Bečinka/Lečo
Dlouho v mém životě byla holka, která byla pro mě dokonalá! Byla ztřeštěná, upřímná, bláznivá, spontální, obětavá a pravdomluvná! Skvěle jsme si rozuměli a opravdu jsme si užívali života a našich společných koníčků.

Ale tomu je teď konec. Nechci rozebírat detaily a ani nebudu! Stejně tak náhle jako přišla do mého života, tak z něho také odešla! Ale něco po ní zůstalo a já jsem za to moc ráda! Vím, že už nikdy nebudu taková jaká jsem byla než jsem jí poznala a jsem za to ráda.

Ale naše přátelství prostě dál nemůže pokračovat! Protože se staly určitě věci, něco bylo řečeno a někomu ublíženo! Objevily se slzy, výčitky a obvinění! Vím, že to co jsme si řekli je pravda, pravda, která bolí, ale pravda!

Jenže nedokážeme být přáteli a znát tuhle pravdu! Ovlivňovala můj život a změnila ho! Myslím, že si tohle bude číst, takže ti děkuju a vážím si toho, co jsi pro mě udělala, co jsme zažili... všeho si moc vážím! Ale zároveň pálím mosty! Už teď je mi smutno, ale prostě s ní dál nedokážu být! Stejně jako ona se mnou!

Takže ti přeju hodně štěstí v tvém životě, lásky a jiných a lepších přátel!

Nový design...

30. ledna 2011 v 19:05 | Bečinka/Lečo
Tak a je to tu! Změna designu! Musím říct, že s tímhle jsem celkem spokojená, takže počítám, že tady bude hooooodně dlouho!

Náhled :
becinky.blog.cz
A co že to na tom designu vlastně je????
Klik na CČ...

In memory of S.S.

6. ledna 2011 v 18:38 | Bečinka
Nový design! Jehož funkce je připomenout postavu z románu J.K. Rowling, Severuse Snapea. Který je mimochodem, moje oblíbená postava!

Náhled :
becinky.blog.cz
,,After all these years?" - Po těch letech?
,,Forever!"                     - Navždy!

,,He´s got Lily´s eyes. Do you remember her eyes?" - Má Lilyiny oči. Pamatujete si její oči?
,,Shut up! He killed her! She is dead!"                        - Mlčte. Zabil ji. Je mrtvá

,,It looks like you really love the boy after all?" - Vypadá to, jakoby vám ten chlapec po tom všem přirostl k srdci?"
,,The boy? Expecto patronum!"                         - Ten chlapec? Expecto patronum

Veselé Vánoce...

24. prosince 2010 v 10:00 | Bečinka
becinky.blog.cz

Nový design

12. prosince 2010 v 12:46 | Bečinka
Je tu nový design!

becinky.blog.cz
Pokud k němu máte jakékoliv připomínky, prosím pište je jen sem pod tenhle článek! Děkuji!

A nezapomeňte, že i v čase Vánoc byste se měli milovat a množit!!!

becinky.blog.cz
 
 

Reklama