a

Sezóna 2013/2014

GL : FC Viktoria Plzeň vs. Boheamians 1905

3. června 2014 v 17:32 | Móňa (Bečinka)
Poslední zápas Gabrinus ligy sehrála Viktoria v sobotu 31. května 2014 proti zachraňující se Bohemians 1905. Zápas skončil nerozhodnout remízou 0:0.

Konečný stav zápasu 0:0

GL : FC Viktoria Plzeň vs. FC Zbrojovka Brno

26. května 2014 v 17:03 | Móňa (Bečinka)
Poslední domácí zápas odehráli Viktoriáni 25. května 2014 od 18:00 ve Štruncových sadech v Doosan aréně. Před zápasem Viktoria připavila pro své fanoušky rozlučku se sezonou, skákací hrady pro děti a podobně. Viktoria se postavila proti Zbrojovce Brno jejíž Ultras se připojili ke kotli Viktoriánů.

První poločas
Viktoria soupeře tlačila už od začátku. Dan Kolář dokonce trefil spojnici břevna. Prvního gólu jsme se dočkali až ve 26. minutě, kdy se po kolmé přihrávce právě Dana Koláře do prázdné brány trefil Stanislav Tecl.

Fanoušci dále pokračují v boji proti FAČR a ve všech stadionech po celé ČR bylo domluveno, že se od 25 minuty začne protestovat a ve 30. minutě fans opustí kotle a vrátí se až na druhý poločas. K tomu došlo i v Plzni, zároveň se pouze v Plzni zápas za nadávky přerušoval. Přerušení trvalo asi tři minuty a hráči ani nedošli do šaten, protože v tu chvíli odbila 30. minuta zápasu a fanoušci vyklidili severní tribunu.

Ve 41. minutě došlo k velmi kontroverznímu gólu Brna na 1:1. Rozhodčí Franěk fouknul do píšťalky v momentě, kdy míč ještě NEBYL za brankovou čarou.

Druhý poločas
V druhém poločas se hrálo víceméně pouze na polovině Brna. Viktoria dále tlačila, ale gól už přidat nedokázala. Poslední domácí utkání tedy skončilo 1:1 a Viktoria si tak doma, v rámci Gambrinus ligy, udržela neporazitelnost.

Hráči pak obešli celé hřiště, aby fanouškům poděkovali a Pavel Horváth měl proslov ke kotli. Jeho Ultras tam však už v tu dobu nebyli. Tohle bylo poprvé (od té doby, co chodím na fotbal), co jsem cítila jakousi mezeru mezi fanoušky a hráči. Jakoby se najednou nedokázali shodnout.

Viktoria odehraje ještě jednou soutěžní utkání proti Bohemians 1905 a může tak výrazně zasáhnout do sestupového pořadí v letošním ročníku Gambrinus ligy. Pozornost fanoušků se totiž (trochu netrafičně) přesunula na samý konec tabulky, v ohrožení sestupu jsou čtyři kluby.

Konečný stav zápasu 1:1

Finále Poháru ČP : FC Viktoria Plzeň vs. AC Sparta Praha

18. května 2014 v 8:34 | Móňa (Bečinka)
V sobotu 17. května 2014 odehrála Viktorie Plzeň a Pražská Sparta finále Poháru České Pošty na stadionu v Edenu v Praze na Vršovicích. Díky distribuci lístků FAČR nebyl stadion zaplněn ani z poloviny. Fanoušci obou týmů navíc prvních 30 minut protestně mlčeli a ukázali tak FAČR, jak vypadá jejich tolik opěvovaný fotbal v Anglii.

Možná i díky divácké kulise, která byla velmi tichá a komorná (jako by hrála Žákavá s Blovicemi) se první poločas zdál trochu pomalý. Prvních deset minut sice bylo aktivní z obou stran, možná měla menší převahu Sparta, ale největší šance zaznamenala Plzeň. To bylo když Kovařík špatně nastavil nohu a míč tak poslal přímo brankáři do rukavic.

Tempo se trochu zvedlo v závěru poločasu a na obě strany jsme viděli zajímavé situace. Utkání bylo poměrně bohaté i na fauly, ale to bylo především vlivem toho, že rozhodčí Zelinka pískal každé šťouchnutí a samozřejmě i vlivem trávníků, který byl od pronikavého deště kompletně promočený.

V druhém poločase však už iniciativu převzali Plzenští a začali hrát to, čemu se ve světě říká fotbal. Najednou si s nima Sparťanská obrana nevěděla tak úplně rady. Velkou šanci spálilo hned několik hráčů, ale Viktoriáni se nakonec tolik zaslouženého gólu dočkali, když Řezník napálil balon, který ještě někdo ze Sparťanských tečoval a míč skončil za Vaclíkovy zády.

Už v nastaveném čase pak jeden ze Sparťanů nastřelil ruku Milana Petržely, sudí nekompromině ukázal na penaltový bod a Sparta vyrovnala. Okamžitě poté byl zápas ukončen a šlo se do penaltového rozstřelu. Tam se vystřídalo všech 10 hráčů v poli, přičemž dva (jak Viktorián tak i Sparťan) trefili tyč a dokonce tu samou. Za Viktorii to byl Roman Hubník.

Na penaltový rozstřel nakonec vyhrála Sparta a pohár pro Vítěze České Pošty nakonec zvedla nad hlavu ona. Viktoria Plzeň se však rozhodně nemá za co stydět, protože hráli velmi dobrý zápas, který byl reklamou na český fotbal, narozdíl od Sparty, která prostě jen měla štěstí.

Konečný stav zápasu 1:2 (penaltový rozstřel)

GL : FC Viktoria Plzeň vs. FK Mladá Boleslav

12. května 2014 v 19:37 | Móňa (Bečinka)
Předposlední utkání na domácích stadionu ve Štruncových sadech odehráli hráči Viktorie Plzeň v neděli 11. května. Do Štruncových sad zavítal třetí tým tabulky Gambrinus ligy Mladá Boleslav. Doosan aréna byla zaplněná 10 000 diváky.

Kvůli kartám a zraněním měl Plzeňský trenér problémy se sestavením obrany, ale nakonec se to přece jen podařilo a do sestavy se vrátil Roman Hubník. Právě díky tomu, ale nebyla obrana zas tolik sehraná a v prvním poločase ji několikrát podržel skvěle chytající Matuš Kozáčik.

Viktoriáni také atakovali branku soupeře. Většina jejich akcí však byla přerušena signalizovaným ofsajdem, popravdě řečeno, až příliš často. Velkou šanci měl Patrik Hrošovský, který si opět zahrál vedle Pavla Horvátha, ale střela mu nesedla. První poločas skončil bezbrankovou remízou.

Po zranění Hubníka, musel ze hřiště odstoupit i on a Plzeňská obrana tedy měla další problém. Ale dokázali si s tím poradit a zápas dohráli bez nějakých velkých problémů v oblasti šesnácky. V 53. minutě však Viktoria vstřelila první gól, když se mladík Matěj Končal trefil střelou k tyči.

Střídající Tecl, který zaskočil za zraněného Hubníka se pak prosadil v samotném závěru zápasu, v 84. minutě. Našel si ho míč Petrželi a Tecl měl už pak jednoduchou práci, prostě ho uklidit do branky. Plzesští fotbalisté tak vyhráli 2:0 a čekají je dva poslední zápasy v Gabrinsu lize v letošní sezóně.

Konečný stav zápasu 2:0

GL : FK Baumit Jablonec vs. FC Vitkoria Plzeň

7. května 2014 v 22:01 | Móňa (Bečinka)
Čtvrtého května se stále ještě úřadující mistři předvedli na hřišti FK Baumitu Jablonec. Fanoušci tichým protestem dali najevo své nesympatie k majiteli a zároveň šéfovi českého fotbalu.

Ve 27. minutě Viktoriáni dostali gól a prohrávali 1:0. Ovšem opět prokázali svojí bojovnost a touhu zvítězit a ani ne o deset minut později už srovnali na 1:1. Trefil se Standa Tecl po té, co se k němu odrazil míč od Ďurišovi hlavičky, která mířila jen do tyče.

První poločas skončil remízou 1:1.

Druhý poločas se od toho prvního příliš nelišil. Matuš Kozáčik chytil stoprocentní šanci, ale i Viktoriáni tlačili a měli jednu velkou gólovku za druhou. Bohužel jí nedokázali zhodnotit a dlouho to vypadalo že uktání skončí poločasovým výsledkem.

pak však čárový rozhodčí mylně přisoudil míč Jablonci a ten z vzhazování vstřelil gól tři minuty před koncem normální hrací doby. Plzeňáci odpověděli hned z dalšího útoku, ale na další zvrat zápasu bylo později. Na 2:2 tedy upravil Patrik Hrošovský a utkání za nespokojenosti Plzeňských hračů nad chybou rozhodčí skončilo.

Konečný stav zápasu 2:2

Pohár ČP 2013/14 : FC Zbrojovka Brno vs. FC Viktoria Plzeň

7. května 2014 v 12:40 | Móňa (Bečinka)
Viktoria Plzeň hrála odvetu semifinále Poháru České Pošty proti Zbrojovce Brno 1. května 2014. Výsledek prvního zápasu byl 1:0 pro Plzeň a Plzeňákům tak stačila i pouhá remíza. K té také nakonec došlo. Plzeňská Viktoria remizovala se Zbrojovkou Brno a dostala se do finále Poháru, které se odehraje 17. května v Edenu.

GL : FC Viktoria Plzeň vs. FK Teplice

29. dubna 2014 v 15:53 | Móňa (Bečinka)
V pátek 25. dubna 2013 se Plzeňská Viktoria opět představila svým fanouškům doma, na Štruncových sadech v Doosan aréně. Na zápas přišlo 10 000 diváků, kteří vytvořili skvělou atmosféru a poháněli své favority k vítězsví.

Mistři měli první poločas rozhodně lepší než soupěři. K velké šanci se dostal Řezník, ale balon nastřelil brankáři přímo do náruče. Hora naproti tomu vysoko nad. Viktoriáni však nenachali Teplice skoro ani pořádně vystřelit. Kombinovali pouze ve středu hřiště, ale přes dobře formovanou obranu se v prvním poločase nedostali.

Ve 31. minutě otevřel skóre Milan Petržela. Trefil se po perfektní přihrávce Michala Ďuriše, kterého si Teplická obrana nevšimla. Plzeňská Viktoria tedy vedla 1:0 a za takového stavu se šlo do šaten.

V druhém poločase jsme od Viktoriánů viděli více akcí a trochu sebevědomější výkon. Teplice nepustili k žádnému velkému ohrožení branky a samy přidali další dva góly. Nejprve se v 66. minutě trefil Ďuriš, ke kterému se míč dostal poté, co ho Wágner do branky nadvakrát nedokázal propasovat. A Viktoria vedla 2:0.

V nastaveném čase pak na konečných 3:0 upravil mladíček Končal, který si zahrál první zápas za Plzeňské Áčko. Viktoriáni tedy sebrali Teplicím body a na západě Čech všechny tři zůstali.

Konečný stav zápasu 3:0

GL : SK Slavia Praha vs. FC Viktoria Plzeň

23. dubna 2014 v 6:01 | Móňa (Bečinka)
Na půdě nenáviděné Slávie odehráli Viktoriáni další zápas v rámci Gambrinus ligy. Ten se odehrál na Velikonoční pondělí od trochu netradičních čtyř hodin. Viktoriánům v sestavě chyběl Pavel Hovárth, kterého sklátila viróza a kvůli kartám nemohl hrát ani David Limberský. Kapitánskou pásku tedy oblékl Venca Procházka.

Viktoriáni vstoupili do zápasu velmi aktivně a již v prvních minutách prvního poločasu se v brance Slavie třpytil míč. Podle rozhodčích však byl Daniel Kolář v ofsajdu a gól tedy neplatil. Opakovaný záběr pak ale ukázal, že se jednalo o hraniční situaci, která se má pouštět.

Slavia bojuje o záchranu a bylo to patrné i z jejich hry. Nehráli nic jiného než nakopávané míče a párkrát ohrozili bránu Matuše Kozáčika. Na konci prvního poločasu však skóre svítilo příznivě pro Viktorii. Již v minutovém nastavení se z volného přímého kopu nádhernou ránou trefil Honza Kovařík. Do kabin se tedy šlo za stavu 0:1 pro Plzeňské mistry.

Druhý poločas byl poměrně podobný tomu prvnímu. Viktoria i Slavia hráli na vítězství. Na Pražském týmu byla vidět až zoufalá touha vstřelit gól. Ale Matuš Kozáčik jejich veškeré snažení nemilosrdně likvidoval. Slávistům pak v závěru docházeli i nervy a místo toho, aby se soustředili na hru, se hádali s rozhodčími.

Pomyslný hřebíček do rakve Slávistům zasadil střídající Wágner, který se trefil po přihrávce Ďuriše po rychlém protiútoku Plzeňských mistrů. Zápas tedy skončil 0:2 pro Plzeňskou Viktorii. Plzeňáci si připisují tři body a Slavii stále hrozí sestup z české nejvyšší soutěže.

Konečný stav utkání 0:2

Pohár ČP 2013/14 : FC Viktoria Plzeň vs. FC Zbrojovka Brno

18. dubna 2014 v 18:07 | Móňa (Bečinka)
FC Viktoria Plzeň se dostala do semifinále Poháru České pošty, kde narazila na Zbrojovku Brno. První utkání se hrálo ve Štruncových sadech ve čtvrtek 18.4. 2014. ODveta se bude hrál 1. května v Brně.

Viktoriáni začali skvěle a již ve druhé minutě se v brance Brna válel míč. Standa Tecl ho tam dopravil po Řezníkově hlavičce. To byl pro fanoušky začátek jako z říše snů. Nemůžeme však říct, že Viktoria zápasu dominovala. Hráli oba týmy a hrál se velmi zajímavý fotbal, tzv. nahoru dolů.

Na konci prvního poločasu, ve 44. minutě, dostal jeden z Brněnských po skluzu ze zadu na Stanislva Tecla červenou kartu a Viktoriáni tak odehráli celý druhý poločas v přesile. Kromě jednoho gólu a červené karty se již v prvním poločase nic nestalo a do kabin se šlo za stavu 1:0 pro domácí mistry.

Zbrojovka se i v deseti odhodlala útočit, ale přesila Viktoriánů byla značná. Hořava se trefil těsně vedle a zdálo se, že Viktoriáni opět nemají tu střeleckou mušku. V 60. minutě se také na hřiště vrátil uzdravený Horváh, který byl vřele přívítán všemi Plzeňskými fanoušky.

Až střídající Ďuriš se po čtyřech minutách na hřišti trefil. Dostal se k odraženému míči ve vápně a nemýlil se. Přidal tak druhý gól a upravil výsledek na konečných 2:0 pro Viktorii Plzeň.

GL : FC Viktoria Plzeň vs. FC Vysočina Jihlava

16. dubna 2014 v 13:48 | Móňa (Bečinka)
V neděli 13.4. 2014 se Viktoria doma představila proti Jihlavě. S tímhle týmem hrála za poslední dobu už potřetí. Vitkoriáni a Jihlavané za sebou měli vzájemné zápasy v Poháru České Pošty. Viktoria nejprve doma vyhrála 1:0 a poté v Jihlavě prohrála 2:3. Teď je čekal zápas v rámci Gambrinus ligy.

Trenér i tentokrát nechal odpočívat velká jména jako Horváth, Kolář nebo Tecl. Viktoriáni se, jak je jejich zvykem, tlačili dopředu a snažili se hrát útočně. O to samé se však pokoušela i Jihlava, nehráli klasického zanďoura, ale dávali obraně Viktorie Plzeň pořádně zabrat.

Hrálo se na obě strany a oba týmy měli příležitost vstřelit branku. To se však nestalo a poločas skončil za skandování Plzeňských diváků "Pelta je čůrák," nerozhodně a bezgólově 0:0.

Po tom, co byli Plzeňští fanoušci samotným kapitánem Davidem Limberským upozorněni, že pokud budou opět skandovat to, co na konci prvního poločasu, rozhodčí ukončí zápas. Přestože v derby se tohle skandovat mohlo, se začal hrát druhý poločas. A Viktoriánům stačilo jen 17 vteřin a vstřelili branku.

Prosadil se Michal Ďuriš a Štruncovy sady vyklupkly v nadšený jásot. Mistři pak měli šanci ještě přidat další góly, ale bohužel se jim střelecky nedařilo. Jejich zmenšenou koncentraci pak ješt navíc v 82. minutě Jihlava potrestala a zápas skončil nerozhodně 1:1.

GL : FK Dukla Praha vs. FC Viktoria Plzeň

7. dubna 2014 v 13:15 | Móňa (Bečinka)
Již v sobotu 5.4. 2013 odehráli Viktoriáni další důležitý zápas v Gambrinus lize. Tentokrát se představili na hřišti Pražské Dukly. Týmu, který jeden čas okupoval třetí pozici v tabulce Gambrinus ligy. Do základní sestavy se opět probojoval Patrik Hrošovský, který nahradil Horvátha. Kapitánkou pásku tedy oblékl David Limberský.

První poločas byl velmi vyrovnaný z obou stran. Viktoria i Dukla měli šance, které mohli aspirovat ve góly a Viktoria nehrála tak jednoznačně jako třeba týden předtím proti Liberci. Viktoriáni přesto byli první kdo skórovali, když se v 18. minutě míč šťastně odrazil k Teclovi a ten už měl jednoduchou práci, jen ho uklidit do sítě. A Plzenští mistři vedli 0:1.

Do konce prvního poločasu však mohla i Dukla vyrovnat. Stejně tak ale i Viktoria mohla svůj náskok ještě zvýšit, ale ani jedno se nestalo a do kabin tak oba týmy šli za stavu 0:1 pro hostující Viktorii.

Začátek druhého poločasu byl stále velmi vyrovnaný. Co však definitivně rozhodlo zápas byl druhý gól Viktorie, o který se postaral s nahrávkou Patrika Hrošovského Daniel Kolář. Viktoria tedy vedla již 0:2 a Dukle jakoby docházeli nejen síly, ale i víra, že mohou se zápasem ještě něco udělat.

A to bylo voda na mlýn pro Plzeňáky. Kteří tak zbytek utkání kontrolovali a v 59.minutě ještě přidali jeden gól. Tentokrát se trefil Milan Petržela. Viktoria pak už domácí k ničemu nepustila a zaslouženě si z Prahy odvezla tři body.

Konečný stav zápasu 0:3

Pohár ČP 2013/14 : FC Viktoria Plzeň vs. FC Vysočina Jihlava

2. dubna 2014 v 19:56 | Móňa (Bečinka)
Další zápas v Poháru České pošty. Tentokrát Viktoriány čekal soupeř z Jihlavy. Zápas se odehrál v úterý v 18:00 hodin na Štruncových sadech, kam si našlo cestu 6000 fanoušků. Odveta se odehraje příští týden na stadionu Jihlavy.

Trenér Dušan Uhrin poslal na hřiště silnou sestavu Viktorie a dal tak najevo, že Plzeňští mistři prahnou po tomhle poháru, který již jednou vyhráli. Do sestavy se opět podíval Pavel Horváth, který minulý zápas odpočíval na lavičce.

Viktoriáni celý první poločas míč soupeři prakticky nepůjčovali, ale nedokázali se pořádně dostat do koncovky. Při průnika Davida Limberského však jeden z Jihlaváků zahrál rukou a kopala se penalta. K té se opět postavil Michal Ďuriš, ale neproměnil. Trefil stejnou tyč jako předtím Horváth a Tecl. Do kabin se tedy šlo za stavu 0:0.

Jihlava ve druhém poločase hlavně bránila. Chtěli si odvést výsledek 0:0, který by pro ně znamenal lehčí postupové šance a lehčí pozici do odvety. Viktoriáni se zase tlačili do pokutového území. Nakonec však utkání rozhodl střídající Kovařík.

Na hřišti nebyl ani dvě minuty a už se trefil. Od 78. minuty tedy Plzenští mistři vedli 1:0. Viktoria Plzeň si tedy od odvety veze výsledek 1:0 a může na hřišti soupeře i remizovat.

Konečný stav zápasu 1:0

GL : FC Viktoria Plzeň vs. FC Slovan Liberec

30. března 2014 v 19:39 | Móňa (Bečinka)
V sobotu 29.3. 2014 se Viktoria představila doma proti Slovanu Liberec. Týmu, se kterou má složitou historii, již 13 let s nimi na domácích stadionu nevyhráli. Slovan Liberec je kromě Viktorky jediným týmem, který si zahrál Evropské poháry a pomohl koeficientu ČR v posledních pěti letech.

Viktoriáni vedli již od druhé minuty. Ránu kovaříka si Liberečtí sami sklepli do vlastní sítě. A vedoucí gól Viktoriány ještě povzbudil a Slovanu míč celý první poločas prakticky vůbec nepůjčil. Druhý gól Viktoriáni přidali ve 13. mnuty. Tentokrát se trefil Petržela a i tentokrát pomohla fotbalistům Plzně teč.

Akce střídala akci a Liberečtí nestíhali a byli nuceni faulovat. Viktoria tak zahrávala poměrně velké množství přímých kopů. Z jednoho takového se krásně trefil Venca Procházka. Ve 22. minutě už bylo skóre 3:0 a fanoušci se začali dožadovat "bůra."

Ještě do konce poločasu se k tomu Viktoriáni přiblížil. V 33. minutě skoroval mladík Patrik Hrošovský. Slovenský záložník nahradil Pavla Horvátha a prosadil se krásným gólem. Do šaten se tedy šlo již s rozhodnutým skórem, 4:0 pro domácí mistry.

Ani druhý poločas nebyl v ničem jiný. Za celý zápas Slovan vystřelil jen jednou a ani to nebyla střela na branku. Viktoriáni kontrolovali celý zápas a i v druhém poločase přidali nějaké góly. Nejprve se v 66. minutě opět prosadil Milan Petržela a Viktoriáni vstřelili "bůra."

Po faulu na Milana Petrželu v 80. minutě se navíc kopala penalta pro Plzeň. K její exekuci se postavil Michal Ďuriš. Penaltu musel kopat nadvakrát, protože při prvním pokusu byl Standa Tecl v pokutovém území ještě předtím než se Ďuriš dotkl míče, ale slovenský záložník si s tím poradil na podruhé a upravil na konečných 6:0 pro mistry.

Konečný stav zápasu 6:0

Pohár ČP 2013/14 : FC Viktoria Plzeň vs. TJ Jiskra Domažlice

27. března 2014 v 18:41 | Móňa (Bečinka)
Ve středu od 16:00 se na Štruncových sadech odehrál další zápas Viktorie Plzeň. Plzenští mistři se tentokrát představili v rámci dohrávky osmifinále Poháru České pošty proti Domažlicím. Dušan Uhrin naprosto obměnil sestavu a do hry se podívalo několik hráčů juniorky Viktorie Plzeň.

První poločas byl z obou stran poměrně vyrovnaný. Jiskra skvěle bránil a a mladé Viktoriány k ničemu pořádně nepouštěla. Hrálo se hodně ve středu hřiště a objevovalo se hodně chyb při rozehrávce i akcích. I tak Viktoria párkrát zahrozila.

Největší šanci v prvním poločase však měli hosté, když se míč odrazil od brankáře Bolka a trefil tyč. Pak se naštěstí odrazil zpátky do hry a obránci se už o zbytek postrali. První poločas skončil 0:0.

V druhém poločase udělal trenér Uhrin několik změn. Na hřiště poslal Rezka s Ďurišem, což se ukázalo jako dobrý tah. V 50. minutě se trefil právě střídající Rezek. Jen o 7. minut později zvyšoval na 2:0 pro domácí mladík Víťa Hrdlička.

Pak ještě přišli dvě trefila Michala Ďuriše. Nejprve se trefil v 69. a poté v 72. minutě. Konečný stav utkání tedy byl 4:0 pro domácí Viktorii. Ta tedy postupuje do čtvrfinále, kde se utká s Jihlavou. Za tým TJ Jiska Domažlice si zahrál i člen Plzeňského kotle, Javorský.

Konečný stav zápasu 4:0

GL : SK Sigma Olomouc vs. FC Viktoria Plzeň

24. března 2014 v 15:45 | Móňa (Bečinka)
Po nádherném zápase Evropské ligy se Plzenští mistři vydali na Moravu do Olomouce, aby svojí formu dokázali i v ligovém zápase. Tentokrát se již do sestavy vrátil Pavel Horváth a pozici útočníka obsadil Marek Bakoš.

První poločas pro Viktoriáni vůbec nezačal dobře, protože již od 9. minuty prohrávali. Matuš Kozáčik si ani pořádně nesáhl na míč a už ho lovil z vlastní sítě. Do konce prvního poločasu sice měli Viktoriáni několik šancí, ale proměnit je nedokázali.

První poločas tedy skončil vítězstvím Olomouce 1:0.

Viktoria však byla ohodlaná s utkáním něco udělat. Koneckonců otáčení špatných výsledků je to pro co Viktorii všichni známe. Někteří milujeme, někteří nenávidíme. A už v 64. minutě se snažení Viktoriánů vyplatilo, když se po rohovém kopu Horvátha trefil Daniel Kolář. Bylo vyrvonáno 1:1.

Ale Viktorka chtěla 3 body a vedení na svojí stranu strhla v 78. minutě, kdy se trefil střídající Wágner. Na hřišti nebyl ani minutu a už dokázal skorovat, opět do skvělém centru. Na konci druhého poločasu se Sigma ještě snažila vyrovnat, ale Viktoriánská obrana ani Matuš Kozáčik to nedovolili.

Konečný stav utkání 1:2

GL : FC Viktoria Plzeň vs. 1.FC Slovácko

17. března 2014 v 12:56 | Móňa (Bečinka)
Viktoria Plzeň se v neděli 16.3. 2014 představila před domácími fanoušky v dalším kole Gambrinus ligy. Tentokrát přivítali Slovácko. Zápase se odehrál od 19:00 a byl vysílán v TV. Cestu do Štruncových sadů si i přes to našlo přes 8 000 diváků.

Viktoriáni tlačili svého soupeře již od začátku prvního poločasu. Velkou šanci měl již v prvních minutách Rezek, ale brankář hostí zareagoval skvěle. O pár minut později už Doosan aréna propukla v nadšení. Stanislav Tecl právě vstřelil první gól zápasu. Podle rozhodčího se jednalo o ofsajd a gól uznán nebyl, ale TV záznamy ukázali, že Tecl v obsajdu nebyl a gól tedy měl platit.

Následovala ruka ve vápně a penalta, ke které se rozhodně postavil Pavel Horváth. Brankáře si poslal na druhou stranu, ale branku netrefil. V prvním poločase se ještě za Plzeň trefil Procházka, ale ani jeho gól nebyl pro ofsajd uznán. Do kabin se tedy šlo za stavu 0:0.

Ale ani Slovácko jen slepě nebránilo jako jiné tými, kteří přijedou na západ Čech. Nastřelili břevno a několikrát se objevili před brankářem Bolkem jeden na jednoho. Ale Plzeňký brankář vždy zareagoval skvěle a hosté míč za jeho záda nedokázali umístit.

Viktoria se i nadále pachtila a brzy bylo jasné, že dneska gól prostě nedají. Vůbec se jim nedařilo. Mířili těsně vedle, do brankáře nebo jejich pokus brankář chytil. Ani změny, které udělal trenér Uhrin tentokrát nepomohli a Plzeňští se rozcházeli se svým soupeřem smírně 0:0.

GL : AC Sparta Praha vs. FC Viktoria Plzeň

10. března 2014 v 11:20 | Móňa (Bečinka)
Říkají tomu Šlágr ligy. Zápas mezi nejlepšími celky, které momentálně v České lize jsou. FC Viktoria Plzeň se utkala s pražskou Spartou v neděli 9.3. 2015 od 20:00 na Sparťanské půdě. Zápas, který rozhodně ještě ligu nerozhodl měl neuvěřitelnou sledovanost a Sparta byla konečně kompletně vyprodaná.

Mám pocit, že ne jen první poločas, ale celý zápas byl velmi podobný tomu, jaký mistři odehráli na Spartě loni. Na začátku byli tak trochu zakřiknutý, jakoby čekali, že si dá Sparta vlastního góla. Nedokázali si pořádně přihrát a možná měla v hlavách už zápas s jedním z historicky nejlepším týmem Francie, který je čeká už ve čtvrtek.

Každopádně Plzeňané inkasovi v 8. minutě. Nutno podotknout, že to byl gól zasloužený a že Sparta mohla přidat ještě další, ale samotná její neschopnost trefit bránu nebo překonat obranu či brankáře Bolka jí v tom zabránila. V poločase se šlo do kabin za stavu 1:0 pro domácí a za bouřlivého pískotu směrovanému k Davidu Limberskému.

Hned na začátku druhého poločasu šla Plzeň do oslabení, když druhou žlutou kartu a tedy následně červenou dostal Hořava. V utkání jsme vůbec viděli hodně karet. S trochou nadsázky se dá říct, že jí prakticky měli všichni hráči obou týmů. Rozhodčí prostě tentokrát pískal všechno, což nevím jestli je úplně správně vzhledem k tomu, že se tvrdší zápas dal čekat.

Každopádně až oslabení však Plzeň probudilo a začala se víc tlačit do zakončení. Hlavně posledních deset minut jednoznačně patřilo Plzni i přes to, že už byli jen v devíti, protože další Plzeňský hráč (tentokrát Ďuriš) také obdržel červenou kartu. Na poslední standartní situace se do vápna vydal i brankář Bolek. Plzeň však skóroval nedokázala.

Další ligový zápas čeká Viktoriány v neděli proti Slovácku. Už teď se ale připravují na veledůležitý zápas v Evropské lize, kde si o čtvrtfinále zahrají s Lyonem.

GL : FC Viktoria Plzeň vs. 1.SC Znojmo FK

3. března 2014 v 10:56 | Móňa (Bečinka)
Druhého března od 19:00 se Plzenští mistři poprvé představili v rámci Gambrinus ligy před domácím publikem. Stadium ve Štruncových sadech hlásil vyprodáno, ale několik sedaček přesto zůstalo prázdných. Viktoria Plzeň se postavili proti soupeřům ze Znojma.

V prvních minutách prvního poločasu měli převahu hosté. Kombinovali velmi dobře a Viktoriáni je bohužel nenapadali moc vysoko a tak se často objevovali v blízkosti Petra Bolka. Žádnou vyloženou šanci však neměli. Buď je zastavili obránci, opět vynikající Petr Bolek nebo pálili mimo.

Nakonec se však jako první prosadili Viktoriáni. V 19. minutě se míč objevil hned mezi dvěmi hráči Viktorie Plzeň. Standa Tecl i Dan Kolář mohli pálit, nakonec se odhodlal Kolář a Viktoria vedla 1:0. Vedoucí gól Viktoriánům pomohl a dál se tlačili do zakočení. První poločas však nakonec skončil poměrem 1:0.

Do druhého poločasu do zápasu místo Petržely naběhl Tomáš Wágner. A to se ukázalo jako klíčový a rozhodující krok tohohle zápasu. Trenér Plzně Dušan Uhrin učinil velmi dobře. Už po sedmi minutách totiž Tomář Wágner skoroval. V obtížné pozici trefil balon ve vzduchu z voleje a byl to nejkrásnější gól tohohle kola Gambrinus ligy.

Viktoria tedy od 52. minuty vedla 2:0, ale představení Tomáše Wágnera zdaleka neskončilo. Jeno čtyři minuty později skoroval znovu. Tentokrát hlavičkou po centru od rohového praporku. A Viktoria vedla 3:0.

To však dodalo Viktoriánům pocit, že je zápas u konce a dost zvolnili, což zapříčinilo snížení na 3:1, které přišlo v 74. minutě zápasu. To Viktoriány trochu oživilo. Nejprve to z dálky zkusil Horváth a pak Plzeňáci kopali roh. 83. minutě si pak Wágner mohl dát hattrick, ale trefil jen tyč. V 90. minutě pak ještě hosté snížili na 3:2 a nastavené 3 minuty už však byli opět v režii Viktorie.

Konečný stav zápasu 3:2

GL : FC Baník Ostravs vs. FC Viktoria Plzeň

25. února 2014 v 16:39 | Móňa (Bečinka)
Jarní část fotbalové Gambrinus ligy odstartovala. Plzeňská Viktorie na první zápas jela až do Ostravy, kde se měla setkat s Ostravským Baníkem. V prvním zápase v podzimní části sezóny Viktoria zvítězila nad baník 4:0 a reportáž ze zápasu naleznete zde.

Viktoriáni byli pravděpodobně trochu zakočení hrou Ostravy, která hrála ofenzivní fotbal už od úplného začátku. Došlo i k situaci, kde míč byl za brankovou čarou Matuše Kozáčika, ale rozhodčí gól neuznal. Ne dlouho po té, došlo ke střetu hned tří hráčů z nichž jeden byl právě Plzeňský brankář. Kozáčik ještě chvilku hrál, ale nakonec se ukázalo, že to nepůjde a byl nucen střídat. Místo něj se do brány postavil Petr Bolek.

Ve 24. minutě se prosadil Stanislav Tecl. Míč uklidil do brány po rohovém kopu. I Baník stále hrozil, ale do šaten se šlo za stavu 1:0 pro Plzeňské.

Hrál se poměrně hezký fotbal, kde měli šance oba týmy. Jak Ostrava, tak i Plzeň mohli několikrát skorovat. O další gól se ale přece jen opět postarali Plzeňští. Po centru Kovaříka do pokutového území, míč Řezník přiťukl osamocenému Teclovi a ten se nemýlil. Viktoria od 56. minuty vedla 2:0.

V 78. minutě dostal hráč Ostravského Baníku červenou kartu. Vysloužil si jí po dvou žlutých a Baníkovci tak dohrávali v deseti. To je ale neazstavilo a dokázali skorovat i v deseti proti nerozchytanému Bolkovi. Zápas nakonec skončil vítězstvím Viktorie Plzeň 1:2.

Konečný stav zápasu 1:2

GL : FC Viktoria Plzeň vs. 1.FK Příbram

2. prosince 2013 v 18:13 | Móňa (Bečinka)
V neděli od osmi hodin odehrála Viktoria Plzeň poslední zápas v podzimní části Gambrinus ligy. Byl to také předposlední zápas, který u Viktorie odkoučoval Pavel Vrba. Fanoušci i hráči se s ním náležitě rozloučili.

Již v šesté minutě měli Viktoriáni první velkou šanci, když před branku centroval Rajtoral, ale ani jeden z jeho spoluhráčů nebyl v pokupovém území a míč tedy jen proletěl kolem. Ani v desáté minutě se však sítě brány nerozvlnily.

Nádhernou střelou ze střední vzdálenosti zkusil brankáře prověřit Pavel Horváth. A potom v 21. minutě se už sítě brány doopravdy rozvlnily a stadion propukl v nadšení. Pavel Horváth dal krásný gól hlavou a brankář se jen díval.

I o druhý gól, který pad ve 30. minutě se postaral Horvi, který výborným pasem našel Milana Petrželu a ten nekompromistě dopravil míč do sítě. Viktoria tedy vedla 2:0 a za takového stavu se také šlo do šaten.

Druhý poločas byl z pohledu Viktorie méně výrazný. Objevovalo se hodně pasáží, kdy měli míč hosté a ohrožovali branku Matuše Kozáčika. Ten se však nenechal překvapit a byl pozorný. Míč se za jeho záda v tomhle zápase nedostal.

Možná poslední zápas za Viktorii také odehrál střídající Bakoš, o kterém se mluví jako o žhavém kandidátovi na přestup do zahraničí. Viktoriáni nakonec zápas odehrál v klidu a mohla začít ta pravá děkovačka tomu nejlepšímu českému trenérovi.