Můj
a

Seriál

Dr. House opět v TV

10. února 2010 v 18:09 | Bečinka
Konečně jsme se dočkali! O čem, že ta holka mluví? Už dneska v TV konečně znovu uvidíme génia, arogantního a sarkastického doktora a mého guru, Doktora House! Kdy??? Už dnes na TV Nova od 21:10, což je o dost dřív, než byl kdy jindy. Což jistě studenti ocení :-))

Na středy se ted fakt těším, jelikož program je super! Comeback, Dva a půl chlapa a Dr. House. Tak se nezapomente dívat, jistě to bude zajímavé, vtipné, prostě jako vždycky...

Reklama na novou sérii House!

29. března 2009 v 8:47 | Bečinka

2 tapety

17. února 2009 v 13:40 | Bečinka
wallpaper-doktorhousecz

wallpaper-doktro-house

Jesse Spancer alias Robert Chase slaví!

12. února 2009 v 5:17 | Bečinka
Dnes slaví své 30. narozeniny Jesse Spencer, který si v Dr. Houseovi zahrál krásného doktora Roberta Chase! Přejeme všechno nejlepší!!!!

DVD Dr. House

29. prosince 2008 v 16:25 | Bečinka
Jistě víte, že si můžete koupit na DVD kompletní první sérii seriálu Doktor House. Jelikož se z tohoto stal jeden z mých vánočních dárků, můžu vám obsah trochu přiblížit.

Soubor 6 DVD je plný všech případů Grega House z první série. Samozdřejmě nechybí ani bonusy, což jsou v tomhle případě: Lékařské případy Dr. House, Představa, Prohlídka natáčecích lokalit, HOUSEismy a Casting s Hugem Lauriem.

Pronikněte hlouběji do tajů medicíny v nejpůsobivějším televizním seriálu součastnsoti. Hugh Laurie se představuje v roli brilantního, ale poněkud sarkastické doktora Gregoryho House - vzpurného lékaře, který postrádá dobré mravy. Dr. House sice působí neurvale, ale slaví úspěch při řešení medicínských rébusů, které ostatní lékaři vzdávají. Společně s vybraným týmem mladých lékařských odborníků vždycky udělá cokoliv, aby v neúprosném souboji se smrtí uspěl!

Na každém DVD jsou čtyři epizody, kromě posledního šestého disku, kde jsou dvě poslední epizody a bonusy.

Disk číslo jedna obsahuje : Pilotní díl, Otázka rodičovství, Occamova břitva, Mateřství
Disk číslo dva obsahuje : Jeptiška, Sokratovská metoda, Věrnost, Jed
Disk číslo tři obsahuje : Nechat zemřít, Anamnéza, Absťák, Sportovní medicína
Disk číslo čtyři obsahuje : Prokletý, Sebeovládání, Zákon mafie, Zátěž
Disk číslo pět obsahuje : Nečekaná pravda, Nová generace, Děti, Láska bolí
Disk číslo šest obsahuje : Tři příběhy, Líbánky a bonusy

DVD jsou s českým dabingem, lze si je pustit i v původním znění s českými titulky.

Mimo natáčení

3. prosince 2008 v 17:24 | Bečinka
Nejvíc jeho tričko, EVERYBODY LIES taky bych takový chtěla
Hugh Laurie

Hugh Laurie
osobnosti.cz

PROMO k seriálu

2. října 2008 v 18:04 | Bečinka

zdroj /* <![CDATA[ */ var bbs=screen,bbn=navigator,bbh;bbh='&ubl='+bbn.browserLanguage+'&ucc='+bbn.cpuClass+'&ucd='+bbs.colorDepth+'&uce='+bbn.cookieEnabled+'&udx='+bbs.deviceXDPI+'&udy='+bbs.deviceYDPI+'&usl='+bbn.systemLanguage+'&uje='+bbn.javaEnabled()+'&uah='+bbs.availHeight+'&uaw='+bbs.availWidth+'&ubd='+bbs.bufferDepth+'&uhe='+bbs.height+'&ulx='+bbs.logicalXDPI+'&uly='+bbs.logicalYDPI+'&use='+bbs.fontSmoothingEnabled+'&uto='+(new Date()).getTimezoneOffset()+'&uti='+(new Date()).getTime()+'&uui='+bbs.updateInterval+'&uul='+bbn.userLanguage+'&uwi='+bbs.width; if(typeof(bburlparam)=='string') { bbh+='&'+bburlparam; } if(typeof(bbkeywords)=='string') { bbh+='&keywords='+escape(bbkeywords); } document.write("<scr"+"ipt language='JavaScript' charset='windows-1250' type='text/javascript' src='http://go.cz.bbelements.com/please/showit/2444/4/3/7/?typkodu=js"+bbh+"&alttext=0&border=0&bust="+Math.random()+"&target=_blank'><"+"\/scr"+"ipt>"); /* ]]> */

další fotky ze seriálu

2. března 2008 v 20:43 | Beči
Hugh LaurieHugh LaurieHugh LaurieHugh LaurieHugh LaurieHugh LaurieHugh LaurieHugh LaurieHugh LaurieHugh LaurieHugh LaurieHugh LaurieHugh Laurie

Fotky ze seriálu

2. března 2008 v 20:37 | Beči
Hugh Laurie

1. season - seznam dílů

2. března 2008 v 20:26 | Beči
1. Pilot (Pilotní díl)
2. Paternity (Otázka rodičovství)
3. Occam's Razor (Okamova břitva)
4. Maternity (Mateřství)
5. Damned If You Do (Jeptiška)
6. The Socratic Method (Sokratovská metoda)
7. Fidelity (Věrnost)
8. Poison (Jed)
9. DNR (Nechat zemřít)
10. Histories (Anamnéza)
11. Detox (Absťák)
12. Sports Medicine (Sportovní medicína)
13. Cursed ( Prokletý)
14. Control (Sebeovládání)
15. Mob Rules (Zákon mafie)
16. Heavy (Těžká váha)
17. Role Model (Nečekaná pravda)
18. Babies & Bathwater (Nová generace)
19. Kids (Děti)
20. Love Hurts (Láska bolí)
21. Three Stories (Tři příběhy)
22. Honeymoon (Líbánky)

Dabing

25. ledna 2008 v 17:29 | Beči
obr
Martin Stránský Dr.Gregory House - K divadlu se dostal díky svému tatínkovi, který byl nadšeným ochotníkem a jeden čas hrál v plzeňském Divadle J.K. Tyla, kde dnes již 13-tým rokem působí i Martin Stránský. Je jedním z předních představitelů zdejší činohry a mezi diváky je oblíbený. Má za sebou desítky komediálních i dramatických rolí: Bejby v Šakalích letech, Petr v Příbězích obyčejného šílenství, Viktor v Arthurově Boleru, Mánek v Gazdině robě nebo Algernon Moncrieff v Jak je důležité míti Filipa.
Kromě divadla se věnuje také dabingu. Jeho hlasem promlouvá například Hugh Laurie v seriálu Dr. House, Hugh Grant v Deníku Bridget Jonesové, Joaquin Phoenix ve Vesnici nebo postavička Verne v animovaném filmu Za plotem.

obrKateřina Lojdová Dr. Allison Cameron - Herečka, produkční, hlasatelka, učitelka, manažerka, poslankyně, poradkyně ministra, podnikatelka - touto dobou žena v domácnosti. Při tomhle "fofru" nějak nebyl čas na děti, a tak si to vynahradila v necelých čtyřiceti, pro jistotu hned dvojmo.
obrMartin Písařík Dr. Robert Chase - Martina Písaříka si nejspíš pamatujete z filmu Snowboarďáci a také ze seriálu Bazén, který vysílala televize Prima. Možná, že jste ale byli i na koncertě jeho kapely Bojkot Production. Martin vystudoval Pražkou konzervatoř, obor hudebně-dramatický a na konzervatoři Jaroslava Ježka si rozšiřuje vzdělání o obor muzikál. Hraje pohádky pro děti na jevišti divadla Radar a má stálé angažmá ve známém divadle ABC

obrDana Černá Stacy Warner - Vystudovala Konzervatoř v Praze (1990), ještě na škole hostovala v Hradci Králové; do prvního angažmá vstoupila ve Středočeském divadle Kladno-Mladá Boleslav (1990-1994), po rozdělení divadel působila v Mladé Boleslavi (1994-1998). V obou divadlech dostala příležitost zahrát si řadu významných rolí (P. Shaffer: Amadeus (Constance), W. Shakespeare: Večer tříkrálový (Viola), J. Vrchlický: Noc na Karlštejně (Alena)

obrPetr Gelnar Dr. Robert Chase - Český herec, dramatik a režisér daboval několik seriálu, z filmů například Letopisy Narnie. Dále se podílel na dubingu známé české adventurní hry Polda.


obrHelena Dytrtová Dr. Lisa Cuddyová - Herečka, dabérka s kterou jste se mohli setkat například v muzikálu Excalibur nebo Elixír života. Je dobrou kamarádkou Báry Basikové s kterou nafotila několik zajímavých snímků.

obrLibor Terš Dr. James Wilson - Patří mezi ostřílené dabéry, svůj hlas poskytl například Kačeří příběhy: Poklad ze ztracené lampy, Madagaskar, Příšerky s.r.o., Valiant, Zvoník od Matky Boží, Star wars(Bail Organa)... Zahrál si i v několika filmech (Osudné dveře - 1991).

O seriálu

25. ledna 2008 v 17:23 | Beči
houseNevyléčitelná nebo nediagnostikovatelná nemoc? Pro doktora Gregoryho House to není žádný problém. Má totiž na diagnózy podivných nemocí tým lékařů. Je to jeho práce.
Byl to vlastně geniální nápad. Po uvedení Kriminálky Las Vegas začali diváci bažit po vyšetřovacích seriálech, ve kterých je řada zvratů, hrdinové se musí naučit nepřehlížet ani ty nejmenší detaily, diváci nemusejí vzdychat u nudných vztahových částí, protože jsou to téměř zcela odosobněné seriály a postavy jsou vlastně důležité jen pro vyřešení případů a případná komická uvolnění vycházející z jejich osobností.Podobně jako byla oblíbená tato forma kriminálních seriálů, diváci stále bažili i po lékařských dramatech. Někdo si tedy řekl, proč obojí nespojit dohromady?
Výsledkem je Dr. House, který připomíná lékařskou detektivku, jež si od Kriminálky Las Vegas nevypůjčuje jen svou formu, ale i některé vizuální a filmařské postupy. Z lékařských dramat si půjčuje prostředí nemocnice, doktory a pacienty a jediné, kde formulku trochu porušuje, je ten odosobňující prvek. Všechny postavy v seriálu Dr. House mají sice pořád funkci "vyřešit případ", ale postupem času se stávají divácky mnohem důležitější než samotné nemoci. Ne že by vystupovali do popředí. Spíš případy začnou být postupem času okoukanější a to hlavní, co na seriálu zůstává atraktivní, jsou precizní charaktery. Doktor Gregory House (Hugh Laurie) totiž není zrovna typický lékař. Je neupravený, neoholený, rozcuchaný a nikdy by to nenapadlo vzít si na sebe lékařský plášť.house Prý proto, aby ho pacienti neviděli jako nemocného doktora. House má totiž nemocnou pravou nohu, na kterou kulhá, musí kvůli tomu chodit o holi a neustále do sebe sype prášky proti bolestem jako by to byly Tic Tacy. Léčení v civilním oblečení ale není jeho jediná zvláštnost. Také nerad komunikuje s pacienty, protože uznává filozofii: "Všichni lžou, tak proč se obtěžovat?". Navíc když se s nimi nebavíte, nemusíte lhát ani vy jim. Doktor House je prostě jiný druh doktora, ale v tom, co dělá, je naprosto nepřekonatelný. Vede tým dalších tří mladých a nadějných doktorů, kteří mají za úkol zjistit diagnózy u nemocí, u kterých to není zrovna snadné. Obyčejná teplota, kašel a bolení v krku se pod jejich dohledem může překlenou ve smrtelnou nemoc a v nějaký druh nákazy, která se u lidí vyskytuje se šancí jedna ku deseti milionům.house Přesně to jsou případy pro Gregoryho House a on si s nimi vždy dokáže poradit. Do svého týmu si House vybral neurologického specialistu Erica Foremana (Omar Epps), protože je to černoch a má záznam v trestním rejstříku. V týmu má také specialistku na imunologii Allison Cameron (Jennifer Morrison), která sice nebyla nejlepší na škole, ale je nehorázně sexy a do týmu se mu taková osoba také hodila. A nakonec tu je Robert Chase (Jesse Spencer), který má jistě také nějakou odbornost a do týmu se dostal, protože ho tam protlačil jeho vlivný otec. Není to parta dokonalých doktorů, ale protože jim vládne Gregory House, svou práci dokáží odvést na jedničku... případně dvojku s puntíkem. Originalita prýští už z té nedokonalé skupiny lidí, která jednotlivé případy řeší. Nejsou to žádní brilantní doktoři, ale obyčejní zelenáči, kteří se častokrát zmýlí a celý seriál to velice oživuje. Dokonalý je ovšem samotný House. Sarkastický, na pacienty zlý a namyšlený, přesto za všech okolností vtipný a ve svých úsudcích neomylně profesionální. Britský herec Hugh Laurie, který ho ztvárnil, se vlastně stal trademarkem celého seriálu a bez něj by příliš nezbývalo. Pravda, samotné případy mohou být celkem zajímavé (taková modelka s rakovinou varlat...), ale i ty se časem okoukají. Epizody totiž neustále dokola opakují zaběhnutou formulku. Na začátku dílu vidíme budoucího pacienta s "chorobou týdne" a moment, který ho přivede do nemocnice (tak trochu jako když v Odpočívej v pokoji na začátku každého dílu někdo zemře). Potom náš tým léčí jeho nemoc a pokud se jeho stav zlepší někdy ve čtvrtině až polovině dílu, je nám hned jasné, že jeho nemoc bude něco úplně jiného a stav se mu zase zhorší. Během odhalování nemocí zaznamenáváme řadu nečekaných zvratů (podobně jako v detektivních sériích), špatných diagnóz a hodně odborně lékařských hovorů. Ačkoliv se ovšem "choroba týdne" velmi rychle okouká, neustále zábavné zůstává Housovo chování a jeho návštěvy kliniky pro veřejnost (nařídila mu to ředitelka nemocnice, aby se naučil komunikovat s pacienty), kde tak rozkošně zesměšňuje své pacienty. houseJedním z producentů Dr. House je i Bryan Singer (X-Men, Superman se vrací), který dokonce režíroval první díl a dal tak celému seriálu svůj styl a atmosféru. Během prvního dílu je krásně patrný jeho režisérský rukopis a například takové obyčejné CT vyšetření má díky úhlům kamery a nasvícení téměř magickou atmosféru. Nebo takový obyčejný epileptický záchvat je i díky hudbě skoro až hororový zážitek. Další díly už vypadají podstatně obyčejněji, ale nikdy se nezapomene na tzv. "invazní kameru", která byla poprvé představena v Kriminálce Las Vegas. V ní obraz zoomuje, vnořuje se a ukazuje nám mikroskopické detaily na místech činů a důkazních materiálech. Tady je něco podobného, jen se díváme do nitra člověka, sledujeme v detailech jak nemoc pracuje a při vysvětlování nemoci máme i vizuální možnost podívat se, co se děje v našem těle. Je to vykradené z Kriminálky, ale i tak to skvěle funguje.

Ředitelka nemocnice: "Pacientům nedáváme léky podle odhadů od dob Mengeleho." Doktor House: "Přirovnáváte mě k Nacistům? Senza!"

Vše Nej Jesse!

14. ledna 2008 v 21:47 | Beči
12. února oslaví herec Jesse Spencer (Dr. Robert Chase) své 29. narozeniny. Přejeme všechno nejlepší a hodně úspěchů, nejen v seriálu Dr. House

O Hughovi Lauriem

4. prosince 2007 v 16:42 | Beči
Rodák z britského Oxfordu se narodil do rodiny doktora a olympijského vítěze ve veslování W. G. Laurieho. Jeho nejmladší syn James Hugh Calum Laurie má za sebou studium na prestižních školách v Etonu a Cambridgi. Věnoval se hlavně archeologii a antropologii. Nakonec ho ale osud zavál úplně jinam.

Kromě veslování na univerzitě přičichl k prknům, co znamenají svět. Onemocněl, veslování musel pověsit na hřebík, a tak se přidal k divadelnímu spolku Footlights. Tady se seznámil s celou řadou známých tváří, jako jsou herci Emma Thompson (48), Stephen Fry (49) nebo Tony Slattery (47).

Hugh se hned po vysokoškolských studiích pustil do natáčení televizních seriálů. Ke spolupráci tehdy přizval svého kamaráda, kolegu z divadelního spolku Stephena Frye. Svůj typický intelektuálský humor uplatnili v komediálních pořadech a sitcomech Alfresco (1983), A Bit of Fry and Laurie (1989-1995), Jeeves and Wooster (1990-1993).

Hugh alias seriálový doktor Gregory House se v roce 1989 oženil s Jo Green. Mají spolu dceru Rebeku (15) a dva syny - Billa (17) a Charlieho (19). A vypadá to, že jeho děti možná taky jednou vykročí v jeho šlépějích. Bill měl totiž hrát v Harry Potterovi, ale byl v době natáčení ještě moc malý, a Rebecca si zase zahrála v jednom televizním filmu.
Světovou slávu Lauriemu přinesla až role dr. House ve stejnojmenném seriálu. Sarkastický lékař si svým humorem získal miliony fanoušků. A svým výkonem přesvědčil nejen je. Herec byl v roce 2005 nominován na cenu Emmy. Dva roky nato pak získal prestižní ocenění - Zlatý glóbus za herecký výkon v seriálové roli.

Kvůli roli v dnes již kultovním seriálu musel 189 cm vysoký Hugh hodně pilovat americký přízvuk.
"Pořád musím myslet na správný přízvuk, a přitom bych se měl soustředit na úplně jiné věci. Nejtěžší je pro mě vyslovit New York!" říká.

Natáčení mu dost zkomplikovalo život. Hugh, zvyklý na svůj cihlový domek v Londýně, většinu času začal trávit v Americe. Nejdříve přespával v hotelu, loni si ale najal apartmá v Beverly Hills. Na začátku natáčení se ošklivě zranil, když omylem prošel skleněnými dveřmi. Na "památku" má pět stehů nad okem.
Hugh se proslavil také v seriálu Černá zmije. V tomhle dílku si zahrál po boku neméně slavného Rowana Atkinsona (52), který se po celém světě proslavil coby potrhlý Mr. Bean.

Britský herec není jen seriálovým mágem. Kromě hereckého talentu sklízí úspěchy i na poli muzikantském. Hraje na několik hudebních nástrojů. Zvládá kytaru (první měl v šestnácti), piano, harmoniku a saxofon. Jako klávesista Hugh vystupuje s kapelou Poor White Trash. Dokonce vydal i knihu The Gun Seller (1997) a letos chystá další!

Ve volném čase si rád vyjede na motorce. To ho drží už od útlého mládí, první stroj dostal od otce ve svých 16 letech.
"Ale nejlíp se odreaguju asi boxem. V ringu ze mě spadne veškeré napětí a stres," dodává Hugh, jehož největší sláva přišla až po čtyřicítce, což on sám nijak zvlášť neprožívá a komentuje to stejně sarkasticky jako jeho seriálová postava...
Zdroj: Super.cz
//<![CDATA[ //]]>

Dr. House - video

25. října 2007 v 20:40 | Bečinka
 
 

Reklama