a

Petr Jiráček

Hamburk SV vs. Borussia Dortmund

23. září 2012 v 13:51 | Bečinka
V minulém zápase dostal Petr Jiráček červenou kartu a dva zápasy si nezahraje. Jeho Hamburk však v sobotu hrál s mistrovským Dortmundem a velice překvapivě vyhrál 3:2.

Skore načal již ve druhé minutě Korejec Son Hung-min a Hamburk vedl 1:0. Tak také skončil první poločas.

Hned na začátku druhého poločasu však Dortmun vyrovnal na 1:1. Hamburk však rychle odpověděl a vytvořil si dvougólový náskok. V 60. minutě sice Dortmund snížil na 3:2, ale vyrovnat se jim již nepodařilo. Hamburk tedy přerušil sérií 31 vítězství v řadě, kterým se mohl mistrovský Dortmund pyšnit.

Mnohem důležitější ale je, že si Hamburk připsal první 3 body v letošním ročníku Bundes ligy a dostal se na 15. místo tabulky.

Eintracht Frankfurt vs. Hamburk SV

19. září 2012 v 20:55 | Bečinka
Petr Jiráček si zahrál další zápas v základní sestavě svého nového týmu Hamburgeru. Odehrál však jen něco málo přes 40 minut, protože poté byl po velmi přísně posouzeném zákroku vyloučen. P

etr Jiráček sice zasáhl míč, ale ve skuzu šel špuntama napřed. Za to se dává ale většinou žlutá karta, vzhledem k tomu, že protihráče nezasáhl. Sudí ale sáhnul rovnou pro červenou.

Oslabený Hamburg pak na hřišti Frankfurtu prohrál 3:2 a je stále bez bodu. Petr Jiráček si další dva zápasy nezahraje.

Werder Brémy vs. Hamburk SV (fotky)

4. září 2012 v 18:45 | Bečinka

Werder Brémy vs. Hamburk SV

1. září 2012 v 22:33 | Bečinka
Petr Jiráček dnes (1.9. 2012) odehrál své první soutěžní utkání v novém týmu, Hamburk SV (Hamburg SV). Dostal se do základní sestavy a odehrál celý zápas. Hamburk hrál proti Werderu Brémy, kde je další Čech, Theo Gebre Selassie.

První poločas skončil bez gólovou remízou 0:0, přestože domácí Brémy kopali před koncem poločasu penaltu. Penalta byla nepochybně dobře písknutá, ale Brémy nedokázali skorovat. Brankář Hamburgu totiž penaltu chytil a tak se šlo do kabin za stavu 0:0. Řekla bych, že Brémy měli převahu, ale ne v žádné dramatické formě.

Brémy to ale nakonec napravili, protože penaltu kopali i v druhém poločase. Moc nechybělo a skore mohlo stále zůstat 0:0, ale tentokrát míč do brány prokouzl. Další gól padl kolem 60. minuty a bohužel u toho byl i Petr Jiráček, který nepokryl protihráče a ten pak přihrával volnému hráči před brankou a skore bylo již 2:0.

Petr Jiráček se snažil svou chybu napravit, ale jeho střela byl a vykopnuta těsně před brankovou čarou. Zápas tedy skončil prohrou Hamburku 2:0.

Petr Jiráček přestoupil do Hamburgu!

29. srpna 2012 v 18:21 | Bečinka
Potvrzeno! Petr Jiráček přestupuje do bundesligového Hamburgu. Petr Jiráček podepsal novou smlouvu na čtyři roky. První zápas se hraje již tuhle sobotu a soupeřem Hamburgu bude tým Brémy, ve kterém hraje další Čech Theo Gebre Selassie.

Petr Jiráček se podle svých slov těší na novou příležitost a věří, že bude hrát pravidelně tak, aby mohl zasahovat i do reprezentačních zápasů. V týmu je s ním další český reprezentant. Petr Jiráček bude ve svém novém týmu Hamburgu nosit číslo 19, stejně jako v reprezentaci!

Petrovi, v jeho novém angažmá, přejeme hodně úspěchů!!!

Situace kolem působení Jiráčka ve Wolfsburgu!

27. srpna 2012 v 21:03 | Bečinka
Situace kolem Petra Jiráčka ve Wolfsburgu je momentálně poměrně nepřehledná. Petr Jiráček neodjel s týmem do Stuttgardu k prvnímu Bundesligovému zápasu (Wolfsburg vyhrál 1:0).

Momentálně je nejpravděpodobnější varianta hostování nebo přestupu do jiného Bundesligového klubu. V téhle souvislosti se nejvíce mluví o Hamburku, který zvýšil svojí nabídku na 4 miliony eur. Některé zprávy hovoří o tom, že tam Petr Jiráček v dohledné době podstoupí zdravotní prohlídku.

O dalším vývoji vás budu samozřejmě informovat!

zdroj informaci : sport.cz, facebook.com - Fanklub Petra Jiráčka

Petr Jiráček na zápase Plzně s Brnem

14. srpna 2012 v 20:26 | Bečinka

Petr Jiráček opět v Plzni!

13. srpna 2012 v 20:53 | Bečinka

Na zápas mezi Viktorkou Plzeň a Zbrojovkou Brno (reportáž zde) se přijel podívat i Petr Jiráček. Udělal tím radost snad všem Plzeňákům, mě asi největší :-D

Petr Jiráček dostal symbolický dres (asi proto, že nikdy žádnej neměl :-D). V krátkém rozhovoru řekl, že je fajn být zpátky a že je pro něj Viktorka srdeční záležitostí. ,,Do Plzně přijedu vždy moc rád, vždyť díky ní jsem se dostal do opravdu velkého fotbalu. Je tu nejen výborná parta v kabině, ale i skvělý lidé v klubu, kteří dělají pro plzeňský fotbal maximum!" Kotel začal, samozřejmě, skandovat jeho jméno.

Video pořízené fanouškem během přestávkového programu je v pokračování článku nebo jej naleznete zde.

Petr Jiráček na přípravném zápasu Plzně

2. července 2012 v 6:43 | Bečinka

Po fantastickém výkonu na EURU dostal Petr Jiráček od klubu třítýdenní dovolenou. V době své dovolené si našel čas i na to navštívit přípravné utkání Viktorie Plzeň. Viktorka hrála v Luční ulici s Ústí nad Labem a zápas vyhrála 9:0.

Přítomnost Petra Jiráčka (a Honzy Rezka) nadchla především fanoušky. Je vidět, že přátelství v Plzeňské kabině je dost neobvykle silné. Plzeňáci tak měli opět šanci vidět "svého" Petra Jiráčka. Jednoho z nejlepších reprezentantů, který se představil na EURU.

zdroj obrázku : fcviktoria.cz

Videorozhovor s Petrem Jiráčkem

2. června 2012 v 14:24 | Bečinka/Lečo
O Wolfsburgu, EURU a Péťovo pěvecké kariéře!

Petr Jiráček na soustředění v Rakousku před EUREM 2012

31. května 2012 v 7:09 | Bečinka/Lečo

Petr Jiráček na Nádvoří Pivovaru

17. května 2012 v 17:27 | Bečinka/Lečo

Petr Jiráček slavil 3. místo s Plzeňáky

16. května 2012 v 15:14 | Bečinka/Lečo
Ve svém nabitém programu si našel čas vrátit se do Plzně, respektive do Liberce, a sledovat svůj domovský tým, FC Viktorii Plzeň, jak se rve o první místo Gambrinus ligy.

Petr Jiráček přišel podpořit své kamarády, se kterými je stále ještě v kontaktu. K příjemnému překvapení všech fanoušků se pak s nimi vrátil do Plzně a zůčastnil se oslav.

Přezpívání Luneticu, jsme se sice nedočkali, ale Petr mluvil velmi pochvalně o svých spolužácích a děkoval Plzeňským fanouškům. Ti na něj nezapoměli a při zápase Liberec vs. Plzeň skandovali jeho jméno. Samotná jeho přítomnost u Pivovaru, pak způsobila nadšené reakce!

* Petr Jiráček se navíc dostal do široké nominace na EURO 2012 a spolu s ostatními ho čeká soustřední po kterém trenér Bílek rozhodne, zda si svoje místo v národním mužstvu zaslouží!

Stuttgart vs. VLF Wolfsburg + shrnutí sezony

7. května 2012 v 8:47 | Bečinka/Lečo
Vlky z Wolfsburgu čekal poslední zápas, který měl ukázat jestli Poháry budou hrát oni nebo Hannover. V nominaci byl i Petr Jiráček, do utkání však nezasáhl. Soupeřům Vlkům byl Stuttgart.

Wolfsburg se dostal do vedení ve 28. minutě po trefě Helmese. V poločase byl tedy stav 0:1 pro Wolfsburg a Hannover remizoval 1:1, což znamenalo, že by za takové situace postupoval Wolfsburg.

V 60. minutě zvyšoval na 0:2 Russ a všechno vypadalo ideálně, ale Stuttgart zaútočil nejprve v 73. minutě kdy snížili na 1:2, poté v 77. minutě když vyrovnali na 2:2 a totálně Wolfsburg dorazili, když v 79. minutě otočili zápas na 3:2.

A takový byl i konečný výsledek. Wolfsburg se do Pohárů neprobojoval, ale polepšil si v tabulce Bundes Ligy a skončil na příjmeném 8. místě (což je první, které nepostupuje do Pohárů...)

VLF Wolfsburg vs. SV Werder Bremen

29. dubna 2012 v 19:49 | Bečinka/Lečo
Wolfsburg se utkal doma s týmem Brémy. V nominaci byl i Petr Jiráček, ale do zápasu bohužel nezasáhl.

Vlci se ale i přes to ve 40. minutě dostali do vedení 1:0. Ovšem ještě do konce poločasu stihl soupeř odpovědět a tak se do kabin šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Ale Vlci mají Helmese, který je dostal ve 66. minutě znovu do vedení 2:1. A do konce zápasu, přidal ještě jednu branku a upevnil tak výhru Wolfsburgu 3:1. V aréně Vlků bylo vyprodáno a tak 30 000 diváků vidělo, jak se vítězstvím Wolfsburg posunul na 8. příčku tabulky Bundesligy.

FSV Mainz (Mohuč) 05 vs. VLF Wolfsburg

22. dubna 2012 v 9:26 | Bečinka/Lečo
V sobotu měli Vlci z Wolfsburgu na programu zápas s Mohučí. Po domácí prohře se tak představili na hřišti soupeře. Petr Jiráček hrál v základní sestavě Wolfsburgu.

První poločas nepřinesl žádné vyložené šance a proto nebylo žádné překvapení, že se šlo do kabin za stavu 0:0. Do druhého poločasu již Petr Jiráček nenastoupil.

Ale skore se stejně neměnilo a Wolfsburg tak remizoval na hřišti soupeře 0:0. Vlkům momentálně patří 10. místo v tabulce, přičemž mají stejně bodů jako devátí. Následující zápas hrajou s týmem, který je o jednu příčku výš než oni!

O mistrovi Bundes ligy je ale už jasno. Dortmund (se kterým Wolfsburg doma prohrál 1:3) zvítězil v domácím zápase nad Gladbachem. Dortmund má dostatečný náskok před druhým Bayernem a tak již slaví obhajobu titulu!

VLF Wolfsburg vs. FC Ausburg

16. dubna 2012 v 8:18 | Bečinka/Lečo
Už v sobotu 14.4. hrál Wolfsburg opět doma před domácím publikem. Soupeřem jim byl papírově slabší tým FC Ausburg. Poprvé od svého zranění se v základní sestavě Vlků objevil i Petr Jiráček.

Ve 14. minutě se hosté ujali vedení po velmi nešťastné situaci, ale ještě do poločasu stihl Wolfsburg vyrovnat na 1:1.

Právě v poločase byl Petr Jiráček vystřídán. V závěru zápasu, v 88. minutě dostal Wolfsburg gól a s papírově slabším soupeřem tak prohrál 1:2 a možnost zachrát si evropské poháry se mu pomalu vzdaluje!

VLF Wolfsburg vs. Dortmund

8. dubna 2012 v 19:38 | Bečinka/Lečo
Po čtyřech vítězství v řadě se Vlci opět představili doma. Jejich soupeřem jim byl Dortmund, který je v tabulce Bundes ligy na prvním místě a byl tak jasným favoritem!

První gól padl do sítě Wolfsburgu. Bylo to v 22. minutě a skore zápasu tedy bylo 0:1. Za takového stavu se šlo i do šaten.

Hned v úvodu druhého poločasu, se však opět trefil soupeř a zvýšil už na 0:2. V 62. minutě Wolfsburg snížil na 1:2 a vypadalo to za zajímavou bitvu, ale v samotném závěru zápasu se Dortmundu podažilo zvýšit na 3:1 a Wolfsburg tak prohrál.

Petr Jiráček hrál od 54. minuty a měl velkou šanci, ale bohužel brankář Dortmundu dobře vyběhl.

Rozhovor s Petrem Jiráčkem (3.4. 2012)

6. dubna 2012 v 13:05 | Bečinka/Lečo
Doléčil zranění, trénuje naplno a trpělivě čeká na svou šanci v rozjetém týmu Wolfsburgu. Vedle toho se však Petr Jiráček stačí zdokonalovat v němčině, zabydlovat se a v neposlední řadě také pozorně sledovat tažení plzeňské Viktorie závěrečnou částí Gambrinus ligy. V rámci iniciativy fanoušků zve také on všechny Plzeňáky do Doosan Areny ve Štruncových sadech.

Hertha Berlín vs. Wolfsburg

1. dubna 2012 v 21:45 | Bečinka/Lečo
Wolfsburg čekal další důležitý zápas proti Hertha Berlín. Petr Jiráček byl i tentokrát nominovaný, ale do základní sestavy se zatím nedostal.

Zápas otevřeli v 14. minutě domácí Hertha Berlín a otevřeli skore na 1:0 pro ně. Ještě do poločasu stihl Wolfsburg utkání obrátit. Nejprve se v 29. minutě šťastně trefil Dejagah a v 34. minutě zvyšoval na 1:2 pro Wolfsburg Helmes.

Petr Jiráček se do hry dostal v 50. minutě. V 78. minutě Wolfsburg zvyšoval už na 1:3 a Helmes se podruhé trefil a Wolfsburg tedy vyhrátl 1:4!