Můj
a

Můj čtenářský deník

Milan Baroš, Petr Svěcený

23. prosince 2007 v 10:11 | Beči

Kniha, ve které se dozvídáme vše o životě tohohle fotbalisty. Jaou tu kapitoli fotbalové i nefotbalové. Některé se vjenují jeho dětství, života na internátů, milostného života, jeho názoru na módu, tetování..., ale jsou zde i fotbalové kapitoly, kde Milan Baroš vzpomíná n své začátky v Baníku, přestupu do Liverpoolu, Ligu Mistrů, i odchod do Aston Villi. Nechybý názor na Milana Baroše několika lidí (Milana Baroše staršího, Evy Kiliánová, Wernera Lišky, Vladímira Šmicra) jako i statistická příloha.
Biografie fotbalistů...

Dítě džungle, Sabine Kueglerová

23. prosince 2007 v 10:08 | Beči
Sabina vyrůstala u zapomenutého kmene, kde neznají civlizaci. Prožila tam nekásnější roky svého života. Nehrála si s panenkami, ale plavala s krokdýli, chodila na procházky do džungle a svým kamarádům pomáhala lovit. Ale když zemřel její velký kamarád, se kterým vyrůstala, Ohri, rozhodla se, že už nechce žít v džungli. Vártila se do civilizace. Byl to velikánstký skok. Byla jistá jíst jen když má hlas a ne pravidelně třikrát denně. Dnes bloudímezi dvěma světy. Neneí spokojená. Dala by všechno co má, kdyby se mohla vrátit, tak kde zůstalo její srdce. Chce tam, kde to zná lépe, tak kde je jí líp.

Panenky z ráje, Barbara Woodová

23. prosince 2007 v 10:03 | Beči

Pohledná Jasmína se vrací do Eypta, do země kde vyrůstala a odkud byla vyhoštěna, protože jí to zavolal akvokát. po příjezdu na ni však čeká její babičk, aby jí řekla, jk nesmírně lituje toho co všechno se kdysy stalo. Tak začíná vyprávění babičky i Jasmíny. Jasmína totiž pochází z bohaté muslimské rodiny a právě muslimské zákony se jí odjakživanelíbili. Napsala článek v němž řekla, že muž ne žena je zodpovědný za to, zda se narodí holčička nebo chlapeček...a dalšími takovýhlemi články si zasloužila nelibost své vlastní rodiny, která jí nekone cvhostila, protože Jasmínu někdo znísilnil. Zanmenalo by to obrovnou ostudu a proto musela jasmína odejít...
Další knihy B. Woodové...

Harry Potter a Princ Dvojí krve, J.K. Rowling

23. prosince 2007 v 9:58 | Beči

Voldemort nabývá na síle, a proto dojde k několika zavražděním. Amelie Bonesová a mnozí další výborní kouzelníci a čarodějky podlehnou Voldemortovi. Brumbál má s Harrym soukromé hodiny, kdy ho učí poznávat Voldemorta jako čvloěka, aby měl naději, že ho dokáže porazit. spolu se vydají zničit voldemortův viteál., když se vška se ze své výpravy vrátí vidí nad Bradavicemi znamení zla a to zmamená jediné, kromě toho, že jsou uvnitře Smrtijedi i to, že někdo zemřel. Nakonec se však dozví, že nikdo ještě mrtev není, avšak přesto za chvíli bude. Draco Malfoy Brumbála odzbrojí, rpotože Brumbál zmrazil Harryho, který se pod neviditelným plštěm a proto ho nikdo nevidí, aby se do toho nepletl. Nkonec však Brumbála nezabije mladý MAlfoy, ale někod komu Brumbál tolik věřim, Severus Snape, který byl celou dobu na straně Voldemorta, přesto mu Brumbál tak důvěřoval. Brumbál je mrtvý, Bradavice nejspíš zavřou. Harry se naposledy vrátí do Zobí ulice a ví, že mují najít zbývající viteáli a potom se postavit samotnému Voldemortovi.

Harry Potter a Fénixův řád, J.K. Rowling

23. prosince 2007 v 9:50 | Beči

Na Harryho a Dudlyho zaútočí mozkomorové. Harry vykouzlí Patona a zažene je, jenže nemá povoleno kouzlit, protože je stále nezletilý. Čeká ho Disciplinární řízení. Ještě před tím se však do Zobí ulice dostanou členová takzvaného Fénixova řádu. Alastor Moody, Remus Lupin, Nymfadora Tonksová, Kingsley Pastorek, Elias Dožé a další. Harry se s nimi vydá do domu na Grimmaudově náměstí, do domu s popisným číslem 12. Je to bývalí dům Siriusových rodičů, Sirius je zde také stejně jako všichni Weasleyovi a Hermiona. Také domácí skřítek Krátura, ke kterému se všichni s vyjímnou Hermiona (která zalořila SPOŽÚS) chovají jak neošklivěji dovedou. Harry ještě před tím, že pojede do Bradavic musí na Disciplinární řízení, které dopadne dobře a Harry se smí vrátit do Bradavic. Tam ho začnou pronásledovat sny o chodbě bez oken na jejímž konci jsou zavřené dveře. Harry netuší co to můře znamenat. Stane se také světkem snu v němž vidí útok na Artura Weasleyho. Po tohle mu brumbálzařídí hodiny Nitrobrany s profesorem Snapem, ale po několika lekcích, ho Snape odmítá nadále učit, protože Harry uviděl něco co neměl, totiž to, jak jeho otec ponižoval Snape, když ještě chodili do školy. Harry založí tajný spolek s názvem Brumbálova armády (tj. BA), jenže profesorka Umbridgeová (první ruka ministra kouzel) jim to zakáže, nicméně Harry se svými schůzkami pokračuje dál. Když se na to přijde vezme na sebe odpovědnost Brumbál a uteče ze školy. Harry uvidí jak Voldemort na Odboru záhad mučí Siriuse, Harry se ho vydá zachránit, místo Siriuse všk najde věštbu, která se rozbije. Harry zjistí, že je to past, protože všude kolem jsou smrtijedi, ale naštěstí včas přijdou členové fénoxova řádu. I Sirius, který bojuje se svou sestřenkou Bellatrix a právě Bella ho zabije. Harry se vydá za ní, aby Siriuse pomstil, ale v hale se objeví Voldemort. Brumbál a Voldemort proti sobě bojují, najednou se tam však objeví Kornelius Popletal, na kratičký okamžik uvídí Voldemorta a konečně věří, tomu, že se vrátil. Brumbál pak Harrymu řekne, že věštbu, slyšel on a nechá ho,a by si ji též poslechl. A tak Harry odjíždí domů, smutný protože je bez Siriuse.

Harry Potter a Ohnivý pohár, J.K. Rowling

23. prosince 2007 v 9:36 | Beči

Dějí se podivné věci: Harryho pornásledují sny o Voldemortovi, na famfrpálovém mistrovství světa se objeví smrtijedi, na oblohu někdo vypustí Znamení zla. Letos se však také koná legendární turnaj Tří kouzelníckým škol (tj. Turnaj Tří kouzelníků). Z každé školy (Bradavice, Kruval, Krásnohůlky) má být vybrát jeden jediný student. Za Kruval to je Viktor Krum (nejlepší chytač na světě), za Krásnohůlky Fleur De Lakoulová (částeční víla) a za Bradavice Cedrick Diggory (Mrzimorský student). Jenže ještě pohár vyvolá jméno dalšího účastníka turnaje. Z Bradavic a samozřejmně Harry Pottera. Harry tedy musí čelit především posměchu, neboŤ se všichni jeho přátelé otočí porti němu. Dokonce i Ron, jen Hermiona je na jeho straně. Po prvním úkolu ve kterém Harry brilantně zdolá draka, Ron uzná, že se spletl a dál mu věří. U příležitosti turnaje se koná Vánoční ples, a Harry jakožto šampiton bude mít první tanec. Harry a Ron tedy stojí před problémem, pozvat dívku na ples. Harry pozve Cho, ale ta musí odmítnou a Ron se rozhodně, že pozve Fleur, ale vymkne se mu to z kontroli. Nakonec kluci jsou an ples s dvojčaty Patiovými. Koná se druhý úkol. A Harry zachrání místo jednoho, tedy jen Rona i Gabrielu (sestru Fleur) a vyslouží si tím druhé místo. V den, kdy se má konat poslední úkol, vyjde v novinách, že Harry je narušený mladík. Kdo je autorem článku? Samozřejmně nikdo jiný než Rita Holoubková. Harry se tím však nenechá rozhodit a vstoupí do bludiště. Společně se Cedrikem se dotknou poháru, ale ten je nepřenese zpět do Bradavic, ale na jakýsi hřbitov. tam je Červíček, na Voldemortův příkaz zabije Cedrika a potom pomůže Voldemotovi získat své tělo. Harry se však podaří mu uniknou, aby o tom hned mohl povědět Brumbáovi. Také se přijde na to, že jeden ze smrtijedů přebýval celou dobu v Bradaivcíh, profesor Moody, jenže to nebyl opravdový Moody, ale jen smrtijed, který se za něho vydával. Ministerstvo kouzel nehodlá uvěřit tomu, že se Voldemort vrátil.

Harry Potter a vazeň z Azkabanu, J.K. Rowling

23. prosince 2007 v 9:19 | Beči

Zatímco Harry Potter musí snášet přítomnost tety March, uprchlí vězeň Sirius Black už chystá plán, jak Harryho zabít. Harry od tety a strýce uteče a na kratoučký okamžik uvidí velkého černého psa- Siriuse. Když se vrátí do Bradavic dozví se, že Sirius Black ve vězení opakoval stále tatáž slova ,,Je v Bradavicích!" všichni z toho usoudili, že mána mysli Harryho. Všichni od samotného ministra kouzel Korneliuse Popletala až po posledního učitele v Bradavicích se snaží Harrymu zajistit bezpečí. Harry se všat tajně dozní, že jeho otec, James Potter byl Blackovým nelepším přítelem, i to, že Black Lily a Jamese Potterovi prodal Voldemortovi. Harry se rozhodne, že až ho Black najde (nepochyboval o tom, že se mu to povede) tak bude připraven pomstí své rodiče. Do Bradavich nastoupil nový učitel Obrany proti černé magii, Remus Lupin. Harry i všichni jeho kamarádi, kromě studentů ze Zmijozelu mají profesora Lupina nesmírně rádi. Obrana proti černé magii se stane jjeich nejoblíbenější předmět. Když se Harry, Hermiona a Ron vydají za Hagridem, skončí ron v Chroptící chýši (nejstrašidelnější dům v Británii). Je tam také Sirius Black. Harry zjistí, že Black je zvěromág, můžeë na sebe vzít podobu tvířete. V jeho případě velkého černého psa, toho samého jakého zahlédl v zobí ulici. Black se Harrymu snaží vysvětlit, že je neviný, ale Harry není ochcoten ho poslouchat. Později dorazí profesor Lupin, Hermiona stratí veškeré sebeovládání a prozradí Lupinovo tajemnství. Teda to, že je vlkodlak a proto vynechával některé hodiny. Najednou se tam ovšem objeví Snape, Harry, Hermiona i Ron ho zneškodní a Harry konečně uvěř, žeje Black nevinný a že to vše udělal Prašivka, Ronova krysa. Která vlastně není krysa, ale čaroděj Peter Petigriu. Jenže jim Peter uteče, ještě ke všemu je dnes úplněk a mozkomorové (azkabanští strážní) se probudí. Harry se probere až na ošetřovně. Hermiona, která díky obraceši času celý rok stíhala všechny předměty, pochopí Brumbálovu narážku, že ,,potřebují více času" a společně s Harrym (Ron má zraněnou nohu a nemůže chodit) se vydají změnit to co se stalo. Zachrání Siriuse i Klofana.

Harry Potter a Tajemná komnata, J.K. Rowling

22. prosince 2007 v 17:44 | Beči

Domácí skřítek Dobby přijde na začátku druhého roku v Bradavicích Harryho varovat. Harry se prý nesmí vrátit do Bradavic, protože se tam mají stát ty nejhroznější věci. Harry však nedbá Dobbyho varovábí a do Bradavic se vydá. Hned mu však dojde, že něco není v pořádku. On a Ron nemohou projít přepážkou na nástupiště, odkud odjíždí Bradavický vlak. do školy se dostanou autem pana Weasleyho. Několik dní po začátku školního roku slyší Harry hlas, slyší ho jen on sám. Hlas ho zavede na místo, kde je zkamanělá paní Norisová (kočka školníka Filche). Nápis na svěně hlásá : Tajemná komnata je otevřena. Nepřátelé dědice, mějte se na pozoru. Zanedlouho dojde k dalšímu útoku, na nečistorevného. Správní rada, včetně Luciuse Malfoy Brumbála z Bradavic odvolá. Útoky na studenty jsou tak každý den. Mezi napadenými se objeví i Hermiona. Ron a Harry se vydají společně s profesorem Lochartem do Tajemná komnata, aby zachránili Ginny, kterou si netvor odnesl. Harry Ginny zachrání, Brumbál se vrátí do Bradavic a Dobbyho Harry osvobodí.

Harry Potter a Kámen mudrců, J.K. Rowling

22. prosince 2007 v 11:07 | Beči

První díl z úspěšné ságy knih o čarodějnickém učni. V první knížce se seznamujeme s Harrym Potter, jeho přáteli (Hermiona Grangeová a Ron Weasley), jeho nepřáteli (Draco Malfoy), profesory (Severus Snape, Minerva McGongallová, Filius Kratikonot, Pomoda prýtová...), ředitelem (albus Brumbál) a Tím, jehož jméno nesm být vysloveno (Lord Voldemort). Harry a jeho přátelé zjistí, že v jejich škole se ukrývá velký třáhlavý pes (Chloupek), který hlída legendární Kámen mudrců. Harry a jeho přátele se domnívají, že profesor Severus Snape chce kámen ukrást. Vypraví se ho zastavit ale zjistí, že profesor Snape kámen nechce ukrást, ale naopak, že se snažil zabránit jeho ukradnutí. ten kdo ho chtěl ukrást a sdílel s Vol... ty-víš-kým jeho tělo byl bradavický profesor Obrany proti černé magii Quirell.
 
 

Reklama