Můj
a

Můj čtenářský deník

Děsivé dějiny : Bláznivá dějepisná všehochuť, Terry Deary

30. listopadu 2008 v 18:51 | Bečinka

Knížka se série Děsivé dějiny. tentokrát se knížka nevěnuje jednomu tématu, ale je jich tu hned několik. Dozvíte se něco o školní mučírně, o pirátech, a katastrofách, ale třeba i o spackaných poprvách a atentátů. Víte například, že Fidel Castro přežil přes 600 atentárů. no jo holt má tuhej kořínek. knížka byla super poučná a doporučuju všem. pokud znáte nějakého manjaka na zajímavosti z historie, pak je takhle kniha svkělým vánočním dárkem.
Série Děsivá literatura (dějiny, drazí zesnulí apod.)...

Drazí zesnulí : Alexandr Veliký a jeho chvilka slávy, Phil Robins

17. listopadu 2008 v 8:54 | Bečinka

Alexandr Veliký je opravdu veliký dobyvatel. Kniha ze série Drazí zesnulí se tentokrát věnuje tomuhle dobyvateli. věděli jste například, že se ujal vlády, až když s největší pravděpodobností jeho matka zabila jeho otce? a že on sám musel bojovat s konkurenty? Alexandr Veliký se také nikdy nerátil do Makedonie, neuměl hrát na lyru a nikdy se o své dobyté území nestaral. život Alexandra Velikého je propleten mnohými otázkami, ale knihu doporučuji.
Série Děsivá literatura (dějiny, drazí zesnulí apod.)...

Děsivé umění : Tajemná magie, Ivor Baddel

9. listopadu 2008 v 15:40 | Bečinka

Kniha ze série Děsivé umění- tentokrát o magii. V knihe jsou vysvětleny různé magické triky. některým se můžete naučit. dozvídáme se o slavných kouzelnících, kteří předváděli své triky před zrakem mnohých lidí. Je tu zmínka o snad nejslavněším kouzelníkovi Davidu Copperfieldu. Kniha vás určitě pobaví a naučí triky s kartami, se zmizeních různých věcí nebo třeba i s nejslavnějším trikem, s vytahováním králíků z klobouku.
Série Děsivá literatura (dějiny, drazí zesnulí apod.)...

Drazí zesnulí : Tutanchamon a jeho hrobka plná pokladů, Michael Cox

8. listopadu 2008 v 16:17 | Bečinka

Kniha ze série Drazí zesnulí. vypráví o nejslavnějším faraonovi na světě. O Tutanchamonovi. Dozvíte se jak možná zemřel, jaký byl jeho život a jak v Egyptě vlastně faraoni pohřívali.
Druhá část knihy je zaměřená na nejslavněšího archeologa, na člověka, který objevil neporušenou Tutanchamonovu hrobku, na architekta Horwarda Cartera.
Série Děsivá literatura (dějiny, drazí zesnulí apod.)...

Děsivá literatura : Řecké báje, Terry Deary

2. listopadu 2008 v 17:34 | Bečinka

Kniha ze série Dějivá literatura. Seznámíte se s 10 neslavnějšími bájemi. Dostane vysvětlení a seznámíte se se všemi bohy obývající Olymp. Kníha obsahuje 10 bají: Zeus, Afrodita, Orfeus a Eurydika, Perseus a Medúza, Theseus a Minotaurus, Oidipus, Heraklovy úkoly, Jason a argonauti, Odyssea, Trojská válka.
Série Děsivá literatura (dějiny, drazí zesnulí apod.)...

E-mail ze záhrobí, Terence Blacker

2. listopadu 2008 v 17:29 | Bečinka

Matthew dostal nový počítač, hned v noci však poznal, že je něco v nepořádku. počítač jako by žil svým vlastním životem. Matthew se seznámil přes počítač, s chlapecem který zmřel před několika lety a přál si aby byla jeho smrt odspravedlněna. Matthew se s ním sblíží a nemůže překousnout, když mu otec počítač zabaví. nakonec svému kamarádovi pomůže a potom se s ním navždy rozloučí. jeho počítač už bude normálním počítačem.

Setkání v Londýně, Milada Vrbová

2. listopadu 2008 v 17:27 | Bečinka


Mladá studentka Lada odjíží do Anglii, do Londýna aby si odpočinula a naučila se novému jazyku, které moc nezládá. Nejdříve skončí u násilníka a později se zamiluje do Madida, chlapce, který jí miluje,a le podežřívá s nevěry a je na ní někdy až surový. Po jednom jeho výstupu ho Lada opustí. o několik týdnů později odjíží domů.

Děsivé umění : Báječná čokoláda, Alan MacDonald

2. listopadu 2008 v 17:24 | Bečinka

Knížka ze série Děsivé umění. Vypráví o vzniku čokolády, o jejich hlaních objevitelů i o tom proč nám čokoláda tam chutná. jak přišli na nápad obchodovat s čokoládou třeba Bestlé, dnes celosvětová firma na výrobu čokolády a různých laskomin. Jak to vlastně všechno začala a jaký to mělo průběh, dozvíte se jen zde. věděli jste například, že čokoláda vadila církvy?
Série Děsivá literatura (dějiny, drazí zesnulí apod.)...

Ségry v Akci : to je hukot, Thomas Brezina

9. října 2008 v 20:57 | Bečinka

Dneska jsem přečetla knížkuSégry v akci: to je hukot!Kniha vypraví o dvou čarodějkách, nevlastních sestrách a nejlepších kamarádek Tince a Lissi. Holka byli napadeny Gorylí bandou, ale nezvdávají se! Napíchají lektvar, který jim dá obrovskou sílu a s dotyčnými pořádně zacičí. Kniha je plnávtipných momentů a zajímavých obratů. Vřele doporučuju!

Děsivá literatura: Spisovatelé a jejich tlustospisy, Tracey Turnerová

8. října 2008 v 18:52 | Bečinka

Geoffrey Chaucer, William Shakespeare, Jane Austenová, Charles Dickens, sestry Bronteovy, Thomas Hardy, James Joyce a George Orwell. Co mají společného? Všichni jsou slavní spisovatelé. V téhle knížce se dozvíte o jejich osudech, o jejich mládí a o jejich knížkách. Pokud vás to alespoň trošku zajímá tak si tuhle knížku rozhodně sežeňte je výborná!!!!
Série Děsivá literatura (dějiny, drazí zesnulí apod.)...

První Láska, Jacqueline Wilsonová

8. října 2008 v 18:43 | Bečinka

Sally je normální holka, která zalže svým kamarádkám Magdě a Nadě o tom, že má kluka, protože obě dívky kluky mají. Navypráví jim o kamarádovi Danovi, ale udělá něj krásného vysněného kluka, kterého potkala na ulici. Nakonec se však opravodvý čili ne nějak extra krásný Dan u ní objeví. Sally se snaží situaci zachránit, ale Dan řekne, že patří k ní. Magda a Naďa zírají! Nakonec se však Sally do Dana doopravdy zamiluje...

Harry Potter a Relikvie Smrti, J.K. Rowling

3. února 2008 v 17:30 | Beči

Prý poslední díl ze ságy o Harrym Potterovi. Poslední kniha nám má odpovědět na všechny otázky. Harry, Ron a Hermiona se vydávají na cestu, kterou jim určil Brumbál. Najít a zničit viteály, to je jejich cíl. Harry se přesvědčen, že jeden viteál se ukrývá v Bradavicích a tak se tam vydá. Lord Voldemort však ví, že tam má Harry namířeno a na školu zaútočí. Není, ale sám. Má sebou své věrné Smrtijedy a obry. Ve škole se mu však postaví na odpor nejen učitelé (McGonagallová, Kratiknot, Prýtová...), ale i studenti (všichni z Brumbálovy armády a další). Harry se nakonec střetně s Voldemortem a Voldemort se vlastně zabije sám. Harry se také dozví jak to bylo se smrtí Albuse Brumbála, a taky, že Snape je celou dobu, opravdu na jejich straně. Další šokující zjištění je, že Brumbál tolik důvěřoval Snapeovi, protože věděl, že Snape tajně miloval Harryho matku. Pak máme poslední kapitolu s názvem Odevatenác let později a tam se dozvídáme jak žije Harry, Ron Hermiona, Ginny a další po devatenácti letech.

Letopisy NARNIE lev, čarodějnice a skříň, C.S. Lewis

23. prosince 2007 v 11:33 | Beči

Je spousta dveří, ale pouze jedny vedou do jiného světa.Čtyři sourozenci projdou tajemnou skříní a ocitnou se v Narnii - v zemi, kde žijí mluvící zvířata a kterou ovládá zlá Bílá čarodejnice. Děti se snaží obyvatelům Narnie pomoci, ale když jsou všechny naděje téměř znařeny, návrat báječného lva Aslana zvrátí běh událostí a do země konečně příjde jaro.

Rodiče jsou taky lidi, Stefanie Zweigová

23. prosince 2007 v 11:29 | Beči

Není jednoduché mít maminku slavnou herečku v divadle a tátu na cestách. proto si Líza ke svým narozeninám přeje neobyklí dárek. chce do internátu. Někoam kdo jí všichni nebudou znát, někam kde všichni nebudou mluvit jen o divadle. Tam se nakonec dostane, ale ani tam jí to nevyhovuje a tak se vydává na cestu za kamrádem Leem. Vezme sebou bernardýna, ale její cesta se jí zvrtne a najdou jí až zachránáči.

Jak přežít školní léta, Karin Kampwerthová

23. prosince 2007 v 11:24 | Beči

Knížka obsahuje mnoho typů a rad, jak si poradit s protivnými učiteli. Jak se správně učit, jak ve třídě vytvořit pohodu, prostě jak řežít školní léta. protože i ve škole to může být fajn.

Mediátor : Čtvrtý rozměr lásky, Meg Cabotová

23. prosince 2007 v 11:22 | Beči

Odvážné krotitelce duchů Susannah Simonové uzrál v hlavě plán. Pokud chce překazit záměry kolegy Paula Slatera, musí se v závěrečném šestém svazku série Mediátor přesunout o celých sto padesát let zpátky, kdy místo jejich domu stál nad městem Carmel jistý penzion. Od Paula a jeho dědy už ví, že jako osoba nadaná schopností volně procházet mezi naším a oním světem může putovat i bez ohledu na čas. Proto se rozhodne stůj co stůj podniknout výpravu do roku 1850, kdy vyvrhel Felix Diego zavraždil jejího milovaného Jesseho, a pojistit si, že její kluk přijde o život tak, jak má. Potíž je v tom, že Paul dokáže totéž a hodlá situace využít k tomu, aby si spolužačku získal definitivně pro sebe a soka vyšachoval ze hry tím, že ho před zákeřnou smrtí zachrání. Pokud by totiž Jesse osudné noci nezemřel v jejím pokoji, on a Susannah by se nikdy nepotkali, nikdy by se do sebe nezamilovali a srdce dívky by teď bylo volné... Jenomže když dva dělají totéž, není to totéž - zvlášť v ironicky láskyplném pohledu americké autorky na svět dospívání. Dramatická výprava do minulosti amerického Západu vyvrcholí střetem lidí z masa a kostí i soubojem astrálních sil, který bude mít nečekané rozuzlení a život mladé pomocnice všech bludných duchů ze severní Kalifornie se od základu změní. Nakonec se vše ,,povede". Jesse se vrátí zpátky a stane se též mediátotrem.

Čtyři a půl kamaráda a vánoční spiknutí, Joachim Friedrich

23. prosince 2007 v 11:18 | Beči

Aby si členové Kallovy detektivní kanceláře trochu přilepšili, promenují se před Vánocemi v obchodním domě převlečení za anděly. Kalle se chce opět vytáhnout, a tak hned nabídne pomoc detektivovi, který střeží celý obchodní dům. Ten není jeho nabídkou zrovna nadšen, ale brzy změní názor, když Kalle se svými kamarády zjistí, že břicha Santa Clausů, kteří rozdávají v obchodě dárky, nejsou naplněná vatou, ale něčím zcela jiným. Proč by totiž někdo pozedříval, že Snat Klaus krade? Nikdo, ale Kallovy, Ferdovy a ostatním se podaří oěpt odhalit pravdu.
Série Čtyři a půl kamaráda...

Čtyři a půl kamaráda a zmizelá učitelka, Joachim Friedrich

23. prosince 2007 v 11:12 | Beči

Zamiloval se až po uši do učitelky na biologii a nespouští ji z očí. Ale po čase je Ferdovi jasné, že paní učitelka se chová víc než podezřele? Nový případ pro čtyři kamarády a jejich psí "polovičku". Že by tentokrát byli na stopě opravdové bankovní loupeže? Naši staří známí - Kalle, Ferda, Štefka a Ředkvička - jsou o tom pevně přesvědčeni. Nakonec se však úkáže, že se spletli a vše se vysvětlí.
Série Čtyři a půl kamaráda...

Barry Trotter a nestydatá parodie, Michael Gerber

23. prosince 2007 v 11:10 | Beči

Úspěšná parodie na Harryho Pottera. V tohle díle musí Barry, Lon a Žermiona porazit nejslizlejší věc, kterou svět zná: Hollywood. Někdo (ten někdo byl Barry, ael nikomu to neřijete) totiž prodal cestu do Brkavic do novin a proto se před Brkavickou školou hromadí hudlové. Navíc má být natočen film: Barry Trotter a neyvhnutelý pokus o zisk. Film však nesmí být natoče! Na Brubácův příkaz se Barry vydá zastavit natáčení. pak se ukáže, že už to film je, a nakonec je to parodie, kterou napsal sám Barry.

Petr Čech, Petr Čermák

23. prosince 2007 v 10:16 | Beči

Petr Čermák (sportovní reportér) se rozhodl napsat knihu o neljepším fotbalistovi na světe. Začíná v Plzni, neboť Petr Čech je rodák z Plzně. Od Čermáka se dozvídáme, že Petr je nejen úžasný brankář, ale také neobyčejně čestný a skromný spotovec. V knize je několikrát popisován, jako ,,Pan Dokonalý". Nechybí tu ani, Petrovo zranění, (fraktura lebky) na hranici života a smrti. Ale nejen, že Petr přežil, dokázal se vrátit a jeho teď už bývalí trenér José Mourino říkal ,,Je lepší než byl."
Biografie fotbalistů...
 
 

Reklama