Můj
a

Můj čtenářský deník

Miluji tě, Beth Cooperová, Larry Boyle

4. května 2011 v 16:09 | Bečinka/Lečo

Denis Cooverman byl vybrán jakožto člen debatního kroužku k tomu, aby řekl maturitní projev. A Denis řekl něco doopravdy důležitého, řekl ,,Miluji tě, Beth Cooperová." Problém je, že Beth je velmi oblíbená hlavní roztleskávačka, která chodí s trochu vyšinutým vojákem Kevinem. Tomu se samozřejmě ztrapnění jeho přítelkyně moc nelíbí. Následuje série nejrůznějších dobrozdružství a nekonečného útěku, kdy se Denis snaží uprchnout před Kevinem, neboť ten vyhrožuje, že ho zabije. Beth je (možná trochu nečekaně) na Denisově straně. Společně s jejíma dvěma kamarádkama a Denisovo přítelem se snaží před Kevinem schovat a utéct mu. Vše končí na chatě jedné z Bethiiných kámošek. Denis Cooverman má šanci být s Beth Cooperovou, ale to už jí stihl pořádně poznat a zjistil, že je trochu šílená.

Nedávno jsem vás o koupi téhle knihy informovala. Moc mě bavila, i když jsem si jí koupila jen díky tomu, že existuje stejnojmený film I love you, Beth Cooper, kde hraje moje oblíbená herečka Hayden Panettiere

Obchodnice se zlatem, Iny Lorentzová

1. května 2011 v 13:34 | Bečinka/Lečo

Rodina žida Jákoba ben Jehuda (Jákob Goldstaub) se vydala na obchodní cestu jejíž cílem bylo mimo jiné provdat starší dceru Leu. Bohužel se ve města, kam se vydali strhla vlna násilý a přiopilí obyvatelé zabili všechny židy. Z Goldstaubovi rodiny přežila jen Lea, její mladší bratr Eliezer a sestra Ráchel. Lea je dopravila domů, ale její mladší bratr nemohl převzdít obchody neboť byl zraněn. Lea se tak musela vydávat za svého bratra Samuela a řídila rodinné obchody. Na svých cestách potkala Orlanda (jiným jménem Fischkopf). Ten se později jako jediný dozví její pohlaví. Snaží se jí co nejvíce pomáhat a nedá jí znát, že ví, že je žena. Ovšem Lee jeho společnost moc nevyhovuje. Je arogantní, namyšlený a dělá si z ní legraci. Nicméně Lea mu slíbí, že zachrání jeho rodinu ve Španělsku. Orlando do Španělska nesmí. Lee se to povede, ale trvá to trochu déle a tak se tam vydá i Orlando. Lea tedy musí z pasti tahat i jeho a mimo jiné ve Španělsku potká Kryštofa Kolomba, který vypráví o plánech najít cestu do Indie. Doma na Leu čeká nepříjemné překvapení. Její bratr se mezitím oženil, její sestra se stala zeměpánovo souložnicí a navíc se v jejím domě rozvaluje Ruben ben Makkabi, který jí chce donutit, aby se oženila s jeho synem. Lea (spolu s několika sluhy) utíká a jediné útočiště je pro ní dům Orlanda. Na toho jeho otec naléhá, aby se oženil a právě v tu chvíli tam dorazí Lea. Lea a Orlando se nakonec vezmou a Lea mu porodí syna.

Jiří Kajínek: vrah, nebo oběť?, Kroupa a Klíma

22. dubna 2011 v 18:20 | Bečinka/Lečo

Kniha Jiří Kajínek: vrah, nebo oběť? je opět dílem dvou novinářů Josefa Klímy a Janka Kroupy (mimochodem oba mají stejné iniciály jako Jiří Kajínek J.K.). Kniha je velmi podobná knize Pravda o Kajínkovi, přesto jsou zde detailněji popsány některé informace. Kniha poukazuje na nesrovnalosti v Kajínkově případu a obsahuje i epilog, kde se v pěti situacích autoři zamýšlí nad tím jak to celé mohlo být (vše se samozřejmě jen fikce). Od těch pravděpodobných verzí až po ty nejvíce přitažené za vlasy.

Ukázka z epilogu :
,,Byl to Mickey Mouse! Přísahám!" (pokr. v celým článku)

Pravda o Kajínkovi, Kroupa a Klíma

18. dubna 2011 v 18:04 | Bečinka/Lečo

Jiří Kajínek je nejslavnější český vězeň. Kniha Pravda o Kajínkovi vypovídá zajímavé svědectví o Kajínkově případu. Novináři Josef Klíma a Janek Kroupa (můžete je znát z nováckého seriálu Na vlastní oči) se podrobně zabívali kauzou Kajínek několik let. Přišli na velmi zajímavé věci, které naprosto nekorespondují se soudním spisem na jehož základu byl Kajínek poslán na doživotí do vězení. Kauza Kajínek je jedna z nejslavnějších a nejdiskutovanějších u nás a jedno je jisté - vraždy neproběhly tak, jak se píše v soudním spise. Proč se soudy bojí otevřít po letech případ s tolika nejasnostmi? Proč korunní svědek, na základně jehož výpovědi byl Jiří Kajínek poslán do vězení, na posledním soudním přelíčení odmítl vypovídat? A co záhadně ztracený policist Mikeš? Střílel snad on?

Nedávno se v kinech objevil film Kajínek. Mojí recenzi najdete zde

Život nebyl žádná nuda, Gita Dudová

18. března 2011 v 14:00 | Bečinka/Lečo

Příběh dívky a její rodiny, která žila v letech 1936-1956. Dívky, která se narodila a byla svou rodinou hýčkaná a pak se ocitla v ohrožení života. Všechny naděje se mění ve zklamání. Kniha krásně přibližuje dobu druhé světové války. Události před ní a po ní. V knize se objevují odběti křivd pošlapávajích lidskou důstojnost. Dokáže se mladá dívka vyrovnat s tíhou tehdejšího světa?

Skandál : Příběh dvou škol, Jilly Cooperová

18. března 2011 v 12:34 | Bečinka/Lečo

Janna Curtisová přímá místo ředitelky školy v problémové oblasti. Do školy chodí děti z chudé čtvrti, kde je vysoká kriminalita. Janna doufá, že dokáže dětem pomoct, aby se vypracovali a mohli z chudinské čtvrti odejít! A podaří se jí to? Děti mají Jannu rádi, ale členové správní rady tolik ne. Ředitel prestižní školy Brett-Taylor nabídne Janně pomoc i náruč. Škola v Larks může prestižní škole velmi konkurovat. Ale Jana Curtisová nakonec poznává pravou lásku nejen od muže, ale i od jejích studentů.

Tajemství genesis, Tom Knox

17. března 2011 v 12:19 | Bečinka/Lečo

Novinář Rob Luttrell má za úkol napsat reportáž o vykopávkách v Turecku. Ale někomu je jeho přítomnost protivná. V knize jsou dva příběhy,které se pak spojí a společně vypráví příběh, který může otřást uspořádáním světa. Rob Luttrell a sympatická Christine se pomalu dozvídají šokující pravdu. Robova dcera je unesena a je mu vyhrožováno. Dokáže jí Rob zachránit? A jaké je vlastně to tajemství genesis?

Lexikon lektvarů paní Daneové, Katherine Howeová

16. března 2011 v 18:58 | Bečinka/Lečo

Mladá studentka historie na Harvardu jede na léto do babičina domu. Ten se totiž musí prodat a tak se Connie (na nátlak matky) rozhodla dát dům do pořádku. Connie však hned druhý den najde ve staré bibli klíč a jméno Deliverance Daneová. Co to má znamenat? To se Connie pokouší zjistit. Navíc její učitel z Harvardu se domnívá, že je to dobré téma na Disertační práci. Connie se pomalu dozvídá pravdu o Deliverance Daneové - byla odsouzená na čarodějnictví. Pátrá v archivem a potká sympatického Samase kterým se sblíží. Sam ale zraní pádem ze střechy a Connie se pomocí magie dozví, že jen ona mu může pomoct. Ale jak? Musí najít Lexion lektvarů paní Daneové! Stihe to včas? A co znamená vypálený symbol na babičiných dveří a neobvyklý zájem profesora z Harvardu?!

Génius, Jesse Kellerman

15. března 2011 v 18:42 | Bečinka/Lečo

Příběh z prostředí galerie, kterou vlastní Ethan Muller. Jednoho dne mu zavolá přítel jeho otce a oznámí mu, že našel něco, co by se mu líbilo. Kresby Victora Cracka. Miliony propracovaných kreseb, kde se (jak se Ethan Muller dozví později) objevují zavraždění a znásilnění chlapci. Co to má znamenat? Kdo je vůbec Victor Crack? Zavraždil ty chlapce? Ethan se o Victorovi snaží dozvědět co nejvíc. Má jeho deník, ví co Viktor jedl a jaké bylo jaký den počasí, ale nevypovídá nic o jeho dokonalých kresbách. Šokující závěr dělá tuhle knihu jednu z mých nejoblíbenějších

Andělé a démoni, Dan Brown

1. června 2010 v 15:58 | Bečinka

Ztrhující vyprávění tentokrát z Vatikánu, kam údajně tajná skupina Ilumináti uložili Antihmotu, která pohřbije celé město a tudíž i celou církev. Čtyři hlavní adepti na volbu nového papeže jsou uvězněni a postupně jeden po druhém zabiti a konec má skončit sronáním Vatikánu se zemí. Jenže do plánu se vloží profesor z Harvardu Robert Langdon a přívětivá vědkyně Viktorie Vetrová, jejíž otec byl zabit kvůli zisku antihmoty. Čas na Robertových hodinkách s Micky Mausem utíká moc rychle a otázek je stále několik. Šokující závěr čtenáře přesvědčí, že to čemu věřili na začátku není tak úplně pravda.
Další knihy Dana Browna...

Šifra mistra Leonarda, Dan Brown

27. dubna 2010 v 20:04 | Bečinka

Šifra mistra Leonarda! Konečně jsem dočetla tuhle knihu od Dana Browna. Děj je příliš složitý, abych ho tu popisovala, ale pokud máte rádi fantasy, detektivky nebo vás jen baví tajemné knihy, pak je Šifra mistra Leonarda dobrý typ. Mě osobně to nakonec docela upoutala, i když jsem si občas připadala, jako úplně vypatlanej člověk (z těch definic a z toho, co všechno ty lidi věděli, co si dali do souvislostí atd.). Myslíte si, že víte komu můžete věřit, ale nakonec se on ukáže jako strůjce všeho špatného. Je to dobrá knížka, ale nesmíte při jejím čtení zapomenou na jednu věc : je to smyšlené!

Další knihy Dana Browna...

Moonwalk by Michael Jackson

29. prosince 2009 v 15:00 | Bečinka

Moonwalk by Michael Jackson je jediná kniha, kde sám o sobě (o svém dětství, kariéře v Jackson 5 a The Jackson, o hitu Thriller a Bad, o psaní písní, o Neverlandu) vypráví právě Michael Jackson. Mohlo by se to brát jako životopis, ale je to spíš vyprávění o jeho zážitcích, pocitech o tom, v co doopravdy věři. A vše jeho slovama. Nejsou tam žádné střihy (jak to bývá při rozhovorech). Samozřejmě najednou se lidé, kteří vezmou jednu větu, naprosto jí vytrhnout z kontextu a pak se člověk diví, co se dozví. Nemyslím si, že by kniha byla jen pro věrné fanoušky, ale pro všechny, kteří třeba úplně nerozumí tomu, jaký byl Michael člověk. Jednuše se napíše, že je to blázen, že v dospělosti jezdí na kolotočích v Neverlandu, ale nikdo už nedodá, že období, kdy mohl jezdit na kolotočích pracoval! Že neměl dětsví! V knize se dozvídáte i jak vznikla ona moonwalk čili měsíční chůze a kde jí Michael poprvé použil. A taky třeba to, že i sám Fred Aster Michaela obdivoval pro jeho tanec!
Na přední obálce knihy je navíc natištěn jeho autogram, v pokračování článku máte fotku

Neříkej mi vůbec nic, Lenka Chalupová

22. srpna 2009 v 20:00 | Bečinka

Tereza je krásná dívka, která se zamiluje do bohatého podnikatele. Na první dojem to vypadá, že se mají fajn, že mají pohodlné manželství bez problému. Ale jeden problém tu přece je a to je nesnesitelná žárlivost Terezinina manžela. Dosahá takových rozměrů, že nechá Terezu hlídat osobním střážcem. Tereza pak otěhotní a sotva si to uvědomí, že porodila svému trázniteli zbraň proti ní. A opravdu syn se stane tím jediným co jí u manžela drží. A až podivná souhra okolností jí vysvobodí a ona může zase sama žít. Dokáže to ale? Po tolika letech neustále pod kontrolou?

Prohraná sázka, Jana Kratochvílová

21. srpna 2009 v 14:21 | Bečinka

Katka není moc nadšená z toho, že se z města stěhuje její rodina (rodiče, bratr Pavel a pes Vox) do malé vesnice. Každodení dojíždějí jí nebaví a navíc se zdá, že ve vesnici není ani jeden hezký kluk. Nakonec se snad přece jen jeden najde. Dan, kterému všichni (vyjma jeho babičky) říkají Deny. Je to ale pro Katku ten pravý kluk? A je pravda, že je to sukničkář? A co vlastně má s Gábinou? Tolik otázek Katku trápí. Pak se dozví, že Deny jí balí jen kvůli sázce. Je to tak ale doopravdy? Do hry vstupují další kluci, další sukničkář Aleš a ne moc pěkný zato zábavný Jakub. Pro kterého se Katka rozhodne?

Místo Smrti, Edgar Wallace

28. června 2009 v 12:55 | Bečinka

Kniha Místo Smrti je klasická americká detektivka z prostředí LA. Jsou tu dvě zločineské bandy. Banda Feeneyho a Toniho Perelliho. Oba jsou to pašeráci a mají neshody kvůli území. Oba jsou špičkový Velký šéfové svých band. Toni Perelli ale uajde příliš daleko, když nechá zabít několik lidí z Fenneyho bandy. V knize vystupuje i šerif, který ví o tom co Perelli dělá, ale nemá nejmenší důkaz, navíc Perelli i Feeney mají dost peněz a mnoho podplacených úředníků a soudců. Vystupují tu i žena, Perelliho žena Min Li spáchá sebevraždu. Perellimu hrozilo odbinění, že ho pověsí, protože si mysleli, že to on Min Li zabil. Nakonec stejně zemře, ale zabije ho Angelo a ne šerif. Perelliho dostihl jeho vlastní zákon, ne ten šerifův.

Děsivé dějiny : Brutální třicetiletá válka, Roman Ferstl

7. června 2009 v 14:27 | Bečinka

Pokud o třicetileté válce víte jen, že trvala třicet let, tak vám rozhodně soporučuju si knihu přečíst. tvrdí se, že Třicetiletnou válku rozbouřili Češi, když vyhodili Habsburské úředníky z okna? Je to ale pravda? Jak konflik probýhal? A jak nakonec dopadl? No já to vím, ale pokud by to i vás zajímalo, tak zajdětě do knihovny a knížku si přečtete. Je naučná, zajímavá, překvapující...
Série Děsivá literatura (dějiny, drazí zesnulí apod.)...

Děsivý zeměpis : Výbušné sopky, Anita Ganeriová

7. června 2009 v 14:25 | Bečinka

Kniha ze séri Děsivý zeměpis. Vypráví o síle sopek o všem co způsobili. Nejslavněší sopky a jejich největší výbuchy. Dozvíte se o tom, že můžeme výbuchy předvídat. Seznámíté se s vyhaslími i nevyhaslími sopkami po celém světě. Dozvíte se děsivé fakta o tom, kdy a jaká sopka je na řadě s výbuchem. Pokud sopka vybuchne, už nemůžeme nic dělat!
Série Děsivá literatura (dějiny, drazí zesnulí apod.)...

Děsivé dějiny : Strašlivý Egypťané, Terry Deary

7. června 2009 v 14:13 | Bečinka

Starověký Egypt a jeho tajemství je neozluštitelný. Kniha Strašlivý Egypťané vtipnou formou odhaluje tajemství Egypta, života bohů i chudých rolínků, zamýšlí se nad problémem stavby pyramid. Provede Vás posmrtným životem, seznámí s vykradači hrobů... Dozvíte se o největším objevu 20. století - nalezení hrobky Tutanchamona, o jeho podivném prokletí. Starověký Egypt je úžasný svět a čeká jen na to, až ho odhlaíte!
Série Děsivá literatura (dějiny, drazí zesnulí apod.)...

Děsivé dějiny : Děsný deník, Terry Deary

31. března 2009 v 18:40 | Bečinka

Ze série Děsivé dějiny. Na každý den v roce se vážně nějaká zlomová událost v historii. Děsný deník je shrnuje. Najdete tady informaci z historie ke každému dni! Možná jste se narodili v den, kdy byl zabit Julius Ceasar, nebo v den, kdy egyptský faraon Ptolemaios III. zavedl vůbec první přestupný rok. Možná máte svátek v den, kdy madame Tussaud vyrobila vůbec první voskovou figurýnu!
Série Děsivá literatura (dějiny, drazí zesnulí apod.)...

Bajky barda Beedleho, J.K. Rowling

1. ledna 2009 v 1:22 | Bečinka

Pokud jste fanoušky HP určitě víte, že od J. k. Rowlingové vyšla kniha Bajky barda Beedleho. Možná, že i pokud nefandíte HP víte, že se tahle kniha obejvila na trhu. Já jsem si ji, jako bláznivý fanoušek HP koupit okamžitě musela. Je to úžasné čtení. V bajkách je 5 pohádek, které slýchávají čarodějové a kouzelníci, když byli mladí. Kniha obsahuje i zápisky profesora Albuse Brumbála. Pohádky se od těch mudlovských liší, jediné stejné je snad to, že dobro zvítězí nad zlem. Všem doporuču si je přečíst! Veškerý výnos z této knihy bude věnován nadaci Childers level group, které pomáhá dětem v nouzi! A myslím, že dostanou celkem slušný obnoz, protože v Británii je to nejprodávanější kinhou.
 
 

Reklama