Můj
a

Můj čtenářský deník

Digitální pevnost, Dan Brown

19. září 2011 v 14:40 | Bečinka/Lečo

Další z románu od Dana Browna. Děj tohohle románu (stejně jako jeho ostatních) je neuvěřitelně složitý a nedá se popsat zkráceně. Pokud existuje kniha, která mě svým závěrem vždy dokáže překvapit jsou to právě knihy Dana Browna. TEntokrát jsem nevěřila všemu, co napsal, protože jsem si říkala, že už toho autora trochu znám, ale přesto všechno dopadlo úplně jinak. Knížku rozhodně doporučuju. Na jeho knihy se sice musíte trochu víc soustředit, ale odměnou je vám nezapomenutelný zážitek a dobrý konec!
Další knihy Dana Browna...

Zítra změním svět, Louise Bagshawe

18. srpna 2011 v 22:09 | Bečinka/Lečo

Lucy se má skvěle. Pracuje pro časopis, pro který testuje a komentuje počítačové hry, bydlí u svého nejlepšího kámoše Ollieho a vydělá si tak na to, aby zaplatila směšný nájem a měla na jídlo z fastfoodu. Ale vyhovuje jí to! Je štastná. Jenže Ollie se má ženit s přísernou Viktorií a Lucy se musí vystěhovat. K tomu jí ještě vyhodí z práce. Ollie jí zařídí místo recepční ve firmě s realitami. Lucy se musí změnit, musí být za dámu. Její šéf Todd, milionář, jí nadbíhá a kupuje jí drahé dárky, bere jí do drahých restaturací a nechávájí jí bydlet v přepichovém apartmá. Udělá z ní pravou povrchní dámu a není divu, že má Lucy najednou tolik blízko k Viktorii a stávají se přítelkyněmi. Jenže Lucy není jediná žena v Toddově životě. Poté co tu Lucy zjistí, zařídí aby šel do vězení za zpronevěření firemních peněz a bez práce, bez střechy nad hlavou a bez kamaráda Ollieho (kterému se její proměna vůbec nelíbila) utíká k rodičům. Tam dostane skvělý nápad a chytí se jako podnikatelka. Otevře si tělocvičnu. Za několik měsíců příjíždí Ollie s Viktorií na návštěvu a Lucy konečně řekne Olliemu o Viktorii pravdu včetně toho, že i ona spala s Toddem. Nakonec si vyznají lásku!

Škola noci 5 : Pronásledovaná, P.C. Castová, Kristin Castová

17. srpna 2011 v 9:23 | Bečinka/Lečo

Zoey je napadena Kalonovými syny. K posilnění se musí napít lidské krve a opět se přitom otiskne s Heathem. Je jasné, že Zoey musí zpět do školy, protože bez přítomnosti dospělých by nepřežila. Společně s Damienem a dvojčaty se vrací. Neferet je donucela jí vyléčit, i když by jí raději viděla mrtvou. A navíc jí Kalona říká A-yo. Myslí si, že Zoey je ona panna, se kterou ho zavřeli od země. Zoey je jasné, že musí okamžitě ze školy vypadnout a z prorocké básně se dozví jak Kalonu zahnat. Jenže musí ještě báseň rozluštit a to není vůbec lehké. Na koních utečnou do kláštera, kde spojí vše co potřebuje a společně s přáteli a bohyníí Kalonu i Neferet zaženou. Ještě ale zdaleka není vyhráno.

Škola noci 4 : Nezkrotná, P.C. Castová, Kristin Castová

16. srpna 2011 v 22:57 | Bečinka/Lečo

Škola noci 4 tentokrát s podtitulem Nezkrotná! V předchozích dílech se Zoey zabívala poměrně povrchními problémy, jako třeba s kterým klukem chodit? Měla tři! V tomhle už jde o trochu víc. Nejen, že nemá žádného, ale je vážně podezření, že se děje něco hodně špatného a dávný Kalona se vrátí za pomoci Neferet. Celá Škola noci je omráčená a Zoey zůstává sama se svými přáteli Jackem, Damienem, dvojčaty, Stevie Rae, Afroditou a Erikem sama. Musejí se ukrýt do podzemí, protože Kalona se bojí země. A tak začínají sestavovat plán, jak získat školu zpátky...

Škola noci 3 : Vyvolená, P.C. Castová, Kristin Castová

12. srpna 2011 v 8:00 | Bečinka/Lečo

Zoey se musí potýkat s několika problémy. Za prvné nesnáší, když k narozeninám dostává vánoční dárky (narodila se totiž 24. prosince), má tři kluky a navíc nemrtvou kamarádku Stevie Rae. Kromě toho velekněžna Neferet vůbec není tak milá jak se zdá. Zoey se s pomocí její bývalé nepřítelkyně Afrodity, která zdědila po stevie Rae nadání pro zemi, snaží zastit pro Stevie Rae bezpečí a přeměnit jí opět na člověka. Do toho se zamotává s problémy s klukama. Je otisklá s člověkem, chodí s nejkrásnějším klukem na škole a navíc má něco i s učitelem Lorenem. Poté co je jedna z profesorek nalezena ukřižovaná s úřízlou hlavu a vzkazem od křesťanů, je Škola noci uzavřená. Zoey se ale musí dostat ven a přinést Stevie Rae krev na které je závislá! Během ritálu dokončí Heath svojí proměnu a stává se z něj dospělí upír, který musí opustit školu. Také jí načapá s Lorenem, se kterým se Zoey otiskne. Později se dozvídá, že Loren pracuje s Neferet proti ní. Kamarádi se od ní odvrátí kvůli tomu, že jim o něm nepověděla stejně jako kvůli tomu, že jim neřekla, že Stevie Rae je živá. Nakonec se jim jí podaří zachránit, ale to není vše, Stevie Rae je nyní dospělý upír, naproti tomu Afrodita přichází o své znamení! A aby toho nebylo málo, byl nalezený další ukřižovaná! Profesor Loren!

Ideální dárce, Jane Moore

5. srpna 2011 v 14:48 | Bečinka/Lečo

Karen a Joe mají malého synka Bena, který je bohužel velice nemocen a musí každý den dostával bolestní injekce. Je ale cesta jak ho zachránit, transplantací kostní dřeně. Doktor odebere manželům krev, aby zjistil zda jsou vhodní dárci! A zjistí se dvě věci, jejich dřeň nevyhovuje a ke všemu Joe není biologickým otcem Bena.
Na druhé straně je tu ministr zdravotnictvý Nick Bright a jeho žena Sally, která se stále pokouší otěhotnět až se to nakonec podaří. Sally ale potratí a zrovna ten samý den se na Nickově tiskové konferenci objeví Joe a oznamuje mu, že má nemanželské dítě, které může a musí zachránit darováním kostní dřeně.
Ale ani Nickova nevyhovuje a jediná možnost je počít další dítě. Lékaři upraví vajíčko tak, aby kostní dřeň dítěte se co nejvíc schodovala s Benovou. To znamená další dítě s jiným mužem pro záchranu prvního dítěte. Toho už je na Joea moc. Miluje Bena, ale když se narodí Charlie není schopný ho mít rád.
Charlie Bena zachrání, ale Joe od Karen odchází! Přesto si bere Bena často k sobě, protože ho doopravdy miluje! Ale bohužel není schopný to všechno cítit k Charliemu.

Texas! Šťastný Lucky, Sandra Brownová

23. července 2011 v 22:09 | Bečinka/Lečo

Lucky Taylor je typický sukničkář. Je jako vždy v hospodě, když si všimne, že dva zdejší opilci Jack Ed a Alvin obtěžují ženu, která přišla do baru. rozhodne se, že jí pomůže. Vše skončí bitkou, kterou rozehnává až šerif. Záhadná žena Luckymu ani nepoděkuje a odjede. To se mu nelíbí a tak se vydá za ní. Vloudí se k ní na pokoj a vyspí se spolu. Druhý den ráno se Lucky probudí a žena nikde! Vrací se domů, kde se dozvídá, že rodiná továrna shořela a on je podežřelý, neboť nebyl doma. Lucky tedy musí najít Devon, aby mu dokázala alibi. Ta se ale zdráhá, problém je, že je vdaná. Do toho se zaplete i Luckyho "přítelkyně" Susan, která nechce nic jiného než svatbu a nahlásí na policii, že se jí Lucky svěřil, že chce továrnu podpálit. Luckymu se podaří prokázat jeho nevinna, jen díky Devon se kterou se snaží najít pravé viníky. Jsou jimi Jack Ed a Alvin. Lucky se zamiloval do Devon, ta ho ale neustále odmítá. Je přeci vdaná! Lucky však zjistí, že její manželství nikdy naplněno nebylo. Po smrti ženy a nenarozeného dítěte jeho bratra si oba uvědomí, že by neměli mrhat životem a konečně se oba podvolí svým citům k tomu druhému.

Škola noci 2 : Zrazená, P.C. Castová - Krstin Castová

19. července 2011 v 12:36 | Bečinka/Lečo

Musím říct, že mě druhý díl Školy noci docela dost překvapil a to především tím, že Neferet, kterou jsem považovala na nějvětšího klaďáka se ukázala jako docela velká svině. Zoey se pohádala s rodiči, když jí mohli přijít navštívit a slyšela, jak na Afroditu silně doráží a zesměšnují její rodiče a začně jí být líto! Zoey převezme školní organizaci Dcery a Synové temnoty a má za úkol vymyslet úplňkový rituál stějně jako pravidla členství. Zoey na všechno přijde a na její rituálu se objeví hodně spolužáků včetně její mentory Neferet, která Zoeyiny nápady vydává za vlastní. Během rituálu se zjistí, že Daminen, Steve Rea i dvojčata mají každý dar ovládat jeden živel. Rituál se Zoey opravdu povede. Bohužel její přítelkyně Steve Rea zemře, její tělo odmítá proměnu v upíra. Zoey má také problém s klukama. Neví jestli miluje Erica, Heatha nebo učitele-básnika. S Heathem se otiskla a ze zpráv zjistila, že zmizel a dva jeho kamarádi byli nalezeni mrtví. Zoey se podaří Heatha zachránit, na druhou stranu už je jasné, že Neferet není taková, jaká si myslela že je a obě si navzájem tak trochu vyhlásí válku. Za vším co se stalo Heatovi a jeho kamarádům je totiž Neferet, která navíc znehodnotila Afroditiny vize, protože Afrodita viděla co páchá.

Shopaholik za hranicemi, Sophie Kinsella

18. července 2011 v 15:09 | Bečinka/Lečo

Becky Bloomwodová je finanční poradce a pracuje v Londýnské televizi v pořadu Ranní káva. Ovšem Becky má tak trochu problém s nakupováním. Přestože volajícím radí dobře, sama hospodařit s penězi neumí. Bydlí v bytě spolu se svojí přítelkyní Suse a chodí s úspěšným Lukem. Ten jí jednoho dne nabídne zda s ním nechce odjet do New Yorku, kde má Luke zakládat novou pobočku své firmy. Becky nadšeně souhlasí. Manažeři v New Yorku jí zvou na obědy a všichni jsou přesvědčeni, že zazáří. Jenže New York je město módy a Becky se neubrání a udělá velké dluhy, na které později přijou noviny Daily Word, kteří o ní napíši nelichotivý článek. Luke je naštvaný, Becky se s ním rozchází a vrací se do Londýna. Nemůže sehnat práci a tak se rozhodne skoro všechno své oblečení prodat. Tak získá peníze na splácení dluhu. Navíc zjistí, že za Lukovi nepřítomnosti se ve firmě konala spiknutí řízené Alici Bilingtnovou a dá o tom vědět Michaelovi (Lukův obchodní partner). Tím zahrání Lukovi firmu, ale už nemůže v Londýně zůstat a odléta do Ameriky. Luke se s ní sejde na letišti a je přesvědčen, že vzala práci, kterou jí nabídl Michael. Becky ale odlétá za jinou prací. O dva měsíce později se Luke objeví v oděvním obchodě, kde Becky pracuje a oznamuje mu, že si konečně v New Yorku zřídil pobočku. Dají se zase dohromady a jsou štastní, protože všichni mají práci, která je baví a naplňuje.

Škola noci 1 : Označená, P.C. Castová - Krstin Castová

14. července 2011 v 16:30 | Bečinka/Lečo

První ze série knih Škola noci (v orig. House of Night). Zoey je normální teenager. Rozešla se s klukem, doma jí prudí a jednoho dne jí ve škole označní Stopař. Zoey je jasné, že musí nastoupit do Školy noci, neboť právě začala její přeměna v upíra. Protože rodiče nemají pochopení, vydá se Zoey ke své babičce. Tam na ní sestoupí bohyně Nyx a její znamení na čele vybarví. Jenže to je něco jedinečného. Ve Škole noci nemá žádné mládě takové znamení. Zoey navíc ovládá všechny čtyři živly (což ještě žádná velekněžna nikdy neovládala) a má neobvyklou touhu po krvi, které se objevuje až u mnohem starších spolužáků. Naštěstí je její mentorkou Neferet, velekněžna Školy noci. Zoey si rychle najde kamarády; Steve Rei se kterou sdílí pokoj, teplého Daminina (mimochodem je mi ohromě sympatický, protože je z Texasu :-D) a dvojčata. Je tu ale i někdo, kdo jí nemůže vystát, Afrodita, která vede školní "kroužek" vyvolených, kterým se říká Dcery a Synové temnot. Zoey je přesvědčená, že byla vybrána, aby udělala něco velkého a začně tím, že musí odstranit tyranku Afroditu, která každého jen šikanuje. S pomocí přátel a jejích neobyčejných schopností se jí to povede. Navíc získá tetování, které mají jen dospělí upíři a je jasné, že Zoey má ještě větší úkol. Mimo to, Zoey získá i "nejlepšího kluka na škole" sympatického Erika. Její dobrodružství pokračují v dašlích dílech...

I když se směju, musím plakat, Johannes Mario Simmel

14. července 2011 v 14:00 | Bečinka/Lečo

Příběh sympatického Míši Kafanka, který žije po II. světové válce v Německu. Nemá to ale lehké, protože je Položid po otci, který navíc byl i Rus. Když se Míša dostane do potíží odmítají ho jak Židé tak i křesťané. Naštěstí má Míša kamaráda Leona, se kterým odjíždí do Ruska za Leonovou rodinou. Leon má sestru Irinu, do které se Míša zamiluje. Jenže Míša je položid, něco co ani v Rusku není tak úplně v pořádku a rodina jeho přítele Leona se kvůli němu dostane do nelibosti. Přestože jim to nevadí, Míša je rozhodnut odject do New Yorku za svou sestřenicí a sestavit svůj vynálek eko-klo, ekologický záchod. Jenže Míša se na oko podobá profesoru Volkovu, který má plán na atomovou bomdu. Míša vypráví svůj příběh, ale nikdo mu nevěří. Před zabitím Míšu zachrání soudce, který na poslední chvíli pozná pravdu. Míša je rozhodnut odjet do Ameriky, už sedí v letadle s Melody, s ženou, které totálně propadl. Jenže místo v New Yorku letadlo přistane v Bagdádu. Míša má hrát profesora Volkova, tak aby Saddám Hussain pravého Volkova (který pro něj pracuje) zabil. Tak se také stane a Míša konečně smí odjet do Ameriky prodat svůj vynález. Bohužel letadlo je uneseno Jugoslávskými povstalci. Na letišti při jejich zneškodnění Míša potká přítele Leona. Konečně se Míša dostane do Ameriky, jenže jeho sestřenka, která bydlela v New Yorku se přestěhovala do LA. Míša se za ní vydá společně se svým vynálezem, který ovšem, když ho Američané sestaví, nefunguje. Vše jen kvůli špatných fitračním papírům. Míša má před sebou poslední úkol, zaject zpátky do Německa a sehnat ty správné filtrační papíry. Poté za ním do Ameriky přijíždí Irina…

Normální porucha : pár kilo navíc a jiné problémy, Iva Macků

9. července 2011 v 14:05 | Bečinka/Lečo

Vanda je normální teenagerka, která má stejné trápení jako její vrstevnice. Ale rozhodne se, že musí zhubnout a tak jí pořád míň a míň. Neposlouchá své okolí a jednoho dne zkolabuje. V nemocnici se všechny snaží přesvědčit, že jí! A dokonce zdravě a že vlastně vůbec není nemocná. Svou váhu dostane pod kontrolu, ale její život nabere nové otáčky. Bez vysvětlí od nich odchází její máma, Vanda se dozvídá, že její kamarádka trpí bulimií a její trochu mentálně postižený bratr hraje automaty. Vanda musí zastávat roli své mámy. Aby vše přebila neustále se učí. Kniha končí když Vanda odjíždí do Prahy na zkoušky na vejšku a rozhodnete se ject do Českých budějovic, kde má podle všeho žít její matka...

Hippokratova přísaha, Barbara Woodová

6. července 2011 v 14:30 | Bečinka/Lečo

Nejedná se o žádný prvoplánový román a tuhle knihy bych doporučovala každému. Pravda je, že jsem si jí půjčila jen proto, že v první kapitole byl několikrát zmíněný chlapec se jménem Shawn. Nakonec se ukázalo, že jediná zmínka o něm byla právě v té jedné kapitole :-(

Příběh začíná, když se setkají tři naprosto jiné dívky na lékařské univerzitě v dobách, kdy ještě nebyla rovnoprávnost a na studiích bylo vždy jen velmi málo dívek. Ruth, která se celý život snažila otci zavděčit, její otec jí nikdy nerespektovat jen proto, že se narodila jako první dítě a jediná chyba byla, že je holka. Sondra, která nejvíc ze všeho chtěla ject do Afriky a najít odpověď na otázku jejích rodičů, jelikož věděla, že byla adoptovaná. A v neposlední řadě Mickie, dívka, která měla na levé tváři obrovské znamínko a díky tomu nula procent sebevědomí. Dívky se skamarádily a společně protloukaly životem. Nakonec každá dokázala co chtěla. Ruth dokončila studia jako první v ročníku, Sondra se dostala do missie do Afriky a Mickie se zbavila své skvrny a svoji specializaci soustředila na plastickou chirurgii, aby dodala ženám a mužům sebevědomí, které sama kdysi tolik potřebovala. V jejich životech došlo k několika zvratům. Dívky se po osmnácti letech zase setkali. Ruth zlomená tíhou života s vědomím, že jediné co jí pohánělo byl nerespekt jejího otce. Ten ale zemřel a Ruth se život začal sypat jako domeček z karet. Sondra, která se připletla k požáru letadla, při kterém zemřel její manžel. Sondra nemohla hýbat rukama a potřebovala pomoc plastického chirurga a Mickie, která se vzdala své snahy na oplodnění. Když se dívky podruhé rozcházeli z budovy školy, kterou byly navštívit, uvědomily si, že je to pro ně opět nový začátek.
Další knihy B. Woodové...

Michael Jackson : Král popu 1958-2009, Chris Roberts

5. července 2011 v 18:09 | Bečinka/Lečo

Kniha se zabívá jen a pouze hudebním životem M.J. Od jeho začátku s Jackson 5 a The Jacksons přes Thriller a Bad až k připravovaným koncertům v Londýně se symbolickým názvem This is it. V knize najdete hodně citacích M.J. přebrané převážně z show Oprah, které se M.J. zůčastnil. Autor je uznávaným odborníkem na hudbu a krále popu hodnotí bez zaujetí. Vyzvyhuje jeho videoklipy a zprávy ukryté v písních. Kniha se soustřeďuje na M.J. i jako na tanečníka. Na tanečníka, kterého obdivoval i samotný Fred Aster. Poslední kapitola je věnovaná nečekané smrti M.J. a smutečnímu hudebnímu aktu na pohřu. Název poslední kapitoly je více než výmluvný : Never can say goodbye (= Nikdy nemůžeme říct sbohem). Kniha je doplněná o známé i méně známé snímky M.J.

Patnácka v tom!, Ros Asquithová

24. června 2011 v 21:29 | Bečinka/Lečo

Knížka, která na první pohled vypadá, že je psané pro 14-ti nebo 15-ti leté holky. Myslím, že co se týče knih, umím si vybrat, jelikož studuji knihovnictví a je mi 17 let mám ráda, řekněme, kvalitní literaturu (což nejsou dívčí romány). Ale takhle knížka mě v knihovně zaujala a musím říct, že měla velmi zajímavou zápletku. Patnáctiletá holka otěhotněla, ale nevěděla jestli s Tomem, což byl její přítel, který se odstěhoval do Japonska nebo se Stanleym. Jenže problém je, že Amy si ani nepamatuje jestli se Stanleym něco měla. Přesto odsoudí jeho, neboť s Tomem použili dva kondomy, ona měla pilulky a gel proti spermiím. Amy zezačátku nechce věřit, že je těhotná a ona sama i její matka to zjistí až když je ve 4. měsíci. Příliž pozdě na interupci. Amy se rozhodně dítě nechat, ale nastane problém. Děti jsou dva - Amy čeká dvojčátka. Následuje doba do porodu, kterou Amy stráví v nemocnici a porodí (za poměrně hektických okolností) kluka a holku, které hned pojmenuje Bart a Líza. Ještě tvrdí svému otci, že se jí narodili Mesiáši, neboť došlo k neposkvrněnému početí. Nakonec se ukáže, že otec obou je přece jenom Tom. Neboť gel proti spermiím byl pouze lubrikant, Amyiny prášky byli na menopauzu a kondomy se roztrhli. Amy se rozhodla dvojčátka nechat a kniha končí akorát, když se Tom vrací z Japonska.

Ježíš, Walter Wangerin

21. června 2011 v 17:34 | Bečinka/Lečo

Kniha, která formou románu popisuje Ježíšův život. Od zvěstování Panny Marie, jejího porodu, přes dětství malého Ježíše až k jeho smrti ukrižováním, zmrtvých vstání a zjevení svým apoštolům. Kniha je velmi čtivá. I pokud nejste věřící, je docela zajímavá a můžete jí brát prostě jako dobrý román nebo tak trochu sci-fi. Každopádně bych jí doporučila!

Bin Ládin - Muž, který vyhlásil válku Americe, Yossef Bodansky

6. června 2011 v 20:52 | Bečinka/Lečo


Bin Ládin. Muž, který vyhlásil válku Americe. To je název téhle knihy. Možná by se ale měla jmenovat úplně jinak. Například : Bin Ládin. Muž, kterého Amerika donutila vyhlásit válku! Je velice zajímavé tuhle knihu číst. Přiznám se rovnou, nečetla jsem tu knihu celou. Víte, pokud nejste odborník, tak to ani nejde. Zajímaly mě jen tři kapitoly. ty bych ale doporučila každému. Především tím žhavým ochranářům Ameriky. Kniha je stejně zajímavá a poučná jako muž na její obálce!

Zápisky z cest, Václav Klaus

5. června 2011 v 20:44 | Bečinka/Lečo

Jako prezident České republiky navštívil Václav Klaus nepřeberné množství zemí a seznámil se snad se všemi kulturami světa. Takhle kniha je hodná svého názvu, jsou to opravdu zápisky z cest, zajímavé okamžiky, kterých se náš prezident zůčastnil a jeho názory na danou kulturu, přírodu a zemi. Nechybí ani kapitolka o zemi české. Václav Klaus s oblibou cestuje po České republice. Pokud pana prezidenta respektujete (což byste měli) je to vinikající způsob jak se dozvědět něco málo o jeho osobnosti, o věcech, které se mu líbí!

Rebel - Osobní zpověď Tomáše Řepky, Karel Felt

4. června 2011 v 20:31 | Bečinka/Lečo

Kniha, která by spíše měla nést název Debil - Osobní zpověď Tomáše Řepky. Ale ne, teď vážně. Je to kniha bezesporu zajímavá, ať už jste fanoušci Sparty či jiného klubu, ať ho milujete či nenávidíte. Kniha je plná protikladů. Na jednu stranu se Tomáš Řepka posmívá Slávistům a doslova říká, že ,,pláčí, když prohrajou se Spartou. Snaží se vinu shodit na rozhodčí...", ale hned o několik kapitol dál je to právě on, kdo si stěžuje na nespravedlivé rozhodčí a špatně řízené zápasy. K mému údivu vychválil do nebe rozhodčí paní Damkovou. Osobně jsem si myslela, že na ní bude mít přesně opačný názor. Možná vás překvapí jeho historky o alkoholu, Tomáš Řepka je milovníkem vodky a cigaret a i přesto hraje za jeden z nejlepších klubů v České republice. A já knihu přečetla, protože jsem toho názoru, že svého nepřítele musíte poznat!
Biografie fotbalistů...

Michael Jackson : Tajemství ztraceného ráje, Kevin J. Fox

11. května 2011 v 18:00 | Bečinka/Lečo

Kniha Michael Jackson s podtitulem Tajemství ztraceného ráje je nahlédnutí do života jednoho z nejzajímavějších umělců. Dozvíte se o jeho nelehkém dětství, které ho nutilo vracet se do země Neverlandu. Protože neměl šanci vyrůst a proto navždy v srdci zůstal dítětem. Kapitoly se věnují i jeho vztahu k ženám, k dětem, k plastickým operacím a jeho hudební začátky s Jackson Five až po hity jako Thriller nebo Bad. Kniha je plná citací především Michaelovi sestry LaToya-i i Michaela samotného. Ale nejdená se o autorizovaný životopis a proto není zaručeno, že se vše stalo právě tak, jak ho autor popisu. Ale pokud vás alespoň trochu zajímá tenhle umělec, je to knížka právě pro vás. Jednoduše popisu kroky jeho života.
 
 

Reklama