Lotyšsko vs. Česko (6.9. 2015)

20. září 2015 v 12:34 | Móňa (Bečinka)
Do Lotyšska Češi jeli s vědomím, že si můžou zajistit přímý postup na Euro 2016 ve Francii.

První poločas
Rychlý gól Čechů rozhodně hráče uklidnil. Ve 13. minutě se krásně trefil David Limberský a pootevřel tak dveře národnímu týmu do Francii na Euro 2016. Ještě v ten samý poločas, v 25. minutě zvýšil na 0:2 Vláďa Darida. Plzeňáci se tedy postarali o vedení našeho národního týmů. Do šaten se šlo za dvoubrankového vítězství Čechů.

Druhý poločas
V druhém poločase Češi zkušeně zápas kontrolovali. V 75. minutě sice dostali góla na 1:2, ale nic víc už nedovolili a zápas dohráli v klidu. Vzhledem k ostatním výsledkům ve skupině se Češi stali jedním ze 4 týmů, kteří si již zajistili účast na Mistrovství Evropy.

Konečný stav zápasu 1:2

Česko vs. Kazachstán (3.9 2015)

20. září 2015 v 12:28 | Móňa (Bečinka)
Česko se utkalo s Kazachstánem. Zápase se odehrál ve Štruncových sadech, což je stadion Viktorie Plzeň. V naší skupině na Euro bylo vítězství nad Kazachstánem bráno jako samozřejmost, ale tentokrát dalo klukům celkem práci.

V prvním poločase Češi dostali góla. Ve 21. minutě prohrávali 0:1 a dlouho to vypadalo, že s tím nic moc dělat nepůjde. Čechům se nedařilo. Nedokázali si pořádně přihrát a udržet míč a nabízeli soupeřům příliš jednoduchý průnik do vápna a k brance, kterou hájil Petr Čech.

Až střídání, za které byl Vrba vždycky chválen přineslo ovoce, když se dvakrát a na konečných 2:1 otočil útočník Škoda. Viktoriáni pak slavili s fanoušky, protože bylo jasné, že případné vítězství v příštím zápase by mohlo znamenat přímý postup na Euro.

Konečný stav zápasu 2:1

Česko vs. Lotyšsko (28.3. 2015)

5. dubna 2015 v 10:35 | Móňa (Bečinka)
V Praze v Edenu Češi odehráli další zápas v kvalifikaci na ME 2016. Zápas, který měl být jasné vítězství a tři body pro Čechy se však nakonec stal zápasem, kde Češi ztratili a nakonec za jeden bod byli rádi. Češi hráli proti Lotyšům.

Spravedlivě musíme uznat, že Češi hráli velkou tužku. Především v prvním poločase. Chvilkama mě i bolely oči. Nedokázali si přihrát, nedokázali nic vymyslet. Nesmyslně přicházeli o míč a naopak nedokázali soupeři ani trochu zavařit.

A tak doopravdy nebylo žádné překvapení, když se Lotyšsko ve 30. minutě ujalo vedení. Naše obrana prostě nikdy nestála za nic. Ale ani inkasovaný gól nepomohl Čechům k tomu se probrat a zaplať pánbůh, že byl poločas.

Druhý poločas už Češi hráli lépe. Ne božsky, nebo alespoň stejně dobře jako osatní zápasy, ale lépe. Vypracovali si příležitosti, veděli o sobě víc na hřišti. Uměli si už i přihrát, ale chybělo pořádně zakončení a Sparťanský Lafata (ostatně jak má ve zvyku) se ve vápně neustále válel a hlásil po penaltě.

Až v 90. minutě dokázali Češi vyrovnat a vzít alespoň ten bod, když se trefil Plzeňský Václav Pilař. Jeden boh je pro Čechy sice ztráta, ale pořád je to lepší než bod žádný, jak to chvilku vypadalo.

Konečný stav zápasu 1:1

Česko vs. Island (16.11. 2014)

18. listopadu 2014 v 19:06 | Móňa (Bečinka)
Další kvalifikační utkání v boji o postup na ME 2016 ve Francii se tentokrát odehrálo na území České republiky a to konkrétně v mé rodné Plzni. V Doosan aréně, která je tradičně domácí stadion FC Viktorie Plzeň se tak odehrál další důležitý zápas. Jak Česká republika tak Island zatím v kvalifikaci neztratili ani jeden bod, Island dokonce ani nedostal branku a tak to byl velmi prestižní zápas o o první místo ve skupině.

Pavel Vrba, legenda Plzeňského fotbalu, možná trochu zaskočil tím, že se prakticky postavil proti Islandu Spartu a pár zahrničních fotbalistů. Nejspíš si myslel, že budou Sparťané sehraní a když mu vypadl Limberský byla to logická varianta. Bohužel však nemůžu říct, že by to byla pravda, protože přihrávky Krejčí-Lafata byli přesné jen dvakrát za poločas. Navíc Lafata jako hrotový hráč byl při útoku českého týmu často faulován na středové čáře vlevo. Co tam dělal, to fakt netuším.

První gól vstřelil Island. Velmi brzy, v 9. minutě se trefil Sigurdsson. Gól pak sportovně na svůj vrub přiznal Petr Čech. Čeští fotbalový reprezentanti skrovnali na 1:1 v samotném nastavení prvního poločasu. Svojí premiérovou trefu si připsal Kadeřábek.

Kombinačně na tom byli Češi v druhém poločase rozhodně lépe. Časteji se hrálo mimo naši polovinu a Islanďany jsme už tolik do hry nepouštěli. Bohužel se však také ukázalo jako naprosto nemožné skorovat. K velké radosti nakonec pomohl další gól, který si Islanďané dali sami. To ale plynulo z trvalého útoční českého týmu a stav v 61. minutě se změnil na 2:1.

V závěru poločasu začali Islanďané zase zlobit a několikrát nás podržel tentokrát již neomyslný Petr Čech, který chytal jednu gólovku a jeden roh za druhým. Islanďané nakonec nastřelili i tyč, ale při Češích stálo štěstí. Další a i poslední zápas podzimní části kvalifikace skončil a Češi neztratili ani bod.

Kazachstán vs. Česko

13. října 2014 v 20:30 | Móňa (Bečinka)
Česká fotbalová reprezentace sehrála další zahraniční vele důležitý zápas v Kvalifikace na ME 2016. Hrálo se v pondělí 13.10. 2014 od 18:00 českého času. Tentokrát jeli Češi do Kazachstánu, kde se hraje na umělém trávníku, na který většina hráčů není zvyklá. Ve výběru opět chyběl zraněný kapitán Tomáš Rosický a tak kapitánskou pásku místo něj převzal Petr Čech.

Češi začali utkáni dobře. Přestože bylo poznat, že se musí sžít s jiným trávníkem, šlo jim to na začátku skvěle. Vytvořili si zajímavé příležitosti a často se pohybovali v okolí malého vápna, místo pořádné střely, si ale míč neustále přihrávali až jim ho nakonec soupeř sebral. Až z první střely z pozda vápna padl gól a trefil se Bořek Dočkal ve 13.minutě a Češi vedli 0:1

Ovšem vstřelený gól, jako by je ujistil o vítězství a Češi přestali hrát a dali příležitost i Kazachstánům si vybudovat šance a ohrozit bránu Petra Čecha. Až gól do šatny, o který se tentokrát postaral Lafata zase hodil na Čechy pozitivní dojem. Do kabin se tedy šlo za stavu 0:2 pro Čechy.

Druhý poločas byl ve znamení přestřelky. Na začátku, v 57. minutě se trefil Krejčí a pojistil vítězství Čechů na 0:3. A mohlo se zdát, že je po zápase a Češi si to nejspíš i mysleli, protože hru zase vypustili. A to se Kazachstánům hodilo a v 84. minutě skórovali na 1:3. Na to jen o pár minutek později odpověděl Necid a Češi opět zvýšili své vedení na 1:4.

Nastavované tři minuty rozhodčí opět protáhl na čtyři a právě v té čtvrté se ještě jednou trefil Kazachstán. K obratu to však už samozřejmě nestačilo. Česká fotbalová reprezentace vyhrála v Kazachstánu 2:4 a Pavel Vrba, který před dvojzápasem prohrásil, že by byl spokojený se 4 body, jich domů veze 6. Česká republika má tedy celkově 9 bodů, všechny své kvalifikační zápasy zatím vyhrála a vede skupinu A.

Konečný stav zápasu 2:4

Turecko vs. Česko (10.10. 2014)

12. října 2014 v 12:46 | Móňa (Bečinka)
Česká fotbalová reprezentace se v rámci Kvalifikace na ME 2016 utkala s Tureckem. Češi zavítali do Asijské části Turecka na stadion Fenerbahce Istanbull, který Viktoriánští zástupci v barvách České reprezentace znají z utkání evropských pohárů.

První poločas nezačal pro naše vůbec dobře, protože už po 8. minutách prohrávali 1:0. Navíc fantastičtí diváci dělali hostům opravdové peklo v podobně nepřerušovanéo pískání, kdykoliv měli naši rozehrávku. A to jim příliš na sebevědomí nedodalo a často kazili právě rozehrávky a snadno se nechávali o balony oloupit.

V 15. minutě však naději českému týmu vrátil Sivok, který se trefil po rohu hlavou a který byl celý zápas fantastický. Možná i proto, že sám v Turecku hraje a tedy hráče soupeře znal lépe než ostatní. Po vyrovnávajícím gólu na 1:1 hráli Češi chvilku velice vyrovnanou partii a skoro to až vypadalo, že ještě gól přidají. Nicméně Turci si zase brzo do hry vrátili a především konec prvního poločasu byl pro Čechy velmi těžký.

Nicméně přežili to a do druhého poločasu se tak nastupovalo za stavu 1:1, což by pro Čechi byl jednoznačně úspěch. Druhý poločas hráli hráči určitě lépe, více kontrolovali balon a hru a nenechávali se tak snadno vyvést z míry. A v 58. minutě celý stadion stihl, protože Bořek Dočkal vstřelil gól na 1:2.

Turci rozhodně měli na to vyrovnat, možná i zápas opět otočit, ale při Češích stálo i štěstí a především skvělé individuální výkony, ať už již zmiňovaného Sivoka, nebo třeba Limberského, či fantastického Petra Čecha. Ani nastavované 4 minuty, které se nakonec protáhli na pět Turkům nestačili a České fotbalová reprezentance si připisuje důležité tři body v tabulce Kvalifikace.

Česko vs. Nizozemsko (9.9. 2014)

12. září 2014 v 10:22 | Móňa (Bečinka)

Česká republika zahájila Kvalifikaci na ME 2016 lépe než kdokoliv čekal. A hlavně proti soupeři, který skončil na letošním Mistroství světa třetí. Nizozemcům sice chyběla největší hvězda Roben, ale například van Persie, který je zodpovědný za jeden u nejkrásnějších gólů MS v Praze nechyběl. Pražská Letná byla vyprodaná.

Ač to bude znít divně skoro až neuvěřitelně, první poločas rozhodně patřil Českému týmu. Češi sice hru neotevřeli, a ani držení míče neměli lepší než Nizozemci, ale na rozdíl od nich také byli nebezpeční. Vytvořili si hned několik zajímavých příležitostí a rozhodně potěšili oko českého diváka.

První gól padl ve 22. minutě a trefil se Bořek Dočkal. Ráno to ale byla parádní, to se musí nechat. Od pravé tyče (z gólmanovi strany) spadla rovnou do sítě a plná Letná vybuchla nadšením. Češi právě vedli na druhým vícemistrem Mistrovství světa.

Dokáži si jen představit jak museli Nizozemci dostat od trenéra. A v druhém poločase to bylo vidět, protože hned byli o něco nebezpečnější. Po rohovém kopu, pak nedokázal Procházka ubránit De Vrije a ten v 55. Mintuě vyrovnal na 1:1.

Hrál se velmi pohledný fotbal, především po vyrovnávacím gólu se šance sypali ze strany na stranu. Nakonec jsme ty šťastnější byli my, když Václav Pilař (Viktoriánský reprezentant) po nedorozumění mezi Holandským brankářem a jeho obráncem dopravil míč do sítě.

Přestože vítězný gól České republiky byl velmi šťastný, Češi si ho zasloužili za svojí trpělivou hru, která však nenudila a za šance, které si vytvořili a bohužel jich i tolik zazdili. Česká republika si tak připisuje velmi důležité tři body v tabulce Kvalifikace a Pavel Vrba slaví první vítězství jako reprezentační trenér.