Můj
a

Joanne K. Rowlingová

Rozhovor s J.K. Rowling

18. července 2011 v 22:00 | Bečinka/Lečo
J.K. mluví o tom, jak se jí líbil poslední film, o mladých hercích, o postavě Severuse Snape a na závěr shrne jak se trio sžilo s jejich postavami!

J.K. - Premiéra HP7 Part 2 v Londýně

17. července 2011 v 9:04 | Bečinka/Lečo

Jo - BAFTA Grey Goose & Weinstein Company after party

15. února 2011 v 22:22 | Bečinka/Lečo
Jo to moc slušelo!
becinky.blog.cz

Jo na premiéře HP7 Part 1 v Londýně

1. prosince 2010 v 9:00 | Bečinka
becinky.blog.cz

J.K. u Oprah - foto

26. září 2010 v 21:00 | Bečinka

Joanne na akci Easter Egg Roll 2010

6. dubna 2010 v 19:00 | Bečinka
becinky.blog.cz

J.K. čte HP1 v Bílém domě

6. dubna 2010 v 18:00 | Bečinka
J.K. Rowling včera (4.4.) četla HP1 a odpovídala na otázky fanoušků na akci  Easter Egg Roll 2010  v Bílém domě. Můžete si jí poslechnout i vy:

zdroj : youtube.com, snitchseeker.com, překlad : becinky.blog.cz

J.K. mezi nejvlivnějšími ženy Skotska

25. března 2010 v 20:00 | Bečinka
becinky.blog.cz
Autorka našich nejoblíbenějších knih J. K. Rowlingová se umístila v novém seznamu Deset nejvlivnějších žen Skotska, který zveřejnil Scotsman ve své nové zprávě. Také uvádějí, že těchto deset žen bylo vyhlášených na akci určené pro děti právě tyto oceněných žen a jejich přátel.
Byla to charitativní akce, která zároveň vzdávala čest ženám, které nějakým způsobem ovlivnily skotskou společnost v průběhu uplynulých let.
Na seznamu se kromě paní spisovatelky umístili například houslistka Nicola Benedetti, běžkyně Liz McColgan a také spoluzakladatelka nadace Ann Gloag.
Congratulaions, J. K. Rowling!!!


zdroj: priori-incantatem.sk, překlad a úprava: harrypotter-world.blog.cz - SB, avatar, úprava: becinky.blog.cz

J. K. R. pro Haiti

25. ledna 2010 v 18:00 | Bečinka
O strašně katastrofě, kdy se celým ostrovem Haiti prohnala ničivá vlna, která zdevastovala vše co ji v stálo v cestě, jistě všichni víte. Po celém světě se konají nejrůznější charitativní sbírky na pomoc obětem této tragédie (kterých je k dnešnímu dni už 110 tisíc.!!!) . Nemůže ani chybět Joanne Kathleen Rowlingová, spisovatelka slavného bestselleru Harry Potter.

Vlastnoručně napsala děkovný vzkaz všem kteří pomáhají na Haiti najdete v celém článku.

Skotka, která změnila dekádu

2. ledna 2010 v 14:00 | Bečinka
Máme tady rok 2010 a nedovedu si představit lepší uvítání než nějakým zajímavým článkem:) J.K. Rowling byla zvolena deníkem The Scotsman za nejvýraznější skotskou ženskou osobnost uplynulé dekády. Deník zmínil její přínos literatuře a účast v charitě. Gratulujeme.

V článku naleznete, co deník o J.K. Rowling napsal

J.K.R je nejlepší autorkou za posledních deset let!

24. prosince 2009 v 16:37 | Bečinka
Telegraph zveřejnil novou zprávu, naše drahá autorka Harryho Pottera J. K. Rowlingová skončila mezi 100 nejprodávanějšími autory světa.
Nemyslete si ale, že se umístila na místě v davu ostatních světoznámých autorů, umístila na prvním místě!S více než 29 miliony prodaných kopií knih a více než 225 milióny vydělaných dolarů předstihla konkurentů jako Dana Browna, J. R. R. Tolkiena, či Williama Shakespeara.
Gratulace k obdivuhodnému výsledku a zároveň, že i po deseti letech od vydání první části z celé série, jsou tyto knížky stále žádané.

►Níže máte úplný seznam všech umístěných s jejich počtem vydaných kopií a výdělkem

J. K. - British Comedy Awards (video)

14. prosince 2009 v 18:34 | Bečinka

zdroj : youtube.com, snitchseeker.com

J. K. Rowling - British comedy Awards

13. prosince 2009 v 18:00 | Bečinka
zdroj : snitchseeker.com

J. K. sedmá v žebříčku lidí, kterým závidíme jejich povolání

19. října 2009 v 15:31 | Bečinka
Jo je opravdu žena na svém místě. Další trochu neobvyklí žebřížek časopisu Auto Express se samozřejmě neobešel bez její "účasti". Tentokrát šlo o žebříček Lidé, kterým závidíme jejich povolání. Jo se umístila na (ne moc obvyklém) sedmém místě. Na otázku, komu závidíte jeho povolání odpovídalo 1621 dospělých respondentů.

Charlie Higson o přínosu J.K. dětské literatuře

11. října 2009 v 9:34 | Bečinka
Spisovatel Charlie Higson, autor románů o mladém Jamesi Bondovi, se v rozhovoru pro Irish Times vyjádřil o přínosu J.K Rowlingové pro autory dětské literatury.

J.K. převezme cenu Andersena + informace o její další knize

6. října 2009 v 16:35 | Bečinka
J.K. Rowling během jedné módní přehlídky (známé jako Stella McCartney Show) prozradila, že opravdu pracuje na nové knize. S Harrym Potterem to však bohužel nemá mít nic společného:

"Pracuji na něčem, ale nejedná se o Harryho Pottera. Od Harryho si teď potřebuji dát pauzu."

Dnes bylo zároveň v dánském deníku The Copenhagen Post oznámeno, že J. K. převezme v říjnu příštího roku v dánském městě Odense cenu Hanse Christiana Andersena. Jedné o velmi prestižní ocenění pro autory píšící dětskou literatuju se uděluje každé dva roky. Jo, gratulujeme!

Zdroj: SnitchSeeker, MuggleNet, potterweb.cz + moje úprava : becinky.blog.cz

J.K. Rowling je na Twitteru

1. října 2009 v 19:33 | Bečinka
Po filmových hvězdách HP si i Joanne Kathleen Rowlingová otevřela svůj účet na Twitteru. Její účet najdete na http://twitter.com/jk_rowling a můžete "sledovat novinky z jejího života".

Jak sama píše: "Bylo mi řečeno, že lidé se vydávají za mě, takže jsem si myslela, že krátká návštěva bude v pořádku, abych zabránila dalším zmatkům.
Nicméně, měla bych hned uvést, že ačkoli bych mohla twitterovat pořád, obávám se, že ode mě neuslyšíte moc často…
… když papír a tužka je nyní mojí prioritou."

Encyklopedie HP - Bude...???

17. září 2009 v 17:10 | Bečinka
Vzhledem k tomu že přítel autorky J.K. Rowlingové, Ian Rankin, potvrdil, že BBC Radio. Encyklopedie obsahující informace ze série Harry Potter, i když to bylo psáno, naděje fanoušků potřeba konkrétnější informace, které pocházejí z důvěryhodného zdroje, že Projekt byl dokonce uvedení do praxe.

J.K. nominovaná na Největšího Skota všech dob

2. září 2009 v 17:47 | Bečinka
30. listopadu - při příležitosti Dne sv. Andreja (skotský národní svátek) - bude ve Skotsku slavnostně vyhlášen Největší Skot všech dob. Samozřejmě, nejedná se o tělesnou výšku, ale spíše o velikost ducha.

Rowlingová slaví narozeniny!

31. července 2009 v 8:53 | Bečinka
Kromě Harryho dnes slaví i jeho "matka" J. K. Rowlingová! Rowlingové je 44 let! Přeju všechno nejlepší do dalšího života a mnoho a mnoho skvělých nápadů na stejně dobré knihy jako byl HP!

Vše nej, Jo!

 
 

Reklama
Reklama