Můj
a

Březen 2017

Harry Potter and the Cursed Child (Harry Potter a Prokleté dítě)

26. března 2017 v 19:03 | Móňa |  Můj čtenářský deník

Je tu pokračování Harryho Pottera. Kniha, která navazuje na to, co se stalo "o devatenáct let později." Vlastně to není kniha, ale divadelní hra, která se hraje v divadlech v Londýně. Takhle kniha je vlastně jen scénařem k dané hře, ale i tak šla hned na dračku. A i já jí musela mít. Četla jsem tedy anglickou verzi, takže nevím jak dobrý nebo špatný je český překlad (hlavně po smrti pana Medka - překladatele HP knih), ale mohu se podělit o své zážitky a myšlenky o ději.
A pokud umíte trochu anglicky, rozhodně doporučuju originál.

Je důležité si uvědomit, že J.K. Rowling NENÍ autorkou téhle knihy. Je pouze spolu autorkou, ale scénář sepstali John Tiffany a Jack Throne.

Knihy popisuje cestu malého Albuse Severuse do Bradavic, kde je zařazen do Zmijozelu a potká se se Scorpiusem Malfoyem. Přátelství, na které nikdo ani nepomyslel, najednou vzniká. Podobně jako jeho otec, i Albus chce činit jen a jen dobro, a podobně jako jeho otci se mu to vymkne z ruky.
Prostřednictvím Obraceče času se oba chlapci vrací do minulosti a mění situace a události, které známe z originálních knih o Harrym Potterovi. A poté, pokaždé když se zpět vrátí do své přítomnosti, věci jsou úplně jinak a dva chlapci jen z hrůzou přihlíží tomu, co provedli. Kniha a děj vlastně popisuje "co by se stalo, kdyby," a mě to přišlo zajímavé (ale samozřejmě je tu hodně kritiků).

Ale není to jen příběh o dvou chlapcích, kteří se snaží "napravit," co se stalo špatně a chtějí lepší budoucnost. Poprvé vidíme Harryho v postavě, na jakou nejsme zvyklí. Vidíme ho jako otce, a ne zrovna moc dobrého otce. Vidíme ho, jak otce, který svému synovi nerozumí, neumí s ním komunikovat a nechápe jeho trápení.

Příběh ale samozřejmě končí happy-endem.


Remodeling

26. března 2017 v 18:50 | Móňa |  Z mojí klávesnice, pro vaše oči
Jsou to skoro už dva roky, co jsem byla naposledy aktivní na tomhle blogu.

A dnes se vracím (ale nic neslibuju) :D

Chci se soutředit na jiné věci, než předtím.

Stále se můžete těšit na fotbalové reportáže, možná nějaký ten wrestling a snad i mnohem více recenzí knih (přečetla jsem jich plno a budu je postupně doplňovat).

Čas od času se tu možná opět objeví citátky, a jiné věci. Uvidíme, jak to dopadne a jak dlouho mě bude blog zase bavit :)