Můj
a

Září 2015

When did my body stop being my body?

22. září 2015 v 12:40 | Móňa (Bečinka) |  Feminismus

Kdy mé tělo přestalo být mé tělo?


Odkdy se znásilnění stalo součástí naší kultury?
Kdy jsem zapomněli význam slova ne?
Kdy jsme zapomněli hranice?
Kdy jsem se naučili chodit rychle po ulici, s telefonem u ucha a hlavou dolů?
Kdy jsme se naučili, že kluci prostě budou kluci?
Kdy jsem se naučili, že 'oh, je na tebe zlý? To znamená, že tě má rád'?
Kdy se stalo normální to, že si ze mě ostatní holky dělají srandu, když mám v 97 stupňovém počasí tílko?
Kdy se stalo normálním to, že na mě kluci pokřikují kvůli tomu, že na sobě mám v 97 stupňovém počasí tílko?
Odkdy mě musí poslat domů ze školy, protože je vidět můj pupík?
Odkdy musí být moje tělo schované, aby on nebyl rozptylován?
Odkdy se jeho vzdělávání stalo důležitější než to mé? Zvláštně, když více než polovina z nich nechápe slovo ne?
Odkdy se to, co nosím stalo faktorem?
Odkdy nošení šortek, mini sukní, tílek, krátkých triček naznačuje, že s tebou chci mít sex?
Kdy se stalo normálním to, že se mě stále dotýkáš, i když jsem ti řekla, abys na mě už nesahal?
Kdy se moje panenství stalo něčím, o čem jsi se ty rozhodnul, kdy ho ztratím?
Odkdy mé tělo přestalo být mým tělem?

originální text v pokračování článku...

WWE - Gifs XV.

22. září 2015 v 12:05 | Móňa (Bečinka) |  Tvorba fanoušků


Lotyšsko vs. Česko (6.9. 2015)

20. září 2015 v 12:34 | Móňa (Bečinka) |  Kvalifikace na ME 2016
Do Lotyšska Češi jeli s vědomím, že si můžou zajistit přímý postup na Euro 2016 ve Francii.

První poločas
Rychlý gól Čechů rozhodně hráče uklidnil. Ve 13. minutě se krásně trefil David Limberský a pootevřel tak dveře národnímu týmu do Francii na Euro 2016. Ještě v ten samý poločas, v 25. minutě zvýšil na 0:2 Vláďa Darida. Plzeňáci se tedy postarali o vedení našeho národního týmů. Do šaten se šlo za dvoubrankového vítězství Čechů.

Druhý poločas
V druhém poločase Češi zkušeně zápas kontrolovali. V 75. minutě sice dostali góla na 1:2, ale nic víc už nedovolili a zápas dohráli v klidu. Vzhledem k ostatním výsledkům ve skupině se Češi stali jedním ze 4 týmů, kteří si již zajistili účast na Mistrovství Evropy.

Konečný stav zápasu 1:2

Česko vs. Kazachstán (3.9 2015)

20. září 2015 v 12:28 | Móňa (Bečinka) |  Kvalifikace na ME 2016
Česko se utkalo s Kazachstánem. Zápase se odehrál ve Štruncových sadech, což je stadion Viktorie Plzeň. V naší skupině na Euro bylo vítězství nad Kazachstánem bráno jako samozřejmost, ale tentokrát dalo klukům celkem práci.

První poločas
V prvním poločase Češi dostali góla. Ve 21. minutě prohrávali 0:1 a dlouho to vypadalo, že s tím nic moc dělat nepůjde. Čechům se nedařilo. Nedokázali si pořádně přihrát a udržet míč a nabízeli soupeřům příliš jednoduchý průnik do vápna a k brance, kterou hájil Petr Čech.

Druhý poločas
Až střídání, za které byl Vrba vždycky chválen přineslo ovoce, když se dvakrát a na konečných 2:1 otočil útočník Škoda. Viktoriáni pak slavili s fanoušky, protože bylo jasné, že případné vítězství v příštím zápase by mohlo znamenat přímý postup na Euro.

Konečný stav zápasu 2:1

HHH si dělá srandu z fanoušků

19. září 2015 v 12:38 | Móňa (Bečinka) |  WWE nowdays
Triple H paroduje nespokojené diváky, kteří rádi kritizují na twitteru.

HHH: "Víte, co udělám?! Víte, co udělám. Udělám, udělám... budu si na to stěžovat na twitteru. Přesně tak, půjdu na sociální sítě a budu o tom tweetovat tak dlouho, až mi budou krvácet prsty. Možná dokonce půjdu na Instagram nebo na Vine. A v tom tweetu, v tolika znacích, v kolika můžu, budu vyhrožovat. Přesně tak. Jestli nedostanu co chci, vzbouřím se. A pokud to nepomůže, tak slibuju, že já a můj kámoš Mark se přestaneme koukat. To se vsaďte!"SL: 1. FK Příbram vs. FC Viktoria Plzeň

19. září 2015 v 12:12 | Móňa (Bečinka) |  Sezona 2015/2016
Viktorii čekal zápas v Příbrami, který bývá nejpříjemným soupeřem Vitkorie Plzeň. Plzeňáci však byli namlsaní a chtěli dál dokázat svojí kvalitu. Navíc se na ně svalila Limberského kauza, které nepomohla jen jemu, ale poškodila celý tým.

První poločas
Limberský však přišel s nejlepší odpovědí na média, která si na něm již tradičně smlsla. Hned v 10. minutě zápasu otevřel skóre a Viktoria vedla 1:0. Na hřišti byla vidět jasná kvalita Viktorie, která snadno Příbram přehrávala k ničemu je nepustila. Ve 28. minutě se ještě navíc trefil Míša Ďuriš a do šaten se tedy šlo za stavu 0:2 pro Viktorii.

Druhý poločas
Druhý poločas už byl skoro rekreační pro Viktorii Plzeň. V 61. minutě zvýšil na 0:3 Honza Kovařík a Viktoriáni už si na hrišti dělali co chtěli. Na konečných 0:4 pak v závěru upravil David Limberský, který se poprvé v kariéře trefil dvakrát v jednom zápase.

Konečný stav zápasu 0:4

SL: FC Viktoria Plzeň vs. SK Sigma Olomouc

19. září 2015 v 12:07 | Móňa (Bečinka) |  Sezona 2015/2016
Viktoria Plzeň doma přivítala Sigmu Olomouc. A Viktoriáni už potřebovali nutně vyhrát, protože poslední zápasy se jim příliš nedařili. Domácí prostředí jim v tom mělo pomoc.

První poločas
Už v prvním poločasu Viktoria ukázala, že chce útočit, ale branku nedokázali pořádně ohrozit a v poločase se šlo do šaten za stavu 0:0. Byla však vidět jasná touha Plzeňáků vyhrát a to ocenili i diváci.

Druhý poločas
Viktoriánští diváci si museli počkat až do 86. minuty, kdy se trefil Michal Ďuriš, po krásné akci Kovaříka. Tribuny vypukli v nadšení a hráči Sigmy, kteří do té doby zdržovali najednou pospíchali. Neudrželi to s nervama a tak ještě před koncem zápasu byl jeden z hráčů Sigmu poslán do šatny po červené kartě. Na konečných 2:0 upravil opět Ďuriš z penatly v nastaveném čase.

Konečný stav zápasu 2:0

Long Time, No see

19. září 2015 v 11:48 | Móňa (Bečinka) |  Z mojí klávesnice, pro vaše oči
Zdarec.

Už je to nějaký ten pátek, co jsem naposledy byla na blogu. Přes léto jsem stále chodila do práce a po 12 nebyl čas ani nálada. Teď jsem zpět ve škole, na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, tak snad budu mít alespoň o trošičku víc času.

Během dneška doplním fotbalové zápasy Viktorky, které jsem samozřejmě sledovala, jen nepřidávala sem a pak už se můžete těšit na blogovou klasiku - reportáže, citáty, wrestling a nějaký ten beauty článek.