SL : FC Viktoria Plzeň vs. 1. FC Slovácko

12. srpna 2015 v 14:56 | Móňa (Bečinka) |  Sezona 2015/2016
Podruhé se Viktoria Plzeň představila doma v tom samém týdnů a podruhé v rámci Synot ligy. Obhájci titulu hostili 1. FC Slovácko.

První poločas
Viktoria začala utkání dobře. Byli aktivnějším týmem a opět jich bylo plné vápno, kdykoliv se útočili. I bránění jim šlo. Ale především se soustředili na útok, což je klíčovou zbraní Plzeňského týmu. Ve 21. minutě se nádherně trefil Tomáš Hořava, kterou ranou propálil brankáře hostí a Viktoriánský stadion propukl v jásot. Viktoria vedla 1:0.

Celý zápas by se dal nazval zápasem 'promarněných šancí,' protože Viktoriáni mohli v prvním poločase klidně přidat i dva další góly, ale nebyli přesní v koncovce. Pak navíc dostali z první šance Slovácka gól do šatny, což jim také nepřidalo na sebevědomí. Do šaten se tedy šlo za stavu 1:1.

Druhý poločas
Po pár minutách druhého poločasu musel rozhdočí sáhnout po červená kartě po tvrdém zákroku zezadu pár metrů před vápnem a Slovácko bylo oslabené a hrálo jen o deseti. Ale ani to Viktoriánům příliš nepomohlo a dál se trápili. Z další ojedinělé šance Slovácka opět padl gól a hosté i v oslavení vedli 1:2.

Už za stavu 1:1 zdržovali jak mohli, ale nová změna stavu tomu ještě víc nahrávala a rozhodčí je za to netrestal. V 75. minutě vyrovnal na 2:2 střídající Míša Duriš, ale opět to bylo všechno, co Viktoriáni dokázali. Viktoriáni doma se Slováckem nakonec jen remizovali.

Konečný stav zápasu 2:2