17. srpna 2015 v 9:27 | Móňa (Bečinka) |  Návštěvnost
Neděle 61
Celkem 412

Změny v realizačním týmu.

17. srpna 2015 v 8:03 | Móňa (Bečinka) |  Co je u Viktoriánů nového...???

Velké změny se ve Viktorii událi po neúspěšném vstupu do nové sezóny nejen Synot ligy. Po vyřazení z Ligy Mistrů a zpackaných ligových utkání ve Viktorii končí hlavní trenér Miroslav Koubek, asistent Jiří Skála i trenér brankářů Petr Kostelník.

Místo byl do pozice hlavního trenéra Viktoria Plzeň jmenován Karel Krejčí. Bývalý asistent trenéra Plzně Vrby a nynější asistent Pavla Vrby v reprezentaci. Kromě něho se na Plzeňský stadion v roli asistenta trenéra vrací legenda Pavel Horváth.

Další změnou je odchod Václava Procházky, který přestoupil do Tureckého Antalyasportu.

SL : FK Teplice vs. FC Viktoria Plzeň

17. srpna 2015 v 7:58 | Móňa (Bečinka) |  Sezona 2015/2016
Další zápas v rámci Synot ligy tentokrát Viktoriáni odehráli na hřišti soupeře a hostili je Teplická stíňadla.

První poločas
První poločas se pro Viktoriány odehrával dobře. Byli aktivnějším týmem a byla na nich vidět chuť zlepšit si náladu ligovým vítězstvím. Ve 35. minutě otevřel skóre Baránek a Viktoria vedla 0:1. Ještě před koncem poločasu zvýšil náskok na dvě branky Kopic.

Do šaten se tedy šlo za stavu 0:2.

Druhý poločas
A pokud si snad někdo myslel, že tak zkušený tým, jako Viktoria dvoubrankové vítězství ztratit nemůže a možná ještě přidá nějaký ten gól, ten se jo hodně mýlil. Ve 49. minutě nastřelili Hubníkovi ruku a rozhodčí ukázal nekompromisně na penaltový kop, i když by se dalo o téhle ruce hodně debatovat.

K exekuci pokutového kopu se postal exViktorián Martin Fillo a bez problému Kozáčika překonal. 1:2. V samém závěru ještě na konečných 2:2 vyrovnal Lüftner a ani dlouhé nastavení, které rozhodčí nařídil po tom, co hráči museli na několik minut do kabin, protože nešlo světlo, Viktoriánům vůbec nepomohlo.

Konečný stav zápasu2:2

SL : FC Viktoria Plzeň vs. 1. FC Slovácko

12. srpna 2015 v 14:56 | Móňa (Bečinka) |  Sezona 2015/2016
Podruhé se Viktoria Plzeň představila doma v tom samém týdnů a podruhé v rámci Synot ligy. Obhájci titulu hostili 1. FC Slovácko.

Viktoria začala utkání dobře. Byli aktivnějším týmem a opět jich bylo plné vápno, kdykoliv se útočili. I bránění jim šlo. Ale především se soustředili na útok, což je klíčovou zbraní Plzeňského týmu. Ve 21. minutě se nádherně trefil Tomáš Hořava, kterou ranou propálil brankáře hostí a Viktoriánský stadion propukl v jásot. Viktoria vedla 1:0.

Celý zápas by se dal nazval zápasem 'promarněných šancí,' protože Viktoriáni mohli v prvním poločase klidně přidat i dva další góly, ale nebyli přesní v koncovce. Pak navíc dostali z první šance Slovácka gól do šatny, což jim také nepřidalo na sebevědomí. Do šaten se tedy šlo za stavu 1:1.

Po pár minutách druhého poločasu musel rozhdočí sáhnout po červená kartě po tvrdém zákroku zezadu pár metrů před vápnem a Slovácko bylo oslabené a hrálo jen o deseti. Ale ani to Viktoriánům příliš nepomohlo a dál se trápili. Z další ojedinělé šance Slovácka opět padl gól a hosté i v oslavení vedli 1:2.

Už za stavu 1:1 zdržovali jak mohli, ale nová změna stavu tomu ještě víc nahrávala a rozhodčí je za to netrestal. V 75. minutě vyrovnal na 2:2 střídající Míša Duriš, ale opět to bylo všechno, co Viktoriáni dokázali. Viktoriáni doma se Slováckem nakonec jen remizovali.

Konečný stav zápasu 2:2

Předkolo LM 2015/2016: FC Viktoria Plzeň vs. Maccabi Tel Aviv

11. srpna 2015 v 14:25 | Móňa (Bečinka) |  Liga Mistrů/Evropská liga
Klidně i prohra 0:1 by Viktoriánům stačila k podstupu do Play Off Ligy mistrů. Doma přivítali Maccabi Tel Aviv, Izraelský tým, který venku porazili 1:2.

Rozhodně to nebyl žádný fotbal o kráse. A to ani v jednou poločase. Viktoriáni však zvolili nesmyslnou taktiku, kdy se snažili celý zápas bránit a dopředu se vůbec nedostali. A když už tak byl ve vápně jeden hráč a měl tedy minimální šanci k úspěchu.

Žádná velká šance ani ohrožení ani jedné branky v prvním poločase nedošlo a šlo se do kabin za stavu 0:0, který dál posouval Plzeňský tým.

Ani v druhém poločase se hra západočechů neměnila. Zato Maccabi začalo více útočit, protože jim ani nic jiného nezbývalo. A v 76. minutě si vynutili penaltu, kterou pak kapián bez problémů proměnit. A to Viktoriány zasáhlo a bylo vidět, že najednou nevědí, jak reagovat. Báli se o výsledek a místo, aby začali také útočit, ještě víc se stáhli.

A to nemohlo dopadnou dobře. A ani nedopadlo. V 88. minutě na 0:2 upravil kapitán Maccabi a Viktoriánům už nezbyli síly se zápasem cokoliv udělat. Po závěrečném hvizdu utekli do kabin a nepřišli se ani rozloučit a poděkovat fanouškům, kteří je celý zápas podporovali. Viktoria je tedy vyřazená z Ligy Mistrů, ale bude ještě hrát o šanci zahrát si alespoň Evropskou ligu.

Konečný stav zápasu 0:2

Boyianband - Don't Stay in School

8. srpna 2015 v 21:32 | Móňa (Bečinka) |  Videoklipy
'Nezůstavej ve škole' je písnička od Boyianband a schrnuju pokrytecký školních osnov. Je to sice Američan, ale školství je všude stejné. Boyianband je pěkně naštvaný a od plic říká co se ve škole nikdy nenaučil a co naopak ano.

Překlad v pokračování článku...

Ronda 'Fucking' Rousey

5. srpna 2015 v 19:47 | Móňa (Bečinka) |  Co MĚ zaujalo....?!
Ronda Rousey. Myslím, že už úplně každý zná tohle jméno. Ronda Rousey je UFC bojovník a především je to žena. Je neporažená ve své profesionální kariéře. Z 12 zápasu vyhrála všechny, v 9 se soupeřky vzdali a ve 3 je knockoutovala.

Její poslední zápas byl 1. srpna proti Bethe Correira, která byla také neporažená (9-0) a která udělala boj velice osobní tím, že hodně mluvila o rodině Rousey, o jejím otci (který už není mezi živými) a hodně jí provokovala. Měla komentáře také o tom, že Ronda není moc dobrá s rukama, že neumí rozdávat rány, ale spíše je zvyklá na judo, a jejich Armband.

Jejich zápas trval přesně 34 sekund. Tak dlouho potřebovala Ronda Rousey, aby svojí oponentku knockoutovala těma udajně "slabýma" rukama. Poté, co rozhodčí ukončil zápas, podívala se na Bethe a řekla "Don't cry." Stejná slova, která jí řekla o několik dní předtím Bethe.

Ronda Rousey je fenomén. A ukazuje, že nadávka "Bojuješ jako holka," je už vlastně spíše veliký kompliment.

SL : FK Dukla Praha vs. FC Viktoria Plzeň

3. srpna 2015 v 19:11 | Móňa (Bečinka) |  Sezona 2015/2016
V prvním soutěžním venkovním utkání se Viktoriáni představili na Dukle. Chyběl kapitán David Limberský a i ostatní zkušené hráče trenér šetřil na odvetu Předkola Ligy Mistrů, kterou mají Viktoriáni naplánovou na středu 5. srpna.

Viktoriáni si nedokázali v celém zápase vytvořit pořádný tlak a na šance byl zápas taky chudý. Pár jich bylo, ale jen málo tzv. tutovek. První poločas byl pro diváka ne příliš zajímavý, protože nebylo vidět mnoho nebezpečných situací před brankou.

Skóre prvního poločasu zůstalo stejné jako na začátku zápasu.

Ani druhý poločas nepřinesl divácky atraktivní fotbal. Přesto však gól padl. V 77. minutě se trefil domácí Berger, který také zkoušel svoje štěstí v Plzni, ale neuchytil se. Teď jí takto vytrestal.

Ani přes nepřízniví stav Viktoriáni nebyli schopni pořádně zaútočit a zápas tedy skončil jejich porážkou.

Konečný stav zápasu 1:0

Předkolo LM 2015/2016: Maccabi Tel Aviv vs. FC Viktoria Plzeň

3. srpna 2015 v 19:06 | Móňa (Bečinka) |  Liga Mistrů/Evropská liga
Viktorii Plzeň opět čeká boj o Ligu mistrů. Jako první se jim do cesty postavil nejlepší tým Izraelské ligy Maccabi Tel Aviv. Viktoriáni cestovali do Izraele, kde jsou teplotní podmínky tropické a odehráli první zápas.

Viktoriáni zažili fantastický první poločas. Hráli dobře, nebáli se a dali dva góly rychle po sobě. Nejprve v 17. minutě otevřel skóre Mahmutovič a poté ve 21. minutě na 2:0 upravil Petržela. Domácí si ani po inkasovaných brankách větší tlak nevytvořili.

Pokud první poločas patřil hostům, druhý domácím. A Viktoriáni měli velké štěstí, že se domácí trefili jen jednou. V 79. minutě na konečných 1:2 snížil Itzhaki. Viktoriány ve středu čeká odveta, ale důležité vítězství a hlavně dva vstřelené góly na hřišti soupeře, jsou dobrým začátkem.

Konečný stav utkání 1:2