Můj
a

Červenec 2015

Collective Beauty Haul #6

30. července 2015 v 12:53 | Móňa (Bečinka)
Moje nedávné (i dávné) úlovky z drogeriích a parfumeriíchSL: FC Viktoria Plzeň vs. SK Slavia Praha

28. července 2015 v 10:19 | Móňa (Bečinka) |  Sezona 2015/2016
První zápas v nové sezóně a hned to bylo derby, jak se patří. Na západ Čech přijela nenáviděná Slávie. Na domácí zápas bylo vyprodáno, nakonec se datum změnil a tak někteří fanoušci vrátili své vstupenky, ale přesto se na první zápas podívalo přes 11 000 lidí.

První poločas
Bylo vidět, že jsou Viktoriáni na svůj první domácí zápas natěšení, protože se drali do pokutového území soupeře hned od začátku zápasu. V 9. minutě jeden ze Slávistů evidentně v pokutovém území zahrál rukou, ale pokutový kop, se nepískal. Rozhodčí nám tedy již na začátku sezóny ukázali svojí kvalitu.

Ale Viktoriáni nemuseli být smutní, protože bylo jasné, že pronikavým tlakem, tam nějaký ten gól brzy padne. A tady se stalo. V 19. minutě se krásně hlavou trefil Daniel Kolář, kterého nechali hráči Slavie bez dozoru. Honza Holenda měl taky několik příležitostí, ale míč v bráně neskončil a do kabin se tedy šlo za stavu 1:0.

Druhý poločas
Podruhé se skore měnilo až v samém závěru utkání. Trenéru Koubkovi se povedlo střídání, když vystřídal Holendu za Mahmutoviče. Mahmutovič se mu odměnil gólem, který stejně jako Kolář dal hlavou. A to se psala 80. minuta zápasu. O deset minut později hostí snížili na 2:1, ale žádné drama se nekonalo a zápas se naopak dohrával na polovině soupeře.

Viktoriáni vkročili do nové sezóny, ve které obhajují titul mistra vítězně.

Konečný stav zápasu 2:1

Vítězové SuperPoháru 2015/2016

27. července 2015 v 15:13 | Móňa (Bečinka) |  Fotoreportáže


Finále SuperPoháru: FC Viktoria Plzeň vs. FC Slovan Liberec

27. července 2015 v 12:00 | Móňa (Bečinka) |  Sezona 2015/2016
Ještě před tím, než začala nová sezóna Synot ligy nebo boj o Ligu mistrů čekal Viktoriány první ostrý zápas a hned o pohár. Jako vítězové Synot ligy se utkali s vítězem poháru FAČR Libercem o SuperPohár, který korunuje nejlepší tým české ligy. Zápas se odehrál v Doosan aréně v Plzni.

První poločas
Zdálo se, jakoby nebyl Liberec ještě pořádně sehraný, protože byli velmi chaotický v obraně. Možná i díky tomu Viktoriáni rozhodli o vítězi již v první půlce zápasu. Nejprve se ve 26. minutě hlavou trefil Tomáš Hořava a pak na 2:0 pro domácí upravil v 32. minutě rozvněž hlavou Daniel Kolář.

V prvním poločase se již Liberec na nic více nezmohl a do kabin se šlo za dvojbrankového vedení mistrů české ligy.

Druhý poločas
Na začátku druhého poločasu sice Liberec snížil na 2:1, ale to bylo všechno na co se hráči ze severu republiky zmohly. Viktoriáni bránili, fantasticky chytal brankář Kozáčik a žádné drama v podobně penaltových rozstřelů nedoovlili.

Záaps tedy skončil vítězstvím 2:1 a Viktoriáni tak podruhé v histroii získali SuperPohár.

Konečný stav zápasu 2:1

Lane Moore pro Cosmopolitan

12. července 2015 v 16:58 | Móňa (Bečinka) |  Feminismus

Osobně si myslím, že je naprosto bláznivé, že se chceme v roce 2015 předstíral, že ženy nemají menstruaci nebo že ta krev je vlastně jen ta pěkné modrá tekutina, kterou nalévají na vložky v reklamán. A to ani nemluvím o tom, že kdybych zvěřejnila fotku, na které jsem spadla z motorky a celé moje džíny by byly od krve, nikoho by to nepohoršilo. Protoža ta krev nevyšla z (zajíknutí se) vagíny. Mohli byste tvrdit, že tohle nemá s mysogyní nic společného, ale neměli byste pravdu.

originální text v pokračování článku...

Quotes for Runners/ Work-out motivation 2

1. července 2015 v 14:14 | Móňa (Bečinka) |  CITÁTY
Možná běžíš pomaleji než stádo želv v arašidovém máslu, ale alespoň běžíš.