WWE - Gifs XIV.

26. května 2015 v 20:49 | Móňa (Bečinka) |  Tvorba fanoušků

SL : Bohemians 1905 vs. FC Viktoria Plzeň

26. května 2015 v 10:42 | Móňa (Bečinka) |  Sezóna 2014/2015
Prvenství mají Viktoriáni již jisté, ale ještě stále se musí Synot liga dohrát. Předposlední zápas Viktoriáni odehráli v Ďolíčku proti Bohemce v sobotu 23.5. 2015.

První poločas
První poločas byl poměrně bohatý na góly, i když jsme museli čekat až do jeho závěru. Ve 39. minutě otevřel skóre domácí Bratanovič. Jen o pár minut pozděj přidal další gól a chvilku to vypadalo, že se do kabin půjde za stavu 2:0 pro domácí. Ale Viktoria se také ozvala a v 43. minutě se trefil Mahmutovič a snížil na 2:1.

Druhý poločas
I v druhém poločase padaly góly. V 64. minutě se opět prosadil domácí Bratanovič a spečtil tím svůj hattrick. Skóre 3:1 všakvydrželo poměrně dlouho. Až v 80. minutě snížil na 3:2 Václav Pilař. Přes snahy obou muštev se však už další gól ani na jedné straně do branky vstřelit nepodařilo.

Konečný stav zápasu 3:2

Oslava titulu v kabině FCVP

24. května 2015 v 15:37 | Móňa (Bečinka) |  Fotoreportáže

SL : FC Viktoria Plzeň vs. FC Vysočina Jihlava

23. května 2015 v 20:04 | Móňa (Bečinka) |  Sezóna 2014/2015
Poslední tři zápasy byly v programu Synot ligy a aby si Viktoriáni zajistili mistrovský titul museli vyhrát alespoň jeden. V pondělí 18.5. 2015 se představili v Doosan aréně ve Štruncových sadech a soupeřem jim byla Vysočina Jihlava.

Viktoriáni byli trpěliví. Tlačili se do šancí, ale také hlídali zadek. Po prvních ne zrovna plodných několika minutách se poprvé za Plzeňské v 38. minutě prosadil Roman Hubník. Gól sice podle ofsajdu neměl platit, ale rozhodčí vůbec celkově ty ofsajdy celé utkání pískali všelijak.

Ještě v prvním poločase na 2:0 zvýšil František Rajtoral. Tentokrát se již jednalo o zcela regulérní gól. Viktoria tedy od 42. minuty vedla na domácím hřišti 2:0 a za takového stavu se šlo i do šaten.

Zkušená Viktoria si pak už v druhém poločase výhru 2:0 pohlídala. Několikrát nebezpečně zaútočila a zároveň hosty nepustila k ohrožení branky a nedala jim tedy příležitost cokoliv zdramatizovat.

Na posledních pár minut se do hry podíval i Pavel Horváth, který kvůli zranění již nehrál a zaplněná a vyprodaná Doosan aréna málem spadla pod návalem emocí. Když rozhodčí pak v 90. minutě pískl konec utkání, bylo jasné, že letošním mistrem české fotbalové nejvyšší soutěže, Synot Ligy je FC Viktoria Plzeň.

10. května 2015 v 13:42 | Móňa (Bečinka) |  Sezóna 2014/2015
Důležitý zápas odehrála Viktorka v sobotu 9.5. 2015 proti Pražskému rivalovi. Matematika byla jasná. Před zápasem měla Viktoria na druhou Sparta náskok 3 body, který by se potencionální vítězstvím Sparty smazal.

První poločas byl ze strany Viktoriánů trochu útočně nedostatečný. Bránili a napadali sice hodně vysoko, ale nevytvořili si pořádně žádnou šanci. Na druhou stranu ani Sparta nehrala nějak extra dobře, ale vytvářela si situace snadněji. Viktoriány hodně podržel Matuš Kozáčik a vůbec celá obrana Viktoriánu hrála skvěle.

Viktoriáni příliš nepodrželi míč a nabídli Sparťanům hodně situací vstřelit gól, ale k tomu nedošlo a po prvním poločasu se šlo do kabin za nerozhodného stavu 0.0. Španělský sudí také nastavil poměrně vysokou laťku a pouštěl často fauly, které by se normálně pískali. To utkání trochu vyhrotilo, ale zároveň nebyl zápas tolik rozkouskovaný.

Do druhého poločasu nastoupili Viktoriáni aktivněji. Napadli, podrželi míč lépe a dostávali se ke Sparťanské brance snadněji než v poločase prvním. Odměnou za tohle snažení byl gól v 52. minutě, když Viktoriáni otevřeli skóre po tom, co se trefil útočník Honza Holenda.

Sparťané tak museli hru ještě více otevřít, což znamenalo, že byl čas na rychlé breaky Plzeňských, které tak dobře umí. A díky breakům přišly i fauly a s nimi standartní situace. Na konečných 0:2 upravil právě po standartní situaci jednoznačně muž zápasu Roman Hubník v 69. minutě. Viktoriáni si pak již zápas pohlídali a odváží si z Letné 3 body.

Konečný stav zápasu 0:2

SL : FC Viktoria Plzeň vs. 1. FC Slovácko

3. května 2015 v 20:42 | Móňa (Bečinka) |  Sezóna 2014/2015
V sobou 2.5. 2015 odehráli Viktoriáni druhý domácí zápas dva týdny po sobě. Na Štruncových sadech přivítali hosty z 1. FC Slovácka.

Viktoriáni museli napravit domácí prohru z minulého týdne a již od prvních minut bylo vidět, že to bude úplně jiné utkání. Soupeř totiž navíc přijel s tím, že bude hrát hokej a nepostavi před branku autobus. Viktoriáni tlačili již od prvních minut a proto také padl brzký gól. V 5. minutě si Slovácko dalo vlastní gól a otevřelo tak scóre pro Viktorii.

Ve 34. minutě pak po zákroku ve vápně sudí nařídil pokutový kop. Protihráč strhl za dres Pilař a kromě penatly dostal i druhou žlutou kartu a tedy červenou. Penaltu bez potíží proměnil Honza Kovařík a Viktoria vedla 2:0. Do konce prvního poločasu mohli ještě Viktoriáni svůj náskok navýšit, ale do kabin se nakonec šlo za stavu ze 34. minuty.

I v druhém poločase Viktoriáni dominovali. Několikrát se ke střele dostal Daniel Kolář a chybělo opravdu jen kousíček. Blízko brance byli i Vaněka Hořava. V 69. minutě trenér vystřidal účtočníky a místo Holendy na hřiště naskočil Aidim Mahmutovič a hned se děli věci. Po pár minutách na hřišti trefil tyč, ale nakonec se dočkal i gólů.

Nejprve v 74. minutě zvýšil na 3:0 a jen o pár minutě později upravil na konečných 4:0, když se ocitl sám před brankou. Viktoria Plzeň tak před vyprodanou Doosan arénou opět zvítězila, připisuje si důležité 3 body a především pobavila výborným fotbalem.

Konečný stav zápasu 4:0

Návštěvnost za týden (20.04. 2015 - 26.04. 2015)

2. května 2015 v 18:11 | Móňa (Bečinka) |  Návštěvnost