a

Duben 2015

Feminism Rant #1

30. dubna 2015 v 10:11 | Móňa (Bečinka) |  Feminismus
"A tak jsem se toho kluka zeptala: proč se tam bojíš silných žen? Řekni. Co se ti na tomhle termínu nelíbí? Co tě na něm děsí? Je to ta hloupá víra, že síla, ať už fyzická nebo mentální, je výhradně mužská záležitost? Jak je možné, že termín "silná žena" je kompliment jen, když se to řekne vdově, ale odsuzován, když se tak řekne ženě, která se rozhodla být sama? Jak to, že přemýšlíš o vojácích, mečích, krvi, ostříhaných vlasech a převlecích, ale ne o ženách, které se starají o domácnost a o krvy v našich kalhotkách, bělených vlasech a nabíraných šatech, když se tě zeptají, jak si představuješ silnou ženu? Na mé síle není nic mužného. Nic násilného, pokud to situace vyžaduje. Nic nebezpečného, pokud mě nevyprovokuješ.

Jsem silná žena v rytířskám brnění, držící hořící pochodeň a křičící z plných plic. A jsem silná žena v krajkovaném spodním prádle, lakující si nehty a broukající si popovou písničku. Nejsem chladná. Nejsem zlá. Jsem dospělá žena, a holka se zlomeným srcem, co pláče, protože její milovaný neopětuje její lásku. Budu matka, která své děti bude učit dobrotu, a jsem dcera jejíž otec jí nikdy neschválil. Nebudu mít zavřená ústa a budu diskutovat a diskutovat a diskutovat a diskutovat dokud neřeknu vše co mám na srdci a mohu také být zticha a nechat si své myšlenky pro sebe. Jsem krásná, přenádherná bohyně a přesto mě můj odraz občas rozpláče. Miluju své tělo a přeju si, abych vypadala jinak. Jsem kámen v bouřícím se oceánu a tichý vánek v noci. Jsem zkurvená galaxie a nic jiného než prach ve větru. Proč a ne ale? Protože, není nic špatného na nedělání tohoto rozhodnutí. Neexistuje správný a špatný způsob být ženou a být silná.

Hochu, mohla bych ti rozdrtit lebku mezi mýma nohama, zatímco mě tam líbáš a žadoníš, abych ti dovolila dostat se dovnitř, a nebyla bych o nic slabší, kdybych za tebou bežela a žadonila, abys to udělal.

Jsem silná žena. Nemusím si vybrat.

Síla není konečný stav mysli, je to postup. Jsem válečník. Záleží na boji, ne na počtu nepřátel, které jsem nakonec zabila. Protože to neskončí, dokud neumřu já. Bez ohledu na tu, jestli zemřu v sukni nebo v bojových botech. Možná to zkombinuju. Možná zemřu v protestu na ulici a možná zemřu při vyšívaní v ložnici. Na tom nezáleží. Zemřu jako silná žena, kterou jsem se naučila být.

A pokud to nedokážeš pochopit, nejspíš nejsi dost silný na to, abys přijal ten fakt, že je tu toho víc než jen krev a vlasy, že jsem víc než jen termín a nejsem pojem nebo rozpor nebo nějaká hloupá představa. Jsem silná žena ve všem, co si určím. Ale pokud se bojíš o svojí pýchu a sílu, když jsi mi nablízku, pak možná, ano, možná by ses měl bát.

Originální text v pokračování článku...

My nails 22.4. 2015

29. dubna 2015 v 19:52 | Móňa (Bečinka) |  Nails

SL : FC Viktoria Plzeň vs. FK Mladá Boleslav

29. dubna 2015 v 10:18 | Móňa (Bečinka) |  Sezóna 2014/2015
Viktoria Plzeň musela domácí zápas odehrát bez vykartovaného kapitána Davida Limberského. Na domácím stadionu přivítalal FK Mladou Boleslav.

První poločas
Boleslav zaparkovala před vlastním vápnem autobus. Bránili v deseti lidech. Každý Boleslovák měl na práci jednoho Viktoriána, u kterého byl na metr během celého zápasu a myslím, že kdyby se Viktoriáni rozhodli, že potřebují na záchod, šli by Boleslováčtí s nimi.

Již od začátku zápasu to trvalo brankáři hostů neuvěřitelně dlouho vykopnout balon a to i za stavu 0:0 v desáté minutě. Viktoriáni se do šancí dostávali těžko. Soupeři často faulovali, ale ne v okolí pokutového území a tak se neobjevovalo ani tolik standartních situací. K tomu všemu se po chybě brankáře Kozáčika do prázdné brány trefil soupeř ve 30. minutě a otevřel skóre na 0:1.

Druhý poločas
Podobná situace, která skončila první poločas začala druhá a soupeř se dostal do dovubrankového vydení v 50. minutě zápasu. Sice jim ucházeli síly, ale ty si nahrazovali neustálým zdržováním a válením se po zemi. Viktoriáni v 78. minutě snížili na 1:2, když se trefil střídající Daniel Kolář, ale další gól už přidat nedokázali.

Viktoriáni tak poprvé v jarní části soutěže prohráli a na domácí půdě prohráli poprvé od května 2013. Ale aslespoň předvedli výkon, za který se nemusí stydět a nesnížili se na úroveň Boleslavi.

Konečný stav zápasu 1:2

Extreme Rules 2015

28. dubna 2015 v 18:43 | Móňa (Bečinka) |  WWE Recenze, Novinky, Výsledky
dne 26.4. 2015 v Chicago, Illionos

Výsledky...

Návštěva Amerického Velvyslance na UTB ve Zlíně.

28. dubna 2015 v 17:15 | Móňa (Bečinka) |  Story of my life
Ve středu 22.4. 2015 od 15:00 na UTB se studenty diskutoval velvyslanec Spojených států v Čechách Andrew Schapiro. Pan Velvyslanec měl krátký asi 20 minutový projev, ve kterém vysvětlil, jak chce US s Českou Republikou spolupracovat a jaký je hlavní plán a hlavní cíle spolupráce mezi Evropskou unií a Spojenými státy.

A pak prišel čas na otázky. Ptali se, jak studenti, tak zaměstnanci. A padali podnětné otázky. Studenti se ptali na situaci na Ukrajině a jak se k tomu staví Spojené státy. Většina Erasmus studentů na UTB jsou Rusové a ty zajímali vztahy US a Ruska, včetně sankcí a budoucnosti. Byli zmínění i oba (minulý) a současní prezidenti Spojených států a to, co udělali pro Evropu, nebo jak pomohli Americe.

Ale ptali se i profesoři. Na závěr pan velvyslanec řekl, že obdivuje univerzitu UTB, protože je velmi mladá a přesto má kvalitní vybavení, plno oborů a schopné profesory. A přestože otázky byly zodpovězeny, pan velvyslanec je i politik a tak nedal ani jednu přesnou odpověď. I přes to, to byla pro mě zajímavá zkušenost.

Pan velvyslanec nakonec napsal na tabuli svůj twitter. Na něm se můžete dozvědět, co zrovna dělá. Pan velvyslanec tweetuje celkem často, hodně se tam objevují obrázky z různých míst, které v ČR navštívil a můžete se ho i na cokoliv zeptat a on vám odpoví. Všechny tweety, které mu studenti UTB poslali označil za oblíbené.

Na co byste se amerického velvyslance zeptali vy?

Návštěvnost za týden (13.04. 2015 - 19.04. 2015)

23. dubna 2015 v 18:29 | Móňa (Bečinka) |  Feminismus
Proč je tak těžké vidět černou a modrou?
Protože to zakrývají žlutou a bílou.

My outfit 20.4. 2015

22. dubna 2015 v 17:45 | Móňa (Bečinka) |  Outfits

SL : FK Teplice vs. FC Viktoria Plzeň

22. dubna 2015 v 10:16 | Móňa (Bečinka) |  Sezóna 2014/2015
V pondělí 20.4. 2015 hrála Viktoria už potřetí s FK Teplicemi, tentokrát na Stínadlech. Tentokrát se však jednalo o Synot ligu.

Zápas neměl takovou dynamiku, jakou třeba někteří očekávali. Jednalo se spíše o opatrný fotbal. Oba tými spolu hráli už potřetí během pár dnů a tak znali své chyby, slabosti i přednosti velmi dobře. Přesto ale Viktoriáni excelovali v držení míče, přestože hráli venku.

První velkou šanci měl František Rajtoral, ale trefil jen břevno. Ani Mahmutovič se do prádzné brány asi ze tří metrů o několik minut později netrefil. Teplice se k ohrožení Kozáčika za první poločas skoro vůbec nedostali.

Ani ve druhé poločase se typ hry příliš neměnil. Viktoriáni dominovali v držení míče. Domácí Teplice měli jen 30% držení míče na vlastním stadionu, což je velmi ubohé. K opravdovému ohrožení Viktoriánské branky také nedošlo.

Viktoriáni ještě měli několik příležitostí skóre změnit. Nastřelili opět břevno a pak tyč. Vaněk se pak opět netrefil do odkryté branky a tak zápas skončil remízou a Viktoriáni si připisují 1 bod. Jedná se také o první ztrátu Viktoriánů v jarní části Synot Ligy

Konečný stav zápasu 0:0

Britney Spears - Oops, I did it again!

20. dubna 2015 v 14:25 | Móňa (Bečinka) |  Videoklipy
Oops I did it again je písnička od Britney Spears velmi populární na začátnu 21. stolení. Já naprosto miluju refrén a pořád si ho broukám a tak vám přináším celou píseň a její překlad v pokračování článku jako vždy.
Jakou písničku od Britney Spears máte rádi?

překlad v pokračování článku...

Návštěvnost za týden (6.04. 2015 - 12.04. 2015)

20. dubna 2015 v 14:22 | Móňa (Bečinka) |  Sezóna 2014/2015
Ve středu 15.4. 2015 odehráli Viktoriáni ve Štruncových sadech další zápas, když doma přivítali Teplice. První zápas na Stínadlech Teplice vyhráli 2:1 a Viktoria tak museli doopravdy zabodovat.

V prvním poločase góly nepadali ani na jedné straně. Viktoriáni měli chuť útočit, ale ani Teplice nepřijeli hrát zaňdoura a tak první poločas přinesl několik zajímavých situací na obou stranách, ale gól z nich zatím nepadl.

V 62. minutě se stav poprvé měnil, když se trefil Jan Holenda. Viktoriáni vedli 1:0, ale pokud chtěli postoupit bylo jasné, že jeden gól stačit nebude. Navíc jen pár minut na to bylo vyrovnáno, když se v 69. minutě trefil Teplický Litsingi. Ale Viktoriáni úkázali charakter a poprvé ve Viktoriánském dresu se trefil mladý Jan Baránek a upravil na 2:1.

Další góly už nepadali a tak se přešlo k penaltové loterii. V té byli úspěšnější hosté. Z Viktoriánů gól nedali František Rajtoral a Aidim Mahmutovič. Viktoria Plzeň tedy remizovala po penaltách 2:2pp a dál v Poháru FAČR pokračují Teplice.

Konečný stav zápasu 2:2pp

SL: FC Viktoria Plzeň vs. FC Zbrojovka Brno

20. dubna 2015 v 14:14 | Móňa (Bečinka) |  Sezóna 2014/2015
V neděli 12.4. 2015 odehráli Viktoriáni další důležitý zápas v rámci Synot ligy. Na domácí půdě přivítali Brno. Viktoriánští a Brněnštví fanoušci jsou kamarádi a tak jsme i tentokrát mohli z Plzeňského kotle slyšet pokřiky "Plzeň a Brno."

Viktorka hrála celý zápas dobře a kontolovaně. Vytvářeli si situace a ohrožovali soupeře. Především ale bavili opět vyprodaný stadion na Štruncových sadech. Dařili se příhrávky, akce, vlastně všechno. Ve 13. minutě otevřel skore Aidim Mahmutovič, posila Viktorie z Teplic. Do konce poločasu se Mahmut trefil ještě jednou. Na 2:0 upravil ve 24. minutě.

Do konce poločasu další gól nepřibil. Viktoria vyhrála první poločas 2:0. K odhrožená branky Matuše Kozáčika vůbec nedošlo.

Viktoriáni nastoupili do druhého poločasu stejně nadšeně a se stejným nasazením a touhou zvítězit. A přivádali i další góly. Nejprve se v 54. minutě trefil Honza Kovařík a Viktoria tedy už vedla 3:0. Ale ani to nebyl konec kanonády a v 71. minutě na 4:0 upravil Tomáš Hořava.

Matuš Kozáčik pak v 76. minutě také jednou lovil míč ze síně. Kromě téhle situace se však Brno k žádnému pořádnému tlaku, ani ohrožení branky nedostalo a zápas tedy skončil vítězstvím domácí Plzně 4:1.

Konečný stav zápasu 4:1

Focení s Petiiinka.blog.cz

11. dubna 2015 v 11:03 | Móňa (Bečinka) |  foto

Pet!nky blog

SL : FC Baník Ostrava vs. FC Viktoria Plzeň

5. dubna 2015 v 16:58 | Móňa (Bečinka) |  Sezóna 2014/2015
Po reprezentační pauze se opět začala hrát domácí Synot liga. Viktoriáni se představili na hřišti Baníku Ostravy.

Začátek prvního poločasu byl takový mdlý. Viktoria měla hodně ofsajdů a hodně se faulovalo. Ale ve 30. minutě byla pískaná penalta pro Plzeň, ke které se postavil Daniel Kolář a poprvé penaltu nedal. To však ale nakonec bylo dobře, protože poté se rojel pořádný zápas.

Hrálo se nahoru-dolů. Viděli jsme šance na obou stranách. Ofsajdů bylo stálo hodně a stejně tak i faulů. Ale stál se hrálo v duchu fair play.

Druhý poločas přivítal hráče na hřišti sněhem. Během pár minut se však opět objevilo sluníčko. A hrálo se pořád stejně. Baník doma hraje fantasticky a Viktoriáni také ukázali, že je reprezentační přestávka rozhodně nezabrzdila. První gól utkání padl po rohu, když se trefil střídající Tomáš Hořava v 59. minutě.

Baník se snažil vyrovnat a Viktoria hrozila z protiútoků. Ukání by bývalo mělo o dost zajímavější konec, kdyby se v 88. minutě netrefil František Rajtoral a nezvýšil na konečných 0:2. Viktoria Plzeň si z Bazalů odváží tři body.

Konečný stav utkání 0:2

Návštěvnost za týden (23.03. 2015 - 29.03. 2015)

5. dubna 2015 v 10:35 | Móňa (Bečinka) |  Kvalifikace na ME 2016
V Praze v Edenu Češi odehráli další zápas v kvalifikaci na ME 2016. Zápas, který měl být jasné vítězství a tři body pro Čechy se však nakonec stal zápasem, kde Češi ztratili a nakonec za jeden bod byli rádi. Češi hráli proti Lotyšům.

Spravedlivě musíme uznat, že Češi hráli velkou tužku. Především v prvním poločase. Chvilkama mě i bolely oči. Nedokázali si přihrát, nedokázali nic vymyslet. Nesmyslně přicházeli o míč a naopak nedokázali soupeři ani trochu zavařit.

A tak doopravdy nebylo žádné překvapení, když se Lotyšsko ve 30. minutě ujalo vedení. Naše obrana prostě nikdy nestála za nic. Ale ani inkasovaný gól nepomohl Čechům k tomu se probrat a zaplať pánbůh, že byl poločas.

Druhý poločas už Češi hráli lépe. Ne božsky, nebo alespoň stejně dobře jako osatní zápasy, ale lépe. Vypracovali si příležitosti, veděli o sobě víc na hřišti. Uměli si už i přihrát, ale chybělo pořádně zakončení a Sparťanský Lafata (ostatně jak má ve zvyku) se ve vápně neustále válel a hlásil po penaltě.

Až v 90. minutě dokázali Češi vyrovnat a vzít alespoň ten bod, když se trefil Plzeňský Václav Pilař. Jeden boh je pro Čechy sice ztráta, ale pořád je to lepší než bod žádný, jak to chvilku vypadalo.

Konečný stav zápasu 1:1