25. března 2015 v 17:43 | Móňa (Bečinka) |  Návštěvnost
Neděle80
Celkem441

SL : FC Viktoria Plzeň vs. FC Slovan Liberec

23. března 2015 v 14:34 | Móňa (Bečinka) |  Sezóna 2014/2015
V neděli 22.3. 2015 byla Doosan aréna ve Štruncových sadech opět vyprodána. Viktoriáni hráli další zápas v rámci Synot ligy a doma přivítali poslední tým tabulky Slovan Liberec.

První poločas
Viktoriáni zápas kontrolovali již od prvních minut a povedl se jim vstřelit rychlý gól. Již v 6. minutě mohli zvednou ruce do vzduchu, když se hlavou trefil obránce Roman Hubník a Viktoria vedla 1:0. Po ruce v pokutovém území se penalta nekopala a Liberec Kozáčika také neohrozil. První poločas tedy skončil 1:0.

Druhý poločas
I v druhém poločase byla Viktorie výrazně lepší. Na konečných 2:0 upravil v 76. minutě Ondra Vaněk. Viktoria si tak udržela 5 bodový náskok nad druhým týmem v Synot lize.

Konečný stav zápasu 2:0

SL: SK Slavia Praha vs. FC Viktoria Plzeň

22. března 2015 v 8:49 | Móňa (Bečinka) |  Sezóna 2014/2015
Ve středu 19.3. dohrávali netradičně Viktoriáni 19. kolo Synot ligy, zápas proti Pražské Slavii, který musel být kvůli infekčnímu onemocnění hráčů Viktorie přesunut. I přesto, že se hrálo ve středu od 18:00 Doosan aréna byla vyprodaná.

Viktoriáni byli aktivní už od prvních minutě. Ve 3. minutě po zatahání za dres upadl v pokutovém území Mahmutovič, ale rozhodčího to nechalo chladnýn. V 11. minutě Plzeňáci nastřelili tyč. Celý první poločas patřil jen a jen jim. Slávisty k ničemu nepoustili a oni vlastně jen bránili s 10 hráči ve vápně, takže bylo problémem se v přehuštěném prostředí prosadit.

Kvůli přehuštěnému prostředí se tak Viktoriáni museli uchýlet k ne obvyklé variantě nastřelovaných míčů. Do hry se dostal Jan Holenda, který nakonec hlavou v 72. minutě otevřel skóre ve prospěch Plzeňské Viktorie.

Viktoriáni si i tak udrželi aktivitu, ale další góly už nepadly. Zápas tedy skončil sice těsným rozdílem, ale hra jasně ukazovala, kdo je na tom v českém fotbale nejlépe.

Konečný stav zápasu 1:0

Návštěvnost za týden (9.03. 2015 - 15.03. 2015)

15. března 2015 v 16:20 | Móňa (Bečinka) |  Sezóna 2014/2015
Po pauze způsobené vyrozou v kádru Viktorie se Západočeši opět představili s soutěžním utkání Synot ligy. Tentokrát jeli do Prahy poprat se s Duklou, jež momentálně zdobí 6. místo tabulky.

Plzeň v první půli více kontrolovala balon, ale využít toho nedokázala. Kromě tyče Mahmutoviče výrazně brankou domácího golmana neohrozila. Dukla naproti tomu hrála velmi sympaticky a byla na polovině soupeře častěji než by se Viktoriánům líbilo. Z toho pramenil i gól, který vstřelil ex-Viktorián Hanousek ve 41. minutě zápasu.

Pravé nervy pak začali až v druhém poločase. Nejprve v 54. minutě vyrovanal na 1:1 Jan Kovářík po nádherné přihrávce Koláře. Ovšem nerozhodný stav na chvilku utkání uklidnil. V 72. minutě se z penalty trefil Daniel Kolář a stav byl 1:2 pro hosty. Ovšem jen několik minut.

V 74. minutě bylo opět vyrovnávo, když z přímého kopu odhlavičkoval Berger, ale jeho míč se ještě opřel o hlavu Davida Limberského a gól byl na světě. A nové skóre taky, 2:2.

Nervy to byly až do konce zápasu. Místo Milana Petržely nastoupil na hřiště Pavel Horávth, ale ani to nepomohlo. Zápas pak rozhodl druhý pokutový kop ve prostěch Plzně v 90. minutě. Po ruce v pokutovém území se k exekuzi pokutového kopu postavil opět Daniel Kolář. Tentokrát s větším štěstím, ale trefil a Viktoria Plzeň tak nakonec vyhrála nad Duklou 2:3.

Konečný stav zápasu 2:3

Quotes for Runners/ Work-out motivation

14. března 2015 v 16:31 | Móňa (Bečinka) |  CITÁTY
Neexistuje špatné počasí, jen slabí lidé.

Sting hovoří o HHH a zápase na WM (RAW, 9.3. 2015)

12. března 2015 v 10:23 | Móňa (Bečinka) |  WWE nowdays
Oficiální zápas legendy WCW Stinga s COO WWE Triple H je už na WM31 potvrzený. Takhle to vidí Sting.

Sting: ,,Řekli o mě, že jsem civilní stráž. Ale jsem mnohem víc než jen tohle. Jsem tvář odplaty. Jsem tlumič nespravedlnosti. Jsem Sting. A sleduju tě už nějakou dobu. Vím, jak síla a ego, jaké máš ty, dokáže zkazit a zničit životy. Když WCW zahynulo, spadlo do rukou zkaženým autoritám. Snažil jsem se zachránit WCW, ale nepovedlo se mi to. Znám bolest. Bolest z porážky. A po WrestleManii, Triple H-i, jí budeš znát i ty. Mluvíš o kontrole, ale nemůžeš kontrolovat pomstu. Ty budeš ten, kdo zkolabuje pod tvojí touhou po kontrole a já ovládnu tvůj osud. Moje loajalita nikdy nezakolísala. Bez ohledu na tvé lži, tvoje loajalita je jen k tobě samému. Někdo tě musí sundat. A já čekám 14 let na to, abych to mohl udělat. Triple H-i, na WrestleManii, hra skončila."

Návštěvnost za týden (2.03. 2015 - 8.03. 2015)

Celkem397

"Women and Girls Don't Need To Be Told To By Nicer"

10. března 2015 v 10:10 | Móňa (Bečinka) |  Feminismus
"Problém je, že pro ženy být "milá" znamená nechat si líbit věci, které bychom si neměli nechávat líbit.
Kolikrát si vedle mě v autobuse sedl nějaký divný týpek příliš blízko a já se tak bála zvednout a odejít, abych ho neurazila?
Usmíváme se, když jsme obtěžovány na ulicích nebo když s námi flirtují blbci.
Smějeme se sexistickým vtipům.
Učíme se, že když máme silné názory, budou nám říkat, že jsme kurvy a když se naštveme, budou nám říkat, že jsme hystrické.
Když řekneme co chceme, budou o nás říkat, že jsme ctižádostivý a agresivní.
Součástí toho chovat se "jako dáma" je učit se mile usmívat na toho, kdo je k tobě neslušný.
Ženskost byla dlouho vnímána jako pasivita a poslušnost.
Muži bojují, ženy se hihňají a bouří se potichu."
Meghan Murphy

originální text v pokračování...

Limp Bizkit - Behind Blue Eyes

9. března 2015 v 10:12 | Móňa (Bečinka) |  Videoklipy
Další písnička, tentokrát od kapely Limp Bizkit. Jsem si jistá, že Behind blue eyes znáte, protože je to jedna z jejich nejpopulárnějších písniček. V pokračování překlad.

překlad v pokračování článku...

My outfit 3.3. 2015

8. března 2015 v 10:15 | Móňa (Bečinka) |  Outfits

A letter to my daughter

7. března 2015 v 10:24 | Móňa (Bečinka) |  Feminismus
Dopis mé dceři.
Nebudu ti číst pohádky, kde jsou princezny zavřené ve věžích a ztraceny v lesích a nedokáži nic dokud je nepřijde zachránit muž; na to tě až příliš miluji.

Protože zlatíčko, já strávila roky čekáním na prince, který mě zachrání z mé vlastní věže sebe-nenávisti, spoléhala jsem na sliby pravé lásky, které mi tyhle vymyšlené pohádky nabídly.

A trvalo příliš dlouho, než jsem si uvědomila, že moje hodnota není závislá na tom, jestli mě nějaký muž přijde zachránit. Jsi hodná všeho, co ti tenhle svět může nabídnout, a nezáleží na tom, kdo si myslí, že tě dokáže zachránit.

Nepotřebuješ záchranu. Jsi královna, naprosto schopná zachránit sama sebe a svět.

Takže, čti knihy o dracích a jednorožcích a autech a psích a o čemkoliv, co se ti líbí, protože ne, ještě jsem tě nepoznala, ale už teď vím, že jsi perfektní a vzácná taková jaká jsi. A nenechám nikoho, aby ti nařízoval koho můžeš a nemůžeš milovat.

S láskou, tvoje matka.

Originální text v pokračování článku...

Návštěvnost za týden (23.02. 2015 - 1.03. 2015)

2. března 2015 v 10:20 | Móňa (Bečinka) |  Sezóna 2014/2015
Druhý zápas jarní části Synot ligy odehráli Viktoriáni na hřišti Hradce Králové. Když tam hráli naposledy, slavili titul a Hradec sestupoval. Tentokrát to vypadalo trochu jinak, přestože Plzeň přijela jako první v tabulce a Hradec hrál jako poslední.

Brzké góly. To je to, co zdobí Plzeňskou Viktorii. Již ve 4. minutě se prosadil Daniel Kolář. Krásnou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě. Bohužel však jen pár minut poté se Viktoriáni ve vápně nedomluvili a inkasovali z toho gól na 1:1. Ale tempo zápasu se v žádném případě nezměnilo. Viktoria měla převahu na hřišti a Hradec využíval breaků. První poločas však nakonec skončil nerozhodně 1:1.

Pravé gólové hody začaly až v druhém poločase a odstartoval je Plzeňský Ondra Vaněk, který se v 51. minutě trefil a vrátil Viktorii vedení 1:2. Ani ne o deset minutě později se však po krásné akci prosadil Hradecký Halilovič a bylo opět vyrovnáno. Na konečných 2:3 v 76. minutě upravil František Rajtoral.

Od té doby Viktoriáni utkání už kontrolovali a přestože Hradec tlačil a snažil, Viktoriánská obrana fungovala výborně a hrálo se spíše ve středu hřiště. Viktoria si tak odváží další vítězství a důležité tři body.