Můj
a

WWE Video LikeAGirl a feminismus

9. února 2015 v 16:35 | Móňa (Bečinka) |  Feminismus
What the fuck!!! To byla jediná myšlenka, která se mě hodila v hlavě po shlédnutí nového videa od WWE na YouTube s názvem LikeAGirl, které bylo vytvořeno jako inspirace mladým fanynkám. Video ukazovalo nádherné a silné WWE NXT wrestlerky, které mluvily o tom, že "jako holka," není urážka, ale kompliment. Wrestlerky dodávaly mladým dívkám odvahu, aby šly za svými sny a neřešily, že jim společnost říká, že jako dívky by tohle neměly dělat.

A video se mi moc líbilo (je v pokračování článku) a tak jsem ho chtěla sdílet na FB, ale bohužel jsem udělala tu chybu, že jsem sjela do komentářů a ten první mě teda úplně rozsekal. Nějaký týpek tam psal, že je naprosto směšné, že WWE podporuje feminismus. No, nebyla bych to já, abych nepřidala nějaký svůj názor.

A ani ne za pár minut tam bylo 10 chlapů, kteří na mě všichni vyjížděli a říkali mi, jak to vlastně ženy mají jednoduché a muži těžké a že nevím o čem mluvím (možná si podle profilového obrázku nevšimli, že jsem žena). A já zrovna byla v náladě a tak jsem se hádala a hádala a hádala. A čím víc argumentů jsem psala tím víc se jejich odpovědi stávali sprostější.

Moje nejoblíbenější byla "dumb bitch go suck a dick and shut your mouth, that's all you're good for" Většina z oněch můžů (podle toho jak všude cpali západní svět a Ameriku) byli Američani. Upřímně mě to děsí, že ještě stále v 21. století nejen tohle chování existuje ale je tolerovatelné.

Ovšem netrvalo to zase tak dlouho a po pár hodinách WWE zablokovala přidávání komentářů pod dané video předpokládám právě podle vulgárností, které se objevovali. Je zvláštní kolik emocí způsobí jedno video, jeden komentář a jedna odpovědět, ale rozhodně to ukazuje, že feminismus je téma, o kterém bychom měli hovořit. Ze všech těch komentářů a urážek na mojí osobu (na ty jsem ale koneckonců zvyklá už od českých WWE fanboys) si musím vzít jen jedno a musím se zeptat jen na jednu otázku :

Proč? Proč se muži tak bojí a proč tak protestují proti tomu, aby ženy měly rovnocenná práva. Proč?

Like A Girl Video

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama