Můj
a

Rok 2014 v WWE

7. ledna 2015 v 13:47 | Móňa (Bečinka) |  WWE Recenze, Novinky, Výsledky
Stejně jako loni i letos jsem si připravila shrnutí roku 2014 v WWE v mých očí. Napište mi, jak jste viděli rok 2014 vy a na co se těšíte v roce 2015.
PPV

Royal Rumble odstartovalo velmi kontroverzní rok v WWE. Předvším pro Daniela Bryana, který byl podceňován společností přestože fanoušky měl na své straně. Royal Rumble vyhrál Batista (který se vrátil do WWE), ale konečný main event na WM 30 se nakonec právě díky velké popoře fanoušků změnil a místo Orton vs. Batista se uskutečnil triple threat s Bryanem, Ortonem a Batistou.

Elimination Chamber
EC stála v roce 2014 za hovno. Alespoň já to tak viděla. Jediný zápas, který za něco stál byl The Shield vs. The Wyatt Family (recenze zde). Ještě teď mě mrzí, že jsme neviděli více zápasu těhle dvou frakcí.

Největším překvapetním bylo samozřejmě ukončení Undertakerovi nepozazitelnosti (moje dojmy zde). Ještě teď tomu nemohu uvěřit a wrestlingový svět se rozdělil na dva tábory. Na ty, kteří to nějakým způsobe přijali a ty, kteří ne. Celkově byla WM dobrá a podle mě rozhodně nejlepší show v roce 2014. Což by tak mělo být, protože je to WrestleMania. Titul navíc v main eventu vyhrál miláček roku 2014 Daniel Bryan.

Extreme Rules
Upřímně ani nevím, jestli jsem Extreme Rules v roce 2014 viděla. To rozhodně znamená, že to nebylo dost dobré na to, abych se na to podívala nebo snad i napsala recenzi.

Payback
Zatímco PPV Payback v roce 2013 byla vinikající, ta o rok později už nestála za nic. Pro mě jediné co mě zaujalo byl opět zápas The Shieldu, tentokrát s Evolution, kdy se do ringu vrátil i Triple H. Recenzi zápasu naleznete zde. Jinak mě tahle PPV moc neoslovila.

MITB je jedna z mých nejoblíbenější PPV především díky MITB zápasu. Letošním výhercem kufříku je Seth Rollins, který ho stále ještě má. Zápas MITB byl nejlepší na show. WWE WHC šampionem se na této PPV stal John Cena.

Battleground
Z Battlegroundu si pamatuju Battle Royal o Intercontinental titul, kdy to už už vypadalo, že vyhraje miláček Ziggler, ale v poslední momentě, ho vyřadil The Miz. To sklinilo velmi negativní emoce ze strany WWE Universe, který ukázali, že Ziggler je na dobré cestě stát se velkou hvězdou.

Největší akce roku a nejlepší akce pro Cenovo hatery. Ano, SummerSlam byl moment, kdy Cena prohrál svůj WHC WWE titul tím, že dostal 16 (?) german suplexu od Brocka Lesnara, který si tím část fanoušků znovu přítáhl na svojí stranu. Vinikající zápas měli i Dean Ambrose a Seth Rollins.

Night of Champions
Upřímně nejvíce mě na NOC zaujal Divas Match, což je pro mě dost zvláštní, protože jsem velký kritik Divas divize. Ale musím říct, že triple threat s AJ Lee, Nikki Bellou a Paige byl asi nejlepší Divas zápas roku 2014. Recenzi zápasu nalezente zde.

Zápas, který rozhodně stál za to byl zápas o IC titul mezi Dolph Zigggler a Cesarem. A navíc to byl první zápas večera. AJ Lee a Paige také předvedli skvělý výkon, který se alespoň trochu přiblížil jejich pravému potencionálu a výborný zápas opět předvedli Dean Ambrose a Seth Rollins. V HIAC navíc začal feud Bray Wyatta a Dean Ambrose. Jejich zápas byl přesně takový, jaký HIAC zápas má být. Extrémní moment a myslím, že oba mladí wrestleři (Rollins a Ambrose) udělali Micka Foleyho hrdého.

Nikdo nemluvil o ničem jiném než o Tradional SS match, kdy se utkal Team Authority a Team Cena. Sole survivor byl Dolph Ziggler, který se také v Bryanově nepřítomnosti stal velkým oblíbencem a myslím, že rok 2015 bude jeho rok. Navíc se na SS uskutečnil dlouho očekávaný debut Stinga. Velké WCW hvězdy a pravděpodobně dnes už jediného velkého wrestlingového jména, který nikdy nebyl v WWE ringu. AJ Lee také na téhle PPV prohrála Divas titul, který držela nejdéle ze všech Divas.

Poslední PPV roku 2014 patřil k těm lepším. Výborný zápas opět předvedl Dolph Ziggler, a opět o IC titul. Tentokrát byl jeho soupeřem Luke Harper. John Cena a Seth Rollins měli poměrně dobrý Tables match, který měl opět trochu kontroverznosti, což se vždycky hodí. Trochu mě zklamal TLC zápas Dean Ambrose a Braye Wyatta i když explodující televize, která zasáhla Deana přímo do obličeje, byla fajn.


Nejlepší wrestlingová show roku 2014, která mi jasně ukázala, že NXT je momentálně lepší než cokoliv v RAW a SmackDownu. Talenti jsou tam naprosto výborní a Triple H dělá skvělou práci. Pokud vás tedy zajímá wrestling, opravdový čistý wrestling, pak je NXT show pro vás.

Momenty v roce 2014
1) Kaitlyn (Divas šampionka a nejlepší soupeřka, kterou AJ zatím měla) ukončila svojí WWE kariéru
2) Mae Young zemřela
3) CM Punk odešel z WWE
4) Ultimate Warrior zemřel
5) Reality show Legends' House
6) The Shield se rozpadli
7) Velká čistka v WWE
seznam propuštěných wrestlerů zde
8) Punk promluvil o svém odchodu
9) Vince McMahon odpovídal SCSA

Návraty v roce 2014
Batista, Y2J Chris Jericho, The Rock, RVD

Šampioni na začátku roku 2014 (první PPV)
WWE WHC champ - Randy Orton
IC champ - Big E Langston
USA champ - Dean Ambrose
TagTeam champs - The New Age Outlaws
Divas champ - AJ Lee

Šampioni na konci roku 2014 (poslední PPV)
WWE WHC champ - Brock Lesnar
IC champ - Dolph Ziggler
USA champ - Rusev
TagTeam champs - The Usos
Divas champ - Nikki Bella

Všichni šampioni roku 2014
WWE WHC title : Daniel Bryan - John Cena - Brock Lesnar
IC title : Bad News Barrett - The Miz - Dolph Ziggler - The Miz - Dolph Ziggler - Luke Harper - Dolph Ziggler
USA title : Sheamus - Rusev
TagTeam titles : The New Age Outlaws - The Usos - Gold and Star Dust - The Miz a Damien Mizdow - The Usos
Divas title : Paige - AJ lee - Paige - AJ Lee - Nikki Bella

Legendy uvedené do Hall of Fame: Class 2014

1) The Ultimate Warrior
2) Jake 'The Snake' Roberts
3) Lita
4) Paul Bearer
5) Carlos Colón
6) Mr. T
7) Razor Ramon

Celkově...
Upřímně musím říct, že rok 2014 v WWE se mi moc nelíbil. Mám pocit, že moje láska k wrestlingu trochu upadla. Možná je to i tím, že nemám tolik času, kolik jsem mívala, ale občas mám pocit, že by se nad sebou někteří wrestleři možná měli trochu zamyslet a uvědomit si, že můžou být lepší.
Rok 2014 rozhodně připravil několik vynikajících zápasů a OMG momentů, ale také hodně ne vůbec pěkných zápasů a úrovně PPV byli velmi špatné. Kromě WrestleManie, Survivor Series nebo možná MITB, to nestálo za nic.

Jak jste viděli rok 2014 v WWE vy?

Jaké jsou vaše oblíbené momenty?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama