Můj
a

Česko vs. Island (16.11. 2014)

18. listopadu 2014 v 19:06 | Móňa (Bečinka) |  Kvalifikace na ME 2016
Další kvalifikační utkání v boji o postup na ME 2016 ve Francii se tentokrát odehrálo na území České republiky a to konkrétně v mé rodné Plzni. V Doosan aréně, která je tradičně domácí stadion FC Viktorie Plzeň se tak odehrál další důležitý zápas. Jak Česká republika tak Island zatím v kvalifikaci neztratili ani jeden bod, Island dokonce ani nedostal branku a tak to byl velmi prestižní zápas o o první místo ve skupině.

První poločas
Pavel Vrba, legenda Plzeňského fotbalu, možná trochu zaskočil tím, že se prakticky postavil proti Islandu Spartu a pár zahrničních fotbalistů. Nejspíš si myslel, že budou Sparťané sehraní a když mu vypadl Limberský byla to logická varianta. Bohužel však nemůžu říct, že by to byla pravda, protože přihrávky Krejčí-Lafata byli přesné jen dvakrát za poločas. Navíc Lafata jako hrotový hráč byl při útoku českého týmu často faulován na středové čáře vlevo. Co tam dělal, to fakt netuším.

První gól vstřelil Island. Velmi brzy, v 9. minutě se trefil Sigurdsson. Gól pak sportovně na svůj vrub přiznal Petr Čech. Čeští fotbalový reprezentanti skrovnali na 1:1 v samotném nastavení prvního poločasu. Svojí premiérovou trefu si připsal Kadeřábek.

Druhý poločas
Kombinačně na tom byli Češi v druhém poločase rozhodně lépe. Časteji se hrálo mimo naši polovinu a Islanďany jsme už tolik do hry nepouštěli. Bohužel se však také ukázalo jako naprosto nemožné skorovat. K velké radosti nakonec pomohl další gól, který si Islanďané dali sami. To ale plynulo z trvalého útoční českého týmu a stav v 61. minutě se změnil na 2:1.

V závěru poločasu začali Islanďané zase zlobit a několikrát nás podržel tentokrát již neomyslný Petr Čech, který chytal jednu gólovku a jeden roh za druhým. Islanďané nakonec nastřelili i tyč, ale při Češích stálo štěstí. Další a i poslední zápas podzimní části kvalifikace skončil a Češi neztratili ani bod.

Konečný stav zápasu 2:1