Můj
a

Turecko vs. Česko (10.10. 2014)

12. října 2014 v 12:46 | Móňa (Bečinka) |  Kvalifikace na ME 2016
Česká fotbalová reprezentace se v rámci Kvalifikace na ME 2016 utkala s Tureckem. Češi zavítali do Asijské části Turecka na stadion Fenerbahce Istanbull, který Viktoriánští zástupci v barvách České reprezentace znají z utkání evropských pohárů.

První poločas
První poločas nezačal pro naše vůbec dobře, protože už po 8. minutách prohrávali 1:0. Navíc fantastičtí diváci dělali hostům opravdové peklo v podobně nepřerušovanéo pískání, kdykoliv měli naši rozehrávku. A to jim příliš na sebevědomí nedodalo a často kazili právě rozehrávky a snadno se nechávali o balony oloupit.

V 15. minutě však naději českému týmu vrátil Sivok, který se trefil po rohu hlavou a který byl celý zápas fantastický. Možná i proto, že sám v Turecku hraje a tedy hráče soupeře znal lépe než ostatní. Po vyrovnávajícím gólu na 1:1 hráli Češi chvilku velice vyrovnanou partii a skoro to až vypadalo, že ještě gól přidají. Nicméně Turci si zase brzo do hry vrátili a především konec prvního poločasu byl pro Čechy velmi těžký.

Druhý poločas
Nicméně přežili to a do druhého poločasu se tak nastupovalo za stavu 1:1, což by pro Čechi byl jednoznačně úspěch. Druhý poločas hráli hráči určitě lépe, více kontrolovali balon a hru a nenechávali se tak snadno vyvést z míry. A v 58. minutě celý stadion stihl, protože Bořek Dočkal vstřelil gól na 1:2.

Turci rozhodně měli na to vyrovnat, možná i zápas opět otočit, ale při Češích stálo i štěstí a především skvělé individuální výkony, ať už již zmiňovaného Sivoka, nebo třeba Limberského, či fantastického Petra Čecha. Ani nastavované 4 minuty, které se nakonec protáhli na pět Turkům nestačili a České fotbalová reprezentance si připisuje důležité tři body v tabulce Kvalifikace.

Konečný stav zápasu 1:2