Můj
a

Kazachstán vs. Česko

13. října 2014 v 20:30 | Móňa (Bečinka) |  Kvalifikace na ME 2016
Česká fotbalová reprezentace sehrála další zahraniční vele důležitý zápas v Kvalifikace na ME 2016. Hrálo se v pondělí 13.10. 2014 od 18:00 českého času. Tentokrát jeli Češi do Kazachstánu, kde se hraje na umělém trávníku, na který většina hráčů není zvyklá. Ve výběru opět chyběl zraněný kapitán Tomáš Rosický a tak kapitánskou pásku místo něj převzal Petr Čech.

První poločas
Češi začali utkáni dobře. Přestože bylo poznat, že se musí sžít s jiným trávníkem, šlo jim to na začátku skvěle. Vytvořili si zajímavé příležitosti a často se pohybovali v okolí malého vápna, místo pořádné střely, si ale míč neustále přihrávali až jim ho nakonec soupeř sebral. Až z první střely z pozda vápna padl gól a trefil se Bořek Dočkal ve 13.minutě a Češi vedli 0:1

Ovšem vstřelený gól, jako by je ujistil o vítězství a Češi přestali hrát a dali příležitost i Kazachstánům si vybudovat šance a ohrozit bránu Petra Čecha. Až gól do šatny, o který se tentokrát postaral Lafata zase hodil na Čechy pozitivní dojem. Do kabin se tedy šlo za stavu 0:2 pro Čechy.

Druhý poločas
Druhý poločas byl ve znamení přestřelky. Na začátku, v 57. minutě se trefil Krejčí a pojistil vítězství Čechů na 0:3. A mohlo se zdát, že je po zápase a Češi si to nejspíš i mysleli, protože hru zase vypustili. A to se Kazachstánům hodilo a v 84. minutě skórovali na 1:3. Na to jen o pár minutek později odpověděl Necid a Češi opět zvýšili své vedení na 1:4.

Nastavované tři minuty rozhodčí opět protáhl na čtyři a právě v té čtvrté se ještě jednou trefil Kazachstán. K obratu to však už samozřejmě nestačilo. Česká fotbalová reprezentace vyhrála v Kazachstánu 2:4 a Pavel Vrba, který před dvojzápasem prohrásil, že by byl spokojený se 4 body, jich domů veze 6. Česká republika má tedy celkově 9 bodů, všechny své kvalifikační zápasy zatím vyhrála a vede skupinu A.

Konečný stav zápasu 2:4