Můj
a

Česko vs. Nizozemsko (9.9. 2014)

12. září 2014 v 10:22 | Móňa (Bečinka) |  Kvalifikace na ME 2016

Česká republika zahájila Kvalifikaci na ME 2016 lépe než kdokoliv čekal. A hlavně proti soupeři, který skončil na letošním Mistroství světa třetí. Nizozemcům sice chyběla největší hvězda Roben, ale například van Persie, který je zodpovědný za jeden u nejkrásnějších gólů MS v Praze nechyběl. Pražská Letná byla vyprodaná.

První poločas

Ač to bude znít divně skoro až neuvěřitelně, první poločas rozhodně patřil Českému týmu. Češi sice hru neotevřeli, a ani držení míče neměli lepší než Nizozemci, ale na rozdíl od nich také byli nebezpeční. Vytvořili si hned několik zajímavých příležitostí a rozhodně potěšili oko českého diváka.

První gól padl ve 22. minutě a trefil se Bořek Dočkal. Ráno to ale byla parádní, to se musí nechat. Od pravé tyče (z gólmanovi strany) spadla rovnou do sítě a plná Letná vybuchla nadšením. Češi právě vedli na druhým vícemistrem Mistrovství světa.

Druhý poločas

Dokáži si jen představit jak museli Nizozemci dostat od trenéra. A v druhém poločase to bylo vidět, protože hned byli o něco nebezpečnější. Po rohovém kopu, pak nedokázal Procházka ubránit De Vrije a ten v 55. Mintuě vyrovnal na 1:1.

Hrál se velmi pohledný fotbal, především po vyrovnávacím gólu se šance sypali ze strany na stranu. Nakonec jsme ty šťastnější byli my, když Václav Pilař (Viktoriánský reprezentant) po nedorozumění mezi Holandským brankářem a jeho obráncem dopravil míč do sítě.

Přestože vítězný gól České republiky byl velmi šťastný, Češi si ho zasloužili za svojí trpělivou hru, která však nenudila a za šance, které si vytvořili a bohužel jich i tolik zazdili. Česká republika si tak připisuje velmi důležité tři body v tabulce Kvalifikace a Pavel Vrba slaví první vítězství jako reprezentační trenér.