Můj
a

Září 2014

Návštěvnost za týden (22.9. 2014 - 28.9. 2014)

29. září 2014 v 8:19 | Móňa (Bečinka) |  Návštěvnost
Pondeli: 96
Utery: 103
Streda: 65
Ctvrtek: 92
Patek: 70
Sobota: 53
Nedele: 89
Celkem: 568

HeForShe

27. září 2014 v 9:08 | Móňa (Bečinka) |  Co MĚ zaujalo....?!
Pravděpodobně jste již slyšeli o projevu Emmy Watson, herečeky nejznámější z role Hermiony Grangerové ze série Harry Potter. Emma Watson vystoupila v New Yorku 20. září s projevem na podporu feminismu. Její řeč se stala velmi inspirující pro celé ženy po celém světě a pravděpodobně velmi "nebezpečnou," pro muže, kteří jsou proti začleňování žen do společnosti a jejich emancipaci, protože jen pár hodin po jejím projevu se začali objevovat výhružky, že hackeři pustí na internet její intimní fotky. Emma Watson tak vystrašila velkou část společnosti, podle mě je ale důležitější zaměřit se na ty, které inspirovala.

"Jsem z Británie a myslím si, že je správné, že jako žena dostávám zaplaceno stejně jako moji mužští protěšky. Myslím, že mám právo na to, abych se mohla sama rozhodovat o svém těle. Myslím, že je správně, aby byly ženy členky politiky a rozhodování v mé zemi. Myslím, že je správné, abych měla ve společnosti stejný respekt jako muži. Ale bohužel, neexistuje jediná země v celém světě, kde všechny ženy mohou očekávat tyhle práva."

Já osobně jsem feminista od té doby, co jsem si začala uvědomovat, že existuje rozdíl mezi tím jestli jste muž či žena v naší společnosti. Upřímně si myslím, že je naprosto nechutné, že například homosexuálové mají stejné práva jako heterosexuálové, ovšem ženy nemají stejná práva jako muži. Co nás od nich tak rozlišuje? Proč si společnost myslí, že si žena nezaslouží totéž co muž? Proč si společnost myslí, že žena potřebuje, aby se o ní muž staral? Copak už si ti muží nepamatují, že také jednou byli děti. A kdyby nebylo žen, které se o ně staraly a vychovávaly je, nemohli by teď dělat tak stupidní rozhodnutí?!

"Realita je taková, že pokud nezačneme něco dělat, bude to trvat 75 let, pro mě to znamená, že mi bude storo sto, než ženy dostanou stejnou výplatu jako muži za stejnou práci. 15,5 miliónů dívek bude vdáno předtím než jim bylo 16 let, jako děti. A podle současných měřítek, do roku 2086 nedostal Africké dívky šanci vystudovat druhý stupeň základní školy."

Není to děsivé? Pro mě tedy určitě, protože je mi 21 let. Studuji vysokou školu, protože věřím, že takhle dokáži sehnat práci, kterou člověk se středoškolským vzdělání sehnat nemůže, neboť není dostatečně kvalifikovaný. Jeden z nejdůležitějších gólů v mém životě je být nezávislá. Chci se o sebe umět postarat sama, ve všech aspektech mého života. A chci dostat za stejně odvedenou práci stejné peníze jako můj kolega, od které mě liší jen to, že on je muž a já žena.

"Snažíme se svět sjednoti, ale dobrá zprává je, že teď máme sjednocující hnutí. Jmenuje se HeForShe. Zvu vás, abyste předstoupili, abyste byli viděni, abyste promluvili. Abyste byli tím "on" pro "ni." Zeptejte se sami sebe, když ne já, kdo? Když ne teď, kdy?"

Emma Waston pak byla velmi brzy na twitteru podpořena různými celebritami, hodně z nich bylo i mužů, kteří jí vyjádřili svou podporu a přidali, že věří v rovnost mužů a žen. Tyhle tweety často doprovázely fotky s ručně napsaným vzkazem #HeForShe.


zdroj fotek : google.com
přepis projevu Emmy Watson : zde
překlad : becinky.blog.cz

Anglické citáty + české překlady XIII.

25. září 2014 v 15:43 | Móňa (Bečinka) |  CITÁTY
"The attempt to silence a man is the greatest honor you can bestrow on him. It means that you recognize his superiority to yourself."
Snaha někoho umlčet je ta největší úcta, kterou mu můžete vzdát. Znamená to, že jste si vědomy jeho nadřazenosti nad vámi samými.

Reaction Gifs #9

24. září 2014 v 15:45 | Móňa (Bečinka) |  Zábava aneb ať je sranda
Když se mi zasekne počítač uprostřed důležité konverzace


Fashion Haul #1

23. září 2014 v 15:50 | Móňa (Bečinka)
Moje nedávné módní úlovky...


Divas Triple Threat Championship Match (NOC 2014)

22. září 2014 v 15:44 | Móňa (Bečinka) |  WWE Recenze, Novinky, Výsledky
Recenze zápasu z pay-per-view Night Of Champions 2014
dne 21.9. 2014 v Nashville, TeeneseeNávštěvnost za týden (15.9. 2014 - 21.9. 2014)

22. září 2014 v 12:13 | Móňa (Bečinka) |  Návštěvnost
Pondeli: 67
Utery: 78
Streda: 72
Ctvrtek: 61
Patek: 56
Sobota: 86
Nedele: 98
Celkem: 518

SL : FC Viktoria Plzeň vs. FC Baník Ostrava

21. září 2014 v 18:42 | Móňa (Bečinka) |  Sezóna 2014/2015
V neděli netradičně již ve čtyři hodiny odehráli Viktoriáni další zápas v Synot lize Vyprodaná Doosan aréna přivítala hosty z daleké Ostravy. Viktoria Plzeň hostila Baník Ostrava.

První poločas
Viktoriáni do úvodu utkání vstoupili velmi dobře. Baník přijel na západ Čech bránit a hrát na rychlé protiútoky, což bylo vidět i v jejich sestavě a většinou se jim dařilo Viktorii do ničeho významného nepustit. Ale Viktoriáni hráli aktivně, drželi míč na svých kopačkách a většinou se jim nedařila až poslední, finální přihrávka.

Zasloužený gól, ale nakonec padl. Prosadil se Daniel Kolář z penalty ve 32. minutě utkání. Chramosta se řítil na brankáře ale jeden z Ostravských hráčů škobrnul a strčil do něj. Zákrok sice nechtěný, nicméně pravidla jsou v tomhle případě jasná. Rozhodčí Příhoda vytáhl červenou kartu a nařídil pokutový kop, který Kolář proměnil.

Druhý poločas
Přesila o jednoho hráče byla znát hlavně v druhém poločase, kdy s ubíhajícím časem ubíhali i síly. Viktoriáni zahrávali několik zajímavě vypadajících standartních situací z dílny Pavla Horvátha, ale prosadit se tahle nedokázali. Matuš Kozáčik na druhou stranu neměl na práci prakticky nic, protože za celý druhý poločas na něj šla jedna střela, v 90. minutě a ještě mimo branku.

Hrálo se tedy především na branku hostí. A z velké snahy nakonec přišla odměna. V podobně druhého gólu, který tentokrát dal Ondřej Vaněk. Trefil se hlavou v 75. minutě zápasu. Obě strany pak už zápas dohrály bez větších emocí. Vitkoria Plzeň si připisuje další 3 body a bez ohledu na výsledky ostatních týmů, se stále drží na čele tabulky Synot ligy.

Konečný stav zápasu 2:0

Imagine Dragons - Monster

21. září 2014 v 15:25 | Móňa (Bečinka) |  Videoklipy
překlad v pokračování článku...

Hlášky z wrestlingového světa IV.

20. září 2014 v 14:37 | Móňa (Bečinka) |  Zábava aneb ať je sranda

Monday Night Raw


JBL : ,,Rey Mysterio je jako malé dítě. Někdo ho dá do zámku a on se okamžitě vzdá. Můj bože, je tohle vůbec možné? Je jako malé dítě!"

Michael Cole : ,,Randy Orton ukradl auto."
JBL : ,,Sedl si na místo pro spolujezdce."
Michael Cole : ,,Tak ho unesl."

Návštěvnost za týden (8.9. 2014 - 14.9. 2014)

19. září 2014 v 12:41 | Móňa (Bečinka) |  Návštěvnost
Pondeli: 48
Utery: 50
Streda: 42
Ctvrtek: 56
Patek: 53
Sobota: 70
Nedele: 73
Celkem: 392

Loki - Gifs

18. září 2014 v 14:51 | Móňa (Bečinka) |  Zábava aneb ať je sranda
image


My outfit 12.9. 2014

17. září 2014 v 15:07 | Móňa (Bečinka) |  Outfits


SL : FC Slovan Liberec vs. FC Viktoria Plzeň

16. září 2014 v 12:47 | Móňa (Bečinka) |  Sezóna 2014/2015
FC Viktorii Plzeň čekal v pondělí 15.9. 2014 šlágr kola, když jela do Liberce. Slovan a Viktoria skoro vždy předvedly nádherné zápasy, plné emocí a gólových příležitostí. Viktoria Plzeň jela na sever Čech jako lídr tabulky a vítězství by jí případně její pozici mohlo ještě zlepšit.

První poločas
Upřímně řečeno, první poločas jsem neviděla a tak jsem zprostředkovávám informace od ostatních. Viktoria Plzeň vstřelila v 10. minutě gól a trefil se Václav Pilař. Viktoria byla aktivnějším týmem. Lépe hrála, držení míče bylo na jejich straně a ohrožovali branku soupeře mnohem více než Slovan.

Do konce poločasu měla Viktoria ještě několik možností zvýšit svůj náskok, ale žádná ze střel se neujala. Jednoznačně nejaktivnjším hráčem byl Jan Chramosta, který ostřeloval Libereckou branku jako voják ve druhé světové válce. Bohužel gólman už za záda další gól nepustil.

Druhý poločas
Ten už jsem viděla a myslím, že byl z lepší než ten první. Do hry se totiž dostal i Liberec a Viktoriáni nezačali jen bránit, ale bojovali dál. Oba týmy tak předvedly krásný fotbal, plný emocí, tvrdých zákroků a nádherných momentů. I v síti Matuše Kozáčika nakonec skočil jeden míč, když se v 58. minutě trefil výborně hrající Šural.

Druhý poločas přinesl další zajímavé akce, kdy obrany obou týmu měli co dělat, aby si poradili s útoky. Ale to k fotbalu patří. Zápas skončil remízou, která je pro Viktorii sice ztrátová, ale rozhodně se nemají Viktoriáni za co stydět. Převedli skvělý fotbal, který se musel nezaujatému divákovi moc líbit.

Konečný stav zápasu 1:1

Návštěvnost za týden (1.9. 2014 - 7.9. 2014)

16. září 2014 v 12:30 | Móňa (Bečinka) |  Návštěvnost
Pondeli: 53
Utery: 51
Streda: 65
Ctvrtek: 69
Patek: 46
Sobota: 47
Nedele: 65
Celkem: 396

Česko vs. Nizozemsko (9.9. 2014)

12. září 2014 v 10:22 | Móňa (Bečinka) |  Kvalifikace na ME 2016

Česká republika zahájila Kvalifikaci na ME 2016 lépe než kdokoliv čekal. A hlavně proti soupeři, který skončil na letošním Mistroství světa třetí. Nizozemcům sice chyběla největší hvězda Roben, ale například van Persie, který je zodpovědný za jeden u nejkrásnějších gólů MS v Praze nechyběl. Pražská Letná byla vyprodaná.


První poločas

Ač to bude znít divně skoro až neuvěřitelně, první poločas rozhodně patřil Českému týmu. Češi sice hru neotevřeli, a ani držení míče neměli lepší než Nizozemci, ale na rozdíl od nich také byli nebezpeční. Vytvořili si hned několik zajímavých příležitostí a rozhodně potěšili oko českého diváka.

První gól padl ve 22. minutě a trefil se Bořek Dočkal. Ráno to ale byla parádní, to se musí nechat. Od pravé tyče (z gólmanovi strany) spadla rovnou do sítě a plná Letná vybuchla nadšením. Češi právě vedli na druhým vícemistrem Mistrovství světa.

Druhý poločas

Dokáži si jen představit jak museli Nizozemci dostat od trenéra. A v druhém poločase to bylo vidět, protože hned byli o něco nebezpečnější. Po rohovém kopu, pak nedokázal Procházka ubránit De Vrije a ten v 55. Mintuě vyrovnal na 1:1.

Hrál se velmi pohledný fotbal, především po vyrovnávacím gólu se šance sypali ze strany na stranu. Nakonec jsme ty šťastnější byli my, když Václav Pilař (Viktoriánský reprezentant) po nedorozumění mezi Holandským brankářem a jeho obráncem dopravil míč do sítě.

Přestože vítězný gól České republiky byl velmi šťastný, Češi si ho zasloužili za svojí trpělivou hru, která však nenudila a za šance, které si vytvořili a bohužel jich i tolik zazdili. Česká republika si tak připisuje velmi důležité tři body v tabulce Kvalifikace a Pavel Vrba slaví první vítězství jako reprezentační trenér.


Zlín

12. září 2014 v 10:20 | Móňa (Bečinka) |  Z mojí klávesnice, pro vaše oči
Ptáte se co je u mě nového? Možná ne, ale já vám to stejně řeknu :-D Jsem ve Zlíně. Ano, ve Zlíně. Na Moravě. A proč? Škola. Díky SCIO testům jsem se dostala na Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně na obor Anglický jazyk pro manažerskou praxi. A proto teď po půl osmé večer sedím sama na koleji (spolubydlící ještě nedorazili) a píši tenhle článek.

Chtěla jsem se ozvat dřív, ale přihlášení na blog.cz nešlo v prohlížení Google Chrome, který používám. Tak jsem na starém známém Exploleru. A řeknu vám, to je rychlost. Ale to je na něco jiného. Kromě toho naše síť tady na koleji je poměrně zvláštní. Chvíli funguje, pa zase ne. No, bude to boj.

Zatím jsem si Zlín ani nestačila pořádně prohlídnout. Byla jsem se dneska v hrozném dešti podívat na budovy, kam musím v pondělí naklusat a došla jsem do obchodního centra Zlaté jablko, kde jsem si v Bille nakoupila něco k jídlu, abych tady bez maminky neumřela hlady :-D

Při čekání na přidělení kolejí jsem se zapodívala s dalšíma třema studentama. Dvě holky slovenky a jeden klučina. Když jsem se konečně dostali k tomu odkud kdo jsme a já jsem vypnula hruď a hrdě prohlásila, že z Plzně, první reakce, které se mě dočkalo bylo právě od Jirky. "Já si říkal, že mluvíš nějak divně." Bude to hold chtít chvilku než začnu mluvit po jejich a pak se mi budou smát zase v Plzni.

Tak se mějte hezky a držte mi palce ;-)


Moje zkušenosti : CAE Test

6. září 2014 v 11:24 | Móňa (Bečinka) |  Story of my life
Jak možná víte po střední škole jsem strávila rok na jazykovce (JIPKA), abych si udělala certifikát z angličtiny. Jsou různé druhy certifikátů, ale ty nejznámější a neuznávanější jsou Cambridge zkoušky, které se posílají do Anglie do Cambridge Ensligh Language Assessment, což je část Univerzity v Cambridge.

Od Cambridge jsou následující certifikáty PET (začátečníci), FCE (úroveň B2), CAE (úroveň C1) a CPE (úroveň C2 - rodilý mluvčí). Já jsem chodila do třídy CAE a tak jsem logiky také nakonec dělala právě zkoušku CAE. Testy stály 4000 korun. Pokud jste dosáhli 40-60% v celkém hodnocení, dostali jste certifikát úrovně B2 (FCE), pokud jste však dosáhli 80-90% dostali jste certifikát na úrovni rodilého mluvčího. Pokud jste byli mezi 60-80% dostali jste CAE certifikát s odpovídající známkou (A,B,C).

Na certifikát se rozhodně musíte připravit i když si myslíte, kdoví jak dobře nemluvíte. Ve všech větších městech by měla být Anglická knihovna. V Plzni je pod SVK a najdete jí na náměstí republiky. V Anglické knihovně si můžete půjčit vzorové testy včetně odpovědí, což rozhodně doporučuji nastudovat.

Zkouška se skládá z pěti částí. Jako první je Speaking. Neboli mluvení. Na úrovni CAE to chodí tak, že jsou vždy u mluvení dva kandidáti na certifikát a dva zkoušející, přičemž ten, co zkouší by měl být rodilý mluvčí. Nejprve dostanete otázky o sobě, poté porovnáváte obrázky, mluví o daném tématu. Ale také hodně hovoříte s partnerem. Máte za úkol spolu prodiskutovat obrázky a problematiku, kterou dostanete zadanou. Osobně si však myslím, že Speaking je ta nejjednoduší část.

Ostatní 4 části se pak konají v jeden den. Pořadí zkoušek se (nejspíš) může lišit, ale já jsem to měla takhle

9:00-10:15 Reading
10:25-11:55 Writing
12:05-13:05 Use Of English
14:00-14:40 Listening

Reading se skládá z několika částí. Není to typické čtění,na které jste zvyklí ze střední školy, kdy jen odpovídáte True nebo False. V první části máte 3 krátké texty a následně musíte zodpovědět otázky. Poté máte text, do kterého musíte doplnit celé odstavce s tím, že jeden odstavec máte v nabítce navíc. Následuje dlouhý text a několik otázek na zodpovězení. Je to většinou o tom, co z textu vyplynulo. A poslední je pět textů a několik údajů a vy musíte určit jaký údaj byl zmíněn v jakém textu.

Writing je celkem jednoduchý. Píšete dva texty. První kratší 180-220 slov, druhý delší 220-260 slov. Ve writingu je dobré to, že si můžete vybrat téma. U kratšího textu jich máte na výber hned několik, já myslím měla celkem šest. U delšího je to o něco málo méně. Co se týče writingu tak je nejdůležitější, abyste dodrželi určený typ. Takže pokud máte reportáž, musí opravdu psát reportáž. V AJ je to složité především u formálního dopisu, protože jsou tam věci a fráze, které tam prostě musí být. Tak doporučuji rozhodně naučit fráze formální dopisu!

Use of English je jednoduše řečeno gramatika. S tou jsem já měla vždycky největší potíže, protože cvičení byla stavěná úplně jinak, než jak jsem byla zvyklý ze základní a střední školy. UOE má pět částí. V první máte text do kterého doplňuje vhodné slovo z nabídky A,B,C a D. V druhé části máte text a v něm mezery, kam musíte doplnit jedno vhodné slovo, bez jakékoliv nabídky. Třetí část (asi moje nejneoblíbenější) obsahuje text a po stranách kořeny slov. Vy to slovo musíte přeformulovat do toho slovního typu, který po vás chtějí. Takže například ze STAND musíte vytvořit OUTSTANDING a podobně. Následuje část, kde je vždy trojice věc, ve které chybí jedno slovo, které musíte doplnit tak, aby pasovalo do všech třech vět. Těhle trojic vět je tam celkem pět. A posledním cvičení máte větu a vedle věty jedno slovo. Onu větu vy musíte přepsat s použitím onoho slova s tím, že se věta může skládat pouze v 3-6 slov. Vypadá to nějak takhle :

Sam never thought of asking me for my advice.
OCCURED
It................................... me for my advice.
Do vytečkováho prostoru se doplňuje 3-6 slov včetně slova zadaného. V tomhle případě by to bylo : never occurred to him to ask

A jako poslední část je Listening. To trvá 40 minut a je nejkratší na celé zkoušce. Když jsem skládala zkouška já, tak byla v místnosti velmi špatná akustika, ale to je něco, co ovlivnit nemůžete. I Listening má několik částí. V první máte třikrát dvojici otázek na které musíte odpovědět podle poslechu. V druhé části máte věty a vynechaná místa, kam doplňujte slova z poslechu. Ovšem pozor, občas musíte slovo trochu poupravit, aby to dávalo smysl. Ve třetí části je šest otázek a posloucháte dlouhý rozhovor a opět musíte odpovět podle poslechu. A v poslední části bude mluvit pět různých lidí a vy o nich musíte doplnit informace. Musíte najednou vyplnit dva typy informací a v poslechu často přeskakují mezi tím, co vám řeknou jako první, takže se musíte rozhodně soustředit.

Jak jsem již řekla, certifikát je velmi náročný, ale pokud se opravdu poctivě připravujete a máte na to dostatek času, pokud máte možnost rozhodně bych doporučovala pomaturitní studium na jazykové škole nebo alespoň kurzvy, které vás na certifikát připavý, nevidím jediný důvod, proč by to každý nemohl zvládnout.

Cambridge-ský certifikát je uznávám po celém světě, v životopise to vypadá skvěle a otevírá vám možnosti nejen práce v zahraničí, ale i přijedí na VŠ bez příjímacích zkoušek případně odpuštění nakterých z předmětů.


Případné dotazy do komentářů... ráda odpovím!!!


WWE Gifs XI.

5. září 2014 v 13:34 | Móňa (Bečinka) |  Tvorba fanoušků


Moje zkušenosti : Tetování

4. září 2014 v 20:39 | Móňa (Bečinka) |  Story of my life
Jen před pár hodinami jsem se vrátila ze svého prvního tetování. A hned na úvod vás upozorním, že je malé. Nechtěla jsem na začátek nic velkého, protože jsem si nebyla jistý, jak budu bolest snášet. Jsem velká fanynka tetování, je to druh umění, který se mi neuvěřitelně líbí. Některým lidem umění visí na zdech, někteří ho nosí.

O tetování jsem hodně četla, především tedy o bolesti a vždycky všichni píšou, že je to bolest, která se nedá tak úplně popsat. Říkala jsem si, že je to nesmysl, samozřejmě, že se do dá popsat a byla jsem připravená to udělat, až budu tetování také mít. Ale víte co, oni měli pravdu. Nedá se to tak úplně popsat, je to dost zvláštní typ bolesti.

Asi jako kdyby vás bodalo tak tisíc včel najednou. Nepálí to, jako když se říznete, je to spíš takové nepříjemné. Musím však uznat, že to bolelo víc než jsem si myslela. Ale to je spíš moje chyba, protože jsem si z nějakého důvodu vsugerovala, že to vlastně bolet vůbec nebude. Každopádně to nebylo nic, co by se nedalo vydržet.


Moje tetováni sympolizuje hned několik věcí, i když se zdá velmi jednoduché. FCVP je zkratka pro nejlepší český fotbalový kluk : FC Viktorie Plzeň. Moje láska k tomuhle klubu je nekonečná. Mnoho lidí to asi nikdy nepochopí a upřímně je mi jich líto, protože nemají tu vášeň, kterou mám já. Kromě toho tohle tetování symbolizuje i to nejlepší město na celém světě, krásnou Plzeň, na kterou jsem tak hrdá a která mi bude tak chybět. A pak je tu věrnost. Věrnost tomuhle klubu bez ohledu na výsledky. Věrnost, která je v životě taky důležitá.

Tetovat jsem se nechala v Plzni s Tattoo Umi na Sadech od Marka. Můj brácha od něj má také kérky, takže mi ho i doporučil. Za tetování si vzal pět stovek a ještě mi dal mastičku, kterou si tetování mažete. Osobně jsem byla moc spokojená a těším se na další, protože tohle rozhodně není moje poslední.


Případné dotazy do komentářů... ráda odpovím!!!