26. srpna 2014 v 16:20 | Móňa (Bečinka) |  Návštěvnost
Nedele: 49
Celkem: 301

SL : SK Slavia Praha vs. FC Viktoria Plzeň

24. srpna 2014 v 9:27 | Móňa (Bečinka) |  Sezóna 2014/2015
V sobotu 23. sprna se hrál šlágr kola Synot ligy, kde se utkali momentálně první a druhý tým. Viktoria Plzeň se představila v Pražském Edenu na hřišti SK Slavie Praha. Rekordní návštěvnost čítala 11 tisíc diváků, kteří se přišli podívat na to, jak si Viktoriáni poradí s dobrou formou Slavie v letošním ročníku.

První poločas
Viktoriáni do utkání nastoupili dobře. Měli územní převahu a míč byl víceméně také neustále na jejich kopačkách. Přesto však první poločas mnoho šancí nepřinesl, a to ani na jedné straně. Za Plzeň tu největší zaznamenal Daniel Kolář ale trefil jen břevno. Po tom, co sudí Zelinka navíc domácím odpustil penaltu a nařídil volný přímý kop, zeď Slávistů se posunula o dva metry blíž než sudí nařídil a Václav Procházka tak ani nemohl zeď prostřelit, to bylo už ze zákona fyziky.

Na druhou stranu ve vlastním pokutovém území si míč nechal odskočit David Limberský, kapitán pro tenhle zápas, ale Slávisté jeho chybu nedokázali využít a Matuš Kozáčik se ani nemusel moc snažit aby střelu zlikvidoval. Do kabin se po 45 minutách tedy šlo za nerozhodného stavu 0:0.

Druhý poločas
Rozhodující moment zápasu přišel v 66. minutě, kdy po pokutovém rohu Marek Bakoš neuhlídal Zmrhala, který se hlavou trefil a sešívaní vedli 1:0. Ten gól byl však k dobru, protože Viktorii nakopl a závěr utkání patřil jen jim. Branka červenobílých však jakoby byla začarovaná. Místo Slávistického brankáře také navíc zaskakoval jeden z obránců, který zamezil minimálně dvou jasným gólům, když míč v poslední vteřině vykopl z brankové čáry.

Marek Bakoš pak dostal příležitost odčinit svou chybu, ale z volného přímého kopu trefil tyč. Přes to, že Viktoriáni bojovali, nakonec nedokázali v Edenu vstřelit gól a zápas tedy skončil vítězstvím Slavie. Viktoria Plzeň tak po pěti kolech utrpěla první porážku v tomto ročníku Synot Ligy.

Výsledky...

Návštěvnost za týden (11.8. 2014 - 17.8. 2014)

17. srpna 2014 v 23:09 | Móňa (Bečinka) |  Sezóna 2014/2015
V neděli 17. srpna 2014 od 20:15 odehrála Viktoria další domácí zápas v Synot lize. Viktoria doma přivítala Hradecké otroky. Přestože se hrálo v neděli takhle pozdě a počasí také nebylo ideální, na Štruncovy sady si našlo cestu deset a půl tisíc diváků.

Viktoriáni do zápasu vlétli. Od prvních minut kontrolovali míč a soupeři ho příliš nepouštěli. Často se pohybovali v pokutovém území hostů nebo v jejich blízkosti a smrdělo to gólem hned od začátku. A Viktoriáni se také dočkali, když se nádherným volejem trefil v 15. minutě kapitán David Limberský.

Druhý gól Viktoriáni přidali ve 20. minutě. Trefil se nováček ve Viktoriánském dresu Honza Chramosta. Po tom, co Hradec konečně vybojoval roh, Matuš Kozáčik si s ním lehce poradil a vyslal dopředu přávě Chramostu, který se pak v boji jeden na jedno ukázal jako vítěz.

Hned na začáku druhého poločasu Viktoriáni Hradci opět připoměli, kdo je tady pánem. Kolář hledal centrem jedno ze spoluhráčů v pokutovém území, ale Chlebounek zahrál rukou a sudí tedy nařídil penaltu. K její exekusi se postavil Venca Pilař a proměnil.

Hosté trefili branku poprvé až v 57. minutě. Viktoriáni jim dali v druhém poločase trochu více prostoru a tak si míče užili i hosté, ale byli to právě domácí, kdo kontroloval hru. Na konečných 4:0 poté upravil v 82. minutě Milan Petržela, po té co se k němu dostal centr střídajícího Kováříka.

Viktoriáni dohráli zápas v klidu a užívali si oslav se svými fanoušky. Vzhledem k prohře Slavie a Sparty a vítězství Viktorie se také Plzeňáci posunuli na průběžnou první pozici v Synot Lize.

Konečný stav zápasu 4:0

My outfit 15.8. 2014

17. srpna 2014 v 22:26 | Móňa (Bečinka) |  Outfits

Legia Warsaw "vyfackovala" UEFA-u

17. srpna 2014 v 10:13 | Móňa (Bečinka) |  Moje názory
Fotbal se hraje pro fanoušky. Je to naprosto logické, je to pravda, ale zdá se, že ti nejvyšší si to často neuvědomují. A pak je jim připomenuto, že síla fanoušků je neuvěřitelná.

To co dokázali Ultras Legia Warsaw je podle mě naproto úžasné. UEFA nakázala, aby sektor, kde Ultras mají svůj kotel byl na zápas Ligy mistrů uzavřen, protože se jim nelíbilo chování fanoušků. A co tedy Ultras udělali? Dali UEFĚ to největší "Fuck you," v historii fotbalu.

Ultras Legie přesunuli choreo a pyro na druhou stranou, na protilehnou tribunu za bránu a začali choreem s písmeny UEFA a nápisem Ultra Extreme Fanatical Atmosphere. Ten se však v sekundách změnil v červené peklo, když se odevšad objevilo pyro. (Gif níže to názorně ukazuje).

Nevím, jak celý incident dopadl, ale jsem si jistá, že klub Legia Warsaw dostal velmi tučnou pokutu a nedivila bych se, kdyby UEFA stadion pro diváky úplně zavřela. Jenže fotbal bez fanoušků, to prostě nejde. To se to pak ani nemusí hrát.

My outfit 14.8. 2014

14. srpna 2014 v 22:02 | Móňa (Bečinka) |  Outfits

The Shield - Gifs X.

14. srpna 2014 v 17:23 | Móňa (Bečinka) |  Tvorba fanoušků

SL : SK Dynamo České Budějovice vs. FC Viktoria Plzeň

12. srpna 2014 v 10:53 | Móňa (Bečinka) |  Sezóna 2014/2015
V neděli 10.8. 2014 zavítala Viktoria Plzeň na stadion Dynama České Budějovice, který se opět vrátil do první ligy. Plzeň a Budějovice spolu již sehráli několik zápasu a rivalita je velká.

Viktoria vstoupila do zápasu parádně a již ve 2. minutě vedla 0:1, když se trefil Radim Řezník. Do základní sestavy se dnes poprvé od svého příchodu do Plzně podíval Honza Chramosta a hned ukázal,že tam své místo má. Trefil se v 17. minutě a upravil na 0:2 pro červeno-modré.

Ještě do konce poločasu se trefil Daniel Kolář. Na 0:3 upravil v nastavení prvního poločasu. Daniel Kolář je jedním z klíčových hráčů Plzeňské Viktorie, a již skoro tradičním střelcem důležitých gólů.

Aby si svůj pobyt na hřišti od první minuty náležitě užil, přidal Honza Chramosta ještě jeden gól. Na konečných 0:4 upravil v 59. minutě.

Viktoria si tedy veze z jihu Čech vysokou výhru a především důležité tři body.

Konečný stav zápasu 0:4

Návštěvnost za týden (4.8. 2014 - 10.8. 2014)

Viktoria Plzeň představila nové stránky a aplikaci

10. srpna 2014 v 13:00 | Móňa (Bečinka) |  Co je u Viktoriánů nového...???

FC Viktoria Plzeň představila nové stránky. Najdete je na stejné adrese (tady) ale mají nový design. Vypadají více profesionálně a jednoduchými odkazy se dostanete přesně tam, kam potřebujete.

Kromě toho si také nyní můžete stáhnout aplikace FC Viktoria Plzeň. Najdete je v Google Play i v AppStoru a je zadarmo. Aplikace funguje jen s připojením na internet a najdete tam reportáže a zprávy se zápasu, prakticky to samé, co i na oficiálních stránkách.

Linkin Park - Numb

10. srpna 2014 v 9:47 | Móňa (Bečinka) |  Videoklipy
Tuhle písničku od Linkin Park mám už dlouho velmi ráda. Hlavně proto, že mi přijde, že popisuje život mnoha teenagerů a vůbec mladých lidí, kteří se snaží najít kdo jsou a kam v životě patří a často se stávají něčím úplně jiným, než by si jejich rodiče přáli. Tahle písnička je prostě velmi blízko mému srdci a přijde mi, že je o mě.

překlad v pokračování článku...

I cut my hair!

8. srpna 2014 v 17:09 | Móňa (Bečinka) |  Story of my life
Pokud jste někdy viděli moje outfitové fotky, nebo vlastně i fotky co mám v záhlaví, víte, že jsem měla dlouhé vlasy. A dost dlouhé. Skoro až do půlky zad. Ale jak všichni co mají delší vlasy vědí, starat se o ně je fakt dřina a bez ohledu jaké přípravky na ně používáte, konečky prostě nikdy zdravý mít nebudete.

A tak jsem se rozhodla pro změnu a když jsem byl v úterý v kadeřnictví na barvě, hned jsem své kadeřnici řekla, aby mi vlasy ostříhala. A dali jsme pryč fakt hodně. Přes polovinu délky. Stále je to pro mě trochu nezvyk, ale cítím se fajn. Není mi takové horko a nemusím vlasům věnovat takovou péči.

Navíc si myslím, že už si to moje vlasy zasloužily. Potřebovaly trochu změnu a zbavit se těch hrozných konečků. A je fajn mít zase po takové době kratší vlasy.

Jak jste na tom s vlasama vy?

Předkolo EL 2014/2015 : FC Viktoria Plzeň vs. FC Petrolul Ploješť

7. srpna 2014 v 23:09 | Móňa (Bečinka) |  Liga Mistrů/Evropská liga
Ve čtvrtek 7.8. odehrála Viktoria Plzeň na domácím stadionu v Doosan aréně ve Štruncových sadech odvetu překola Evropské ligy pro sezónu 2014/2015. Soupeřem jim byl Rumuský FC Petrolul Ploješť. První zápas hraný na stadionu soupeře skončil nerozhodně 1:1 a do odvety tedy byli dveře otevřené pro oba týmy.

Viktoriáni vůbec nenastoupili do zápasu špatně. Rozhodně měli tlak na soupeře a hře dominovali. Rozehráli pár slibně vypadajících rohových kopů a vystrašili brankáře rumuského celku. Ale nebylo to platné, protože hned první chybu v obraně Rumuni krutě potrestali gólem. Ve 20. minutě se trefil Teixeira.

To však rozhodně nemusel být konec zápasu, kdyby i za dvacet minut později, přesněji v 38. minutě Rumuni opět nepotrestali další dvířka v obraně. Tentokrát se trefil Mutu a zápas vypadal pro Viktoriáni velmi nepříznivě.

Ještě před koncem poločasu se však přece jenom obejvilo trochu naděje. Václav Pilař nádherným kopem uklidil míč přímo do sítě a Štruncovy sady propukly v nadšený řev. Ve 40. minutě tedy bylo sníženo na 1:2. Viktoriáni tlačili i dál a bylo vidět, že chtějí do poločasu rozhodnout, ale rozhodčí nenastavil ani minutku přestože se Rumuni neustále váleli a jejich brankář stále zdržoval.

Na konci prvního poločasu nakonec ještě padl jeden gól, bohužel od Viktoriánské sítě, když se trefil De Lucas. A skóre bylo 1:3.

Viktoriáni do druhého poločasu nastoupili rozčarovaně a odevzdaně. Bylo jasné, že obrat zápasu a postup je velmi velmi vzdálený a skoro se chvilkama zdálo, že kdyby Viktoriáni měli ručník, hodili by ho na hrací plochu. I přes to, že kotel byl celý zápas fantastický a hráče povzduzoval skandováním "Kluci bojovat!"

Na konečných 1:4 upravil v 69. minutě zápasu Tamuz. Viktoriáni už dohráli konec zápasu s pokorou. Pár pěkných míčů se jim povedlo, ale bylo na nich vidět, že se jim za nimi tolik běhat nechce. Zápas tak skončil a Viktoria bude poprvé po třech letech chybět v pohárové Evropě.

Ale kotel fanoušků se s Viktoriáni rozloučil velmi tématicky : Není nutno, není nutno, aby bylo přímo veseloooo. Hlavně nesmí být ti smutno, natož aby se brečelo-ooo!

Konečný stav zápasu 1:4