27. května 2014 v 10:53 | Móňa (Bečinka) |  Návštěvnost
Nedele: 58
Celkem: 384

GL : FC Viktoria Plzeň vs. FC Zbrojovka Brno

26. května 2014 v 17:03 | Móňa (Bečinka) |  Sezóna 2013/2014
Poslední domácí zápas odehráli Viktoriáni 25. května 2014 od 18:00 ve Štruncových sadech v Doosan aréně. Před zápasem Viktoria připavila pro své fanoušky rozlučku se sezonou, skákací hrady pro děti a podobně. Viktoria se postavila proti Zbrojovce Brno jejíž Ultras se připojili ke kotli Viktoriánů.

První poločas
Viktoria soupeře tlačila už od začátku. Dan Kolář dokonce trefil spojnici břevna. Prvního gólu jsme se dočkali až ve 26. minutě, kdy se po kolmé přihrávce právě Dana Koláře do prázdné brány trefil Stanislav Tecl.

Fanoušci dále pokračují v boji proti FAČR a ve všech stadionech po celé ČR bylo domluveno, že se od 25 minuty začne protestovat a ve 30. minutě fans opustí kotle a vrátí se až na druhý poločas. K tomu došlo i v Plzni, zároveň se pouze v Plzni zápas za nadávky přerušoval. Přerušení trvalo asi tři minuty a hráči ani nedošli do šaten, protože v tu chvíli odbila 30. minuta zápasu a fanoušci vyklidili severní tribunu.

Ve 41. minutě došlo k velmi kontroverznímu gólu Brna na 1:1. Rozhodčí Franěk fouknul do píšťalky v momentě, kdy míč ještě NEBYL za brankovou čarou.

Druhý poločas
V druhém poločas se hrálo víceméně pouze na polovině Brna. Viktoria dále tlačila, ale gól už přidat nedokázala. Poslední domácí utkání tedy skončilo 1:1 a Viktoria si tak doma, v rámci Gambrinus ligy, udržela neporazitelnost.

Hráči pak obešli celé hřiště, aby fanouškům poděkovali a Pavel Horváth měl proslov ke kotli. Jeho Ultras tam však už v tu dobu nebyli. Tohle bylo poprvé (od té doby, co chodím na fotbal), co jsem cítila jakousi mezeru mezi fanoušky a hráči. Jakoby se najednou nedokázali shodnout.

Viktoria odehraje ještě jednou soutěžní utkání proti Bohemians 1905 a může tak výrazně zasáhnout do sestupového pořadí v letošním ročníku Gambrinus ligy. Pozornost fanoušků se totiž (trochu netrafičně) přesunula na samý konec tabulky, v ohrožení sestupu jsou čtyři kluby.

Konečný stav zápasu 1:1

Fotbalové Gify

26. května 2014 v 12:51 | Móňa (Bečinka) |  Zábava aneb ať je sranda

Deichman Online Shopping Experience

25. května 2014 v 12:17 | Móňa (Bečinka)
Moje zkušenost s koupí bot přes internet.

Obrázkové citáty XXVII.

24. května 2014 v 13:33 | Móňa (Bečinka) |  CITÁTY
Soudit člověka podle jeho slabostí je jako soudit sílu oceánu podle jedné vlny.

My outfit 18.5. 2014

23. května 2014 v 13:14 | Móňa (Bečinka) |  Outfits

Makeup Removing Duo

21. května 2014 v 16:29 | Móňa (Bečinka) |  Make-up, Skin care, Hair care
Dvojice na odličování

Návštěvnost za týden (12.5. 2014 - 18.5. 2014)

Shopping Fever 2014

18. května 2014 v 18:46 | Móňa (Bečinka)
Shopping Fever (16-19.5. 2014)

Finále Poháru ČP : FC Viktoria Plzeň vs. AC Sparta Praha

18. května 2014 v 8:34 | Móňa (Bečinka) |  Sezóna 2013/2014
V sobotu 17. května 2014 odehrála Viktorie Plzeň a Pražská Sparta finále Poháru České Pošty na stadionu v Edenu v Praze na Vršovicích. Díky distribuci lístků FAČR nebyl stadion zaplněn ani z poloviny. Fanoušci obou týmů navíc prvních 30 minut protestně mlčeli a ukázali tak FAČR, jak vypadá jejich tolik opěvovaný fotbal v Anglii.

Možná i díky divácké kulise, která byla velmi tichá a komorná (jako by hrála Žákavá s Blovicemi) se první poločas zdál trochu pomalý. Prvních deset minut sice bylo aktivní z obou stran, možná měla menší převahu Sparta, ale největší šance zaznamenala Plzeň. To bylo když Kovařík špatně nastavil nohu a míč tak poslal přímo brankáři do rukavic.

Tempo se trochu zvedlo v závěru poločasu a na obě strany jsme viděli zajímavé situace. Utkání bylo poměrně bohaté i na fauly, ale to bylo především vlivem toho, že rozhodčí Zelinka pískal každé šťouchnutí a samozřejmě i vlivem trávníků, který byl od pronikavého deště kompletně promočený.

V druhém poločase však už iniciativu převzali Plzenští a začali hrát to, čemu se ve světě říká fotbal. Najednou si s nima Sparťanská obrana nevěděla tak úplně rady. Velkou šanci spálilo hned několik hráčů, ale Viktoriáni se nakonec tolik zaslouženého gólu dočkali, když Řezník napálil balon, který ještě někdo ze Sparťanských tečoval a míč skončil za Vaclíkovy zády.

Už v nastaveném čase pak jeden ze Sparťanů nastřelil ruku Milana Petržely, sudí nekompromině ukázal na penaltový bod a Sparta vyrovnala. Okamžitě poté byl zápas ukončen a šlo se do penaltového rozstřelu. Tam se vystřídalo všech 10 hráčů v poli, přičemž dva (jak Viktorián tak i Sparťan) trefili tyč a dokonce tu samou. Za Viktorii to byl Roman Hubník.

Na penaltový rozstřel nakonec vyhrála Sparta a pohár pro Vítěze České Pošty nakonec zvedla nad hlavu ona. Viktoria Plzeň se však rozhodně nemá za co stydět, protože hráli velmi dobrý zápas, který byl reklamou na český fotbal, narozdíl od Sparty, která prostě jen měla štěstí.

Konečný stav zápasu 1:2 (penaltový rozstřel)

Dopisy z HP

17. května 2014 v 16:52 | Móňa (Bečinka) |  Bradavice
Drahé Bradavice,
možná jsem nikdy nechotila po těch chodbách, ale navždy budete mít domovem.
S pozdravem,
čarodějka, která nedostala svůj dopis

Krásný fotbalový moment

17. května 2014 v 8:40 | Móňa (Bečinka) |  Co MĚ zaujalo....?!
Po zápase se Slováckem (16.3. 2014) jsem byla svědkem něčeho, co bych nazvala "nejkrásnější fotbalový moment." Byl to moment, kdy se dalo cítit spojení fanoušků s hráči. Bezprostředně po zápasu začali tribuny řídnout a na děkovačku tam zůstala možná jen stovka fanoušků. Dokonce i hodně lidí z kotle se neobtěžovala poděkovat klukům za zápas.

Viktoriáni pak tedy přišli před trochu prořídlý kotel, který tleskal a pak začal skandovat klasické ,,Sex, Sex, Sex on the beach..." Po tomhle skandování vždy následuje akce, kterou provádí kapitán Pavel Horváth a David Limberský. Jeden z nich vždy předstírá, že utíká a ten druhý ho honí.

Tentokrát však Pavel Horváth zvedl ruce a kroutil hlavou v nesouhlasu. Tímto gestem fanouškům řekl : ,,Ne, nebudeme to dělat. Není co oslavovat. Nevyhráli jsme. Letos už nebudeme šampiony. Zklamali jsme vás." A to fanoušci reagovali naprosto fantasticky a začali jsme se skandováním starého známého ,,Tak jsme druhý no a co, no a co, no a co-oooo...."

Čímž jsme zase my dali najevo, že je nám to jedno. Že tenhle tým nemilujeme pro tituly a úspěchy, že ho milujeme prostě pro to, že tu je! Hráči začali postupně zvedat hlavy, které měli do té doby smutně sklopené a nakonec všichni do jednoho, včetně brankáře, sundali dresy a dali je svým fanouškům.

Tímhle si fanoušci i hráči navzájem vyjádřili respekt. Fanoušci vyjádřili, že respektují hráče za to, že to nezabalili a až do poslední minuty se snažili a hráli. Dali najevo, že ví, že se ne vždycky daří a že je nakonec úplně jedno jestli letos zvednou opět pohár nad hlavu nebo ne, protože pro nás budou mistři stejně. A hráči tímto gestem dali najevo, že si svých fanoušků váží a že jim děkují za podporu. A právě takhle by měl fotbal vypadat.