31. března 2014 v 19:53 | Móňa (Bečinka) |  foto

My outfit 31.3. 2014

31. března 2014 v 14:28 | Móňa (Bečinka) |  Outfits

GL : FC Viktoria Plzeň vs. FC Slovan Liberec

30. března 2014 v 19:39 | Móňa (Bečinka) |  Sezóna 2013/2014
V sobotu 29.3. 2014 se Viktoria představila doma proti Slovanu Liberec. Týmu, se kterou má složitou historii, již 13 let s nimi na domácích stadionu nevyhráli. Slovan Liberec je kromě Viktorky jediným týmem, který si zahrál Evropské poháry a pomohl koeficientu ČR v posledních pěti letech.

První poločas
Viktoriáni vedli již od druhé minuty. Ránu kovaříka si Liberečtí sami sklepli do vlastní sítě. A vedoucí gól Viktoriány ještě povzbudil a Slovanu míč celý první poločas prakticky vůbec nepůjčil. Druhý gól Viktoriáni přidali ve 13. mnuty. Tentokrát se trefil Petržela a i tentokrát pomohla fotbalistům Plzně teč.

Akce střídala akci a Liberečtí nestíhali a byli nuceni faulovat. Viktoria tak zahrávala poměrně velké množství přímých kopů. Z jednoho takového se krásně trefil Venca Procházka. Ve 22. minutě už bylo skóre 3:0 a fanoušci se začali dožadovat "bůra."

Ještě do konce poločasu se k tomu Viktoriáni přiblížil. V 33. minutě skoroval mladík Patrik Hrošovský. Slovenský záložník nahradil Pavla Horvátha a prosadil se krásným gólem. Do šaten se tedy šlo již s rozhodnutým skórem, 4:0 pro domácí mistry.

Druhý poločas
Ani druhý poločas nebyl v ničem jiný. Za celý zápas Slovan vystřelil jen jednou a ani to nebyla střela na branku. Viktoriáni kontrolovali celý zápas a i v druhém poločase přidali nějaké góly. Nejprve se v 66. minutě opět prosadil Milan Petržela a Viktoriáni vstřelili "bůra."

Po faulu na Milana Petrželu v 80. minutě se navíc kopala penalta pro Plzeň. K její exekuci se postavil Michal Ďuriš. Penaltu musel kopat nadvakrát, protože při prvním pokusu byl Standa Tecl v pokutovém území ještě předtím než se Ďuriš dotkl míče, ale slovenský záložník si s tím poradil na podruhé a upravil na konečných 6:0 pro mistry.

Konečný stav zápasu 6:0

Ministry of Magic - Pensieve Diggory

30. března 2014 v 11:42 | Móňa (Bečinka) |  Bradavice
Písnička od skupiny Ministry of Magic vzpomínající na Mrzimorského studenta Cedrica Diggoryho.

Klipy jsou z HP4 a překlad v pokračování článku

překlad v pokračování článku...

Pohár ČP 2013/14 : FC Viktoria Plzeň vs. TJ Jiskra Domažlice

27. března 2014 v 18:41 | Móňa (Bečinka) |  Sezóna 2013/2014
Ve středu od 16:00 se na Štruncových sadech odehrál další zápas Viktorie Plzeň. Plzenští mistři se tentokrát představili v rámci dohrávky osmifinále Poháru České pošty proti Domažlicím. Dušan Uhrin naprosto obměnil sestavu a do hry se podívalo několik hráčů juniorky Viktorie Plzeň.

První poločas byl z obou stran poměrně vyrovnaný. Jiskra skvěle bránil a a mladé Viktoriány k ničemu pořádně nepouštěla. Hrálo se hodně ve středu hřiště a objevovalo se hodně chyb při rozehrávce i akcích. I tak Viktoria párkrát zahrozila.

Největší šanci v prvním poločase však měli hosté, když se míč odrazil od brankáře Bolka a trefil tyč. Pak se naštěstí odrazil zpátky do hry a obránci se už o zbytek postrali. První poločas skončil 0:0.

V druhém poločase udělal trenér Uhrin několik změn. Na hřiště poslal Rezka s Ďurišem, což se ukázalo jako dobrý tah. V 50. minutě se trefil právě střídající Rezek. Jen o 7. minut později zvyšoval na 2:0 pro domácí mladík Víťa Hrdlička.

Pak ještě přišli dvě trefila Michala Ďuriše. Nejprve se trefil v 69. a poté v 72. minutě. Konečný stav utkání tedy byl 4:0 pro domácí Viktorii. Ta tedy postupuje do čtvrfinále, kde se utká s Jihlavou. Za tým TJ Jiska Domažlice si zahrál i člen Plzeňského kotle, Javorský.

Konečný stav zápasu 4:0

Collective Beauty Haul #4

27. března 2014 v 15:15 | Móňa (Bečinka)
Moje úlovky z drogerií

WWE Gifs VIII.

26. března 2014 v 7:47 | Móňa (Bečinka) |  Tvorba fanoušků

Divergent jde do kin!

25. března 2014 v 16:38 | Móňa (Bečinka) |  Co MĚ zaujalo....?!
Do kin přichází nový film který je inspirován slavnou knihou, která oslaovila především teenagery. Já jsem na ní asi před rokem dělala recenzi a bohužel jsem se stále nedosala k přečetní druhého a třetího dílu. Je to ale kniha, kterou mohu rozhodně doporučit pokud vás baví Hunger Games nebo knihy o fiktivních světech.

Film jsem nedávno také shlédla. Nelegálně ho již na internetu najdete, i když není v té nejlepší kvalitě a moc se mi líbil. Producenti skvěle zvolil hlavní dvě postavy a myslím, že hodně brzy začne další šílenství. Tentokrát to nebude Peta nebo Gale (česky Hurikán), tentokrát to bude Four (Čtyřka).

Musím říct, že se mi příběh Divergent líbí o něco víc než The Hunger Games. I Hunger Games jsou skvělé a byla to první série po Harrym Potterovi, kterou jsem si opravdu užila, ale Divergent má něco víc. Ale jsou si i v hodněm podobné jak The Hunger Games, tak i s Harry Pottem. Už jen ty frakce : Neohrožení mi připomínají Nebelvír, Sečtělý zase Havraspár. Mírumilovnost a Odevzdanost v sobě mají znaky Mrzimoru.

Tris (hlavní hrdinka) opět dokazuje, že i žena (v jejím případě spíše dívka) dokáže soutěžit s těmi nejlepšími. Že se nenechá porazit. A pak je tu Four (Čtyřka), který v sobě už od prvního seznámení s touhle postavou má jakési tajemno jakousi zajímavou auru, která jak čtenáře tak diváka vtáhne. A samozřejmě oba herci a především Four (Čtyřka) byli podle mě vybrani naprosto dokonale.

Slyšeli jste vy o Divergent?

A jaký je rozdíl mezi Peetou a Čtyřkou??
Katniss : ,,Ale já nejsem pěkná!" Peta : ,,Ne, jsi krásná a moje noční můry jsou většinou to tom, že tě ztratím."
Tris : ,,Ale já nejsem pěkná." Four : ,,Ne nejsi, a tvůj pohřeb bych šel jen kdyby tam servírovali dort."

Návštěvnost za týden (17.3. 2014 - 23.3. 2014)

24. března 2014 v 15:45 | Móňa (Bečinka) |  Sezóna 2013/2014
Po nádherném zápase Evropské ligy se Plzenští mistři vydali na Moravu do Olomouce, aby svojí formu dokázali i v ligovém zápase. Tentokrát se již do sestavy vrátil Pavel Horváth a pozici útočníka obsadil Marek Bakoš.

První poločas pro Viktoriáni vůbec nezačal dobře, protože již od 9. minuty prohrávali. Matuš Kozáčik si ani pořádně nesáhl na míč a už ho lovil z vlastní sítě. Do konce prvního poločasu sice měli Viktoriáni několik šancí, ale proměnit je nedokázali.

První poločas tedy skončil vítězstvím Olomouce 1:0.

Viktoria však byla ohodlaná s utkáním něco udělat. Koneckonců otáčení špatných výsledků je to pro co Viktorii všichni známe. Někteří milujeme, někteří nenávidíme. A už v 64. minutě se snažení Viktoriánů vyplatilo, když se po rohovém kopu Horvátha trefil Daniel Kolář. Bylo vyrvonáno 1:1.

Ale Viktorka chtěla 3 body a vedení na svojí stranu strhla v 78. minutě, kdy se trefil střídající Wágner. Na hřišti nebyl ani minutu a už dokázal skorovat, opět do skvělém centru. Na konci druhého poločasu se Sigma ještě snažila vyrovnat, ale Viktoriánská obrana ani Matuš Kozáčik to nedovolili.

Konečný stav utkání 1:2

EL 2013/2014 : FC Viktoria Plzeň vs. Olympique Lyon

22. března 2014 v 8:41 | Móňa (Bečinka) |  Liga Mistrů/Evropská liga
Po vysoké prohře 4:1 v Lyonu čekal Viktoriány nemožný úkol. Pokusit se i přes to postoupit do čtvrfinále Evropské ligy. Domácí stadion ve Štruncových sadech čítal přes 10 000 diváků a byla to opravdu krásná podívaná. Do zápasu nenastoupil kapitán Horváth a tak si kapitánskou pásku navlékl David Limberský.

Viktoriáni hráli velmi dobře. Byl to takticky velmi složitý souboj a pro Viktoriány složitá situace. Potřebovali totiž vstřelit minimálně tři góly a zároveň žádný nedostat. Což znamenalo, že jak útok tak i obrana musela fungovat na 100%. A to je těžké, protože všichni víme, že vždycky je jedno na úkor toho druhého.

Ale Viktoriáni si s tím poradili a v prvním poločase měli několik brankových příležitostí. Ale i Lyon na tom byl podobně. V prvním poločase měl ke gólu blíže, protože trefil tyč. A v posledních vteřinách nakonec překonal brankáře Bolka a Viktoria prohrávala 0:1.

V druhém poločasu na Lyon však mistři vletěli jakoby neměli co ztratit. A pravda to byla. Teď potřebovali vstřelit hned čtyři góly, aby šel zápas do prodloužení nebo do penalt. Velká snaha se vyplatila v 60. minutě kdy se trefil Daniel Kolář. Jeno dvě minuty později prolomil střeleckou smůlu Standa Tecl a Viktoriáni obrátili skóre na 2:1.

To jim dodala odvahu a rvali se za dalším gólem. Po faulu na Ďuriše v pokutovém území se pískala penalta. Vůbec první pro Viktorii v Evropské soutěži. K exekuci pokutového rohu se postavil Standa Tecl, ale nedal. Trefil stejnou tyč jako v neděli v ligovém zápase Horváth. Viktoriáni v druhém poločase trefili všechny tři tyče, které branková kontrukce má ale góla vstřelit nedokázali.

Nakonec už byli na hřišti všichni tři Plzeňští útočníci, Tecl, Wágner i Bakoš, ale Plzeň své trápení neukončila. Zápas skončil vítězstvím Plzně 2:1. ČR si tedy do bodového koeficientu připsala další body a Viktoria Plzeň se s Evropskou ligou na domácím stadionu loučila vítězstvím.

Konečný stav zápasu 2:1

Čtení

19. března 2014 v 20:03 | Móňa (Bečinka) |  Moje názory
Miluju čtění. Knihy jsou našimi nejlepšími přáteli. Ukazují nám různé světy, různé lidi a jejich osudy a učí nás. Myslím, že knihy dokážou člověka vychovat mnohem lépe než rodiče či učitelé. Knihy nám dávají naději, smějeme se nad nimi, pláčeme, ale především citově rosteme a to je hodně důležité.

Jedna z mých vůbec neoblíbenějších věcí je pak to, že když čteme zamilujeme se do postav. Ale ne tak jako ve filmech. Nezamilujeme se do nich kvůli tomu, jak vypadají. Ne! Zamilujeme se do jejich charakteru, do toho jací jsou a jak reagují v různých situací. A to je přece mnohem důležitější než něco tak triviálního jako je vzhled.

Pak je tu ale jedna věc, kterou doopravdy nemám na čtení ráda. A to je když knihu dočtu. Vždycky když se to stane a já knihu na konci zaklapnu. Několik minut zůstanu jen sedět. Dívám se na zadní obal knihy a říkam si, že je konec. Že už se s tou postavou možná nikdy nesetkám. Že příběh, který jsem prožívala s ním skončil. A v tom momentě něco uvnitř mě jakoby umřelo.

Často se dostávám do depresí po tom, co dočtu knihu. Stává se mi to skoro pokaždé. Pokaždé když dočtu Dana Browna si říkám, jestli se ještě dočkám dalšího neuvěřitelného dobrodružství Roberta Langdona atd. atd. Hrozně ráda čtu, ale skoro se až bojím knihu dočíst.

Jak to máte se čtením vy? Co na něm máte a nemáte rádi?

Vtipné obrázky z Tumbleru VI.

19. března 2014 v 12:44 | Móňa (Bečinka) |  Zábava aneb ať je sranda
Wikipedia.
Není zač, vysokoškoláci.

My outfit 17.3. 2014

18. března 2014 v 10:34 | Móňa (Bečinka) |  Outfits

Návštěvnost za týden (10.3. 2014 - 16.3. 2014)

17. března 2014 v 12:56 | Móňa (Bečinka) |  Sezóna 2013/2014
Viktoria Plzeň se v neděli 16.3. 2014 představila před domácími fanoušky v dalším kole Gambrinus ligy. Tentokrát přivítali Slovácko. Zápase se odehrál od 19:00 a byl vysílán v TV. Cestu do Štruncových sadů si i přes to našlo přes 8 000 diváků.

Viktoriáni tlačili svého soupeře již od začátku prvního poločasu. Velkou šanci měl již v prvních minutách Rezek, ale brankář hostí zareagoval skvěle. O pár minut později už Doosan aréna propukla v nadšení. Stanislav Tecl právě vstřelil první gól zápasu. Podle rozhodčího se jednalo o ofsajd a gól uznán nebyl, ale TV záznamy ukázali, že Tecl v obsajdu nebyl a gól tedy měl platit.

Následovala ruka ve vápně a penalta, ke které se rozhodně postavil Pavel Horváth. Brankáře si poslal na druhou stranu, ale branku netrefil. V prvním poločase se ještě za Plzeň trefil Procházka, ale ani jeho gól nebyl pro ofsajd uznán. Do kabin se tedy šlo za stavu 0:0.

Ale ani Slovácko jen slepě nebránilo jako jiné tými, kteří přijedou na západ Čech. Nastřelili břevno a několikrát se objevili před brankářem Bolkem jeden na jednoho. Ale Plzeňký brankář vždy zareagoval skvěle a hosté míč za jeho záda nedokázali umístit.

Viktoria se i nadále pachtila a brzy bylo jasné, že dneska gól prostě nedají. Vůbec se jim nedařilo. Mířili těsně vedle, do brankáře nebo jejich pokus brankář chytil. Ani změny, které udělal trenér Uhrin tentokrát nepomohli a Plzeňští se rozcházeli se svým soupeřem smírně 0:0.

Konečný stav zápasu 0:0

Yes Movement okupuje RAW (Raw, 10.3. 2014)

17. března 2014 v 10:17 | Móňa (Bečinka) |  WWE nowdays
Daniel Bryan a YES Movement okupovali RAW

0:20
Triple H : ,,Vy všichni, a mám na mysli, všichni, máte 30 vteřin na to, abyste opustili ten ring nebo zavolám ochranku a necháme vás všechny zavřít."

Yes Movement :,,Ne! Ne! Ne!"

1:10
Daniel Bryan : ,,Počkej, počkej, Huntere. Chceš abychom odešli? Co kdyby všichni co tu jsou odešli na parkoviště. Můžeme si postavit vlastní ring a ty můžeš mít Raw před arénou plnou prázdných židlí!"

Triple H : ,,Ochranka! Ochanka, vyveďte je ven."

Daniel Bryan : ,,O-ou, o-ou, lidi. Už přicházají. Oba dva!"

zbytek překladu v pokračování článku...

My outfit 14.3. 2014

15. března 2014 v 13:37 | Móňa (Bečinka) |  Outfits

EL 2013/2014 : Olympique Lyon vs. FC Viktoria Plzeň

14. března 2014 v 13:13 | Móňa (Bečinka) |  Liga Mistrů/Evropská liga
Ve čtvrtek 13. března od 21:05 čekal Viktorii Plzeň boj o čtvrtfinále Evropské ligy. Stejně jako loni i tentokrát je čekal velmi těžký soupeř, který byl médii dost podceňován. Viktoria se poprvé za své tříleté pusobení v Evropě podívala do Francie, kde ji čekal jeden z nejslavnějších Franzouských týmů Olympique Lyon.

První poločas byl jako z ráje snů. Francouzi si na míč ani nesáhli a už ho jejich brankář lovil z branky. Nádherně se již ve třetí minutě trefil Hořava a stadion plný lidí ztichl. Nikdo nečekal takový nástup poměrně neznámého týmů. Bohužel se však pak Lyon probudil a následovalo vyrovnání. To přišlo ve 12. minutě.

První poločas skončil 1:1, ale šance byli rozhodně na obou stranách. Viktoriánský Tecl nedokázal však žádnou ze svých tutovek proměnit a Viktoriánům brzo začalo být jasné, že Lyon nebude lehké sousto. Do kabin se šlo za stavu 1:1, který by pro odvetu v Plzni vypadal velmi nadějně.

Pokud byl začátek prvního poločasu ze říše snů, celý druhý poločas byla jedna velká noční můra. Viktoriáni dvakrát inkasovali po vlastním rozehrání standartní situace, kdy se obrana nestačila včas vrátit a brankáři Bolkovi nezbývalo nic jiného než míč lovit ze sítě. Lyon přidal góly v 53. a 62. minutě. Ale i se skórem 3:1 by se ještě dalo pracovat.

Jenže tak přišla další chybka, kterou Lyon dokázal potrestat a nakonec Plzni vstřelil i čtvrtý gól. Byl to zápas, který rozhodla kvatila útočníků. Rozhodně nemůžeme říct, že si Viktoriáni zasloužili prohrát 4:1, na druhou stranu si nezasloužili vyhrát a za ten čtvrtý gól pravděpodobně ne ani remízu. Zápas mohl ale úplně klidně skončit i 4:4, kdyby Stanislav Tecl a Milan Petržela proměnili své příležitosti.

Odveta se hraje příští čtvrtek ve Štruncových sadech a Viktoria potřebuje vyhrát 3:0. Jinak se s Evropskou ligou rozloučí v osmifinále stejně jako loni.

Konečný stav zápasu 4:1