Můj
a

Únor 2014

Instagram Photos #6 (February 2014)

28. února 2014 v 21:59 | Móňa (Bečinka) |  foto
1.2. 2014 My obsession


EL 2013/2014 : Šachtar Doněck vs. FC Viktoria Plzeň

28. února 2014 v 15:37 | Móňa (Bečinka) |  Liga Mistrů/Evropská liga
Na zimní Ukrajinské půdě se hrála odveta o postup do čtvrtfinále Evropské ligy. O to se utkala Plzeň se Ukrajinským celkem, který je však plný Brazilců, Šachtarem Doněck. Výsledek prvního zápasu, hraného v Plzni byl 1:1 a dveře do odvety byly otevřené pro oba týmy, přestože Doněck měl výhodu domácího prostředí.

První poločas
První poločas byl rozhodně vyrovnanější než ten druhý. Hra se přesouvala od jedné brány ke druhé a bylo poznat, že oba tými použí po tom vstřelit gól. Viktoria se musela obejít bez zraněného Matuše Kozáčika, ale zaskakující Petr Bolek si vedl velmi dobře.

Po jedné z akcí Plzně, kdy na sebe Tecl nalákal hned tři obránce se míč odrazil k Danu Kolářovi a ten se nemýlil. Viktoria Plzeň senzačně vedla ve 29. minutě na hřišti soupeře 0:1. Ale to ještě zdaleka nebyl konec. Ve 33. minutě do vápna bez povšimnutí vběhl Milan Petržela a i on prostřelil brankáře Šachtaru.

Nemožné se stalo skutečným. Viktoria Plzeň vyhrávala 0:2 a měla postup velmi blízko. Na konci prvního poločasu si museli Viktoriáni poradit s obrovským tlakem, ale Hubník, který zaskočil za vykartovaného Limberského, si vedl výborně a do kabin se šlo za stavu 0:2 pro Plzeň.

Druhý poločas
Druhý poločas pak už byl v režii celku z Ukraijny. Odvládali držení míče, neustále útočili, měli jeden roh za druhým, ale provázela je i smůla. Několikrát fantasticky zasáhl Petr Bolek a hráči Plzně se častokrát vrhali do střel.

Šachtar nakonec snížil v 88. minutě se po pěkně sehrané akci trefil Adriano, ale gól na 1:2 přišel příliš pozdě. Ani tři nastavené minuty Brazilcům nestačili a Viktoria Plzeň se stala prvním týmem od prosince 2012, který porazil Šachtar na jeho půdě. Kromě vítězství si Viktoriáni odváží i postup do čtvrtfinále, kde se setkají s Francouzským Lyonem.

Konečný stav utkání 1:2

Pavel Vrba ohlásil nominaci na Nory

25. února 2014 v 18:35 | Móňa (Bečinka) |  Novinky
Patého března se v Pražském Edenu poprvé představí reprezentace České republiky pod vedením nového trenéra Pavla Vrby. Reprezentaci čeká přátelské utkání s Norskem. Pavel Vrba nominoval i několik ať už současných nebo minulých Plzeňáků.

Do nominace se vešli David Limberský a Daniel Kolář. Z ex-Plzeňáků to je Franta Rajtoral, Vláďa Darida a samozřejmě stáli české fotbalové REPRE Petr Čech. Celou nominaci nalezente zde.


GL : FC Baník Ostravs vs. FC Viktoria Plzeň

25. února 2014 v 16:39 | Móňa (Bečinka) |  Sezóna 2013/2014
Jarní část fotbalové Gambrinus ligy odstartovala. Plzeňská Viktorie na první zápas jela až do Ostravy, kde se měla setkat s Ostravským Baníkem. V prvním zápase v podzimní části sezóny Viktoria zvítězila nad baník 4:0 a reportáž ze zápasu naleznete zde.

První poločas
Viktoriáni byli pravděpodobně trochu zakočení hrou Ostravy, která hrála ofenzivní fotbal už od úplného začátku. Došlo i k situaci, kde míč byl za brankovou čarou Matuše Kozáčika, ale rozhodčí gól neuznal. Ne dlouho po té, došlo ke střetu hned tří hráčů z nichž jeden byl právě Plzeňský brankář. Kozáčik ještě chvilku hrál, ale nakonec se ukázalo, že to nepůjde a byl nucen střídat. Místo něj se do brány postavil Petr Bolek.

Ve 24. minutě se prosadil Stanislav Tecl. Míč uklidil do brány po rohovém kopu. I Baník stále hrozil, ale do šaten se šlo za stavu 1:0 pro Plzeňské.

Druhý poločas
Hrál se poměrně hezký fotbal, kde měli šance oba týmy. Jak Ostrava, tak i Plzeň mohli několikrát skorovat. O další gól se ale přece jen opět postarali Plzeňští. Po centru Kovaříka do pokutového území, míč Řezník přiťukl osamocenému Teclovi a ten se nemýlil. Viktoria od 56. minuty vedla 2:0.

V 78. minutě dostal hráč Ostravského Baníku červenou kartu. Vysloužil si jí po dvou žlutých a Baníkovci tak dohrávali v deseti. To je ale neazstavilo a dokázali skorovat i v deseti proti nerozchytanému Bolkovi. Zápas nakonec skončil vítězstvím Viktorie Plzeň 1:2.

Konečný stav zápasu 1:2

Návštěvnost za týden (17.2. 2014 - 23.2. 2014)

25. února 2014 v 16:21 | Móňa (Bečinka) |  Návštěvnost
Pondeli: 45
Utery: 42
Streda: 47
Ctvrtek: 41
Patek: 44
Sobota: 45
Nedele: 49
Celkem: 313


EL 2013/2014 : FC Viktoria Plzeň vs. Šachtar Doněck

21. února 2014 v 17:11 | Móňa (Bečinka) |  Liga Mistrů/Evropská liga
Viktoria Plzeň odehrála první zápas v jarní části sezóny. Jednalo se o zápas Play-off Evropské ligy, kde Viktorie narazil ana Šachtar Doněck. Zápas se odehrál ve čtvrtek 20.2. 2014 od 21:05 v Plzeňské Doosan aréně na Štruncových sadech.

První poločas
Viktoriáni se poprvé předvedli v soutěžném zápase pod novým trenérem. Jejich herní styl byla však stále více méně stejný. V prvním poločase byli šance na obou stranách. Práci měli oba brankáři, ale obrana fungovala na obou stranách fantasticky.

Pavel Horváth ohrozil Ukrajinského brankáře z dálky, ale nebyl přesný. Ani soupeř však nedokázal míč protlačit za záda fenomenálního a perfektně hrajícího Matuše Kozáčika. Do kabin se po 45 minutách šlo za nerozhodného stavu 0:0, který byl pro Viktoriány velmi přívětivý do odvety.

Druhý poločas
V druhém poločase se dle mého názoru hrál o něco lepší fotbal. A to bylo především zapříčiněno prvním gólem. O ten se postarali Plzeňáci. Konkrétně se trefil Standa Tecl, po tom co Pavel Horváth rychle rozehrál standartní situaci a míč k němu sklepl Marián Číšovský. V 62. minutě tedy Plzeňáci vedli 1:0.

Vedení jim však vydrželo jen dvě minuty, protože v 64. minutě se po chybě obrany na Kozáčika řítil osamocený Adriano a nemýlil se. Po tom, co byl stav strovnán se hrálo nahoru dolů a divák si musel užívat každou minutu tohohle zápasu.

Ale další góly nepřišli a Viktoriáni tak doma remizovali se Šachtarem 1:1. Postupová matematika je naprosto jasná, pokud Viktoriáni chtějí postoupit, musí vstřelit na Ukrajině gól. Odveta se bude hrát příští týden ve čtvrtek 27.2.

Konečný stav zápasu 1:1

Úlovky z Takko Fashion

20. února 2014 v 13:57 | Móňa (Bečinka)

Getting READY for SPRING!!!


Ochranná kouzla

18. února 2014 v 13:55 | Móňa (Bečinka) |  Bradavice
Jsem trochu zmatená a napadlo mě, že by mi mohli mojí milý PotterHead trochu pomoci. Pojďme se podívat na to, co mi momentálně leží v hlavě ze světa Harryho Pottera.

Harry Potter and Deathly Hallows (page 591)
"You won't be able to kill any of them, ever again. Don't you get it? I was ready to die to stop you hurting these people - "
"But you did not!"
" - I meant to, and that's what did it. I've done what my mother did. They're protected from you. Haven't you noticed how none of the spells you put on them are binging? You can't torture them. You can't touch them. You don't learn from your mistakes, Riddle, do you?"

Harry tady tvrdí, že Voldemort nikomu nemůže ublížit, protože byl Harry ochoten položit svůj život za ně. Obětovat se pro ně, stejně jako se kdysi pro něj obětovala jeho matka. Jenže...

Harry Potter and Deathly Hallows (page 280)
The gate creaked a little as he pushed it open, but James Potter did not hear. His white hand pulled out the wand beneath his cloack and pointed it at the door, which burst open.
He was over the threshold as James came sprinting into the hall. It was easy, too easy, he had not even picked up his wand ...
"Lily, take Harry and go! It's him! Go! Run! I'll hold him off - "
Hold him off, without a wand in his hand! ... He laughed before casting the curse ...
"Avada Kedavra!"

V Godrigově dole udělal to samé i James Potter. James Potter byl ochotný se obětovat, aby zachránil svojí ženu a své dítě. Takže, jakto, že byl Voldemort schopný Lily zabít? Nemělo Lily chránit stejné kouzlo, které později chránilo bojovníky v Bradavicích?

Jaký je váš názor a vaše vysvětlení?


Pavel Horváth prodloužil smlouvu

17. února 2014 v 17:06 | Móňa (Bečinka) |  Co je u Viktoriánů nového...???

Příběh ještě zdaleka nekončí. Ikona Plzeňského fotbalu, kapitán Pavel Horváth prodloužil smlouvu ve Viktorii Plzeň do června roku 2015. Můžeme se tedy těšit minimálně ještě na jednu sezónu s tímhle fenomenálním fotbalistou.

Generální manažer Adolf Šádek řekl, že podepisování proběhlo bez jakýhkoliv problémů a že je rád, že bude pokračovat spojení mezi Plzeňskou Viktorií a Pavlem Horváthem. Samotný hráč pak říká, že je ve Viktorii spokojený a neviděl žádný důvod, proč smlouvu neprodloužit.


Návštěvnost za týden (10.2. 2014 - 16.2. 2014)

17. února 2014 v 14:49 | Móňa (Bečinka) |  Návštěvnost
Pondeli: 43
Utery: 44
Streda: 60
Ctvrtek: 30
Patek: 50
Sobota: 46
Nedele: 58
Celkem: 331

Thank you, Vince!

15. února 2014 v 20:07 | Móňa (Bečinka) |  Story of my life
Ano, mluvím o milionáři Vinci McMahonovi. Pokud nejste fanoušci wrestlingu, pak pravděpodobně jméno tohohle muže neznáte, přestože má vlastní hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy. Vince McMahon prakticky vytvořil profesionální wrestling a udělal z něj celosvětově sledovanou show. Vincent Kennedy McMahon je vlastníkem a ředitelem největší wrestlingové společnosti na světě, WWE.

A já mám pocit, že mu hodně dlužím. Protože díky němu jsem objevila svoji lásku k angličtině. Přestože mi to nikdo moc nevěří, 90% mého anglického jazyka a znalosti je právě z wrestlingu. Když jsem začínala wrestling sledovat, měla jsem jednu kamarádku, která to také znala a všechno jsem si musela hledat a překládat sama. A to mi hodně pomohlo.

O své budoucnosti stále nevím absolutně nic, kromě toho, že chci aby v ní byla i angličtina. Ten jazyk mě vážně přirostl k srdci a to jen díky wrestlingu, a wrestling máme jen díky Vincovi. Takže mister McMahon, THANK YOU!

A to ani nezmiňuji fakt, že mi wrestling pomohl v ne zrovna příjemných období mého života. Byl to můj útěk od reality. Dvouhodinová show, zápasy a feudy mě udržovali od problémů a díky wrestlingu a určitým wrestlerům jsem našla sílu ukončit vztah, který byl od samého začátku špatný. Hodně wrestlerů mě inspirovalo a dodalo mi odvahu. Upřímně si myslím, že kdybych na wrestling nikdy nepřišla, byla bych dnes jiná. A to bych nechtěla.

Takže, THANK YOU MISTER MCMAHON


Roky v Bradavicích : Weasleyova dvojčata

15. února 2014 v 10:08 | Móňa (Bečinka) |  Bradavice
Rok, ve kterém jsme vyhráli Školní pohár


My outfit 14.2. 2014

14. února 2014 v 22:03 | Móňa (Bečinka) |  Outfits


Evgeni Plushenko

14. února 2014 v 17:17 | Móňa (Bečinka) |  Co MĚ zaujalo....?!
Krasobruslení je jedna z mých nejoblíbenějších disciplín na Zimních Olympijských hrách. Je to sport, který je tvořen z tolika různých prvků a krasobruslař/ka musí mít tolik různých vlastností. Krasobruslední je vlastně tanec na ledě a to, jak tělo dokáže vyjádřit hudbu. Je to prostě krásné sledovat.

A jedním z nejlepších krasobruslařů všech dob, ať už se nám to líbí nebo ne, je bezpochyby ruský Evgeni Plushenko. Ten na letošní Olympiádě pomohl své zemi vyhrát první zlato, když Rusko vyhrálo Krasobruslení skupin.


Olympiáda v Sochi 2014 měla být jeho poslední a všichni se těšili na jeho výkony v samostatné kategorii. A já byla jednou z nich, ve čtvrtek jsem v 16:00 zapla TV, abych se dozvěděla, že Plushenko odstoupil kvůli zranění ze soutěže.


To zlomilo srdce asi každému fanouškovi krasobruslení. Objevili se hned informace o tom, zda to není lež, ale osobně si myslím, že není. Kdo by se nechtěl předvést před domácími fanoušky?? Evgeni Plushenko má asi desetkrát operovaná kolena, v zádech má hřeby a je už (na krasobruslení) poměrně starý. Osobně ho mám velmi ráda, protože je to člověk, kterého můžeme obdivovat a který nás může inspirovat.

Interview : "What do you have to say to those who said it was impossible?"

Plushenko : "Thank you very much!"WWE Valentýnská přáníčka

13. února 2014 v 13:00 | Móňa (Bečinka) |  Tvorba fanoušků
Nech mě ti ukázat, proč mi říkají nejlepší na světě


Návštěvnost za týden (3.2. 2014 - 9.2. 2014)

12. února 2014 v 11:52 | Móňa (Bečinka) |  Návštěvnost
Pondeli: 42
Utery: 56
Streda: 47
Ctvrtek: 44
Patek: 68
Sobota: 36
Nedele: 43
Celkem: 336

What happend at RAW (10. 2. 2014)

11. února 2014 v 15:08 | Móňa (Bečinka) |  WWE Recenze, Novinky, Výsledky
Co se stalo v RAw?

Monday Night Raw
19.2. 2014 v Los Angeles, California


Anglické citáty + české překlady IX.

7. února 2014 v 13:45 | Móňa (Bečinka) |  CITÁTY
"I either eat too much or starve myself. Sleep for 14 hours or have insomniac nights. Fall in love very hard or hate passionately. I don't know what grey is. I never did."
Buď jím příliš nebo nejím vůbec. Spím 14 hodin denně nebo nemůžu zamouřit oko celou noc. Zamiluju se velmi těžce nebo nenávidím s vášní. Nevím, jak vypadá šedá. Nikdy jsem to nevěděla.

Funny gifs #2

6. února 2014 v 20:40 | Móňa (Bečinka) |  Zábava aneb ať je sranda