29. listopadu 2013 v 19:15 | Móňa (Bečinka) |  Co je u Viktoriánů nového...???

Pětiletý trenér FC Viktorie Plzeň, Pavel Vrba přijal nabídku a bude od roku 2014 trenérem Českého národního týmu. Trenér Vrba se dohodl se šéfem českého fotbalu Miroslavem Peltou a svojí smlouvu ve Viktorii "vykoupil."

Pavel Vrba ovšem není jediným trenérem, který ze Západu Čech odchází. Následuje ho i jeho trenérský asistent, který na západu Čech také byl dlouho, Karel Krejčí. Česká fotbalová reprezentace tak konečně dostana dvě trénérská esa, která tak moc potřebuje a zaslouží si.

Oboum trenérům děkujeme za jejich vytvrvalou práci s týmem FC Viktoria Plzeň a přejeme hodně štěstí u České fotbalové reprezentace.

LM 2013/2014 : Manchester City FC vs. FC Viktoria Plzeň

28. listopadu 2013 v 8:40 | Móňa (Bečinka) |  Liga Mistrů/Evropská liga
Hráči Viktorie Plzeň se ve středu 27. listopadu představili na hrišti loňského vítěze jedné z nejprestižnějších evropských lig, Premier League a nejbohatšího Anglického fotbalového týmu, FC Manchesteru City. Viktoriáni museli pracovat se změnou v sestavě, protože David Limberský těsně před zápasem odstoupil ze základní skupiny kvůli žaludečním problémům.

První poločas
Pokud někdo čekal smršť jako třeba na hřišti Bayernu, tak se velice mýlil. Viktoria držela se City krok a vyrovnané scóre velmi dlouho. Sami Viktoriáni se dokonce ocitli ve dvou tutových šancí, ale jak bývá jejich zvykem, šanci zahodili a gól nedali.

Ve 33. minutě se skóre měnilo poprvé a to, když po odpískáné Rajtoralově rucu uvnitř pokutového území, se z penalty nemýil Agüero. Viktoriáni pak byli pár minut mírně zaskočení, čehož Citizens využili a pořádně je zatlačili, Vitkorii však v tomhle momentě podržel jednoznačně brankář Kozáčik.

Ale skóre se měnilo ještě jednou a to když se ve 43 minutě nádhernou střelou z dálky trefil Hořava. Kotle Viktoriánských fanoušků (který byl slyšet celý zápas) vypukl v nekontrovatelné nadšení a Viktoria nejen srovnala stav na 1:1, ale navíc střelila gól prestižnímu Anglickému týmu.

Druhý poločas
Začátel druhého poločasu byl velmi horký. Bylo poznat, že angličané dostali v kabině pořádného sprda, protože začali makat ještě o něco víc. Viktorii dlouho držel opět vynikající Kozáčik, ale v 65 minutě se přece jen prosadil jeden z pokladů tohohle týmu, Nasri. Ale ani skóre 2:1 dlouho nevydrželo, protože už po čtyrech minutách se stadion opět ponořil do šokovaného ticha, které přehlušovalo jen nadšení Plzeňských fandů : Viktoria opět skorovala.

Autorem druhého gólu byl útočník Standa Tecl. Myslím, že v mezi fanoušky Viktorie Plzeň neexistuje nikdo, kdo by snad gól tomuhle mladému utočníkovi nepřál. A brankář Hart vypadal pěkně naštvaně a vytočeně.

Viktoria pak však bohužel inkasovala další dva góly. Nejprve se v 79. minutě trefil střídající Negredo, který se na hřiště podíval místo Nasriho a když už Viktoria v závěru zápasu hrála vabank a ve hře byli hned tři útočníci, sestřelil její veškeré naděje Džeko.

Plzeňští mistři tedy prohráli na hřišti jenoho z nejlepších a hlavně vůbec nejbohatších týmů na celém světě 4:2, ale za svůj výkon se v žádném případě nemusí a neměli stydět. Viktoriáni opět udělali České republice a především Českému fotbalu obrovskou reklamu a zaslouží jednozančné díky.

Konečný stav zápasu 4:2

GL : FC Zbrojovka Brno vs. FC Viktoria Plzeň

23. listopadu 2013 v 13:54 | Móňa (Bečinka) |  Sezóna 2013/2014
Již v pátk 22. listopadu odehráli Viktoriáni předposlední zápas v podzimní části Gabrinus ligy pro ročník 2013/2014. Představili se na hřišti Zbrojovky Brno, se kterou mají (alespoň ta fanouškovská část klubu) velmi dobré vztahy.

Viktoria byla v prvním poločase lepší než v tom druhém. A hned na začátku měla velkou šanci. Tu však spálila a potvrdilo se pravidlo nedáš-dostaneš, protože ve 4. minutě byl poprvé překonán Matuš Kozáčik a Viktoria tedy prohrávala 1:0.

Pak přišla situace, kdy Viktoria Plzeň vstřelila regulérní gól. Kvůli však chybně odpískanému ofasjdu nebyl uznán. Před koncem prvního poločasu pak byla odpískaná penalta ve prospěch Viktorie Plzeň, K míči se (jako skoro vždy) postavil Pavel Horváth a nemýlil se. Do šaten se tedy šlo za stavu 1:1.

Jak jsem již zmiňovala, hra Viktorie Plzeň v druhém poločase nebyl tak dominantní, navzdory tomu, však vstřelili góly, které napomohli k vítězství. Konkrétně to měl všechno na svědomí jeden muž. Standa Tecl se nejprve trefil v 61. minutě a pak utekl obráncům v 81. minutě, čímž pojistil vítězství Plzně 1:3.

Zápas Viktoriánů opět strhl žhavé emoce a diskuze ohledně penalty. Zvláštní na tom však je, že tihle hateři zapomínají dodat, že i Plzeň vstřelila regulérní gól, který chybně nebyl uznán a mnoho jejich slibných akcí (které mohli končit gólem) byli přerušeny kvůli chybně odmávaným ofsajdům.

19. listopadu 2013 v 14:02 | Móňa (Bečinka) |  Zábava aneb ať je sranda
Kingsley je velmi populární youtuber, jehož videa sleduju už hodně dlouho. Je velmi vtipný a ve svých přirovnáních až příliš přesný. Dnes vám přináším některé gify s ním (a jeho nejslavnějšíma výrokama), které jsem našla (kde jinde než) na tumbleru.

Jak to, že jsi tak opálený?

Návštěvnost za týden (11.11. 2013 - 17.11. 2013)

16. listopadu 2013 v 21:06 | Móňa (Bečinka) |  Sezóna 2013/2014
V sobotu 16. listopadu se Viktoriáni předvedli na hřišti Jirky Domažlice v rámci Poháru České Pošty. S Viktoriáni přijel i velký počet Plzeňských fanoušků.

Viktoria samozřejmě nehrála ve své nejsilnější sestavě. V brance nastoupil Bolek, předním byl pak Řezník, Hejda a Procházka. Ten také v poločase střídal a místo něj se do zápasu podíval Hubník. Na trávník se vrátil David Limberský, který byl v 61. minutě střídán a místo něj zápas dohrál mladík Mlynařík. Dále v základní sestavě byli Petržela, Kolář, Pospíšil, Kovařík a Wágner, kterého v samém závěru strídal Hrdlička. A na hrotu se představil Standa Tecl.

Plzenští mistři v zápase dominovali, což se dalo čekat a nakonec vyhráli v poměru 0:3. Takovéhle vítězství si tedy vezou do odvety, která se odehraje na Štruncových sadech. Za Plzeň se dvakrát trefil Kovařík nejprve ve 24. a poté ve 43. minutě. Na 2:0 pak v 25. minutě zvyšoval Standa Tecl.

Odveta se pravděpodobně odehraje až po zimní přestávce.

Konečný stav zápasu 0:3

Historické fotografie

16. listopadu 2013 v 15:52 | Móňa (Bečinka) |  Zábava aneb ať je sranda
George Bush dostává informaci o 9/11

Sebepoškozování

16. listopadu 2013 v 7:08 | Móňa (Bečinka) |  Moje názory
Sebepoškozování je vážný problém, který se objevuje především u mladých dívek, ale nevyhýbá se ani chlapcům či dospělým. Sebepoškozování může mít různé formy, ty nejznámější jsou potom řezání či pálení sama sebe.

Důvody pro sebepoškozování jsou různé. Problémy doma, problémy ve škole, nedostatečné sebevědomí, urážky ostatních apod. Problém je v tom, že sebeoškozování je jako droga. Jakmile začnete, nejde přestat. Konkrétně například při řezání vzniká bolest a naše tělo funguje tak, že přijímá fyzickou bolest a tlumí tu psychickou.

Lidé, kteří to dělají, pak mají pocit, že jim je líp. Navíc krev uvolňuje endorfiny, které způsobují radost a tak se doopravdy cítíte lépe. Ale ten pocit brzy přestane a vy ho chcete cítit znovu a tady nastává problém.

Osobně nemám ráda, když ostatní soudí lidi, kteří trpí sebepoškozováním. K něčemu takovému je totiž potřeba vážného důvodu a hlavně to vyžaduje hodně odvahy. Většina z nás nejde ani k doktoru, když nás něco bolí, protože se bojíme. A pokud se člověk dostal do situace, kdy vyhledává fyzickou bolest, znamená to, že si s tou psychickou neumí poradit. A to není žádná ostuda.

Ne každý tohle chápe. Ale pokud to chápeš... je mi to líto

Obrázkové citáty XX.

15. listopadu 2013 v 21:47 | Móňa (Bečinka) |  CITÁTY
Poznali jsme se z nějakého důvodu. Buď jsi požehnání nebo lekce.

My outfit 13.11. 2013

15. listopadu 2013 v 14:16 | Móňa (Bečinka) |  Outfits

David Bystroň se vrátil do Viktorie!

14. listopadu 2013 v 14:57 | Móňa (Bečinka) |  Co je u Viktoriánů nového...???

Ve středu 13. listopadu 2013 začal spolu s Viktoriány opět trénovat stopper David Bystroň. David Bystroň dostal v roce 2011 zakázat činnosti za zakázané látky, které našli v jeho moči po zápase Viktorie s AC Milánem.

Fanoušci Viktorie na Bystroně nezapomněli a občas ho během zápasů vyvolávali. Davida Bystroně teď čeká neuvěřitelně těžkých pár měsíců, aby se udržet v kádru Viktorie, což je jeho priorita. Více od Davida Bystroně naleznete zde.

zdroj : fcviktoria.cz