Můj
a

Květen 2013

Moje zkušenosti : Ústní maturita

31. května 2013 v 18:24 | Móňa (Bečinka) |  Story of my life
Ve středu 29. května jsem měla maturitní zkoušky. Maturitní zkouška na mé škole v mém oboru se skládala ze čtyř předmětů, přičemž jeden byl rozhodělen a obsahoval další dva. Jako všichni ostatní jsem maturovala z českého jazyka a angličtiny. Jeden z odborných předmětů byl informační systémy a druhý informační procesy. V rámci tohoho předmětu pak byly ještě dějiny umění.

Co se týče otázek, tak jsem si z češtiny vytáhla přesně to, co jsem nechtěla, čili Báječná léta pod psa, ale i přes můj vyčerpávající popis momentální zdravotního stavu Michala Viewegha jsem češtinu udělala. Na jazykách máte na potítku 20 minut, takže příprava je o něco delší.

Z IP a dějin umění jsem si vytáhla otázku číslo 1, což byl Pravěk a Typologie knihy a periodika, vydavatelská úprava. To byla velmi jednoduchá otázka a po téhle zkoušce jsem nepochybovala, že budu mít za jedna. Co se týče IS, tak to byl předmět, kde jsme měli 25 otázek z Informačních systémů, 3 otázky z dětské literatury a 2 otázky z práce se čtenářem. Já si vytáhla otázku z Dětské literatury : Obsahová struktura dětské literatury a vývoj poezie pro děti. Otázka nic moc, ale byli tam horší.

A angličtina byla tak stupidně jednoduchá, že nemá cenu rozebírat. Během maturit jsem samozřejmě byla hodně nervozní, hlavně po tom krásném začátku v češtině, ale když se na to dívám s odstupem pár dní, tak to zase nebylo tak složité. Teď musíme čekat do 10. června na konečné známky z češtiny a angličtiny, ale myslím, že můžu s klidným srdcem říct, že z angličtiny budu mít jedničku. Z češtiny očekávám tak trojku a z odborných předmětů (včetně praktické maturity) mám za jedna.


Případné dotazy do komentářů... ráda odpovím!


The Big Show - Theme song s českým překladem

31. května 2013 v 7:15 | Móňa (Bečinka) |  Tvorba fanoušků
Na svém youtube kanále jsem dostala žádost o překlad Theme songu wrestlera vystupujícího pod ringovým jménem The Big Show! Překlad jako vždy přidávám i sem.


Všechny přeložené theme songy naleznete zde

Review : NYC Liquid LipShine

30. května 2013 v 17:59 | Bečinka |  Make-up, Skin care, Hair care
NYC Liquid LipShine

RECENZENávštěvnost za týden (20.5. 2013 - 26.5. 2013)

29. května 2013 v 7:49 | Móňa (Bečinka) |  Návštěvnost
Pondeli: 51
Utery: 36
Streda: 42
Ctvrtek: 44
Patek: 30
Sobota: 38
Nedele: 38
Celkem: 279

CM Punk - hlášky II.

28. května 2013 v 15:42 | Bečinka |  CM Punk
"Rest is something I have never been afforded and peace is something I have never lived with."
Odpočinek je něco, co mi nikdy nebylo dopřáno a mír je něco s čím jsem nikdy nežil.

"You dont hit women in my world. Women are to be revered and respected!"
V mém světě se ženy nemlátí. Ženy se uctívají a respektují.

"Speak your mind. Even if your voice shakes."
Říkej co si myslíš. I když se ti třese hlas.GL : FC Viktoria Plzeň vs. FC Slovan Liberec

27. května 2013 v 4:34 | Móňa (Bečinka) |  Sezóna 2012/2013
V neděli 26. května odehráli Viktoriáni poslední ligový domácí zápas za sezonu 2012/2013. Doma přívítali Sloval Liberec. Tým, který posledních devět zápasů vyhrál.

První poločas
Viktoriánům celý zápas něco chybělo. Nebyli dostatečně důrazní a zdálo se, že k zápasu nepřistupují tak, jak by měli. Nedostávali se do šancí, kazili přihrávky... prostě bylo vidět, že už jsou unavení a z formy, což je na konci sezony naprosto normální.

Poprvé se skore měnilo v prvním poločase a to nešťastně pro Viktoriány. V 17. minutě se trefil jeden z Libereckých a míč s velkou dávnou štěstí spadl do sítě.

Druhý poločas
V druhém poločase jsme byli svědky několika minut, kdy Plzenští tlačili svého soupeře, ale tento tlak gól nepřinesl. Z kopaček Plzeňských se definitivně vytratila všelijaké štěstí. Přesto však dokázali zápas zdramatizovat. To, když se v 82. minutě trefil střídající Štípek.

Stadion explodovat a celý zbytek zápasu včetně nastavení Plzeň dominovala. Ale ani přesto nedokázala dát ten důležitý poslední gól. Liberečtí zdržovali a všemu nasadili korunu, když ve čtvrté minutě tříminutového nastavení skorovali.

A jako pravý čůráci se zachovali diváci, kteří začali okamžitě odcházet, místo toho, aby zůstali za místech, zvedli ty své tlusté prdele a poděkovali klukům za nádhernou sezonu. "Vy kurvy, kam odcházíte...?"

Konečný stav zápasu 1:2

My outfit 22.5. 2013

26. května 2013 v 16:58 | Móňa (Bečinka) |  Outfits


WWE Superstars o HBK Shawn Michaelsovi

26. května 2013 v 9:18 | Móňa (Bečinka) |  HBK Shawn Michaels
Randy Orton : ,,Když se řekne Shawn Michaels, vybavím si toho nejlepšího zápasníka v historii téhle společnosti."
CM Punk : ,,Po celou svojí kariétu byl tím nemilovanějším a nejvíce nenáviděným."
The Miz : ,,Vždycky jste chtěli vědět, co dalšího udělá. Kdykoliv měl zápas, bylo to vzrušující, dělal triky ve vzduchu. Dokázal všechno."
Daniel Bryan : ,,Nikdy nedopustil aby byl tím druhým nejlepším."
John Cena : ,,Měl takovou hořící touhu, dokázal všem, že se mýlí, protože od té doby, co začal mu všichni říkali, že je příliš malý, že to nedokáže."
Edge : ,,Cítili jste to, co on. Cítili jste jeho bolest. Cítili jste jeho štěstí. Byl jedním z nás."

zdroj : tumbler.com


Products I've used up! #2

25. května 2013 v 10:13 | Móňa (Bečinka) |  Make-up, Skin care, Hair care
Produkty, které jsem vypotřebovala!Extreme Rules 2013 : TagTeam championships Tornado match

24. května 2013 v 17:12 | Móňa (Bečinka) |  Fotky wrestlerů
Šampioni, Kane a Daniel Bryan, Team Hell No

a vyzyvatelé, členové The Shield, Roman Reigns a Seth Rollins


Moje zkušenosti : Silniční kontrola

24. května 2013 v 10:17 | Móňa (Bečinka) |  Story of my life
V létě to budou již dva roky, co vlastním ředičský průkaz a před pár dny jsem byla policisty zastavena vůbec k první "silniční kontrole." Rozhodla jsem se s vámi podělit o zkušenoti, protože jsem sama byla dost vyjukaná. Silniční kontrolu jsem totiž předtím viděla jen v televizi v seriálu Kobra 11.

Za prvné jsem si pomalu ani nevšimla, že mě staví. Byla jsem na tříproudé silnice v pruhu úplně vlevo a policista byl úplně vpravo. Naštěstí mě moji spolu jezdci uporoznili. Za těch pár sekund jsem vyslovila víc otázek než za celý svůj život. Nevěděla jsem kam přesně k nim zaject a podobně. Nakonec se mi to povedlo.

Po výstupu z auta vidím dva velmi mladé policisty a slyším "Silniční kontrola, prosím řidičský průkaz, občanku, zelenou kartu a techničák." Všechno jsem vyndala z peněženky a třesousíma se rukama podala. Jeden si vzal doklady a vlezl do policejního auta a druhej zkoumal zelenou kartu, kterou mi následně se slovy "v pořádku" vrátil.

Asi nejvíc mě zaskočil dotaz. "Pila jste alkohol?" Možná proto, že alkohol nepiju vůbec. Chvilku jsem na něj zůstala koukat a následně odpověděla, že ne, že nepiju. A ještě víc mi dorazilo jeho. "Vážně?" Zatímco kontrolují vaše doklady čekáte v autě, kde mě opět moji spolujezdci nezapoměli upozornit, že ten policista je fešák.

Zaplať pán bůh nechtěl do kufru, protože jsem akorát jela z nákupu a kufr byl plný žřádla a fakt nevím, jak bych jim ukazovala rezervu nebo lékarničku. Jedno důležité pravdilo je, že když odjíždíte od policistů, nezapomeňte se připoutat. Na to také koukají.

Myslím, že každý je z prvního zastavení od policie ČR trochu nervozní, protože neví, co čekat. Rozhodně se však není čeho bát a já jsem ráda, že už mám tohle "poprvé" za sebou. Teď už bude s policista jen sranda.


Případné dotazy do komentářů... ráda odpovím!


Extreme Rules 2013 : United State's championship match

23. května 2013 v 15:46 | Móňa (Bečinka) |  Fotky wrestlerů
Šampionem byl Kofi Kingston

a challenger byl člen The Shield, Dean Ambrose


GL : SK Sigma Olomouc vs. FC Viktoria Plzeň

23. května 2013 v 4:29 | Móňa (Bečinka) |  Sezóna 2012/2013
Netradičně ve středu a netradičně v 19:30 se odehral další zápas Gambrinus ligy. Viktoriáni tentokrát jeli do Olomouce. Do konce Gambrinus ligy zbývají teď již jen dva zápasy a boj o titul se vyostřuje. Navíc Viktoriáni se museli obejít bez vykartovaného Procházky.

První poločas
První poločas byl ve znamení Viktorie Plzeň velmi opatrný. Zdálo se, že se Viktoriáni na Moravě tak rozkoukávají. Jediná velká šance, která se jim za prvních 45 minut naskytla byla hned ve 4. minutě, ale míč z brankové čáry vykopávali dobře stojící obránci. Další šanci pak Viktoriáni měli v 19. minutě.

První poločas byl však poznamenán zraněními. Již v 15. minutě musel střídat Hejda, který nahradil Procházku. Do hry se tedy místo něj postavil Michal Ďuriš. První poločas nedohrál ani Marek Bakoš, který špatně došlápl a pravděpodobně si zranil kotník. Místo něj nastoupil Standa Tecl.

Druhý poločas
Druhý poločas byl mnohem zajímavější po hráčské stránce. Viktoriáni se probudili a začali pořádně tlačit. Snad dvacet minut měli míč na kopačkách jen oni, ale opět jim chybělo vždy jen pár centimetrů. Navíc brankář Zlámal chytal famozně. V 72. minutě pak Marián Číšovský trefil tyč. Zaplať Pán bůh za to, protože to byla brána Viktoriánů.

Viktoriáni v druhém poločase kopali správně odpískanou penaltu a k míči se postavil klasický exekutor Pavel Horváth. Penaltu však byla špatně kopnutá a Zlámal vystihl stranu, takže gól nepadl. Nakonec je to tak však lepší, protože o penaltách se dá vždy diskutovat.

Rozhodující gól zápasu tedy padl ze hry po rohovém kopu, kdy Horváthovo centr nádherně našel Daniel Kolář. Plzeň od 77. minuty vedla v Olomouci 0:1 a vedení si udržela. Dvě kola před koncem ligy vede nad druhým týmem tabulky o pět bodů.

Konečný výsledek zápasu 0:1

New Paul Heyman Guy

22. května 2013 v 15:45 | Móňa (Bečinka) |  WWE Recenze, Novinky, Výsledky
Informace z Monday Night Raw
(20.5. 2013)Review : Maybelline Color Whispers Lipstick

22. května 2013 v 9:55 | Móňa (Bečinka) |  Make-up, Skin care, Hair care
Maybelline New York Color Whispers Lipsticks

RECENZECM Punk uráží fanoušky

21. května 2013 v 13:53 | Móňa (Bečinka) |  CM Punk
Indy wrestling neboli nezávislé wrestlingové scény jsou jedny z nejlepších. Bohužel je nelze sledovat v televizi, protože většina show se odehráva přímo pro diváky. CM Punk začínal právě jako nezávislý wrestler. V Indy wrestlingu je naprosto normální, že wrestleři urážení a zesměšňují fanoušky a snaží se je vyprovokovat. Tady jsou jedny z nejlepších Punkovo urážek.

0:10
Punk : ,,Zatímco tady pracuju, chci abys držel tu svojí zasranou hubu zavřenou!"
0:23
Punk : ,,Když se podívám kolem, je tady spoustu těhotných žen a napadá mě... cože? Ty nejsi těhotná? Jsi jenom tlustá? Aha, tak to promiň!"
4:28
Punk : ,,Pokud jsi utratil těžce vydělané peníze za tetování, kde je napsáno "Juggalo," měl by sis nechat natetovat "kretén" na čelo, protože přesně to jsi."
5:19
Punk : ,,Zavři hubu. Nepotřebuju tvůj aplaus a tvůj souhlas."
5:58
Fanoušek : ,,Rozbiju ti hubu."
Punk : ,,Tak pojď, rozbij mi ji. Do toho! Tak dělej. Mám zavřený oči, kurva. Tak dělej. Rozbij mi ji. Tohle je moje místo, kurva, ne tvé."
7:21
Punk : ,,Asi sežrala hodně palačinek."
Wrestler : ,,Tlusté holky taky potřebují lásku."
Punk : ,,Ne ode mě."
Druhé video
Punk : ,,Doufám, že tvoji rodiče umřou!"


Návštěvnost za týden (13.5. 2013 - 19.5. 2013)

20. května 2013 v 14:55 | Móňa (Bečinka) |  Návštěvnost
Pondeli: 48
Utery: 35
Streda: 33
Ctvrtek: 32
Patek: 43
Sobota: 40
Nedele: 36
Celkem: 267