28. února 2013 v 15:10 | Bečinka |  Zábava aneb ať je sranda
Půlnoční noviny jsou noviny, které maturanci prodávají na svých maturitních plesech. Obvykle jsou tam fotky maturantů, jejich krátké představení, představení kantorů a podobně... A samozřejmě nechybí ani hlášky, přeřeky a podobně. Vybrala jsem pár nejzajímavějších hlášek z maturitních novin mých spolužáků ze základní školy...

student : Cože, Zdeněk Chlíva?
učitelka : Ne, adjektiva!

Odveta s Fenerbahce bude bez diváků!

28. února 2013 v 9:57 | Bečinka |  Co je u Viktoriánů nového...???

Kvůli problémovému chování fanoušků Fenerbahce se UEFA rozhodla zavřít stadion a jejich zápas (který bude odvetou) proti Viktorii Plzeň se odehraje bez fanoušků. Fenerbahce hrála již zápas proti BATE Borisov, který jí posunul do osmifinále bez fanoušků. Fanouškům se však i tak povedlo utkání narušit, když dokázali dostat pyrotechniku i přes zdi stadionu. UEFA už pohrozila týmu i vyloužením z Evropské ligy (popřípadě Ligy mistrů).

Na jednu stranu je to rozhodně pozitivní zpráva pro Viktoriány, kteří se mohli obávat pekla na zemi. Na druhou stranu je to velmi smutná zpráva pro fanoušky Viktorie, protože ani oni na stadion nebudou moci smět. Klub teď řeší situaci fanoušků, kteří si již zakoupili zájezd do Instambulu.

Pokud k takovým fanouškům patříte i vy, pak sledujte oficiální stránky Viktorie Plzeň.

zdroj informace : sport.cz

Edgeova řeč v Síni slávy

27. února 2013 v 14:56 | Bečinka |  WWE nowdays
Na přání slečny, jejíž blog najdete zde, jsem přeložila Edgeovu řeč, kterou měl po tom, co byl uveden do Síně Slávy. Do Síně Slávy ho uváděl jeho nejlepší přítel a TagTeamový partner Christian. Edge musel WWE opustil kvůli zdravotním problémům (hrozilo mu ochrnutí).

7:20
Diváci : ,,Díky, Edgei! Díky, Edgei!"
Edge : ,,Díky. No, vím co si teď všichni říkáte : Kde je ksakru, Edge? Ale jsem to já, rated r-'!
Diváci : ,,superstar!"
Edge : ,,Ano, Edge. Víte, Christian a já jsme přátele 28 let. Zažili jsme spolu hodně věcí. Je víc než jen přítel... a to, co se mi na něm nejvíc líbí jsou jeho morální zásady a to že je to ten nejlepší manžel, jakého jsem kdy poznal. Je to pravda! Jen se podívejte na jeho ženu. Hej, jen to podotýkám. Je krásná a on je skvělý manžel! Chci poděkovat Beth, za to, že se dostala do mého života a udělala ho mnohem, mnohem lepší. Děkuju. A chci poděkovat tomu nejlepšího TagTeamovýmu partnerovi, kterého jsem kdy měl. A není to Christian. Je to moje máma. Kryla mi záda a když mi bylo sedmnáct a řekl jsem, že se chci stát wrestlerem, odpověděla, udělej to! dokážeš to! A za několik let jsem si uviděl ten její úsměv, když jsem byl schopný jí koupit dům. A to byl to skvělý pocit. Ale dnes je její úsměv ještě lepší! Miluju tě! Fajn, tak jsem se přes to dostal. Teda, tak trochu. Poslouchejte, chci poděkovat vám všem, WWE universe!"
Edge : ,,Žil jsem podle hesla, které kdysi někdo řekl : Rozhodni se, čím se chceš stát. A staň se tím! A já to udělal. A teď jsem v Síni slávy! Už v minulosti jsem poděkoval víc, než jsem kdy mohl tady odsud, takže... (pouští klip) Děkuju!"
Edge : ,,Wo, ho, ho, ho. Zadržte. Moment! Zadržte! Myslím si to jenom já, nebo se vám ta muzika tady nelíbí? Buďte se mnou, ale ta muzika da, da, da a všichni se automaticky postaví. Já to tak nemám rád. Už jsem to tady kolikrát musel absolvovat. Tohle je párty! Takže chci nějaký rocknroll a uděláme to správně! Do toho! O dost lepší. Děkuju!"

GL : FC Zbrojovka Brno vs. FC Viktoria Plzeň

26. února 2013 v 6:27 | Bečinka |  Sezóna 2012/2013
V pondělí 25.2. 2013 odehráli Viktoriáni první zápas v rámci Gambrinus ligy. Tentokrát je čekala dlouhá cesta do Brna, kde chtěli oplatit Zbrojovce porážku z podzimní části sezony. Reportáž ze zápasu FC Viktoria Plzeň vs. FC Zbrojovka Brno naleznete zde.

První poločas
Chuť oplatit Brňákům pořádku, byla na Viktoriánech vidět už od začátku. Ve druhé minutě už dokonce skorovali. O gól se postaral Daniel Kolář. Ale stalo se to, co se stává již pravidlem téměř v každém zápase Viktorie, byl chybně, a opakuji, chybně zapískán ofsajd a gól kvůli němu neplatil.

Možná i tohle se podepsalo na psychice hráčů, kteří pak dovolili soupeři v 7. minutě skorovat. Nebyla to žádná výstavní střela, ale Kozáčik pořádně neviděl, protože mu výhled zakrývali obránci. Po vstřeleném gólu se pak Brno stáhlo a začalo bránit. Bylo jasné, že tohle dlouho nevydrží.

Na 1:1 před poločasem, konkrétně ve 30. minutě, upravil František Rajtoral, který tak zužitkoval perfektní Kovačíkovu přihrávku. Kromě toho měli Viktoriáni ještě několik šancí. Nejprve se hlavou neprosail Číšovský a pak vedle mířil i Procházka. Do kabin se tedy šlo za stavu 1:1.

Druhý poločas
Po přestávce se Brno stáhlo na vlastní polovinu a v celých deseti hráčích bránilo, což je způsob hry, který Viktoriánům příliš nesedí, ale hlavně není atraktivní pro diváky, kterých se na Plzeň přišlo podíval několik tisíc.

Viktoriáni i v druhém poločase vstřelili gól a opět jim vinou chybně odpískaného ofsajdu nebyl uznán. Pro Viktoriány bylo velkým oživením střídání, které trenér Vrba provedl v 64. minutě, kdy se na místo Tecla postavil Bakoš.

A to se ukázalo jako rozhodující faktor, protože Bakoš nejprve najistil Plzni vedení v 75. minutě, ale ještě navíc v nastaveném čase upravil konečné skore na 1:3 pro Plzeň. Viktoriáni si tedy připisují důležité tři body a vedou tabulky Gambrinus ligy před druhou Spartou a třetím Jabloncem.

Konečný stav zápasu 1:3

Návštěvnost za týden (11.2. 2013 - 17.2. 2013)

Ahooooj,

poslední dobou se toho děje hodně. Nemám moc času na blog, jak jste si jistě všimli. Jsem ve čtvrťáku na střední, což znamená, že mě čeká maturita a to je opravdu hodně práce. Pokud vás to teprve čeká, pak vám doporučuji připravit si nervy, protože je budete potřebovat.

Ale teď bude přece jen o něco víc článků, protože opět začíná fotbalová sezóna! Pro mě osobně je to vysvobození, protože fotbal je pro mě určitá terapie. Nic není lepšího, než si jít jednou týdně zařvat do kotle, zapomenout na všechny problémy a hlasitě nadávat rozhodčímu či soupeřům.

Bohužel jen tohle nepomáhá a já se poslední dobou cítil hodně unavená a taková jakoby prázdná. Mám momentálně dost problémy k řešení a nemám sílu na cokoliv dalšího. Navíc se bojím, že to všechno vyústí v něco, co už nechci dělat. Nechci a doufala jsem, že už to nikdy neudělám, ale poslední dobou se mi to neustále vrací v mysli. Nejspíš proto, že vím, že to pomáhá. Ale nesmím, nemůžu...

Kromě toho všeho jsem navíc nemocná. Onemocnila jsem (jak jinak) na fotbale, po tom, co Viktoria porazila Neapol 2:0 a zápas se hrál od devíti večer v -5 stupňěch Celsia. Jo, jsou věci, které nepochopím.

Tak se mějte a (už to tady hoooodně dlouho nebylo) milujte se a množte se

Vstupenky na osmifinále EL již od středy!

23. února 2013 v 17:11 | Bečinka |  Co je u Viktoriánů nového...???

Ještě jsme ani nemohli pořádně oslavit postup do semifinále Evropské ligy a už nás čeká další zápas. Jak jsem již psala, soupeřem Plzeňské Viktorie v semifinále bude turecký tým Fenerbahce Istambul. První zápas odehrají Viktoriáni již 7. března od 19:00 ve Štruncových sadech.

Ceny vstupenek jsou stejné jako na zápas s Neapolí včetně slev pro pernamentkáře. Lískty tak vyjdou od 450,- do 1200,- což je velmi dobrá cena. Více informací nalezente zde.

Prodej vstutenek startuje již 27. února od 13:00 a až do neděle 3.3. 2013 si mohou lístky kupovat pernamentáři. Opět pro ně platí 1 + 1, čili na jednu pernamentku lze koupit pouze dvě vstupenky, z nichž jedna je zlevněná.

Prodej vstupenek pro širokou veřejnost starutuje v den utkání s Baníkem Ostrava, tj. v pondělí 4.3. 2013.

zdroj informace : fcviktoria.cz

EL 2012/2013 : FC Viktoria Plzeň vs. SSC Neapol

22. února 2013 v 7:12 | Bečinka |  Liga Mistrů/Evropská liga
Ve čtvrtek 21.2. 2013 hrála Viktoria druhý zápas ve vyřazovací části Evropské ligy. První zápas se hrál na hřišti Neapole a Viktoria tam vyhrála 0:3 (reportáž najdete zde). Viktorku v prvním domácích zápase přivítal vyprodaný stadion.

Již v prvních vteřinách prvního poločasu měli Viktoriáni velkou šanci, ale bránu v konečně fázi netrefili. První poločas Viktoriáni kontrolovali. Nedovolili soupeři příliš útočit a samy také vystrkovali růžky. Bylo jasné, že pokud Plzeň překá dramatický začátek zápasu, je možnost na postup od větší.

Žádné velké drama se však na hřišti Viktorie nestalo. Italové Kozáčika žádnou větší šancí neohrozili a první poločas byl ze strany Viktorie především dobře odbráněný, což však neznamená, že také nehráli dopředu. První poločas góly nepřinesl a do šaten se šlo za stavu 0:0, což nahrávalo Viktoriánům.

V druhém poločase udělal trenér Neapoli několik změn a jednou z nich byl i postavení útočníka Cavani, který je postrachem italských brankářů. Kromě něj se do hry italské Neapole postavilo několik dalších útočního a před Kozáčikem bylo horko.

První gól však vstřelili Viktoriáni. Konkrétně v 51. minutě se trefil Honza Kovačík. Nechytatelnou střelou překonal brankáře a Plzeň se mohla radovat z vedení 1:0. Neapol i tak usilovala alespoň o vyrovnání, ale ten způsob hry vyhovoval Viktorii, která se tak dostala k rychlým breakům.

Na konečných 2:0 pro domácí upravil v 74. minutě střídající Tecl, který se trefil i v prvním zápase. Závěr zápasu už Viktoriáni kontrolovali a přálo jim i štěstí. Zápas tedy skončil vítězstvím Viktorie 2:0 a postupu do osmifinále Evropské ligy, kde se Viktorka střetne s Fenerbachce Istambul.

Konečný stav zápasu 2:0

Když to dokázala Sigma, svede to i Neapol

19. února 2013 v 15:21 | Bečinka |  Moje názory
Konečně mám pár minut na to si sednou a napsat krátký článek. Mám z toho až divný pocit, protože už začínám zapomínat, jaké to je. Kdysi jsem reagovala na všechno články zde na blogu, ale teď už bohužel nemám čas a důvod je jasný, maturita!

Každopádně, tohle není článek o maturitě, ale (jak jinak) o fotbale. Plzeňská Viktoria začala sezonu, když na svatého Valentýna 14. února 2013 zvítězila na hřišti druhého nejlepšího italského klubu SSC Neapol (SSC Napoli, chcete-li oficiální název). A Viktoria zvítěžila v poměru 0:3, což je výsledek, který (řekněme si to upřímně) absolutně nikdo nečekal. Reportáž ze zápasu najdete zde.

Viktoriáni tak mají luxusní náskok a sdělovací prostředky teď rády tvrdí, že odveta je už vlastně jen formalita a že Plzeň už prakticky je v osmifinále. Já bych v tomhle byla opatrná.

Odveta, která se bude hrát již tento čtvrtek ve Štruncových sadech rozhodně žádnou formalitou nebude. I když Viktoriánům věřím, stále mám v paměti zápas, ve kterém prohráli na domácím hřišti 0:4 s Olomoucí. A když dokázala Olomouc dát Viktorce čtyři góly, pak to jistě svede i Neapol. Tímto chci jen poukázat na to, že ve fotbale se může stát absolutně cokoliv a že Viktoriány čeká ještě jeden velmi těžký zápas.