Můj
a

Leden 2013

January 2013 favorites

31. ledna 2013 v 14:13 | Bečinka |  Make-up, Skin care, Hair care

Oblíbené produkty : LEDEN


Recenze povídky : Jak končí hrdinové

30. ledna 2013 v 14:52 | Bečinka |  Moje názory
Myslím, že je to v historii mého blogu poprvé co píši recenzi na povídku. Tohle jsem si ale s dovolením fakt nemohla odpustit. Jedná se o fan fiction povídku ze světa Harryho Pottera. Moje nejoblíbenější je Rok, jako žádný jiný, ze který jsem dokonce vypsala i nějaké své oblíbené hlášky (najdete je zde). Ale dnes chci recenzovat povídku, která se jmenuje Jak končí hrdinové a přečíst si jí můžete tady.

Je poměrně krátká, má asi dvacet kapitol a hlavní postavy jsou dvě. Severus Snape a Hermiona Grangerová. Jsem velkou fanynkou Harryho Pottera, říkáme si Potterhead, a přečetla jsem již mnoho povídek. Osobně nemám ráda takové ty povídky, kde jsou některé postavy (jako například Snape a Hermiona nebo Draco a Harry) spolu. Důvodem je to, že si prostě nedokáži představit, že by se to stalo.

Tahle povídka je však v mnohém jiná. Měla jsem velmi smíšené pocity při jejím čtení. Není vulgární, ale objevuje se tam často násilí. Musím říct, že jsem jí přečetla jedním dechem, zároveň jsem však měla takový ten pocit "co to sakra čtu?". Opravdu z toho mám velmi rozporuplné pocity, ale rozhodně to byla velmi zajímavá povídka, kterou doporučuji přečíst.


Obsah je v pokračování článku...


Royal Rumble 2013

28. ledna 2013 v 7:10 | Bečinka |  WWE Recenze, Novinky, Výsledky
Royal Rumble
dne 27. ledna 2013 v Phoneix, Arizona


Výsledky...


Češi si zvolili prezidenta!

26. ledna 2013 v 17:36 | Bečinka |  Moje názory
Co jiného odě mě čekat. Česká republika momentálně neřeší nic nového. Češi si poprvé od vzniku samostatné České republiky volili svého prezidenta. Prezident ČR nevládne, jeho veto lze snadno přehlasovat a nemůže odmítnout jmenovat členy vlády. Je to tedy spíš taková figurka v české politice. Prezidentovi povinnosti jsou spíše mezinárodní. Prezident především reprezentuje Českou republiku za hranicemi.

Prvním českým prezidentem, kterého si zvolili občané České republiky, se stal Miloš Zeman. Ano, je to ten jenž vedl Sociální demokracii a byl předsedou vlády jíž byla vyslovena nedůvěra. Zeman tvrdil, že už nemá žádné politické ambice a odchýlil se do malé vesničky na Moravě. Již dříve kandidoval na prezidenta, ale byl poražen a neměl ani dostatek kuráže na to postavit se před novináře a místo toho utekl zadním vchodem.

Takže tohle je teď náš prezident, naše reprezentace. Myslím, že většina lidí v mém věku o něm ví akorát to, že je z Moravy, mluví jako postižený a chlastá Becherovku. Občané, a dovolte mi říct, že především ti starší rozhodli však jasně. Netvrdím, že bych byla nadšená, kdyby byl prezidentem Karel Schwarzenberg, ale myslím, že tohle je ta horší varianta, která mohla nastat a nastala.

Ať žije, Česko!!!

49. kapitola - Takhle by to John chtěl

26. ledna 2013 v 15:00 | Bečinka |  Nepříjemná pravda II.
Lucy si hrábla do vlasů, což dělala pokaždé, když začínala být nervózní. "On mi řekl, že nechce, abych se před láskou uzavřela a pak mi řekl, že," na chvilku se odmlčela. "Řekl mi, že na mě možná čeká láska blíž než si myslím a že má možná trochu jinou formu." Znovu ztichla a jakoby opět prožila ten moment, ve kterém jí to došlo.

Význam smrtí v HP

25. ledna 2013 v 15:34 | Bečinka |  Harry Potter a relikvie smrti
Významy smrtí v Harry Potterovi

Proč zemřeli...?
James a Lily - Aby začal příběh a aby byli ukázáni sirotci z války

Cedric Diggory - Pro zobrazení Voldemortovy nemilosrdnost

Sirius Black - Pro zobrazení Harryho nedostatku rodičovských figur

Albus Brumbál- Abychom si uvědomil, že smrt skvělého lídra nemůže zastavit válku

Hedvika - Pro zobrazení konce Harryho dětství

Pošuk - Aby byla ukázána smrt vojáka

Dobby - Abychom si uvědomili, že i ty nejmenší bytosti mohou zemřít hrdinsky

Fred Weasley - Abychom věděli, že přes nějaké smrti se prostě nedokážeme přenést. A uvědomili si, že je to v pořádku.

Tonksová a Lupin - Pro zobrazení sirotků z války

Collin Creevey - Aby bylo ukázáno, že to dobré umírá mladé. I když by nemělo.

Severus Snape - Abychom si uvědomili, že vždycky můžeme změnit naše rozhodnutí. Vždycky!

zdroj najdete zde,
překlad : becinky.blog.cz

Návštěvnost za týden (14.1. 2013 - 20.1. 2013)

24. ledna 2013 v 15:29 | Bečinka |  Návštěvnost
Pondeli: 57
Utery: 60
Streda: 46
Ctvrtek: 33
Patek: 53
Sobota: 50
Nedele: 187
Celkem: 486

48. kapitola - Muži se mění

23. ledna 2013 v 15:00 | Bečinka |  Nepříjemná pravda II.
Elle se ani nemusela otáčet, aby ten hlas poznala. Přesto to však udělala. "Brade, promiň, ale já prostě nechci, aby si Lucy ublížil." Vysvětlovala jednoduše. "A proč bych to dělal?" zeptal se dotčeně Brad a zatím ani nepřeskočil pohledem na Lucy. Očima visel na Elle. "Protože to ty prostě děláš." Odvětila Elle. "Možná si to ani neuvědomuješ, možná to není vždy tvoje chyba, ale ženy většinou brečí, když slyší tvoje jméno." Vysvětlovala.

Review : Rimmel Quad EyeShadow

22. ledna 2013 v 16:06 | Bečinka |  Make-up, Skin care, Hair care
Rimmel Quad EyeShadow

RECENZE47. kapitola - Kamarádčino varování

20. ledna 2013 v 15:00 | Bečinka |  Nepříjemná pravda II.
Když se o rozhovoru a především vyznání od Brada Roisera dozvěděla Elle, nebyla z toho zrovna dvakrát nadšená a rozhodla se, že si musí s kamarádkou vážně promluvit. Pravý důvod, proč jede Lucy navštívit však Elle Alanovi samozřejmě říct nemohla. Alan nedal na svého nejlepšího přítele dopustit.

Exkurze v Albatrosu

18. ledna 2013 v 14:43 | Bečinka |  Z mojí klávesnice, pro vaše oči
Ve čtvrtek 17.1. 2013 jsem absolvovala pravděpodobně poslední exkurzi na Střední škole. Důvodem je to, že jsem ve čtvrťáku a za pár dní končí pololetí. Druhé pololetí je pak pro čtvrťáky velmi krátké, jen tří měsíční a pak je čeká maturita.

Jeli jsme do Prahy na exkurzi do akciové společnosti Albatros Media, která má pod sebou řadu nakladatelství, např. Albatros, XYZ nebo třeba Plus. Musím říct, že to byla ta nejzajímavější přednáška, kterou jsem za ty čtyři roky slyšela.

Ředitel fiction nakladatelství nás seznámil s tím, jak se rodí kniha a několikrát během své přednášky zmínil i Harryho Pottera, což mě jako fanouška samozřejmě potěšilo. Poté ochotně odpovídal na zvídavé otázky, které byli velmi osobní.

Mě navíc podal informaci, kterou ještě nevědí ani novináři. Nedokážete si představit, jak důležitě jsem si připadala, když na můj dotaz odpověděl a o minutku později mi řekl, že jsem první, kdo tuhle informaci ví (samozřejmě včetně mých spolužáků). Samozřejmě, že jí nebudu vyzdravovat, stejně si myslím, že je jen otázkou týdnů, než to Albatros oficiálně zveřejní, ale vědět něco jako první v republice, je fajn pocit.

Některé exkurze mě asi budou chybět. Za ty čtyři roky jsme si jich užili celkem dost. Některé byli zajímavé, jiné nudné. Ale věřím, že informace získané ze všech se mi budou u maturity hodit.


46. kapitola - Nejkrásnější lichotka

17. ledna 2013 v 15:00 | Bečinka |  Nepříjemná pravda II.
Lucy zůstala sedět na trávě a přemýšlela jestli to, co jí právě Brad Roiser řekl může být pravda. On byl vinikající lhář, ale Lucy mu, z nějakého důvodu, uvěřila. Možná proto, jak byl nervózní, když jí to říkal. Možná proto, že teď lépe chápala nějaké jeho dřívější narážky a i jeho vztah k Johnovi byl teď pochopitelnější.

Návštěvnost za týden (7.1. 2013 - 13.1. 2013)

16. ledna 2013 v 14:40 | Bečinka |  Návštěvnost
Pondeli: 65
Utery: 63
Streda: 54
Ctvrtek: 46
Patek: 51
Sobota: 55
Nedele: 58
Celkem: 392

45. kapitola - Vyznání

14. ledna 2013 v 15:00 | Bečinka |  Nepříjemná pravda II.
Lucy na něj nechápavě hleděla. To přece nemůže myslet vážně! Říkala si. Tak on má ještě tu drzost tvrdit něco takového. Brad Roiser přece nemá zlomené srdce, ne to on je láme. Brad Roiser nikoho nemůže skutečně milovat. On neví, co je to láska.

Start prodeje vstupenek na Neapol

13. ledna 2013 v 14:59 | Bečinka |  Co je u Viktoriánů nového...???

Před pár dny jsem vás informovala o ccenách vstupenek na zápas Evropské ligy mezi týmy FC Viktoria Plzeň a SSC Neapol. Zápas se odehraje 21. února od 21:05 ve Štruncových sadech. Informace o cenách vstupenek najdete zde.

Viktoria Plzeň už zveřejnila i termíny prodeje lístků. První týden je speciálně vyhražen pro držitele pernamentních vstupenek, kteří si na svojí vstupenku mohou koupit maximálně 2 lístky, přičemž u jednoh z nich mohou uplatnit slevu.

Od útery 22. ledna 9:00 až do 27. ledna budou mít pernamentkáři možnost zajistit si lístek na utkání Evropské ligy. Poklady se otevřenou ve Štruncových sadech ve všední dny od 9:00 do 17:00 a o víkendech od 10:00 do 15:00.

Od pondělí 28.ledna si pak budou moci vstupenky koupit i ostatní. Vstupenky se budou prodávat dokud nedojte k jejich úplnému vyprodání ve stejných časových hodinách jak je již výše zmíněno.

zdroj : fcviktoria.cz

Anglické citáty + české překlady III.

12. ledna 2013 v 13:58 | Bečinka |  CITÁTY
"It is a funny thing coming home. Nothing changes. Everything looks the same, feels the same, even smells the same. You realize what´s changed is you!"
Když se vracíš domů, dojde k jedné věci. Nic se nezměnilo. Všechno vypadá stejně, cítí se stejně, dokonce i voní stejně. Pak si uvědomíš, že to, co se změnilo, jsi ty.

44. kapitola - Nepříjmená pravda

11. ledna 2013 v 15:00 | Bečinka |  Nepříjemná pravda II.
"Je tu krásný výhled, že?!" Lucy se postavila vedle Brada a podívala se směrem, kterým ukazoval. "Jo, nádhera." Přitakala. "Vadilo by ti, kdybychom… kdybychom si tady sedli?" zeptal se. Lucy připadalo celé tohle zvláštní. Nikdy neviděla Brada Roisera nervózní a už vůbec ne v okolí holky. Jen přitakala a posadila se na zem. Brad jí napodobil.

Návštěvnost za týden (31.12. 2012 - 6.1. 2013)

10. ledna 2013 v 15:50 | Bečinka |  Návštěvnost
Pondeli: 41
Utery: 108
Streda: 121
Ctvrtek: 63
Patek: 60
Sobota: 52
Nedele: 66
Celkem: 511