28. listopadu 2012 v 17:05 | Bečinka |  Návštěvnost
Nedele: 57
Celkem: 304

GL : FC Viktoria Plzeň vs. FC Vysočina Jihlava

26. listopadu 2012 v 20:57 | Bečinka |  Sezóna 2012/2013
Viktoriáni odehráli v pondělí 26.11. dohrávku poslední kola Gambrinus ligy před zimní pauzou. Doma je čekal tým FC Vysočina Jihlava, se kterou Viktoriáni remizovali v úvodu 1:1. Viktoriánům chybělo několik vykartovaných hráčů jako například David Limberský nebo Václav Procházka.

První poločas
Již od úvodních minut byli Viktoriáni lepším týmem. Asi ve třetí minutě se v pokutovém území jeden z nich svalil, rozhodčí však tenhle faul přešel bez povšimnutí. Viktoriáni ale i tak dál tlačili a zároveň nedovolili Jihlavě žádný pořádný break.

První gól zápasu vstřelil útočník Marek Bakoš hlavou ve 23. minutě. Viktoria tedy vedla 1:0. Hosty to však nezlomily a začaly být mnohem více nebezpečnými. Dokonce nastřelily i tyč. Další gól však už nepadl a tak se do šaten šlo za stavu 1:0.

Druhý poločas
Jihlava byla rozhodně nebezpečným soupeřem. Hlavně v druhém poločasu, kdy začali hodně tlačit. Viktoriáni jim to však vraceli rychlými breaky a David Štípek nastřelil břevno. Hrál velmi krásný útočný fotbal, který musel bavit.

Další gól však už nepadl, přestože obě strany měli na jeho vstřelení pár šancí. Viktoria si tedy připisuje důležité tří body a před zimní přestávkou vede tabulku Gambrinus ligy.

Konečný stav zápasu 1:0

28. kapitola - Starý přítel

26. listopadu 2012 v 15:00 | Bečinka |  Nepříjemná pravda II.
Brad Roiser seděl ve svém obýváku. Zíral na zeď a v ruce měl skleničku s ohnivou whisky. Takhle vypadal jeho život. Whisky, ženy a čas od času něco napsal pro Denní věštec. Co jiného měl asi tak dělat? Jeho život neměl žádnou náplň! Neměl proč žít.

My nails 10.11. - 13.11. 2012

26. listopadu 2012 v 7:04 | Bečinka |  Nails

CM Punkova oslava (Raw, 19.11. 2012)

25. listopadu 2012 v 17:21 | Bečinka |  CM Punk
V pondělí 19.11. 2012 CM Punk slavil významné výročí. Uběhl totiž přesně rok (365 dní), co je WWE šampionem. Ring byl vyzdoben takto.

Pavel Horváth : Můj příběh nekončí, Jan Palička

24. listopadu 2012 v 16:42 | Bečinka |  Můj čtenářský deník

Biografie Pavla Horvátha s názvem Můj příběh nekončí je vyprávěním o životě, fotbale a zkušenostech jednoho z nejlepších záložníků české ligy. Kniha začíná, trochu překvapivě, pravděpodobně největším úspěchem Pavla Horvátha, čili absolvování Ligy mistrů s týmem FC Viktoria Plzeň. Pavel Horváth s humorem svým vlastním popisuje své dětství, začátky ve Spartě, angažmá v Teplicích, Slávii a jeho návrat na Spartu. Samozřejmě zmiňuje i zahraniční angažmá, kdy hrál v Portugalsku, Turecku či Japonsku. V knize o Horvim vypráví i jeho spoluhráči či kamarádi (namátkou Honza Rezek, David Limberský) a kniha obsahuje i několik dvojrozhovorů (s Pavlem Vrbou, Petrem Jiráčkem nebo manželkou Janou). Knížku můžu rozhodně doporučit všem fotbalovým fanouškům.

Biografie fotbalistů...

The Rock dává Cenovi lekce z dějepisu (Raw, 5.3. 2012)

24. listopadu 2012 v 5:59 | Bečinka |  WWE nowdays
Před rokem tu byl obrovský spor mezi dvěmi největšími hvězdami WWE. Jednou z nich byl John Cena a tou druhou The Rock (také znám jako Hollywoodský herec Dwayne Johnson). WWE byla právě v Bostonu a The Rock se rozhodl dát Cenovi několik lekcí z dějepisu a začal slavným Pitím anglického čaje v přístavu v Bostonu!

27. kapitola - Poslední den

23. listopadu 2012 v 15:00 | Bečinka |  Nepříjemná pravda II.
"Samozřejmě, že fandím Zmijozelu!" dodal po dramatické odmlce a hodně lidí se rozesmálo. Nebelvírští nebyli zrovna nadšení nad jeho reakcí. Ano, Alan byl ze Zmijozelu a všichni to věděli, ale byl to nejlepší brankář sezony a dost možná i na světě. A koneckonců jeho holka byla z Nebelvíru. Cítili, že je to od něj trochu nefér. V podstatě jen žárlili. Zmijozelští naproti tomu narostli o pár centimetrů do vzduchu a povýšeně hleděli na Nebelvíry.

EL 2012/2013 : Académica de Coimbra vs. FC Viktoria Plzeň

23. listopadu 2012 v 7:23 | Bečinka |  Liga Mistrů/Evropská liga
Ve čtvrtek 22.11. 2012 Viktoriáni odehráli předposlední zápas v podzimní části Evropské ligy. Tentokrát odjeli do Portugalska, kde je čekal tým se kterým Evropskou ligu odstartovali, Academica de Coimbra (reporáž se zápasu zde).

Academica de Coimbra potřebovala získat tři body. I proto byli Viktoriáni, řekla bych, poměrně dost obezřetní. Nějak moc se nehrnuli dopředu, ale určitě nehráli na 0:0. Například v 7. minutě se k brankáři rozběhl Marek Bakoš, zastavil ho však praporek sudí. O ofsajd se však jednoznačně nejednalo.

Podobná situace nastala o několik minut později, tentokrát byl však u míče Jakub Hora. Až ke konci poločasu si Viktoriáni vytvořili dvě velké šance. Jednu z nich zahodil ve 42. minutě Kuba Hora, druhou pako dvě minuty později David Štípek.

Ani soupeř však nepředvedl žádnou smršť a před Kozáčik bylo horko jen jednou a to jen kvůli jeho vlastní chybě. Gól však nakonec nepadl ani na jedné straně a poločas skončil bezbrankovou remízou 0:0, která zatím posouvala Viktoriány i do jarní část EL.

Ani druhý poločas neukázal moc pěkný útočný fotbal. Do vápna se však vydal Štípek, který byl zfaulován a sudí nařídil penaltu, kterou pak v 57. minutě bezproblémů proměnil Pavel Horváth. Viktoriáni tedy vyhrávali 0:1.

O pár minut později to vypadalo, že exekutora pokutového kopu bude možná potřeba vystřídat. Jeden z portugalců ho totiž velmi nešetrně přišlápl šlapákem. Takový zákrok byl i na červenou kartu, on však neviděl ani žlutou.

V 79. minutě měli Viktoriáni velkou šanci vstřelit druhý gól. Ze standartní situace pálil Venca Procházka, ale brankář soupeře míč vytěsnil mimo tři tyče. Viktoriáni si vítězství 0:1 nechali vzít až v závěru, kdy byla nařízená penalta na druhé straně.

V nastavení pak mohl ještě jít sám na brankáře Marek Bakoš, ale opět ho zastavil praporek pomezního rozhodčího a opět se o ofsajd nejednalo. Zápas tedy skončil remízou 1:1 a Viktoriáni si zajistili postup do jarní části Evropské ligy.

Konečný stav zápasu 1:1

Nakupování Vánočních dárků

22. listopadu 2012 v 6:59 | Bečinka |  Story of my life
Pamatujte, že nikdy není moc brzo na to shánět vánoční dárky. Nikdo přece nechce běhat 23. prosince po obchodech a kupovat kdejakou kravinu jen aby něco měl. Ne, nákup vánočních dárků lze lehce a bez strestu zvládnout, když si to pořádně naplánujete. A já jsem mistr v plánování!

Za první doporučuji, abyste si napsali seznam lidí, kterým budete vánoční dárky pořizovat. Pak se nestane to, že na někoho zapomenete. Domluvte se s přáteli zda si k vánocům budete dávat dárky či nikoliv a na kus papíru si napište jména těch, kterým potřebujete něco sehnat.

Druhým krokem je pak samotné vymýšlení dárku. Udělejte si kafe a zkuste popřemýšlet na tím, co by si asi tak vaši nejbližší přáli. Nebojte se jich zeptat! Nechcete jim přece dát něco, co se jim buď nebude líbit nebo se jim to nebude hodit. A pokud chcete být nenápadní, pak můžete navrhnout, že se zajdete společně podívat do nějakého obchodního centra a pak už jen sledujte své přátelé a všímejte si toho, co je zaujme. Tak to většinou dělám já.

A poté už nastává samotná realizace neboli nákup vánočních dárků. Se seznamem v ruce se vždycky (alespoň podle mě) nakupuje lépe. Doporučuji naplánovat den, ve kterém se pokusíte nakoupit všechny vánoční dárky, samozřejmě pokud vám to vaše finanční situace dovoluje. Je lepší to mít všechna zkrku co nejdříve a pak se už jen můžete těšit na den, kdy si dárky předáte!

Co byste si letos nejvíce přáli najít pod stromečkem?