Můj
a

EL 2012/2013 : FC Viktoria Plzeň vs. Académica de Coimbra

20. září 2012 v 22:29 | Bečinka |  Liga Mistrů/Evropská liga
Ve čtvrtek 20.9. 2012 nastoupili Viktoriáni ve Štruncových sadech k prvnímu zápasu v letošním ročníku Evropské ligy. Zároveň to byl první zápas v základní skupině Evropské ligy, který Viktoriáni kdy odehráli.

První poločas
Přestože Viktoriáni byli první poločas lepší, nedokázali se prosadit. Je to stále ta samá pohádka. Viktoriáni si připraví téměř stoprocentní šance a v závěru gól nepadne. Velkou šanci měl například Jakub Hora, ale nedokázal se prosadit.

A pak udeřil soupeř, portugalká Academica de Comibra. Z jediného útoku dokázali vstřelit gól, když si stoper Procházka dával přednost s brankářem Kozáčikem a gól skončil v síni Plzeňské Viktorie. To se stalo již v 19. minutě.

V poločase se tedy šlo do šaten za stavu 0:1. Přestože Viktoriáni byli lepším týmem, gól prostě nedokázali dát.

Druhý poločas
Viktoriáni vstoupili do druhého poločasu vyrovnáním. Konkrétně se o něm postaral v 47. minutě kapitán Viktoriánů Pavel Horváth a trefil se, pro něj dost neobvykle, hlavou. Gól padl po rohovém kopu.

O deset minut později Viktoriáni jásali znovu. A znovu to byl gól hlavou. Tentokrát se trefil útočník Ďuriš, který se na marodce vystřídal s Markem Bakošem. Viktoriáni tedy vedli již 2:1 a stále byli lepším týmem na hřišti.

Na konečných 3:1 v závěru zvyšoval František Rajtoral. Viktoriáni předvedli velmi dobrý výkon a především přidali tolik potřebné góly a vyhráli svůj první zápas v základní skupině Evropské ligy.

Konečný stav zápasu 3:1