Můj
a

Play-Off Evropské ligy 2012/13 : FC Viktoria Plzeň vs. KSC Lokeren OV

30. srpna 2012 v 23:09 | Bečinka |  Liga Mistrů/Evropská liga
Ve čtvrtek 30.8. 2012 odehráli Viktoriáni odvetný zápas Play Off Evorpské ligy proti Belgickému Lokerenu. Výsledek z prvního zápasu byl 2:1 pro Lokeren a postupová matematika tak byla velmi jednoduchá. Viktoriáni potřebovali buď vyhrát 1:0, v případě, že by však Lokeren vstřelil gól, potřebovali vyhrát o dva góly.

Plzeň se snažila tlačit již od prvních minut. Zahrávala několik rohových kopů, ale nepřišla žádná vyložená šance. Na druhé straně, ani Lokeren se k ničemu velkému, co by ohrozilo naši bránu nedostal.

První velkou šanci v zápase měl až Marek Bakoš a proměnil jí. Viktoria teda vedla od 37. minuty výsledkem 1:0, který jí zajišťoval Evropskou ligu. Do konce poločasu si Viktoriáni výsledek už pohlídali, přestože Lokeren začal víc tlačit.

Kolem 60. minuty se začal zápas velmi vyostřovat, protože stav byl stále přiznivý pro Viktorii. Navíc hráči Lokerenu padali na zem i po sebemenším doteku a rozhodčí vždy ochotně zapískal na píšťalku. Později se zápas trochu uklidnil.

Lokeren musel hru oteřít a to dovolovalo Viktorii její rychlé protiútoky. Hráči však z nějakého záhadného důvodu přihrávali do stran, místo aby pálili na bránu. Nevystřelil ani Darida, ani Hanousek ani Rajtoral.

V nastaveném čase pak Lokeren skutečně velmi tlačil. Pokutové území Viktorie bylo naprosto přeplněné a prakticky se kopal jeden roh za druhým. Pro Plzeňáky to tak bylo vysvobození, když rozhodčí konečně ukončil zápas.

Viktoria tedy vyhrála 1:0. První zápas skončil 1:2, takže konečný stav celého Play Off byl 2:2, ale Viktoriáni se, narozdíl od Lokerenu, dokázali trefit na hřišti soupeře, takže do základní skupiny Evropské ligy pro sezonu 2012/2013 postupují oni!