a

Únor 2012

Základní sestava na přátelák s Irskem

29. února 2012 v 19:54 | Bečinka/Lečo |  Novinky
Od 20:20 můžete DNES na ČT4 sledovat přátelské utkání mezi Irskem a Českou Republikou. Do nominace se nakonec vešlo 7 Viktoriánů. Kvůli zranění Rosického, byl dodatečně nominován David Limberský.

Základní sestava Českého národního týmu by měla vypadat takhle :
Čech
Gebre Selassie, Sivok, Kadlec, Limberský
Plašil, Jiráček
Petržela, Štajner, Rezek
Baroš

Reportáž i fotky budou dostupné později... :-)

Téma Týdne : Zrcadlo

29. února 2012 v 17:01 | Bečinka/Lečo
Zrcadlo! Škoda, že téma týdne není "Pohled do zrcadla," s tím by se dalo pracovat o něco lépe, ale... prostě typické blogácké téma :-D :-D

Takže pokud nevíte, co je to zrcadlo, zeptejte se tety Wikipedie. Doufám, že alespoň všichni víme, že zrcadlo je ten předmět, který nám ukáže jak vypadáme. Víte jak se říká, že vzhled člověka odráží jeho duši?! Upřímně, myslím, že je to jedna z nejrozšířenějších lžích na tomhle světě.

Člověk totiž může být jakýkoliv a nemá to nic společného s tím jak vypadá. I ten nejvíc sexy kluk může být hajzl, tak to v životě chodí. Ale myslím, že dívat se do zrcadla, je poměrně důležité. Ne proto, abyste si zkontrolovali účes (i když i to je důležité), ale především proto, abyste si uvědomili, kdo jste.

Je totiž důležité poznat, kdo doopravdy jste. Znáte písničku od M.J. Man in the Mirror?! Michael tam právě zpívá o tom, že pokud chceme změnit svět, musíme se nejprve podívat do zrcadla a změnit samy sebe.

Takže pro mě je zrcadlo nejen prostředek, díky kterému si můžu nanést make-up, obléknout se tak, aby to nějak vypadlo a upravit si vlasy, ale je to především prostředek, který mi pomáhá poznat sebe. Mimimálně vám zrcadlo odpoví na to, jaké gesta děláte nebo jaký máte výraz!

Nepříjemná pravda - úvod

28. února 2012 v 18:54 | Bečinka/Lečo |  Nepříjemná pravda
Od 1. března, tedy od čtvrtka zde bude přibývat nová povídka. Jmenuje se Nepříjemná pravda a je ze stejného prostředí jako povídky Nepochopení.

Vlastně časově navazuje na konec povídky Nepochopení II., ale tentokrát není o vztahu Elle a Alana, ale o životě profesora Jeffersona, Lucy Fowlerové a také Brada Roisera. V podívce se samozřejmě vysktytuje i Alan, ale pouze okrajově!

Doufám, že se Vám nová povídka bude líbit a nebojte se mi napsat vaše upřímné názory. Těším se na ně :-D

Plzeňáci ovládli anketu Fotbalista roku 2011

28. února 2012 v 14:48 | Bečinka/Lečo |  Novinky
Fotbalisté Plzně opět ovládli anketu Fotbalista roku 2011! Galavečer k vyhlášení vítěze se konal včera, 27.2. 2012 a mohli jste ho sledovat na ČT1.

Osobností Gambrinus ligy se jako loni nestal nikdo jiný než kapitán Západočechů, Pavel Horváth. Cenu Trenér roku si zase odnesl trenér Plzeňáků Pavel Vrba. A cenu Fair Play si odnesl další Plzeňák i když tentokrát už exPlzeňák a to Petr Čech.

Cenu Fair play získal za to, že při zápase s Černou Horou upozornil rozhodčí, že tečoval míč a má se tedy kopat rohový kop. Já mám Čecha moc ráda, ale výrazem Cena Fair Play, jsem si vždycky představovala něco jiného.

A teď už k samotné anketě Fotbalista roku. Na 19. místě se umístil Daniel Kolář, na 15. místo se dostal Franta Rajtoral. Do elitní desítky se s 10. místem vešel i Václav Pilař. Sedmné místo obsadil kapitán Plzeňáků Pavel Horváth a elitní trojka vypadala následovně : na 3. místě Tomáš Rosický, na druhém místě skončil Plzeňák Petr Jiráček a už popáte anketu vyhrál geniální Petr Čech!

Návštěvnost za týden (20.2. 2012 - 26.2. 2012)

27. února 2012 v 21:39 | Bečinka/Lečo |  Můj čtenářský deník

Vzpomínky fotbalisty a trenéra Tomáše Pospíchala, který se po tom, co lékaři zjistili, že bude potřebovat translantaci srdce, rozhodl říct vše. Pravdu! Alespoň se to tak píše v úvodu. Nemůžu se zbavit pocitu, že však ta krutá pravda se nikdy netýkala jeho. Pospíchal sice popisuje, jak dokázelo k uplácení, zároveň ale dodává, že on to nikdy nedělal. Že nikdy ani takovou nabídku nedostal, protože prý všichni věděli, jak by reagoval. Trochu mám dojem, že ze sebe jen dělá svatého a obviňuje z úplatků ostatní, především hráče a rozhodčí. Více mě bavila ta část, kde vypráví o své trenéřské kariéře. Procházka trénoval Bohemku, Spartu a krátce i Plzeň. Po transplantaci srdce s tím skončil.

"Poznal jsem, že fotbal nemá logiku. Že je to skutečná vášeň zarytá hluboko pod kůži, droga, které přtahuje vyvolené..."

FCVP vs. Dukla

27. února 2012 v 14:21 | Bečinka/Lečo |  Fotoreportáže

FC Viktoria Plzeň vs. FK Dukla Praha

26. února 2012 v 20:37 | Bečinka/Lečo |  Sezóna 2011/2012
Viktoriáni se poprvé představili NA ŠTRUNCOVÝCH SADECH v Doosan Aréně v zápase Gambrinus ligy. Čekal je soupeř, papírově slabší, Pražská Dukla, na druhou stranu, Viktoriáni pořád měli v nohou čtvrteční zápas s Schalke 04 (reportáž zde)

Mistři začali velmi dobře a hned na začátku měli dvě vyložené šance. Jednu spálil Bakoš, druhou Ďuriš. Po čtvrt hodině hry byl ve vápně faulován Bakoš. Pro mě jasná penalta, ne však pro rozhodčího Kocourka a tak se hrálo dál.

Velmi podobná situace se událo o další čtvrt hodinu později. Tentokrát se už kopalu. Exekutorem pokutových kopů je kapitán Pavel Horváth, který i tentokrát chladnokrevně zakončil a Viktoriáni už od 30. minuty vedli 1:0.

Gól však paradoxně pomohl hostům, kteří se začali více dostávat do hry a občas i ohrozili branku Marka Čecha. Do šaten se však šlo za stavu 1:0 pro domácí Viktorii.

V druhém poločase to bylo dost podobné. Po hrubce Marka Čecha přišla branka a bylo srovnáno na 1:1. INkasovaný gól, však zase probudil Viktoriány, kteří se začali mnohem víc spát do vápna. Od 60. minuty hráli hosté o deseti, neboť byl jeden z jejich hráču po dvou žlutých kartách vyloučen.

Viktoriáni však ani tak nedokázali vstřelit gól, i když poslední desítky minut patřili jasně jim. Viktoriáni tedy "pouze" remizovali s Duklou 1:1 a připisují si jeden bod v boji o titul.

My outfit 20.2. 2012

26. února 2012 v 17:45 | Bečinka/Lečo |  Outfits

Nejlepší hlášky českých sportovců

26. února 2012 v 14:12 | Bečinka/Lečo |  YouTuBe

Malá ochutnávka :
Hokejsta : ,,Tak mi jsme hlavně a Rusama hráli hokej, což nemá cenu a to je přesně to, co oni chtějí!"
Moderátor : ,,Tlak je, ale zatím žádná branka, co tomu chybí?" Sparťan : ,,Gól jednoznačně! Ale mi ho dáme, nebojte se!"
Jágr : ,,Já jsem řikal, hrajeme jak Barcelona, akorát nám první dvě třetiny chyběl Messi!"

Wolfsburg vs. Hoffenheim

26. února 2012 v 11:18 | Bečinka/Lečo |  Petr Jiráček
Wolfsburg pokračuje v sérii proher. Tentokrát prohrál na domácím hřišti s týmem, který ho doma ještě nikdy neporazil. Wolfsburg dostal gól již ve 2. minutě. V druhém poločase po penaltě srovnali na 1:1. Ale soupeř jim ještě vstřelil vítězný gól v 85. minutě.

Trenér prohlašuje, že to bylo nejhorší utkání, které Wolfsburg kdy odehrálo (to samé říkal i po prohře se Schalke 04 pozn. autora) a diváci vyprovodili své hráče ze hřiště pískotem!

Kniha a já

25. února 2012 v 19:20 | Bečinka/Lečo |  Řetězáky
  • Kniha, která změnila tvůj život:
Čekal někdo jinou odpověď, než Harry Potter?! Protože knihy od J.K. Rowlingové mě "naučily" číst. Díky nim jsem začala svůj blog, studuji to, co studuji a dokonce mám tajný sen, stát se spisovatelkou. Upsss, teď už asi není tajný, co?! :-D
  • Kniha, kterou jsi četla víc, než jednou:
Všechny knihy o Harrym Potterovi a Moonwalk by Michael Jackson

DIY : FC Viktoria Plzeň nails!

25. února 2012 v 15:30 | Bečinka/Lečo |  Nails
Velmi jednoduchý návod na moje oblíbené "fotbalové nehty." Stačí pouze kliknout na celý článek
:-D

Návod v pokračování článku...

My nails 17.2. 2012

25. února 2012 v 12:06 | Bečinka/Lečo |  Nails

Nejdřív hrdina, teď psanec!

25. února 2012 v 8:09 | Bečinka/Lečo |  Co MĚ zaujalo....?!
Osm! To je počet gólu, které slovenský útočník Marek Bakoš vstřelil v kvalifikaci na postup do Ligy Mistrů a v Lize Mistrů. Marek Bakoš dal v kvalifikaci šest gólu a další dva pak přidal ve skupině H, do které Viktoria patřila v Lize Mistrů.

Byl to hrdina! Rozhoduje důležité zápasy. Najde si místo a umí vstřelit nádherný gól. To ostatně předváděl i v domácí lize. A teď je z něj psanec. Fanoušci, spoluhráči, trenér, ale především on sám, všichni jsou na něj naštvaní a vše mu dávají za vinu.

Já ale ne! Marek Bakoš tvrdí, že neví proč udělal to, co udělal. Já si doteď myslím, že to byla prostě jen blbá náhoda. Ale i kdyby ne. Bakoš nás sice oslabil, ale Viktoriáni i přes to dokázali vyrovnat. Samozřejmě všichni říkají, ,,Kdyby se nenechal vyloučit, tak zápas vypadal jinak" a mají pravdu. Jenže ten zápas by vypadal jinak, i kdyby Plzeňáci doma vyhráli, kdyby nebyl Horvi vykartovanej. Kdyby Kolář proměnil svou velkou šanci...

Prostě se snažím říct jediné, ZA VŠECHNO BAKOŠ NEMŮŽE! A on sám je teď z toho asi nejvíc nešťastný. Přišel před novináře a řekl, že je to jeho chyba. Že to on to celé pokazil. Že to všechno týmu zkazil. Že toho moc lituje. On to alespoň přizná, postaví se a řekne, ,,To já to zkazil. Všechno jsem to zkazil já." přestože to není pravda.

To co udělal byla chyba a bolí to. Teď! Ale čas rány vyléčí a nemůžeme mu mít vše za vinu. Koneckonců díky Marku Bakošovi jsme se dostali přes Pyunik a Rosenborg. Díky Marku Bakošovi jsme dokázali nejprve remizovat s BATE ve skupině a poté i vyhrát. Díky němu jsme se dostali do Ligy Mistrů, díky němu jsme se dostali do Evropské ligy a i jeho zásluhou jsme teď vypadli. Ale jak jsem již napsala, za všechno nemůže Bakoš!

Hlášky Jaromíra Bosáka - Schalke vs. FCVP

24. února 2012 v 21:12 | Bečinka/Lečo |  Zábava aneb ať je sranda
"Málo platný, ono je těžké hrát proti Schalke v jedenácti, přece jen to není AC Teplá Voda"

Hlášky Pavla Horvátha

24. února 2012 v 14:09 | Bečinka/Lečo |  Zábava aneb ať je sranda
,,Já se na ten zápas budu tak soustředit, že nepůjdu ani sekat zahradu, abych se neunavil a nerozptyloval."