Můj
a

Říjen 2011

12. kapitola - Rozdávání pokynů

31. října 2011 v 12:00 | Bečinka/Lečo |  Nepochopení II
Profesor Jefferson vrazil na toalety, ale nikde nikoho neviděl. Poté uslyšel hlas z druhé strany chodby a vešel na dívčí záchody. Zarazil se, když zjistil, že u plačící studentky je profesor Snape. Myslel si, že Protiva mluvil o mladém Snapeovi. Pomalu k nim přešel. Severus se otočil. "Ah… to jsi ty." Řekl nakonec, ale všiml si toho, co má v ruce. "Dej mi to!" vyzval ho a profesor Jefferson mu podal jednu dávku uklidňujícího lektvaru.


"Strako, táhni na Spartu!"

30. října 2011 v 14:10 | Bečinka/Lečo |  Co MĚ zaujalo....?!
Pozice Františka Straky na lavičky Slavie je velmi velmi nezáviděníhodná. Víte navzdory tomu, že je Straka kovanej Sparťan jsem ho vždycky měla ráda. Líbilo se mi na něm, že měl energii a dokázal vyhecovat úplně každého. Jeden čas trénoval i Plzeň.

K čemu tedy došlo?! Muž, který prohlašoval, že Sparta je úplně nejvíc. Že nechápe jak něco jako Slavie může existovat. Muž, který veřejně prohlašoval, že by nikdy NIKDY, za žádných okolností nešel do Slavie teď Slavisty trénuje. A to samozřejmě rozhířilo emoce.

Za prvné jsou tu Slávisti (mám na mysli fanoušky). Víte vůbec se jim nedivím, že takhle vyvádí. Celé roky od něj poslouchali, jak je Slavie úplně k ničemu a tak dále a teď jim dělá trenéra?! To je opravdu trochu divné. A první zápas Slavie pod novým trenér prohrála. V tu chvíli jsem naprosto rozměla jejich skandování "Straka VEN!" a "Strako, táhni na Spartu!"

A pak jsou tu Sparťané. Abych řekla pravdu, proč oni se do toho pletou, to jsem nepochopila. Letná brečí, protože je opustila jejich ikona. Jejich Franta šel do té ošklivé Slavie. Víte, možná to něco opravdu vypovídá o tom, jaký klub ta Sprata dopravdy je. Sice to sem nepatří, ale já dodnes nepochopila, proč přestal hrát Řepka. A pokud s nima nechce mít nic společného ani Straka, pak je to fakt na zamyšlenou.

Hráči to samozřejmě neřeší, protož ať se nám to líbí nebo ne hráči nejsou zas takový srdcaři a klubaři. Fotbal je jejich práce, stejně jako trénování je jeho práce. A kromě toho, tyhle vztahy mezi Spartou a Slavií. V dnešní době se fandí tomu, kdo se úspěšný a pokud se jednomu týmu přestane dařit, stačí ject metrem o pár zastávek dál a už jste na dalším fotbalovém stadionu!


Milan Petržela - sólo přes celé hřiště (28.10.2011)

30. října 2011 v 7:09 | Bečinka/Lečo |  Co je u Viktoriánů nového...???
V zápase Viktorky proti Hradci se krásně trefil Milan Petržela. Reportáž ze zápasu zde.

"Diváci ve Štruncových sadech v údivu hleděli na představení, které jim předvedl Petržela. Reprezentační záložník se chopil míče u vlastního vápna, přesprintoval s ním celé hřiště a pod padajícím Koubkem skóroval."Viktoria bude otevírat oficilání fanshop

29. října 2011 v 9:16 | Bečinka/Lečo |  Co je u Viktoriánů nového...???
Reakce dloholetého fanoušky "Už bylo na čase!"


Podle tiskového mluvčí Plzeňské Vitkorie by se do dvou týdnů měl konečně otevřít oficiální fanshop Plzeňských mistrů. Kromě klasických produktů si budeme moci koupit i speciální trička a šály na zápas s Barcelonou nebo šály jako připomínku toho, že se Viktoria dostala do Ligy Mistrů.

Kromě toho zde budou k dostání oficiální produkty značky puma a další dlouhodobě žádané předměty. O otevření fanshopu vás budu ještě blíže informovat!

zdroj informace : fcviktoria.cz, úprava : becinky.blog.cz

GL : FC Viktoria Plzeň vs. FC Hradec Králové

28. října 2011 v 23:02 | Bečinka/Lečo |  Sezóna 2011/2012
Plzeňskou Viktorku čekal velmi důležitý zápas. Jednak jim mohl zvednou sebevědomí před domácím zápasem Ligy Mistrů s obhájcem titulu Barcelonou, ale samozřejmě jim také mohl přinést velmi důležité tři body do tabulky Gambrinus ligy.

Upřímně, několikrát mě za první poločas napadlo, že vůbec nevím co budu psát. Přestože Viktoriáni vedli už od 10. minuty, kde se trefil Marián Číšovký, který dal už svůj druhý gól v dresu Viktorky. Za poslední dva zápasy, se dvakrát trefil a to je to, vážení, obránce.

Zbytek poločasu se už Viktoriáni trápili. Spalovali velké šance. I Hradec se dostal ke střelbě a šancím, ale vždy zasáhl Roman Pavlík a skore prvního poločasu bylo 1:0.

V druhém poločasu jakoby Viktoriány polili živou vodou a začali kralovat. Nejprve se v 60. minutě trefil Bakoš a o pět minut později si dal Milan Petržela sólo přes celé hřiště, obešel tři obránce (za to by se nemusel stydět ani Messi :-D) a skoroval na 3:0.

To už to všechno vypadalo veseleji. V 71. minutě se po velkém zmatku ve vápně hostům podařilo vstřelit si vlastí gól a skore rázem bylo 4:0. To už se začalo ozývat skandování "Dejte jim bůra!" A Viktoriáni žádosti vyhověli do deseti minut, kdy se v 79. minutě trefil opět Bakoš.

Viktoria doma vyhrála nad Hradcem 5:0 a předvedli krásný druhý poločas. Plzeňáci si tak připisují důležité tři body v tabulce Gambrinus ligy a také důležitý klid před zápasem s Barcelonou.

11. kapitola - Protivovo sdělení

28. října 2011 v 12:00 | Bečinka/Lečo |  Nepochopení II
Protiva se zatím proletával školou a snažil se vymyslet nějako suprovou rýmovačku na to, čeho právě byl světkem, ale ať svůj mozek namáhal jakkoliv prostě nemohl na nic přijít. Pak si ale uvědomil, že to nevadí. Stačí přeci když to mladému Snapeovi poví. Jo to by měl udělat, pokud se chce chovat jako správné strašidlo. Je to jeho holka, takže by ho to určitě zajímalo.


CM Punk měl vyslovil respekt pro Johna Laurinaitisova (24.10.2011)

27. října 2011 v 10:34 | Bečinka/Lečo |  CM Punk
John Laurinaitis (v obleku, s vychlastaným hlasem) je provizorní generální manažer Raw, CM Punk (v bílém tričku) chtěl zápas o titul. John Laurinaitis mu ho slíbil pod podmínkou, že řekne, že ho respektuje!

3:56
CM Punk : ,,Zadrž na chvilku. Ten mikrofon drž tady, ať tě lidi můžou slyšet!"
5:49
CM Punk : ,,Chceš mluvit o respektu?! Respekt, Johny, musí být zasloužen. Ten se jen tak nedává! ... Tohle místo není o nic lepší, když jsi ve vedení ty!"
6:25
CM Punk : ,,Ok, fajn. Nečervenej se! Respektuju tě, posero!"
7:21
CM Punk : ,,Respektuju vás! ... Respektuju ten fakt, že nevíš jak blízko pusy máš držet mikrofon, když mluvíš. Respektuju tě! Jak to zní? Stačí ti to?"


Návštěvnost za týden (17.10. 2011 - 23.10. 2011)

26. října 2011 v 18:31 | Bečinka/Lečo |  Návštěvnost
Pondeli: 51
Utery: 48
Streda: 63
Ctvrtek: 58
Patek: 51
Sobota: 56
Nedele: 53
Celkem: 380

10. kapitola - V Brumbálově pracovně

26. října 2011 v 12:00 | Bečinka/Lečo |  Nepochopení II
Profesorka McGonagallová co nejrychleji došla k ředitelně, řekla heslo a po zaklepání a Brumbálově výzvě aby vstoupila, vešla dovnitř. Brumbál si četl Moderní Přeměnování. "To byste nevěřila, Minervo-!" začal, ale potom si všiml studentů, se kterými přišla. Odložil časopis a pronikavě se na ně podíval. "Co se stalo?" zeptal se vážně.


Škola jako NEbezpečné místo!

25. října 2011 v 22:09 | Bečinka/Lečo |  Co MĚ zaujalo....?!
Jaké to je, když se místo, kde jste se cítili dobře a bezpečně najednou změní?! Existují místa, kde bychom se měli cítit bezpečně víc než kde jinde. Ano, například škola! Typické místo, kde je hodně dospělích a kde by to mělo být bezpečné! Mám ráda svou školu, měla jsem. Předtím než se spojila se školou velmi problémovou. A teď se člověk bojí jít i na záchod.

V naší škole totiž došlo k pokusu o znásilnění! Během hodiny na dívčích záchodech. Vše už samozřejmě vyšetřuje policie, a možná bych o tom psát neměla, ale mě nikdy moc nezajímalo co můžu a co nemůžu dělat. A o tomhle rozhodně mlčet nehodlám!

Jak si může někdo něco takového dovolit? Vždyť je to proboha na půdě školy! Jenže studenti Plzeňské strojárny na tom jsou s myšlením trochu na štíru. Víte nejvíce se bojím toho, že se to prostě zamete pod koberec a budeme se tvářit, že se nic nestalo. ALE STALO! Teď chodíme na záchod po dvou dokonce i v hodinách!

Ale koneckonců možná to ani neudělal nikdo ze Strojárny (o čemž teda pochybuju, ale...). Možná to udělal "někdo z venku!" Možná si myslíte, že je nemožné aby se do školy dostali cizí lidé, bohužel ne u nás. Součástí školy je totiž i městská knihovna Bory a nevěřím, že by někdo kontroloval cesty návštěvníků. Kdokoliv se tedy do školy dostat může a pak je jen krůček...

Je smutné, jak moc se mění místo, kde jsem se cítila v bezpečí! Je smutné, že takovéhle věci se stávají na půdách školy. A nejsmutnější je, že viník pravděpodobně vůbec potrestán nebude!


Hlášky Jaromíra Bosáka IV.

25. října 2011 v 17:56 | Bečinka/Lečo |  Zábava aneb ať je sranda
"Busquets nechal míč vklidu, tak si ho vem a něco s tím udělej já už neběžím, a Messi tak udělal. A že je vás tu 5, to mě vůbec nevadí ''

Protože je to fotbal... a fotbal jsou emoce!!!

24. října 2011 v 19:09 | Bečinka/Lečo |  Moje názory
Jsem typ člověka, který je schopný obrečet prakticky cokoliv. Při Titaniku řvu už od začátku a nejen to. Já jsem schopná ořvat i takový kraviny jako je Ordinace v růžový zahradě! A proto je jasné, že jsem schopná obrečet i fotbalový zápas. Dodnes si pamatuju, že jsem ořvala, když česká repre vedla nad Turky 2:0 a za deset minut už byl stav 2:3 a Češi vypadli z Eura.


A jak je to možné? Že sport, který někoho nechává naprosto chladným, v jiném vzbouří takovou reakci. Je to proto, že je to fotbal. A fotbal jsou emoce. Na fotbale miluju hodně věcí, ale jedna z nich je i to, že zapomenete na největší problémy. Protože když sledujete hru, tak nemáme čas myslet na to, že vám váš kluk nevolá, že jste se pohádali s rodičema. Ne, když sledujete hru tak vám vadí, že ten idiot s píšťalkou nezná pravidla!


Jste schopni lynčovat za to, že soupeř sejme vašeho oblíbeného hráče, kterého pak na nosítkách s tváří od krve a skřivenou v bolestech odnášejí ze hřiště. Vraždili byste když slyšíte jak se fanoušci soupeřova týmu radují z gólů do vaší sítě! V tu chvíli neexistuje nic - jen fotbal!


Fotbal spojuje lidi po celém světě. Miliony lidí sledují parádičky Lionela Messi a uznávají hráče, který posunul fotbal na úplně jinou a zatraceně dobrou úroveň. Miliardy lidí nemůžou ani vystát tu "hvězdu" Cristiana Ronalda. Lidé fandí klubám jako Barcelona, Real Madrid, Chelsea, Arsenal, Liverpool... ale fandí třeba i Plzni, Třemošné nebo Košutce.


Nic nedokáže nahradit to, co zažívám, když sleduju fotbal. Jak jsem hrdá na hráče, kteří se z ničeho vypracovali na nejlepší tým české ligy. Když vidím, že ti, kteří byli zahozeni a jejich hrdost snížena, teď hrajou na hřišti nejlepšího týmu na světě. Nedokážu popsat tu radost, když můj tým dá gól. To rozhořčení, když rozhodčí přeruší krásně se vyvíjejíc akci kvůli neexistujícímu ofsajdu!


Je to prostě fotbal! Jsou to emoce!GL : FC Viktoria Plzeň vs. FK Viktoria Žižkov

23. října 2011 v 20:11 | Bečinka/Lečo |  Sezóna 2011/2012
Malé derby Viktorek. Ta Plzeňská hrála proti té pražské Viktorii Žižkov. Do sestavy se vrátil uzdravený brankář Roman Pavlík!

V prvním poločase Viktorka hrála taková zvláštní druh fotbalu. Nějak se nedokázala prosadit, přestože pár šancí měli. Na druhé straně Žižkov vystřelil asi jen jednou na branku. Hned v úvodu a Pavlík zasáhl výborně. Plzeň po celý zbytek poločasu hosty jasně přehrávala, ale bohužel se skore neměnilo.

Nejméně dvě situace u pokutového území šli vyhodnotit na penaltu, ale sudí vždy ukázal jen k rohovému praporku. Do konce poločase se již nic zásadního nestalo a skóre bylo nerozhodné 0:0.

Hned na začátku druhé půle zahrozili hosté, ale Pavlíkovi pomohl tyč. Viktoriáni na to odpověděli gólem. Jeho autorem byl Milan Petržela a trefil se v 51. minutě. O několik minut později skroval Dan Kolář, ale zvedl se praporek rozhodčího a skore tedy bylo pořád 1:0.

Následující gól obstaral miláček publika "český Messi" Venca Pilař v 62. minutě. Následně se opět trefil Dan Kolář, ale i tentokrát ho zastavil praporek rozhodčího a skore bylo stále 2:0. Po dalším odpískaném sporném ofsjadu založil soupeř protiútok, ze kterého snížil na 2:1, což bylo to jediné, co jim Viktoriáni v zápase dovolili.

Poté už zase kralovali a přidali dva další góly. Nejprve v 73. minutě se hlavou trefil stoper Číšovský a o pár minut později, přesněji, v 77. minutě se trefil střídající Bakoš. Viktoria tak vyhrávala 4:1, když přišel faul na Jiráčka, který byl po právo potrestán žlutou kartou. Chvíli to vypadalo, že si onen faulující a David Limberský rozbijou hubu. Emoce musel uklidňovat Plzeňský kapitán Pavel Horváth!
Viktoria tak vyhrála 4:1 a připsala si tři důležité body!


Lybijci lynčovali Kaddáfího!

23. října 2011 v 16:09 | Bečinka/Lečo |  Co MĚ zaujalo....?!
Není to tak dávno, co jsem se tu rozčilovala nad způsobem, jakým Američané brutálně zavraždili Usama Bin Ladina. Článek zde, proboha vždyť to byl člověk jako každý jiný a stejně jako ostatní měl právo na spravedlivý proces a kromě toho, něco co jsem v onom článku nenapsala, byla u toho jeho malá dcera. Bez ohledu na to, jak strašně špatný člověk to byl, byl to také otec! A jeho dcerka musela přiblížet jeho brutální smrti.

Ovšem to co se teď "povedlo" Lybii je milionkrát horší. Kaddáfí! Muž, který držel Lybii pod palcem mnoho let. Bez ohledu na to, že to pravděpodobně byl krutý diktátor, byl schopen zemi udržet v míru. Teď je mrtev a já jsem si jistá, že tu teď bude mnohem víc válek a problémů, protože všichni budou chtít jeho místo.

Horší je způsob, jakým byl zabit. Povstalci ho našli a jak dokazují videa zde lynčovali ho! V 21. století ho vláčeli za jedoucím vozem, stříleli po něm. Měl díru v hlavě a oni do něj dál kopali a strkali a prakticky by se dalo říct, že ho mučili! Člověka, který má právo na spravedlivý proces! Kde to sakra jsme??

Samozřejmě, že úroveň Afričanů a Američanů je někde úplně jinde, ale jsem si jistá, že kdyby Američané měli možnost lynčovat Usama bin Ladina udělali by to na Madison Square Garden (největší stagei na světě). To co se stalo Kaddáfímu se prostě v moderním světě stávat nemá a nesmí! Konec, tečka! Teď teprve povstalci poznají, že není tak jednoduché vládnou zemi jako je Lybie. A možná si jednou uvědomí, jak brutálně zabili člověka!


9. kapitola - Ochrana útočníků

23. října 2011 v 12:00 | Bečinka/Lečo |  Nepochopení II
"Co to má znamenat?" rozječela se i profesorka McGonagallová. "Tohle vás bude pánové moc mrzet! Ano jistě, pan Flint jako vždy, že?!" Zmijozelští se zmateně postavili a rozhlédli se kolem. To že viděli profesorku McGonagallovou pro ně nebyl takový šok, jako když zahlédli svého kolejního ředitele. Byl evidentně velmi rozzuřený. "Postavte se!" nakázala jim profesorka McGonagallová. "No samozřejmě, pan Bolt, ten aby náhodou někde nechyběl." Okomentovala i Davidovu přítomonost.


Když ... udělá chybu...

22. října 2011 v 20:16 | Bečinka/Lečo |  Zábava aneb ať je sranda
- Když HOLIČ udělá chybu, je to nový styl.
- Když POLITIK udělá chybu, je to nový zákon.
- Když VĚDEC udělá chybu, je to nový vynález.
- Když KREJČÍ udělá chybu je to nová moda.
- Když UČITEL udělá chybu, je to nová teorie.
-Když STUDENT udělá chybu, je to za pět!!!


Škola noci 7 : Vyhořelá, P.C. Castová, Kristin Castová

22. října 2011 v 15:09 | Bečinka/Lečo |  Můj čtenářský deník

Již sedmé pokračování úspěšné knižní série. V tomhle dílu se často mění vypravěči. Sledujeme příběh Stevie Rae, Afrodity, Zoye, Starka i Kalony. Kalona se na rozkaz Neferet vydal na onen svět a měl zajisti, že se tam odsud nevrátí Zoey, jejíž duše se po smrti Heatha roztříština. Stark se musí dostat na Ostrov žen a musí najít způsob jak odpoutat duši od těla. Nakonec Zoey zachrání a přivede jí zpět. Z ono světa se ale vrací i Kalona. Steve Rae se musí nadobro rozloučit s Refaimem, který se musí vrátit ke svému otci. Temnotu místo světla nakonec zvolí Dallas. Vše se schyluje k závěrečné bitvě

Viktoriáni ubránili Messiho!

22. října 2011 v 13:09 | Bečinka/Lečo |  Co MĚ zaujalo....?!
Máme prostě tak dobrou obranu nebo měl Messi jen smůlu? Stejně jako před několika lety Roger Federer posunul tenis a udělal z něj disciplínu bohů, tak posunul fotbal i Lionel Messi. Maličký hráč, kterýmu nedělá nejmenší problém obejít tři obránce. Hráč týmu, který hraje to, čemu se říká fotbal! Ne kopaná, ale fotbal!

A Lio Messi čeká na svůj 40. gól v Lize Mistrů. Soupeřem jim měla být Plzeňská Viktoria a přirozeně si všichni mysleli, že si Messi pořádně zastřílí. Nebudu lhát, i já myslela, že nám alespoň jeden gól dá, ale co se nestalo...

Především Marek Čech dvakrát proti němu úžasně zasáhl, když vyběhl aby mu nejvíce snížil úhel a Messi pak už jen trefil síť. Pak tu byla obrana, která se mu snažili míč vypíchávat, ale pak je tu to, do nemůžeme popřít, Messi měl prostě smůlu. Dvakrát orazítkoval tyč. Na druhou stranu připravil gólovku pro své spoluhráče.

Messi je hráč světových kvalit, Messi je nejlepší fotbalista na světě, Messi je něco jako bůh. To co umí s míčem je neuvěřitelné! Člověk by ani netušil, že to nějak jde. To, že se netrefil proti Plzni neznamená, že to není hráč světových kvalit a rozhodně nechci jeho dokonalost snižovat. I štěstí totiž k fotbalu patří a Plzeňáci si teď hrdě můžou říct : Ubránili jsme Messiho na Nou Campu!