Emmička

20. října 2008 v 6:37 | Bečinka

FC Viktoria Plzeň vs. AC Sparta Praha

20. října 2008 v 6:28 | Bečinka |  Archiv
Když jsem hráli zápas se Slavií, psala jsem, že mám raději Spartu. Ted bych se trochu poopravila. Nemám rada ani jednoho z dvou pražských S, ale kdybych si měla vybrat vybrala bych raději Spartu, ačkoliv nám na Štruncových sadech pouštěli pyrotechniku.

V prvním poločase nebylo jasné, kdo je lepší. Jestli my nebo Sparta. Hra se přesouvala od jednoho brankáře k druhýmu. Plzenané dost často kazili přihrávky, ale míč si většinout vybojovali zpět.

Fanoušci Sparty byli dost hlučný. Nečekala jsem, že by snad oni měli na kapitána Viktorky nějaké kecy. Ale hned po úvodním rozehrátí byl slyšet jejich chorál, který skandoval jeho jméno (,,Horváthe!"). zatímco Slávisté křičeli na Horvátha, ,,Ty jsi hovado, Horváthe!" Spartané šli ještě dál a prospěvovali si, ,,Ty jsi čůůrááák, Horváthe!" Ovšem, když komentátor jednou vtipnou větou, oznámil, aby drželi klapačky, ,,Prosíme Spartanské fanoušky, aby si všímali pouze mužů ve žlutém!" (Sparta hrála ve žlutých dresech). Plzeznané ho odměnili potkleskem a smíchem. Ne, že by to Spartanské fanoušky uklidnila, ale chvilku byl klid.

Po tom, co rozhodčí podle Plzenanů nesmyslně odpískal rohový kop, dostali plzenané gól. Našemu brankáři se stalo něco podobného jako Petru Čechovi na EURU, akorát, Spartan Slepička, zachtil míč ještě ve vzduchu.

Spartané se však neradovali nějak dlouho. Plzenané dokázali po 7 minutách vyrovnat na 1:1, když se parádně trefil Honza Rezek.

Oba tábory byli dosti hluční. Komentátor musel vyzvat fanoušky aby fandilislušně a několikrát je uporonoval, že nemají používat pyrotechniku. To Spartané neuposlechli a tak je vyvdeli policisté. Nutno podotknout, že i Plzenané byly poměrně sprotí. Pznývali se výkřiky na rozhočího, ,,černá svině!" i na Spartany, ,,Pražský kurty- to jste vy!" Po tom co nový trenér Spartanů seřval jednoho ze svých svěřenců (jeho řvaní bylo celekm dost slyšet) z tribuny se ozval výkřik, ,,Chovanec, chovej se!"

Po Poločase to šlo lépe plzenanům. Byli nebezpečnější, měli daleko víc šancí. Ale zastavil je bud brnkář, nebo čárový rohodčí, který odmával ofsajd. Jedna nepěkná situace se stala právě po změně stran, když jeden Viktorián (omlouvám se, v tom zmatku jsem neviděla jméno) po srážce s brankářem Blažkem, si vyrazil dech. Pohled n něj jak se na om hřištiškubal, byl opravdu dost hnusný. Nikomu bych nepřála, aby se mu to stalo, anebo aby to viděl, ale naštěstí záchrana dorazila včas. V plzeňském kotly se ozývali výkřiky, které ale nikdo nemyslel vážně, jen tak pro ulehčení situace, ,,Penalta!" Některých sprtanum se zdálo velmi vtpiné.

I přes snahu Viktoriánů a špatného výkonu Sparty se v druhém poločase nemělinilo scóre a zápas zůstal remízou 1:1.

Tomuhle poměrně vypjatému zápasu vévodili i žluté karty. V Plzni je měl Varadi adam a dtřelec gólu Honza Rezek a na straně Sparty to byl Hušek Luboš, který dostal dvě žluté čili i červenou. A pak hráli Plzenané nastavené dvě minuty v přesile.

I přesto :

ČR vs. Slovinsko

15. října 2008 v 20:21 | Bečinka |  Kvalifikace na MS 2010
Vyhráli jsme! Tohle vítězství je velmi cenné, ale opravdu kluci jen splnili povinnost? Myslím, že to byl od nich takový slabý průměr. Musíme některé vyzvyhnout! Například brankáře Zítku, který dokázal svěle krýt všechny střely Slovinců a bylo jich nespočet!

Pak jediný gól, který zajistil Libor Sionko! Tomuhle borci věřím čím dál tím víc. A jeho gól byl opravdu pěkný a hlavně neuvěřitelně důležitý.

Dobrý však byl i Fenin, který Teplický stadion důvěrně zná, a Baroš také měl několik opravdu skvělých šancí, které bohužel neproměnil.

Po gólu přišel ten prvý český tlak a několik šancí byli opravdu krásný, ale bohužel je někdo nedokázal proměnit.

Ke konci jsme už Slovince k ničemu nepustili. A prakticky jsme zdržovali a hájili si ten jeden gól.

Ale v zápase se objevili i několik žlutých karet. Slovinci jich měli podstatně víc, ale potrestaný byl i Baroš za hrubý zákrok.

Jinak v prvním poločase měli šance hlavně Slovinci, ale podržel nás náhraní brankář Zítka! Po našem gólu jsem už hru vícemeňe kontrolovali

15. října 2008 v 17:22 | Bečinka
Dneska jsem si koupila nove DVD a CD, když Chinaski tak naživo! Chinaski nezapoměli ani na Pavla Grohmana a hned na obalu můžeme vidět vzpomínku

Prave ted

15. října 2008 v 17:19 | Bečinka |  Kvalifikace na MS 2010
prave ted zacina na TV NOVA primy prenos utkani CR vs SLOVINSKO! pokud tenhle zapas kluci nezvladnou mohou se rozloucit s mistrovstvim sveta 2010

Arizona:
- Ve městě Brewerton je zakázno na ulicích řídit člun.
Aljaška:
- Je tu zakázáno vystrčit soba z pohybujícího se letadla.
Kalifornie:
- Zde se zakazuje použití pastiček na myši bez loveckého průkazu.
Connecticut:
- Policie tady má právo zastavit každého, kdo jede na kole rychleji než 110km /hod.
- Ve městě Harford není povoleno přecházení přechodu po rukou.