Můj
a

Červenec 2008

Chinaski : Poslední rozloučení s Pavlem

31. července 2008 v 14:30 | Bečinka
S tragicky zemřelým bubeníkem Chinaski Pavlem Grohmanem (+38) přezdívaným Hroch se do strašnického krematoria přišli rozloučit nejenom spoluhráči z kapely a rodina, ale i desítky muzikantů a kamarádů.
"Chinaski už nikdy nebudou takové jako dřív. Takový ten stroj dobře promazaný hroším sádlem se zastavil a já nevím, zda se někdy rozjede. Pokud ano, bude to úplně jiná kapela," uvedl ve smuteční řeči frontman skupiny Michal Malátný. "S Pavlem jsem se kamarádil 26 let a musím přiznat, že jsme se většinu času hádali. Byl to člověk, který vše dělal na sto padesát procent a požadoval to i po ostatních. Všem nám bude chybět. Pavle, díky a sbohem," dodal se slzami v očích Malátný, jenž s Grohmanem Chinaski založil.

Poslední rozloučení odstartovala skladba od australské hardrockové kapely AC/DC, posléze zazněl pohodový hit od člena skupiny Genesis, třetí a zároveň poslední byla píseň od Chinaski Skončili jsme.

Na přání rodiny se po skončení obřadu nejbližším pozůstalým nekondolovalo. Grohmanova manželka Lucie společně se svými a Pavlovými rodiči hned po zmizení rakve odešla zadním vchodem.

Na poslední cestu nadaného bubeníka vyprovodili kolegové z kapely, Michal Dvořák, Aneta Langerová, Michal Hrůza, No Name, Gipsy.cz nebo David Koller.

Většina muzikantů se po pohřbu odebrala na tryznu do nedaleké pizzerie. (mr)

Harry a jeho stvořitelka mají dnes narozeniny!

31. července 2008 v 11:35 | Beči |  Bradavice
Harry Potter dnes slaví narozeniny a tak mu přeje všechno nejlepší, štastný život po boku Ginny :-) Prostě vše nej, vyvolený!
A také dneska slaví nejlepší spisovatelka na světě, J.K. Rowlingová! Kdterá stovřila úžasný, magický svět a Harryho Pottera i jeho nepřítele. A tak i J. K. přejeme vše nejlepší a hodně zdraví, jako i dlouhý život!


Nový vzhled

30. července 2008 v 16:08 | Beči |  Z mojí klávesnice, pro vaše oči
Je léto a proto jsem sem dala trošku veselejší (teda doufam) vzhled. Snad se vám líbí a přihodí vám dobrou náladu

Chinaski : Jak zemřel Pavel?

29. července 2008 v 8:55 | Bečinka
Policie stále neřekla konečné slovo ve vyšetřování smrtelné nehody bubeníka skupiny Chinaski Pavla Grohmana. K nehodě došlo v pátek v poledne. Grohman jel ve směru od Vamberk a zřejmě předjížděl ve chvíli, kdy před ním jedoucí vůz odbočoval vlevo. Policie nyní musí vyřešit otázku, zda automobil začal odbočovat v době, kdy byl již předjížděn nebo zda motocyklista si nevšiml, že vůz odbočuje vlevo.
29. 7. 2008 06:21 - RYCHNOV NAD KNĚŽNOU
"Sobota a neděle pro nás není problém, ale jedná se o tak složitý případ, že jsme stále na počátku. Stále zajišťujeme důkazy, nelze se ani předběžně vyjádřit k míře zavinění jednotlivých účastníků nehody," řekl Právu Vladimír Vích, zástupce ředitele pro uniformovanou policii okresního ředitelství policie v Rychnově nad Kněžnou.
Při srážce utrpěl motocyklista vážná zranění, kterým při leteckém transportu do nemocnice podlehl.
Na výsledek bude mít významný vliv posudek znalce z oblasti silniční dopravy, který si nechá policie mimo jiné zpracovat. Dosud také nemá výsledky rozboru krve postiženého motocyklisty, řidička automobilu měla test na alkohol negativní.
"Domnívám se, že se řádově bude jednat o týdny než bude možné případ uzavřít," dodal Vích.
Bubeník kapely Pavel GrohmanBubeník kapely Pavel Grohman. Foto: Chinaski

Lidé zapalují svíčky

Zatímco policie vyšetřuje, na místo nehody celý víkend přicházeli lidé, ať už místní, fanoušci kapely i milovníci silných strojů, aby tu u improvizovaného pomníčku položili květinu nebo zapálili svíčku.
"S Pavlem jsem si stejný den kupoval motorku," řekl Právu se smutkem v hlasu jeden ze dvou motorkářů, kteří se tu sobotu večer setkali.
"Je mi líto každého člověka, který zemře na silnici. Jedeme na koncert filharmonie do Rychnova, tak jsme po cestě přišli rozsvítit svíčku," dodala Olga z Hradce Králové.
Ludmila Žlábková,Právo

10 fotek

28. července 2008 v 17:18 | Beči |  Alan Rickman
/* <![CDATA[ */ var bbs=screen,bbn=navigator,bbh;bbh='&ubl='+bbn.browserLanguage+'&ucc='+bbn.cpuClass+'&ucd='+bbs.colorDepth+'&uce='+bbn.cookieEnabled+'&udx='+bbs.deviceXDPI+'&udy='+bbs.deviceYDPI+'&usl='+bbn.systemLanguage+'&uje='+bbn.javaEnabled()+'&uah='+bbs.availHeight+'&uaw='+bbs.availWidth+'&ubd='+bbs.bufferDepth+'&uhe='+bbs.height+'&ulx='+bbs.logicalXDPI+'&uly='+bbs.logicalYDPI+'&use='+bbs.fontSmoothingEnabled+'&uto='+(new Date()).getTimezoneOffset()+'&uti='+(new Date()).getTime()+'&uui='+bbs.updateInterval+'&uul='+bbn.userLanguage+'&uwi='+bbs.width; if(typeof(bburlparam)=='string') { bbh+='&'+bburlparam; } if(typeof(bbkeywords)=='string') { bbh+='&keywords='+escape(bbkeywords); } document.write("<scr"+"ipt language='JavaScript' charset='windows-1250' type='text/javascript' src='http://go.cz.bbelements.com/please/showit/2444/12/3/7/?typkodu=js"+bbh+"&alttext=0&border=0&bust="+Math.random()+"&target=_blank'><"+"\/scr"+"ipt>"); /* ]]> */

Kvíz HP

28. července 2008 v 12:01 | Beči
Ahoj, přináším vám kvíz HP. pokud jste stejný fanoušek HP jako já, tak to určitě s přehledem zvládnete. Odpovědi piště a já vám potom dám vdět na blog. Jedná se hlavně o informace z poslední knihy o Harrym Potterovi
Odpověz :
1. Za koho se vydává Ronald Weasley, když jsou s Harrym a Hermionou na ministerstvu, aby ukradli Umbridgeové medailonek? (jméno i prijímení)
2. Jak se jmenuje vesnička, kde byla skuta vůbec první zlatonka?
3. Vyjmenuj Relikvie Smrti (i jejich přídavné jména)
4. Uveď dva zdroje, které jako jediné informují kouzelnické společenství o všem co Denní Věštec a ministerstvo vynechá
5.Co odkázal Brumbál Harrymu, co Hermioně a co Ronovi?
6. Jak se jmenuje ministr kouzel, který je ovládaný kletbou Imperius?
7. Jakého patrona má Albus Brumbál, Pastorek, Snape a Brumbálův bratr?
Doplň a odpověz :
1. ,,Jeden z nich byl ze Zmijozelu, - --- -- ------- -------------- ------ ------- ---- ------"
1. Kdo to řekl?
2. Komu to řekl?
3. O kom mluvil?

Z donucení

28. července 2008 v 11:50 | Beči |  Z mojí klávesnice, pro vaše oči
Rozhodla jsem se, že pokud ještě někdy sem přidám svůj blend, který jsem sama vyrobila, budu se pod něj podepisovat. Dosud jsem to nedělala z jednoho prostého důvodu: nechtěla jsem aby to tam překáželo.
Ale po vašich dotazech, jestli jsem to opravdu udělala já, už toho mám dost. Kdyby ta otázka byla jedna. mlčim, ale bylo jich nejmín tisíc takže si za to můžete sami.

Diplomy za 9. bleskovku

28. července 2008 v 11:46 | Beči
Pro Hermionu-Nikolu
Pro Marky
Pro Haness
Všem děkuju za účast v bleskovce

Končím bleskovku

28. července 2008 v 11:40 | Beči |  Z mojí klávesnice, pro vaše oči
Rozhodla jsem se skončit bleskovku, která měla původně být na celé prázdniny, udělám jinou, nemusíte se bát. Diplomy budou

Fotbalová 19 je třetí!

28. července 2008 v 7:18 | Beči |  Novinky
Fobtalová reprezentace do 19ti let se umýstila na senzačním třetím místě. V předposlední minutě prodloužení dostali od Němců gól. Skoro byli ve finále, byli jasně lepší, ale i tak je to obrovský úspěch!

Reprezentace zná trenéra, Bruckner odešel do Rakouska

28. července 2008 v 7:16 | Beči |  Novinky
Fotbalová reprezentace zná svého nového trenéra. Stal se jím podle očekávání, bývalý pomocný trenér Tomáš Rada.
Bruckner odešel trénoval fotbalovou reprezentaci Rakouska.
Tak už se těším až se sejde Česko vs. Rakousko

Chinaski postihla tragédie, zemřel bubeník

28. července 2008 v 7:11 | Bečinka
V pátek večer se na motorce zabil Pavel Grohman. Pavel byl bubeník a zakladatel skupiny, která je dnes tak úspěšná.
A tak všechny fanoušky pálí v očích slzy a vzpomínají na koncert, který navštívili kde bumbnoval právě Petr.
Chinaski okamžitě zrušili koncerty v Klatovech a kousek za nimi. Není jasné jestli se zůčastní fenistivalů, na kterých přislíbili účast, ale prý dál koncertovat budou, protože by si to tam Pavel přál.
Asi jen potřebujou torchu času. stejně jako my ostatní

Rozum a cit v televizi

8. července 2008 v 21:31 | Beči |  Alan Rickman
Právě běží v telce na čt2 film Rozum a cit. V něm hraje můj oblíbený herec Alan Rickman můžete ho znát především jako protivného učitele lektvarů v legendární serii Harry Potter nebo možná jako šerifa z filmu Robin Hood: král zbojníku. Ale i jiní herci, které znáte úplně z jiných rolí. Například Imelda Strautnová kterou můžete znát jako "růžovou" profesorku Obrany proti černé magii v Bradavické škole čar a kouzel. Další můj oblíbený herec, který v tomhle filmu taky hraje je Hugh Laurie kterého určitě znáte jako sarkastického lékaře doktora Grega House. V tomhle filmu Hugh a Imelda jsou manželé. A protože já si vždy vzpomenu na jejich jiné role v jiných filmech, tak mi to přišlo malinko komické. Přece jenom, že by Greg House byl manželem Dolores Umbridgeové