Můj
a

Prosinec 2007

Moderní Popelka

29. prosince 2007 v 11:26 | Beči

50x a stále poprvé

29. prosince 2007 v 11:24 | Beči

Hrdinové v TV

29. prosince 2007 v 11:19 | Beči
Od 3. ledna začně televize Prima vysílat seriál Hrdinové, v níž hraje i Hayden. Nezapomeňte se dívat.


photky

24. prosince 2007 v 9:57 | Beči

1 fotka z Princezny ledu

24. prosince 2007 v 9:56 | Bečinka

básnička o Vánocích

23. prosince 2007 v 18:40 | Beči |  Zábava aneb ať je sranda
Vánoce, klidu svátky, v televizi jdou pohádky. Popelka už po stopáté a pak Mrazík- vždyť to znáte.
Cukroví se rychle peče, mlasná slina z huby teče. K večeři bude ryba, že ji nejím-moje chyba.
Už zazvonil Ježíškům zvoneček, jůůů dárky, svíčka stromeček.
Tenhle rok byl zase na nic, kocovina nemá hranic.

Letopisy NARNIE lev, čarodějnice a skříň, C.S. Lewis

23. prosince 2007 v 11:33 | Beči |  Můj čtenářský deník

Je spousta dveří, ale pouze jedny vedou do jiného světa.Čtyři sourozenci projdou tajemnou skříní a ocitnou se v Narnii - v zemi, kde žijí mluvící zvířata a kterou ovládá zlá Bílá čarodejnice. Děti se snaží obyvatelům Narnie pomoci, ale když jsou všechny naděje téměř znařeny, návrat báječného lva Aslana zvrátí běh událostí a do země konečně příjde jaro.

Rodiče jsou taky lidi, Stefanie Zweigová

23. prosince 2007 v 11:29 | Beči |  Můj čtenářský deník

Není jednoduché mít maminku slavnou herečku v divadle a tátu na cestách. proto si Líza ke svým narozeninám přeje neobyklí dárek. chce do internátu. Někoam kdo jí všichni nebudou znát, někam kde všichni nebudou mluvit jen o divadle. Tam se nakonec dostane, ale ani tam jí to nevyhovuje a tak se vydává na cestu za kamrádem Leem. Vezme sebou bernardýna, ale její cesta se jí zvrtne a najdou jí až zachránáči.

Jak přežít školní léta, Karin Kampwerthová

23. prosince 2007 v 11:24 | Beči |  Můj čtenářský deník

Knížka obsahuje mnoho typů a rad, jak si poradit s protivnými učiteli. Jak se správně učit, jak ve třídě vytvořit pohodu, prostě jak řežít školní léta. protože i ve škole to může být fajn.

Mediátor : Čtvrtý rozměr lásky, Meg Cabotová

23. prosince 2007 v 11:22 | Beči |  Můj čtenářský deník

Odvážné krotitelce duchů Susannah Simonové uzrál v hlavě plán. Pokud chce překazit záměry kolegy Paula Slatera, musí se v závěrečném šestém svazku série Mediátor přesunout o celých sto padesát let zpátky, kdy místo jejich domu stál nad městem Carmel jistý penzion. Od Paula a jeho dědy už ví, že jako osoba nadaná schopností volně procházet mezi naším a oním světem může putovat i bez ohledu na čas. Proto se rozhodne stůj co stůj podniknout výpravu do roku 1850, kdy vyvrhel Felix Diego zavraždil jejího milovaného Jesseho, a pojistit si, že její kluk přijde o život tak, jak má. Potíž je v tom, že Paul dokáže totéž a hodlá situace využít k tomu, aby si spolužačku získal definitivně pro sebe a soka vyšachoval ze hry tím, že ho před zákeřnou smrtí zachrání. Pokud by totiž Jesse osudné noci nezemřel v jejím pokoji, on a Susannah by se nikdy nepotkali, nikdy by se do sebe nezamilovali a srdce dívky by teď bylo volné... Jenomže když dva dělají totéž, není to totéž - zvlášť v ironicky láskyplném pohledu americké autorky na svět dospívání. Dramatická výprava do minulosti amerického Západu vyvrcholí střetem lidí z masa a kostí i soubojem astrálních sil, který bude mít nečekané rozuzlení a život mladé pomocnice všech bludných duchů ze severní Kalifornie se od základu změní. Nakonec se vše ,,povede". Jesse se vrátí zpátky a stane se též mediátotrem.

Čtyři a půl kamaráda a vánoční spiknutí, Joachim Friedrich

23. prosince 2007 v 11:18 | Beči |  Můj čtenářský deník

Aby si členové Kallovy detektivní kanceláře trochu přilepšili, promenují se před Vánocemi v obchodním domě převlečení za anděly. Kalle se chce opět vytáhnout, a tak hned nabídne pomoc detektivovi, který střeží celý obchodní dům. Ten není jeho nabídkou zrovna nadšen, ale brzy změní názor, když Kalle se svými kamarády zjistí, že břicha Santa Clausů, kteří rozdávají v obchodě dárky, nejsou naplněná vatou, ale něčím zcela jiným. Proč by totiž někdo pozedříval, že Snat Klaus krade? Nikdo, ale Kallovy, Ferdovy a ostatním se podaří oěpt odhalit pravdu.
Série Čtyři a půl kamaráda...

Čtyři a půl kamaráda a zmizelá učitelka, Joachim Friedrich

23. prosince 2007 v 11:12 | Beči |  Můj čtenářský deník

Zamiloval se až po uši do učitelky na biologii a nespouští ji z očí. Ale po čase je Ferdovi jasné, že paní učitelka se chová víc než podezřele? Nový případ pro čtyři kamarády a jejich psí "polovičku". Že by tentokrát byli na stopě opravdové bankovní loupeže? Naši staří známí - Kalle, Ferda, Štefka a Ředkvička - jsou o tom pevně přesvědčeni. Nakonec se však úkáže, že se spletli a vše se vysvětlí.
Série Čtyři a půl kamaráda...

Barry Trotter a nestydatá parodie, Michael Gerber

23. prosince 2007 v 11:10 | Beči |  Můj čtenářský deník

Úspěšná parodie na Harryho Pottera. V tohle díle musí Barry, Lon a Žermiona porazit nejslizlejší věc, kterou svět zná: Hollywood. Někdo (ten někdo byl Barry, ael nikomu to neřijete) totiž prodal cestu do Brkavic do novin a proto se před Brkavickou školou hromadí hudlové. Navíc má být natočen film: Barry Trotter a neyvhnutelý pokus o zisk. Film však nesmí být natoče! Na Brubácův příkaz se Barry vydá zastavit natáčení. pak se ukáže, že už to film je, a nakonec je to parodie, kterou napsal sám Barry.

Petr Čech, Petr Čermák

23. prosince 2007 v 10:16 | Beči |  Můj čtenářský deník

Petr Čermák (sportovní reportér) se rozhodl napsat knihu o neljepším fotbalistovi na světe. Začíná v Plzni, neboť Petr Čech je rodák z Plzně. Od Čermáka se dozvídáme, že Petr je nejen úžasný brankář, ale také neobyčejně čestný a skromný spotovec. V knize je několikrát popisován, jako ,,Pan Dokonalý". Nechybí tu ani, Petrovo zranění, (fraktura lebky) na hranici života a smrti. Ale nejen, že Petr přežil, dokázal se vrátit a jeho teď už bývalí trenér José Mourino říkal ,,Je lepší než byl."
Biografie fotbalistů...

Milan Baroš, Petr Svěcený

23. prosince 2007 v 10:11 | Beči |  Můj čtenářský deník

Kniha, ve které se dozvídáme vše o životě tohohle fotbalisty. Jaou tu kapitoli fotbalové i nefotbalové. Některé se vjenují jeho dětství, života na internátů, milostného života, jeho názoru na módu, tetování..., ale jsou zde i fotbalové kapitoly, kde Milan Baroš vzpomíná n své začátky v Baníku, přestupu do Liverpoolu, Ligu Mistrů, i odchod do Aston Villi. Nechybý názor na Milana Baroše několika lidí (Milana Baroše staršího, Evy Kiliánová, Wernera Lišky, Vladímira Šmicra) jako i statistická příloha.
Biografie fotbalistů...

Dítě džungle, Sabine Kueglerová

23. prosince 2007 v 10:08 | Beči |  Můj čtenářský deník
Sabina vyrůstala u zapomenutého kmene, kde neznají civlizaci. Prožila tam nekásnější roky svého života. Nehrála si s panenkami, ale plavala s krokdýli, chodila na procházky do džungle a svým kamarádům pomáhala lovit. Ale když zemřel její velký kamarád, se kterým vyrůstala, Ohri, rozhodla se, že už nechce žít v džungli. Vártila se do civilizace. Byl to velikánstký skok. Byla jistá jíst jen když má hlas a ne pravidelně třikrát denně. Dnes bloudímezi dvěma světy. Neneí spokojená. Dala by všechno co má, kdyby se mohla vrátit, tak kde zůstalo její srdce. Chce tam, kde to zná lépe, tak kde je jí líp.

Panenky z ráje, Barbara Woodová

23. prosince 2007 v 10:03 | Beči |  Můj čtenářský deník

Pohledná Jasmína se vrací do Eypta, do země kde vyrůstala a odkud byla vyhoštěna, protože jí to zavolal akvokát. po příjezdu na ni však čeká její babičk, aby jí řekla, jk nesmírně lituje toho co všechno se kdysy stalo. Tak začíná vyprávění babičky i Jasmíny. Jasmína totiž pochází z bohaté muslimské rodiny a právě muslimské zákony se jí odjakživanelíbili. Napsala článek v němž řekla, že muž ne žena je zodpovědný za to, zda se narodí holčička nebo chlapeček...a dalšími takovýhlemi články si zasloužila nelibost své vlastní rodiny, která jí nekone cvhostila, protože Jasmínu někdo znísilnil. Zanmenalo by to obrovnou ostudu a proto musela jasmína odejít...
Další knihy B. Woodové...

Harry Potter a Princ Dvojí krve, J.K. Rowling

23. prosince 2007 v 9:58 | Beči |  Můj čtenářský deník

Voldemort nabývá na síle, a proto dojde k několika zavražděním. Amelie Bonesová a mnozí další výborní kouzelníci a čarodějky podlehnou Voldemortovi. Brumbál má s Harrym soukromé hodiny, kdy ho učí poznávat Voldemorta jako čvloěka, aby měl naději, že ho dokáže porazit. spolu se vydají zničit voldemortův viteál., když se vška se ze své výpravy vrátí vidí nad Bradavicemi znamení zla a to zmamená jediné, kromě toho, že jsou uvnitře Smrtijedi i to, že někdo zemřel. Nakonec se však dozví, že nikdo ještě mrtev není, avšak přesto za chvíli bude. Draco Malfoy Brumbála odzbrojí, rpotože Brumbál zmrazil Harryho, který se pod neviditelným plštěm a proto ho nikdo nevidí, aby se do toho nepletl. Nkonec však Brumbála nezabije mladý MAlfoy, ale někod komu Brumbál tolik věřim, Severus Snape, který byl celou dobu na straně Voldemorta, přesto mu Brumbál tak důvěřoval. Brumbál je mrtvý, Bradavice nejspíš zavřou. Harry se naposledy vrátí do Zobí ulice a ví, že mují najít zbývající viteáli a potom se postavit samotnému Voldemortovi.

Harry Potter a Fénixův řád, J.K. Rowling

23. prosince 2007 v 9:50 | Beči |  Můj čtenářský deník

Na Harryho a Dudlyho zaútočí mozkomorové. Harry vykouzlí Patona a zažene je, jenže nemá povoleno kouzlit, protože je stále nezletilý. Čeká ho Disciplinární řízení. Ještě před tím se však do Zobí ulice dostanou členová takzvaného Fénixova řádu. Alastor Moody, Remus Lupin, Nymfadora Tonksová, Kingsley Pastorek, Elias Dožé a další. Harry se s nimi vydá do domu na Grimmaudově náměstí, do domu s popisným číslem 12. Je to bývalí dům Siriusových rodičů, Sirius je zde také stejně jako všichni Weasleyovi a Hermiona. Také domácí skřítek Krátura, ke kterému se všichni s vyjímnou Hermiona (která zalořila SPOŽÚS) chovají jak neošklivěji dovedou. Harry ještě před tím, že pojede do Bradavic musí na Disciplinární řízení, které dopadne dobře a Harry se smí vrátit do Bradavic. Tam ho začnou pronásledovat sny o chodbě bez oken na jejímž konci jsou zavřené dveře. Harry netuší co to můře znamenat. Stane se také světkem snu v němž vidí útok na Artura Weasleyho. Po tohle mu brumbálzařídí hodiny Nitrobrany s profesorem Snapem, ale po několika lekcích, ho Snape odmítá nadále učit, protože Harry uviděl něco co neměl, totiž to, jak jeho otec ponižoval Snape, když ještě chodili do školy. Harry založí tajný spolek s názvem Brumbálova armády (tj. BA), jenže profesorka Umbridgeová (první ruka ministra kouzel) jim to zakáže, nicméně Harry se svými schůzkami pokračuje dál. Když se na to přijde vezme na sebe odpovědnost Brumbál a uteče ze školy. Harry uvidí jak Voldemort na Odboru záhad mučí Siriuse, Harry se ho vydá zachránit, místo Siriuse všk najde věštbu, která se rozbije. Harry zjistí, že je to past, protože všude kolem jsou smrtijedi, ale naštěstí včas přijdou členové fénoxova řádu. I Sirius, který bojuje se svou sestřenkou Bellatrix a právě Bella ho zabije. Harry se vydá za ní, aby Siriuse pomstil, ale v hale se objeví Voldemort. Brumbál a Voldemort proti sobě bojují, najednou se tam však objeví Kornelius Popletal, na kratičký okamžik uvídí Voldemorta a konečně věří, tomu, že se vrátil. Brumbál pak Harrymu řekne, že věštbu, slyšel on a nechá ho,a by si ji též poslechl. A tak Harry odjíždí domů, smutný protože je bez Siriuse.